Şimdi Ara

★★★ XBOX ONE X ★★ XBOX LIVE ★★★ (1097. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
56.137
Cevap
240
Favori
1.640.376
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10951096109710981099
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orchid

quote:

Orijinalden alıntı: pazer89

quote:

Orijinalden alıntı: Orchid

Zamanında XBOX360 üzerinden eklediğim kredi kartını destek hattı aracılığı ile sildirdim ama pişman oldum çünkü tekrar kredi kartı eklememe izin vermiyor sistem. PayPal ile alıyorum oyunları ama komisyonu ile yağlı kazık giriyor oyunlardan.

Paypalda ayar var hocam saticinin para biriminden satin al gibi bir sey o zaman paypal kur farki yansimiyor bankan kuru ceviriyor. Nette nasil yapildigi var.

O ayar yapılı zannediyordum ama değilmiş. Tüh ulan boş yere para ödedik. Neyse bakalım olan oldu. Hatırlattığın için sağol.

Birak la cevahirde bi kahve ismarlada bari nesemizi bulalim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Titan Fall'ı ön spariş ile alabiliyor muyuz arkadaşlar marketten, ben göremedim. Keşke oradan çıksa da alsak indirimle falan.
  • Arkadaslar xbox fitness i kullanan arkadaslar varmi yada deneyen

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende kisisel olarak aradaki donanim farkinin bu kadar fark yaratacagina inanmiyorum.ama 10 yildir xbox kullanan biri olarak spor oyunlari haric native 1080p verememe sorunu beni dusunduruyor. Full hd tv de gercekten bulanik bir goruntu olusuyor.eger bu 720p furyasi devam edecekse hd ready bir plazma tv alicam sonunda.

• Bulanık bir görüntü olmaması lazım. Native kalitesi olmasa da sonuçta 1080p'ye upscale edilerek Full HD TV'ler için uygun bir hale geliyor.
  • Bulaniktan kastim native 1080p gibi degil tabiki. Fifa ile ac4 arasinda bariz netlik farki var. Ama en kotu 720 p native bir panel edinecegim sayet bu soruna cozum bulunamazsa..

• TV'nizin boyutu nedir ?
  • 106 ekran lg led tv.

• quote:

Orijinalden alıntı: abel xavier

Bende kisisel olarak aradaki donanim farkinin bu kadar fark yaratacagina inanmiyorum.ama 10 yildir xbox kullanan biri olarak spor oyunlari haric native 1080p verememe sorunu beni dusunduruyor. Full hd tv de gercekten bulanik bir goruntu olusuyor.eger bu 720p furyasi devam edecekse hd ready bir plazma tv alicam sonunda.

Suan aktif olarak hem xone hemde ps4 kullaniyorum..bu kadar fark olmasinin sebebi sony nin gercekten gecen nesilden ders almasidir..gecen nesilde xbox360 sov yapti gerek parti chat gerek live ile ps3 u cok geride birakti..ps3 ise ex oyunlari ile yakalamaya calisti ama simdi durum degisti..bu nesilde xone nin ps4 u yakalamasi zor..sadece kagit uzerinde degil,oyun yapimcilari bile xone nin ps4 kadar guclu olmadigini soyluyor ve oyunlardada goruyoruz...xonenin 1080p cozunurlugu yaris ve spor oyunlari haricinde zor..kendi exinde bile ryse gibi grafikleri cok iyi oyunda bile 900p yakalanabildi..ayrica 1080p yaptiklarinda 0xAA yada 0xMSAA oldugundan her tarafi tirtik oluyor ki yine en buyuk ornegi ex oyunu olan forzada goruyoruz..bende cod ghost her iki platformda var xoneden kalkip ps4 te cod oynadigim zaman gozlerim bayram ediyor..aslinda ayni cozunurluk ama ps4 te goruntuler okadar yumusakki tirtik yok ve daha iyi gozukuyor ayni keza uzak noktalarda ayni...ayrica ps4 te psn cok iyi hic lag yasamadim yada baglanamama problemi olmadi ayrica chat ozelligi kusursuz olmus..kisaca bu sefer ps4 sadece kagit uzerinde degil multi platform oyunlardada farkini ciddi sekilde ortaya koyuyor..Sony nin ex oyunlarini dusemiyorum bile..dedigim gibi her iki konsolada sahibim ve aktif olarak kullaniyorum sormak istedigin yada her iki konsoldada Denememi iatedigin bise olursa sorabilirsin..ama bu nesilde bir konsolu tercih edecek olursaniz onerim ps4 olur..

• Ps4 zamani gelince elbet masamda yerini alacak. Ama xbox dan vazgecmek gibi bir niyetim yok. Ps4 daha guclu eyvallah ama xbox one cok cok gerisinde degil.demek istedigim xbox one 1080p oynatabilecek guce sahiptir. Tam emin olamasamda bu cihazin donaniminda aciga cikmayan bir seyler var. Yada yapimcilar komplike bir sistem oldugu icin tam gucunu kullanamiyorlar. Dedigim gibi en kotu hd ready bir tv alip xbox one i en kotu verebildigi native cozunurlukte kullanicam, ps4 te uncharted ve benzeri exc ler sahne alinca odamdaki yerini alicak.

• quote:

Ps4 zamani gelince elbet masamda yerini alacak. Ama xbox dan vazgecmek gibi bir niyetim yok. Ps4 daha guclu eyvallah ama xbox one cok cok gerisinde degil.demek istedigim xbox one 1080p oynatabilecek guce sahiptir. Tam emin olamasamda bu cihazin donaniminda aciga cikmayan bir seyler var. Yada yapimcilar komplike bir sistem oldugu icin tam gucunu kullanamiyorlar. Dedigim gibi en kotu hd ready bir tv alip xbox one i en kotu verebildigi native cozunurlukte kullanicam, ps4 te uncharted ve benzeri exc ler sahne alinca odamdaki yerini alicak.

Hd ready bir tv yerine 32 inch FHD tv tavsiye ederim. Oyun için 32 inch hem ideal hem birçok yönden avantaj. Ekran büyüdükçe pikseller dağılır, aa sorunu kendini belli eder. Eğer ki müsait bir ortam varsa tabi. Oturma odasında oynamayı tercih ediyorsanız ona birşey diyemem. Aslında şaşırdım da. Her ne kadar native kalitesi olmasada sonuçta upscale 1080p olan bir oyunun rahatsız edecek seviyede olmaması lazımdı.

• quote:

Ps4 zamani gelince elbet masamda yerini alacak. Ama xbox dan vazgecmek gibi bir niyetim yok. Ps4 daha guclu eyvallah ama xbox one cok cok gerisinde degil.demek istedigim xbox one 1080p oynatabilecek guce sahiptir. Tam emin olamasamda bu cihazin donaniminda aciga cikmayan bir seyler var. Yada yapimcilar komplike bir sistem oldugu icin tam gucunu kullanamiyorlar. Dedigim gibi en kotu hd ready bir tv alip xbox one i en kotu verebildigi native cozunurlukte kullanicam, ps4 te uncharted ve benzeri exc ler sahne alinca odamdaki yerini alicak.

1080p oynatacak guce sahip bu dogru ama bu durumda AA ve MSAA kullanilamiyor bunu oyun yapimcilarida acikladi.. Bu durumdada her taraf tirtik oluyor dedigim gibi bunun ornegide forza 5...arabalar mukemmel detayliyken farlarda, kaputta, kapi aralarinda tirtiklar goze batiyor malesef...insallah iyisini yapar ama pek umudum yok neticede gucunu ex oyunlari kullanmasi gerekirken onlarda bile durum ortada..kinect donanimdan cok yedi..umarim ilerde yanilirim dunya kadar para verdim sonucta..tirtik oyun oynamak sinir bozucu olabiliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vahlok

quote:

Hd ready bir tv yerine 32 inch FHD tv tavsiye ederim. Oyun için 32 inch hem ideal hem birçok yönden avantaj. Ekran büyüdükçe pikseller dağılır, aa sorunu kendini belli eder. Eğer ki müsait bir ortam varsa tabi. Oturma odasında oynamayı tercih ediyorsanız ona birşey diyemem. Aslında şaşırdım da. Her ne kadar native kalitesi olmasada sonuçta upscale 1080p olan bir oyunun rahatsız edecek seviyede olmaması lazımdı.

Rahatsiz eden cozunurluk degil zaten dostum AA yada MSAA olmayisi..cod da mesela dikkatli incelesemde ole cozunurluk farki hissedemiyorum ama is kenar yumusutmaya gelince ps4 sov yapiyor haliyle goruntu tertemiz ve cok net gozukuyor

• Rahatsiz edici demeyelimde,beklentileri karsilayamama diyelim. Xbox konsolunu cok seviyorum ve boyle bir sebepten dolayi birakmam.ama ps4 den asagida kalmamasi gerek.heleki boyle cikis oyunlarinda. Televizyon konusuna gelince,tavsiyenizi dikkate alicam,plazma tv hakkindaki gorusunuz nedir.plazmanin gerek goruntu isleme hizi,gerek en dogal kontrast oranini saglamasi beni cezbediyor.siz ne dusunuyorsunuz?birde 32 inch fhd tv ye bir ornek verebilir misiniz?

• quote:

Rahatsiz edici demeyelimde,beklentileri karsilayamama diyelim. Xbox konsolunu cok seviyorum ve boyle bir sebepten dolayi birakmam.ama ps4 den asagida kalmamasi gerek.heleki boyle cikis oyunlarinda. Televizyon konusuna gelince,tavsiyenizi dikkate alicam,plazma tv hakkindaki gorusunuz nedir.plazmanin gerek goruntu isleme hizi,gerek en dogal kontrast oranini saglamasi beni cezbediyor.siz ne dusunuyorsunuz?birde 32 inch fhd tv ye bir ornek verebilir misiniz?

Plazmaların düşük input lagı olduğu için tavsiye edilir. İnput lag oyun içindeki ms'lik gecikme süresi. Oyun için uygun tv sayısı pek az. 3d, smart tv gibi şeyler input lagı arttırdığından oyun için tv seçerken çok titiz davranmalısınız.
    Bu konuda plazma ve monitörler iyidir. Led tv olarak ise Sony W serisinin ardından Samsung F serisi geliyor. Ben 999 tl'lik uygun fiyatı ve düşük input lagıyla Xbox One için Samsung 32F5070 model tv'yi alacam. Tavsiye ederim. Smart önemliyse F5570 modeli 50-100 tl daha pahalı ve smart lı modeli.

• quote:

quote:

Rahatsiz edici demeyelimde,beklentileri karsilayamama diyelim. Xbox konsolunu cok seviyorum ve boyle bir sebepten dolayi birakmam.ama ps4 den asagida kalmamasi gerek.heleki boyle cikis oyunlarinda. Televizyon konusuna gelince,tavsiyenizi dikkate alicam,plazma tv hakkindaki gorusunuz nedir.plazmanin gerek goruntu isleme hizi,gerek en dogal kontrast oranini saglamasi beni cezbediyor.siz ne dusunuyorsunuz?birde 32 inch fhd tv ye bir ornek verebilir misiniz?

Plazmaların düşük input lagı olduğu için tavsiye edilir. İnput lag oyun içindeki ms'lik gecikme süresi. Oyun için uygun tv sayısı pek az. 3d, smart tv gibi şeyler input lagı arttırdığından oyun için tv seçerken çok titiz davranmalısınız.
    Bu konuda plazma ve monitörler iyidir. Led tv olarak ise Sony W serisinin ardından Samsung F serisi geliyor. Ben 999 tl'lik uygun fiyatı ve düşük input lagıyla Xbox One için Samsung 32F5070 model tv'yi alacam. Tavsiye ederim. Smart önemliyse F5570 modeli 50-100 tl daha pahalı ve smart lı modeli.

Kesinlikle katiliyorum. Bu tv yi aldigima pismanim diyebilirim. Aslinda elimde fhd 1ms asus 23 inch monitorde var ama,onunda ekrani kucuk geliyor. Native 1080p de detaylari gorebilmek icin min 42 inch diye biliyorum.ama xbox one cogu oyunda fhd veremiyor simdilik native olarak.baya icinden cikilmaz bir hal aldi.tavsiyeniz icin tesekkur ederim.dikkate alicam.

• quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

quote:

Rahatsiz eden cozunurluk degil zaten dostum AA yada MSAA olmayisi..cod da mesela dikkatli incelesemde ole cozunurluk farki hissedemiyorum ama is kenar yumusutmaya gelince ps4 sov yapiyor haliyle goruntu tertemiz ve cok net gozukuyor

Ben hep 32" tv'de oyun oynadığımdan 360'ta bile tırtıklanma sorununu hissetmedim. Ama kafelerde veya standlarda büyük ekranlı tv'lerde oyun oynarken direkt gözüme çarpmıştı. Çok rahatsız edici.

• Ms'in zaten yapacağı iki kilit hamle var

1-Ex oyun yelpazesini genişletmek
    2- Fiyat indirimi

Fiyat indirimi özellikle çok önemli. 100 dolarlık bir indirim konsola olan ilgiyi ciddi oranda arttıracaktır birde bunu ex'ler ile destekledimi en azından pazarda daha sağlam tutunacaktır ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alican88

quote:

Bende kisisel olarak aradaki donanim farkinin bu kadar fark yaratacagina inanmiyorum.ama 10 yildir xbox kullanan biri olarak spor oyunlari haric native 1080p verememe sorunu beni dusunduruyor. Full hd tv de gercekten bulanik bir goruntu olusuyor.eger bu 720p furyasi devam edecekse hd ready bir plazma tv alicam sonunda.

Suan aktif olarak hem xone hemde ps4 kullaniyorum..bu kadar fark olmasinin sebebi sony nin gercekten gecen nesilden ders almasidir..gecen nesilde xbox360 sov yapti gerek parti chat gerek live ile ps3 u cok geride birakti..ps3 ise ex oyunlari ile yakalamaya calisti ama simdi durum degisti..bu nesilde xone nin ps4 u yakalamasi zor..sadece kagit uzerinde degil,oyun yapimcilari bile xone nin ps4 kadar guclu olmadigini soyluyor ve oyunlardada goruyoruz...xonenin 1080p cozunurlugu yaris ve spor oyunlari haricinde zor..kendi exinde bile ryse gibi grafikleri cok iyi oyunda bile 900p yakalanabildi..ayrica 1080p yaptiklarinda 0xAA yada 0xMSAA oldugundan her tarafi tirtik oluyor ki yine en buyuk ornegi ex oyunu olan forzada goruyoruz..bende cod ghost her iki platformda var xoneden kalkip ps4 te cod oynadigim zaman gozlerim bayram ediyor..aslinda ayni cozunurluk ama ps4 te goruntuler okadar yumusakki tirtik yok ve daha iyi gozukuyor ayni keza uzak noktalarda ayni...ayrica ps4 te psn cok iyi hic lag yasamadim yada baglanamama problemi olmadi ayrica chat ozelligi kusursuz olmus..kisaca bu sefer ps4 sadece kagit uzerinde degil multi platform oyunlardada farkini ciddi sekilde ortaya koyuyor..Sony nin ex oyunlarini dusemiyorum bile..dedigim gibi her iki konsolada sahibim ve aktif olarak kullaniyorum sormak istedigin yada her iki konsoldada Denememi iatedigin bise olursa sorabilirsin..ama bu nesilde bir konsolu tercih edecek olursaniz onerim ps4 olur..

Cod:Ghost her iki platformda ayni çözünürkük değil yalnız.Xbox One 720p,Ps4 1080p.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Ata-ozkan

quote:

Orijinalden alıntı: Celtic Warrior

quote:

Arkadaşlar deneyimli xbox kullanicilarinin yorumlarını bekliyorum. Kağit üstündeki donanımı ps 4 den biraz düşük olmasına rağmen multiplatform oyunlarda ezilmesinin sizce sebebi nedir? Bu 720p çözümü olmayan darboğazmı yoksa zamanla aşılacak bir problemmi? İyi forumlar.

Multiplayer olarak ezilmesinin nedeni bence ucretsiz olusu ve saldiriya acik bir system var. Playstation'da online oyun oynamak her zaman Xbox'in gerisinde olacaktir. Belirli zamanlarda PSN'i kapatip bakip yaparlar. Acayip sekilde lag aliyor online'da. Zaten Playstation exclusive lerinin online lari hep dandik olur genelde. 720p her oyun gelmiyor ama bazi oyunlar geliyor. Bence ilerde duzelecketir bir seydir, Thief developerlari bile resolution olarak fark yok dedi, zaten upscale ile 1080p olabiliyor.

Adam multiplatform'da ps4 neden daha iyi demiş sen kalkmışsın psn ücretsiz olduğu için demişsin (ps4'te online için ücretsiz değil bir de) 1080p'ye upscale edilebiliyor diyorsunda ps3-xbox360'da 1080p ye upscale ediyor o zaman ne gerek vardı yeni nesile?

Upscale görüntü hiçbir zaman native'in yerini tutmaz 100.000 kez söylendi bunlar, bilgi sahibi olmadan kulaktan dolma bilgilerle yanlış yönlendirmeyin.

Kağıt üstündeki fark da az buz bir fark değil, gpu'da ciddi bir fark var, bu da defalarca kez söylendi.

Thief'te 1080p gelmiyor Xbox One'a 900p geliyor watch dogs dahi 900p hele mgs 5 ps4'te 1080p iken xbox one'da 720p

Güncel karşılaştırma listesi

http://www.ign.com/wikis/xbox-one/PS4_vs._Xbox_One_Native_Resolutions_and_Framerates

Bu jenerasyon alınırsa exclusive'leri için alınır, bir tane oyun vardı şimdi adını unuttum. Oyun motoru gibi oyundu, dünyalar yaratıp oyun yapabiliyordunuz. Mesela o oyun meraklısına konsol sattırır, hele Kinect ile düzgün entegre edilirse çok süper bir şey ortaya çıkar.

Xbox 360'ın başarısının sırrı, ps3'ten ucuz olması, erken çıkması ve multiplatform oyunlarda üstünlüğüydü. Pazarın büyük kısmı multiplatform oyunları oynuyor, artık daha bilinçli bir kitle de var internet forumları sayesinde. Xbox One Kinect'i paketten atıp fiyatını ps4'ün altına çekene kadar fark büyüyerek açılmaya devam eder (satış farkı)

En son duyurulan Xbox One için TV kumandası Kinect'in çıkartılacağına kanıt oluşturuyor bence.

Bekleyip göreceğiz.

Duygularini inciittigim icin ozur dilerim PS fan boy ama PS network'un surekli bakim aldigini soylemeyi unutmusun. Evet, hic bir upscale ile native bir olmaz tabiki ama gorulebilecek bir fark azdir. Metal Gear Solid'in tarafli ve Japon developerlari oyunlarinin Playstation'da daha iyi gozukdugunu soyledi bu dogru ama Thief developer'lari her iki console da oyunun iyi calistigini soyledi. Ayrica dogru duzgun exclusive oyunlar ortada yok.

Kinect konusunda katiliyorum, Sport Rivals ile guzel seyler gorecegiz ama o bahsetiginiz oyunu bilmiyorum. Aslinda yeni nesil 4K calistiracak bir durumda degil, yani 1080p caliscak oyunlara sevinir hale geldik.

• 
Sayfa: önceki 10951096109710981099
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.