Şimdi Ara

XBOX One X - Factory Refurbished - [FİYAT DEĞİŞTİ] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
3
Favori
17.349
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, bende dayanamadım siparişi verdim. 279euro tuttu. Bakalım hayırlısı artık. İçimde kalmisti, teknosadan pandemi döneminde one s siparişi vermiştim tost makinesi göndermişlerdi. Parayı alana kadar canım çıktı. 2700du o zaman one s.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • güncel hali hala almaya müsait mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lkrycl

Merhaba, bende dayanamadım siparişi verdim. 279euro tuttu. Bakalım hayırlısı artık. İçimde kalmisti, teknosadan pandemi döneminde one s siparişi vermiştim tost makinesi göndermişlerdi. Parayı alana kadar canım çıktı. 2700du o zaman one s.
    hocam italyancayı nasıl çözdün? ben bir türlü ingilizceye çeviremedim.
  • Merhaba, mobilde chromede ayarlarda direkt çeviri var. Oradan çevirebilirsiniz.

• ürünü çarşamba sipariş verdim bugün elime geçti.(Antalya) Kozmetik olarak müthiş durumda bokta yok.Akşam kurulum yapıcam. İçinden gamepass ve live gold kartları çıktı. Forumda konular var biliyorum. İlk kez konsol kullanıcam yardımcı olmak isteyen olursa ucuz şekilde tüm üyelikleri nasıl yapacağım konusubda yardımlara açığım.
  • Arkadaşlar cihazı YKB banka karti ile ödeyen oldu mu,
    8.92 den falan çekmiş,çok yüksek .
    Dönem içine yansıyınca düzelir mi kur bu kadar yüksek değil çünkü

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pretty34 -- 28 Ağustos 2020; 13:10:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • normal arkadaşım, yüksekten çekiyorlar maalesef.
  • Sanki fiyatı artmış gibi

• Teslim alan arkadaşlardan kargo firması ile görüşen oldu mu,gümrük yada kargo bedelinin kısmı iadesi olabilir mi acaba,
    210 Euro ürüne 65-70euro kargo +gümrük Avrupa ülkesi için fazla gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: pretty34

Teslim alan arkadaşlardan kargo firması ile görüşen oldu mu,gümrük yada kargo bedelinin kısmı iadesi olabilir mi acaba,
    210 Euro ürüne 65-70euro kargo +gümrük Avrupa ülkesi için fazla gibi
    fazla değil şuan normal bir vergi işleyişi yok virüs yüzünden yurtdışı ürünlerinden alınan vergiler arttırıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 28 Ağustos 2020; 20:43:47 >
  • Arkadaşlar sanırım burdan Microsoft garantisi sorgulanıyor,

https://support.xbox.com/tr-TR/my-account/warranty-and-service/xbox-warranty-information

• Henüz satın almamış olanlara bir kaç tavsiye. Kullandığınız kredi kartınıza Türk lirası haricinde, Euro ve Dolar tanımlaması yaptırın. Bankanıza ait müşteri hizmetlerini arayarak bu tanımlama işlemini yaptırabilirsiniz. Bu sayede kur dönüşüm ücreti ödememiş olacaksınız.

Amazom üzerinde ödemeyi Euro olarak seçerseniz eğer, şu an 279 Euro yani yaklaşık 2440 TL ödeyerek satın alabilirsiniz.

Ödeme kredi kartınıza yansıdığında, "ister banka üzerinden, isterseniz döviz bürosundan euro alarak" nakit euro hesabınıza parayı aktardıktan sonra kredi kartı borcunuzu euro cinsinden ödeyebilirsiniz. Vadesiz euro hesabını bankanıza ait mobil uygulamadan açabilirsiniz.

Bilmeyenler için, ürünün kargo takibini gün gün yapın ve Türkiye gümrüğüne geldiğinde size bilgi maili gelmeden kargo firmasını siz arayıp takip numarası (konşimento numarası diye de geçer) kargo firmasına vererek bilgi alın. Size bir form gönderecekler, bu formu doldurup kimlik fotokopiniz ile birlikte taratın yada foto çekin fark etmez, mail ortamında firmaya geri gönderin. Onlar sizin adınıza ürünü gümrükten çekerek adresinize sevk edeceklerdir.

Ürünün gümrükte takılması vb. durum söz konusu değil. Çünkü posta yolu ile getirilmesi yasak olan bir ürün değil. Bazı arkadaşlar bu konuya çok takıldığı için belirtmek istedim.

Alış veriş esnasında ki yönergeler çok basit, bilmeyenler sayfayı google chrome üzerinden çevirip alış verişi kolayca yapabilirler.

Yazı biraz uzun oldu, ancak bu işlemleri yapmak çok kısa sürüyor ve gerçekten basit. Son olarak, amazon yada başka bir adrese mail atıp vergi yada kargo ücretini geri iade istemeyiniz, böyle bir talepte bulunmanız, amazon üzerinde satılan ürünlerin ülkemize gönderilmesini engelleyecektir, yani siz konsolu ucuza aldım diye sevinirken, farkında olmadan kendiniz dahil bir çok insana zarar vermiş olursunuz. Yeni konsollar çıktığında neden Türkiye'ye göndermiyorlar diye hayıflanırsınız, gibi! Geçmişte örnekleri olduğu için belirtmek istedim.

Ürünü halen ülkemize gönderiyorlarken, bu fırsatı kaçırmayın derim!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 29 Ağustos 2020; 12:53:23 >

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Hocam bilginiz var sanırım bu konularla ilgili. Bir sorum olacak. Abim Fransa'da yaşıyor. Oradan konsol satın alıp bana kargoyla gönderebilir mi? Daha doğrusu gönderdiği zaman amazon.com'dan almışım gibi mi işlemler döner yoksa ticari bir yönü olmadığından vergi vs. gibi işlemlere girmeden teslim alabilir miyim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berlin93

Hocam bilginiz var sanırım bu konularla ilgili. Bir sorum olacak. Abim Fransa'da yaşıyor. Oradan konsol satın alıp bana kargoyla gönderebilir mi? Daha doğrusu gönderdiği zaman amazon.com'dan almışım gibi mi işlemler döner yoksa ticari bir yönü olmadığından vergi vs. gibi işlemlere girmeden teslim alabilir miyim?
    Amazon’dan farklı olur, teslim alırken vergisini ödersiniz.

• BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Sadece %18 gümrük vergisi mi yoksa ÖTV de alırlar mı hocam?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berlin93

Sadece %18 gümrük vergisi mi yoksa ÖTV de alırlar mı hocam?
    Sadece %18 gümrük vergisi ödersiniz. Yalnız ürüne ait faturanın kargo kolisi içinde yada dışarıda koli üstünde bulunması faydanıza olur. Aksi durumda gümrük ürüne ait bedeli belirleyemez ise, farklı bir vergi rakamı çıkabilir yada sizden fatura örneğini isterler.

• Amazon.it'de gümrük vergisi 42 € değil 89 € gözüküyor vergiler arttırıldı mı ki son 1-2 haftada?

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Sadece %18 gümrük vergisi ödersiniz. Yalnız ürüne ait faturanın kargo kolisi içinde yada dışarıda koli üstünde bulunması faydanıza olur. Aksi durumda gümrük ürüne ait bedeli belirleyemez ise, farklı bir vergi rakamı çıkabilir yada sizden fatura örneğini isterler.

Alıntıları Göster
    sadece %18 gümrük vergisi ödenmiyor pandemiden dolayı %36 civarı bir vergilendirme yapılıyor
    ayrıca gümrük ürüne ait faturayı inandırcı bulmazsa bedeli belirleyebilir, ülke içindeki satış fiyatını baz alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 31 Ağustos 2020; 18:48:52 >

• quote:

Orijinalden alıntı: riaz

sadece %18 gümrük vergisi ödenmiyor pandemiden dolayı %36 civarı bir vergilendirme yapılıyor
    ayrıca gümrük ürüne ait faturayı inandırcı bulmazsa bedeli belirleyebilir, ülke içindeki satış fiyatını baz alır.

Alıntıları Göster
    %36'ya ait bir kaynak bilgi rica edebilir miyim?

Daha yeni yurt dışından ürün aldım, öyle bir rakamı sizden duyuyorum. Biz ticaret yapmıyoruz, bireysel gönderilerde %36'lık bir dilim pandemi öncesi yada sonrası hiç alınmadı.

İstanbul UKİM'in faturayı inandırıcı bulmaması gibi bir durum söz konusu değil. Gümrük muayene memurlarının nasıl çalıştığını ve neyi isteyip istemediklerine şahitim, UKİM'e de gittim. Lütfen yazmış olmak için yazmayın, 15 yıldır yurt dışından yüzlerce çeşit ürün aldım, getirttim. 3 yıl içerisinde 3 adet değeri 1500-5000$ arasında bisiklet, 4-5 adet oyun konsolu aldım ve getirdim. Elektronik eşya vb. şeyleri yazmıyorum.

Kaynağınızı bekliyorum.

edit:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 31 Ağustos 2020; 19:1:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

%36'ya ait bir kaynak bilgi rica edebilir miyim?

Daha yeni yurt dışından ürün aldım, öyle bir rakamı sizden duyuyorum. Biz ticaret yapmıyoruz, bireysel gönderilerde %36'lık bir dilim pandemi öncesi yada sonrası hiç alınmadı.

İstanbul UKİM'in faturayı inandırıcı bulmaması gibi bir durum söz konusu değil. Gümrük muayene memurlarının nasıl çalıştığını ve neyi isteyip istemediklerine şahitim, UKİM'e de gittim. Lütfen yazmış olmak için yazmayın, 15 yıldır yurt dışından yüzlerce çeşit ürün aldım, getirttim. 3 yıl içerisinde 3 adet değeri 1500-5000$ arasında bisiklet, 4-5 adet oyun konsolu aldım ve getirdim. Elektronik eşya vb. şeyleri yazmıyorum.

Kaynağınızı bekliyorum.

edit:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

Alıntıları Göster
    18+ 20 (otv) yuzde 38 vergili degil mi?

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.