Şimdi Ara

XBOX One X - Factory Refurbished - [FİYAT DEĞİŞTİ] (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
187
Cevap
4
Favori
17.340
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
12 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Attığım linke baktınız mı? Bireysel gönderilerde oyun konsolu için ötv ödenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

%36'ya ait bir kaynak bilgi rica edebilir miyim?

Daha yeni yurt dışından ürün aldım, öyle bir rakamı sizden duyuyorum. Biz ticaret yapmıyoruz, bireysel gönderilerde %36'lık bir dilim pandemi öncesi yada sonrası hiç alınmadı.

İstanbul UKİM'in faturayı inandırıcı bulmaması gibi bir durum söz konusu değil. Gümrük muayene memurlarının nasıl çalıştığını ve neyi isteyip istemediklerine şahitim, UKİM'e de gittim. Lütfen yazmış olmak için yazmayın, 15 yıldır yurt dışından yüzlerce çeşit ürün aldım, getirttim. 3 yıl içerisinde 3 adet değeri 1500-5000$ arasında bisiklet, 4-5 adet oyun konsolu aldım ve getirdim. Elektronik eşya vb. şeyleri yazmıyorum.

Kaynağınızı bekliyorum.

edit:https://www.ticaret.gov.tr/gumruk-islemleri/sikca-sorulan-sorular/bireysel/posta-ve-hizli-kargo-muafiyeti

Alıntıları Göster
    öncelikle %32 olacaktı yanlış yazmışım, daha sonra ise sizin ticaret yapıp yapmadığınız gümrüğün umrunda değildir veriler konuşur siz bayağıdır update yapmamışsınız
    bir üründen 1 adet alınıyorsa zaten kişisel kullanım için alındığı bellidir bunu kanıtlamak için ek bir çaba göstermenize gerek yoktur ayrıca %50 fazla vergi durumu pandemiye özeldir yıl sonunda tekrar eski halinde dönecektir
    paylaştığınız kaynak bakanlığa ait olsada oldukça eski bir yazı hala 150 euro muafiyetinden bahsediliyor ki önce 75 euroya düşürüldü daha sonrada komple kaldırıldı.Şuan ne alırsanız onun yüzdesini ödersiniz.
    Şuanda avrupada vergi muafiyet limiti 22 euro ve yakında bütün avrupa Türkiye'nin geçtiği sisteme geçecek sadece Türkiye biraz erken uygulamaya aldı bu durumu
    Yüzlerce alışveriş yapmış olmanız sizi uzman yapmaz sadece ürün getirmiş olursunuz ve duruma hakim olmadığınız açıkça görülüyüor.Ödediğiniz kargo ücretlerinin içerisinde korona vergisinin de olduğunu biliyor muydunuz?

Kaynak :
    https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/oyun-konsollarina-yuzde-50-ek-gumruk-vergisi-5757270

https://haberglobal.com.tr/ekonomi/turkiye-de-oyun-konsollarina-yuzde-50-ye-kadar-ek-vergi-getiriliyor-40967

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 31 Ağustos 2020; 20:4:12 >
  • BeyazBüyü B kullanıcısına yanıt
    Baktim ama oyle bisey goremedim ben.

• riaz kullanıcısına yanıt
    He he tamam inandım okey.

Corona vergisi diye bir şey uydurup, kaynak olarak sözcü vb. siteleri de paylaştığın için sağol, feci aydınlandım şu an.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeyazBüyü -- 31 Ağustos 2020; 20:1:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: riaz

öncelikle %32 olacaktı yanlış yazmışım, daha sonra ise sizin ticaret yapıp yapmadığınız gümrüğün umrunda değildir veriler konuşur siz bayağıdır update yapmamışsınız
    bir üründen 1 adet alınıyorsa zaten kişisel kullanım için alındığı bellidir bunu kanıtlamak için ek bir çaba göstermenize gerek yoktur ayrıca %50 fazla vergi durumu pandemiye özeldir yıl sonunda tekrar eski halinde dönecektir
    paylaştığınız kaynak bakanlığa ait olsada oldukça eski bir yazı hala 150 euro muafiyetinden bahsediliyor ki önce 75 euroya düşürüldü daha sonrada komple kaldırıldı.Şuan ne alırsanız onun yüzdesini ödersiniz.
    Şuanda avrupada vergi muafiyet limiti 22 euro ve yakında bütün avrupa Türkiye'nin geçtiği sisteme geçecek sadece Türkiye biraz erken uygulamaya aldı bu durumu
    Yüzlerce alışveriş yapmış olmanız sizi uzman yapmaz sadece ürün getirmiş olursunuz ve duruma hakim olmadığınız açıkça görülüyüor.Ödediğiniz kargo ücretlerinin içerisinde korona vergisinin de olduğunu biliyor muydunuz?

Kaynak :
    https://www.sozcu.com.tr/2020/ekonomi/oyun-konsollarina-yuzde-50-ek-gumruk-vergisi-5757270

https://haberglobal.com.tr/ekonomi/turkiye-de-oyun-konsollarina-yuzde-50-ye-kadar-ek-vergi-getiriliyor-40967

Alıntıları Göster
    Hangi ay sonunda bugun mu bitecek?

• quote:

Orijinalden alıntı: reyesssss

Hangi ay sonunda bugun mu bitecek?

Alıntıları Göster
    yıl sonu hocam
  • arkadaşlar @BeyazBüyü adlı arkadaşın yazılarını dikkate almayın yanlış bilgiler beyan etmektedir bir de utanmadan bloklamış yalan yanlış bilgilerine gayet açıklayıcı cevap verdiğimi düşünüyorum,

*YIL SONUNA KADAR YURTDIŞI ALIŞVERİŞLERİNİZE %50 FAZLA VERGİ ÖDERSİNİZ AYRICA 150 EURO MUAFİYETİ TARİH OLALI YIL OLUYOR
    *LOJİSTİK TARAFINDA BİLGİSİ OLMADIĞI İÇİN KİŞİSEL GÖNDERİLERDEN KORONA VERGİSİ ALINDIĞINDAN HABERİ YOK
    *BAKANLIĞIN SİTESİ GÜNCEL DEĞİL AMA UYGULAMARDA AÇIKÇA BELLİ %50 FAZLA VERGİ ALINDIĞI
    *BİR ÇOK SİTEDE BELİRTİLMİŞTİR OYUN KONSOLLARINA UYGULANAN EK VERGİ

hala neden inanmazsınız anlamam , ,bilmiyorsunuz kendizi rezil etmeyin..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 31 Ağustos 2020; 20:10:30 >
  • quote:

arkadaşlar @BeyazBüyü adlı arkadaşın yazılarını dikkate almayın yanlış bilgiler beyan etmektedir bir de utanmadan bloklamış yalan yanlış bilgilerine gayet açıklayıcı cevap verdiğimi düşünüyorum,

*YIL SONUNA KADAR YURTDIŞI ALIŞVERİŞLERİNİZE %50 FAZLA VERGİ ÖDERSİNİZ AYRICA 150 EURO MUAFİYETİ TARİH OLALI YIL OLUYOR
    *LOJİSTİK TARAFINDA BİLGİSİ OLMADIĞI İÇİN KİŞİSEL GÖNDERİLERDEN KORONA VERGİSİ ALINDIĞINDAN HABERİ YOK
    *BAKANLIĞIN SİTESİ GÜNCEL DEĞİL AMA UYGULAMARDA AÇIKÇA BELLİ %50 FAZLA VERGİ ALINDIĞI
    *BİR ÇOK SİTEDE BELİRTİLMİŞTİR OYUN KONSOLLARINA UYGULANAN EK VERGİ

hala neden inanmazsınız anlamam , ,bilmiyorsunuz kendizi rezil etmeyin..
    Hocam ben yillardir yurtdisi urun almadim. 2 gundur bakiniyorum da sinava hazirlanan gumruk bolumu ogrencilerini gectim. Sadece 1 tane drone alacam denemelik.

https://www.wish.com/product/5ebe00d12f2e110859b321c3?source=search&position=0&share=mobileweb

Bu urune ne kadqr vergi oderim ve vergiyi nereye oderim. Kisa bi cevap verebilir misin? Wish te sikinti cikar mi?

• quote:

18+ 20 (otv) yuzde 38 vergili degil mi?

Alıntıları Göster
    ötv hariç %32 buna ötv gibi kalemler eklenince tabi dahada artıyor
  • quote:

Hocam ben yillardir yurtdisi urun almadim. 2 gundur bakiniyorum da sinava hazirlanan gumruk bolumu ogrencilerini gectim. Sadece 1 tane drone alacam denemelik.

https://www.wish.com/product/5ebe00d12f2e110859b321c3?source=search&position=0&share=mobileweb

Bu urune ne kadqr vergi oderim ve vergiyi nereye oderim. Kisa bi cevap verebilir misin? Wish te sikinti cikar mi?

Alıntıları Göster
    hocam drone gibi sıkıntılı bir ürün getirecekseniz size UKİM'den işlem yaptıracak kargo firmalarını önermem (kendi düşüncem)
    şahsen UPS,DHL,FEDEX gibi kendi gümrüklü alanı bulunan özel firmalar ile getiriseniz gümrüğe bile gitmeden belgelerle işi çözersiniz tabi fiyat olarak daha tuzlu olacaktır
    hayır kargosu ucuz olsun ben gerekeni yaparım derseniz her türlü gümrük işlemi için muhattabınız UKİM olacaktır ve buradaki gümrük memuları ile uğraşırsınız ve anlayışlı birinin denk gelmesi için dua edersiniz
    ben en son 2016 yılında drone getirmiştim ve SHGM'den aldığım uygunluk belgesi ile çözmüştüm bu arada o ozamanlar Ankara Sivil Havacılığa dilekçe yazıp fiziki olarak alıyorduk şuan dijitale dönmüş olabilir
    eğer yavaş kargo ile alacaksanız gümrüğe sunma vergisi,damga vergisi gibi ufak tefek bir sürü kalem var ben şahsen bunlara hakim değilim ama ortalama %40 gümrük vergisi + %20 ÖTV olarak hesaplayabilirsiniz
    normalde Avrupa dışından getirilen ürünlere %20 vergi uygulanıyor fakat yıl sonuna kadar ek vergi geldiği için %40 olarak kabul edebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 31 Ağustos 2020; 20:30:25 >
  • quote:

hocam drone gibi sıkıntılı bir ürün getirecekseniz size UKİM'den işlem yaptıracak kargo firmalarını önermem (kendi düşüncem)
    şahsen UPS,DHL,FEDEX gibi kendi gümrüklü alanı bulunan özel firmalar ile getiriseniz gümrüğe bile gitmeden belgelerle işi çözersiniz tabi fiyat olarak daha tuzlu olacaktır
    hayır kargosu ucuz olsun ben gerekeni yaparım derseniz her türlü gümrük işlemi için muhattabınız UKİM olacaktır ve buradaki gümrük memuları ile uğraşırsınız ve anlayışlı birinin denk gelmesi için dua edersiniz
    ben en son 2016 yılında drone getirmiştim ve SHGM'den aldığım uygunluk belgesi ile çözmüştüm bu arada o ozamanlar Ankara Sivil Havacılığa dilekçe yazıp fiziki olarak alıyorduk şuan dijitale dönmüş olabilir
    eğer yavaş kargo ile alacaksanız gümrüğe sunma vergisi,damga vergisi gibi ufak tefek bir sürü kalem var ben şahsen bunlara hakim değilim ama ortalama %40 gümrük vergisi + %20 ÖTV olarak hesaplayabilirsiniz
    normalde Avrupa dışından getirilen ürünlere %20 vergi uygulanıyor fakat yıl sonuna kadar ek vergi geldiği için %40 olarak kabul edebilirsiniz

Alıntıları Göster
    Eyw. Vergisini oderiz de benim telefonla konusacak zamanim bile olmayabilir belge melge hic ugrasamam. Wishte kargo secme goremedim aliexprese bakayim bir de.
    Vergiyi kargo sirketine mi oduyoruz. Mobilden felan odeme imkanimoz yok mu?

• Yurt dışında yaşayan akrabam, bana posta yolu ile oyun konsolu gönderdiği zaman, bunun adı ithalat oluyorsa ve ben ithalat yapmış gibi vergi ödüyorsam, daha fazla yazmaya gerek yok.

Ben size burada yazan vergilerden söz etmiyorum, nedeni ise bireysel yada ticari ithalat yapmıyorsunuz. İthalat yetkiniz yada belgeniz varsa yorum yok.

https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200418-8.pdf

İsteyen istediğine inansın benim için hiç sorun değil. Herkese iyi alış verişler, kolay gelsin.

• @BeyazBüyü ,
    cehalet zor şey.
    yurtdışında yaşayan akraban sana kargo gönderdiği zaman o ürün yaşadığın ülke sınırları içinden alınmadığı için vergisini ödemek zorundasın,
    yıllar önceki kurallar açıp inanıyorsun 150 euro gümrük limiti mi kaldı onun üzerinden ne kadar zaman geçti.. neye ne ödediğini bilmemen de ayrıca garip..
    senin 10 katın kargo alıp göndermişimdir prof olmaya gerek yok gümrük kuralları sürekli güncelleniyor..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi riaz -- 31 Ağustos 2020; 22:37:13 >
  • Arkadaşlar gümrük ücretinin bir kısmı iade olacak mı? Bir tanıdığın kartıyla almıştım, iade oluyorsa nasıl haberim olur? Mail vs. Gelir mi?

• Selam,

Perşembe akşamı aldığım Xbox şimdi elime geçti. Güncelleme yapıyor. Kutuda yanilenmiş yazmasa anlamazdım. Bantlar filan herşey yerli yerinde.

İyi günler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Makrofaj

Arkadaşlar gümrük ücretinin bir kısmı iade olacak mı? Bir tanıdığın kartıyla almıştım, iade oluyorsa nasıl haberim olur? Mail vs. Gelir mi?
    İade olduğunda mail geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lkrycl

Selam,

Perşembe akşamı aldığım Xbox şimdi elime geçti. Güncelleme yapıyor. Kutuda yanilenmiş yazmasa anlamazdım. Bantlar filan herşey yerli yerinde.

İyi günler.
    Hayırlı olsun. Toplam ne kadara mal oldu?
  • ilkbilir İ kullanıcısına yanıt
    Merhaba teşekkürler.

2475 TL.

İyi günler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Amazon İtalya'da vergi artışı mı olmuş,sadece bende mi böyle ?

Order Summary
    Articles: EUR 172.12
    Shipping cost: EUR 64.39
    Deposit of import costs: EUR 89.87

Ve arkadaşlar,Amazon İtalya'nın sipariş geçme aşamasında ilk kısımda;

Shipping 1 of 1
    Shipped by Amazon.co.uk

yazıyor.Bu ne demek oluyor anlamadım,İtalya'dan sipariş geçiyoruz UK ile alakamız nedir ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.