Şimdi Ara

Xbox One X | 4K HDR - 6TF (48. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.519
Cevap
18
Favori
117.501
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

40" ve üzeri 4K monitörler mevcut ülkemizde de

http://www.hepsiburada.com/philips-bdm4350uc-00-43-5ms-analog-dvi-d-mhl-hdmi-4k-uhd-ips-monitor-p-BD805650

Aldım hocam LG 4K monitor aldım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hangi modeli aldınız ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Ya sen ne saçmalıyorsun 40ms nin üstünde desen anlarım 30ms lik tv de online oyun oynarım yıllardır zerre gecikme olmaz sen ufacık motitörlerde oynamaya devam et kendini kandır.

Bende 121 ekran Samsung 4K Smartta var ama hiçbir zaman ona PS bağlayıp oyun oynamadım. Bişey biliyorumda oynamıyorum sen en ufak gecikme yok diye kendini kandırıyorsun yada farkında değilsin. Smart TV lerin bu bitmeyen kanseridir tepkime süreleri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackTower_35 -- 15 Ekim 2017; 14:38:31 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: C-İ-E_SN

Oyun modunda alsan Tepkime süresi 19-20 MS bu şekilde oyun oynanmaz. Smart TV lerin Tepkime süreleri çok fazladır oyuzden oyunda tercih sebebim hiç olmadı benim.

Oyun oynamak istiyorsan iyi bir monitörden şaşmayacaksin.

Yıllardır Sony TV kullanıyorum gecikme falan yok. Önceki kullandığım 2012'de alınmış Sony LCD TV'de gecikme yoktu. Yeni 2017 model Sony HDR Smart TV aldım. Onda da gecikme yok. Hiçbiri de oyun modunda değil.

Küçük monitörde oyun oynamak çok zevksiz.
  • bu arada teknosada cep uygulamasında ps4 te de indirim oluyor.

ps4 pro 1tb destiny2 beyaz 2150tl den 2000tl ye düşüyor. 1500tl lik ps5 te 1400tl ye düşüyor.

ps4 vr + kamera 1900tl den 1800tl ye düşüyor.

baktım bilgisayarda internetten girince indirim olmuyor, sadece cep uygulamasına özel.

adamı kışkırtıyorlar... pro x1x vr demeyecem abanacam hepsine kendimi zor tutuyorum.
  • TV'leri bilmemde projeksiyonlarda efsane gecikme oluyor. Gerçi 4k projeksiyon bir ev/araba parası şu anda.
  • venomstr kullanıcısına yanıt
    sony lerin 4000tl üstü 50-55" tv leri oyun modunda 16 ms gibi düşük gecikmesi var. aynı bilgisayar ekranı gibi. o yüzden siz farkına varamamışsınızdır. ha 40-50" ekran bilgisayar ekranı bile olsa 2-4ms gecikme beklemek günümüz teknolojisinde imkansız zaten. 32" 4ms bilgisayar ekranları yeni çıktı daha ve 5000-6000tl lerde ki sadece 32" 9/16 format. sonynin kd xw 805 miydi neydi o modelleri gerçek 200hertz/mhz fiyatına göre en iyi oyun tv si.

samsunglar 40-60ms, lg ler 60-80 ms. oyun modunda bunlar yarıya iniyor. lg ler oyun için gerçekten kötü ucuz etin yahnisi...
  • quote:

Oyun modunda alsan Tepkime süresi 19-20 MS bu şekilde oyun oynanmaz. Smart TV lerin Tepkime süreleri çok fazladır oyuzden oyunda tercih sebebim hiç olmadı benim.

Oyun oynamak istiyorsan iyi bir monitörden şaşmayacaksin.

sony nin 50" kd xw 805 mi 850 mi neydi bir modeli vardı hem 200hz hemde 16ms gecikmesi vardı ki daha 3-5 yıl öncesine kadar çoğu bilgisayar ekranının sahip olduğu gecikme süresidir bu.

ha gibip 3000 liraya lg 50" 4k alırsan 50hz tazeleme ile 80-90ms gecikme süresiyle oynarsın tabiki. samsung da 7000 serisinden aşağısı 50-100hz. 7000-8000-9000 ler 200hz. gecikme süreleride ona göre az. ama fiyat olarak 50" 7000 serisi 4-5000 liradan başlar 9000 serisi 8-9000 liraya kadar çıkar. yani ne kadar ekmek o kadar köfte.

en iyi oyuncu tv sonyler 4000 liradan başlıyor 48-50" likleri. hem ms düşük hem hertz 200. ama panel mat panel ki ben hiç sevmem. birde kavisli değil. online merakımda olmadığından parlak kavisli samsung takılıyorum. online olarakta en büyük dezavantaj cs go tipinde oyunlarda. benim bilgisayardada 32" samsung var, ms iyi olsun diye gidipte 24-27" küçücük monitöre 4-5000tl bayılmam.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Ya sen ne saçmalıyorsun 40ms nin üstünde desen anlarım 30ms lik tv de online oyun oynarım yıllardır zerre gecikme olmaz sen ufacık motitörlerde oynamaya devam et kendini kandır.

Bende 121 ekran Samsung 4K Smartta var ama hiçbir zaman ona PS bağlayıp oyun oynamadım. Bişey biliyorumda oynamıyorum sen en ufak gecikme yok diye kendini kandırıyorsun yada farkında değilsin. Smart TV lerin bu bitmeyen kanseridir tepkime süreleri.

520 saat BF 1 multiplayer oyun sürem var, lag sorunu yaşasaydım emin ol o kadar süre ve rank kazmazdım. Çöp CoD nin multisini oynaya oynaya oyundaki kronik netcode sorunlarını smart tv lere bağlamışsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 16 Ekim 2017; 8:47:41 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: cabriyo

sony lerin 4000tl üstü 50-55" tv leri oyun modunda 16 ms gibi düşük gecikmesi var. aynı bilgisayar ekranı gibi. o yüzden siz farkına varamamışsınızdır. ha 40-50" ekran bilgisayar ekranı bile olsa 2-4ms gecikme beklemek günümüz teknolojisinde imkansız zaten. 32" 4ms bilgisayar ekranları yeni çıktı daha ve 5000-6000tl lerde ki sadece 32" 9/16 format. sonynin kd xw 805 miydi neydi o modelleri gerçek 200hertz/mhz fiyatına göre en iyi oyun tv si.

samsunglar 40-60ms, lg ler 60-80 ms. oyun modunda bunlar yarıya iniyor. lg ler oyun için gerçekten kötü ucuz etin yahnisi...

Sony’nin 2017 model hiçbir led tv sinde 40ms nin altında led ve oled tv si yok senin dediğin değerler eski modellerde vardı. Şuan en düşük gecikme süreleri 2017 model Samsung MU ve qled serileri ile onu 21-24ms ile takip eden 2017 model LG OLED ler.

2017 hdtvtest yarışmasında Samsung, Sony ve Panasonic’i geride bırakarak Dünya’nın en iyi HDR/Gaming TV si LG OLED ler (B7,C7,E7) seçilmiştir buda sana not olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Project Scorpio -- 15 Ekim 2017; 15:17:18 >

• Lg47la 640 vardı bende şimdi lg b7 55e geçtim. İkisinde de onlarca oyun oynadım ve gecikme olarak farkedebildiğim bir durum olmadı. Şimdi bulamadım ama eminim ilk la640 ın gecikme süresi daha fazlaydı. Burada kağıt üzerindeki bilgilerden çok ahkam kesiliyor ama karşısına oturduğunuzda kör test yapılsa çoğu insanın farkı anlayamayacağıma eminim. Kütüphanesinde yüzlerce oyunu olan ve pür dikkat görüntüye odaklanan biri olarak söylüyorum bunu. Şu var 30fps oyun ile 60fps oyunun akıcılığı özellikle online oynarken gerçekten fark ediyor. Konsollar da bunu çok sağlayamıyor ona diyeceğim yok. Ama 5000tl üzeri tvlerde oyun oynanmıyor demek abes.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• MarvelX kullanıcısına yanıt
    n11. com da arattınız mı 200 tl den başlıyor düz olanlar geçen ay 177 TL ye bile vardı değişiyor
  • 27 inç üstü monitörler de dahil olmamk üzere tüm smart tvlerde aşırı inputlag veya reflection sorunu var. Test etmek için bir laptop bağlayıp, laptop ekranını duplicate yapıp bir kronometre çalıştırıp videoya çekin. Videoyu durdurduğunuzda kaç ms fark olduğunu görürsünüz. Bunun üzerine tabi laptopun da gerçek veriye göre gecikmesi olduğunu da düşünmek lazım. Farketmedim diyenin refleksi çok iyidir, daha az input lagli monitörde çok daha iyi tepki gösterecektir. İdeal durumda input lagin tüm değişkenler ile toplam 20ms altında olması lazım.

Tabi Türkiyede internetten de 100 ms kadar sabit lag olduğunu düşünürseniz ne kadar dezavantajlı durumda comp oyunlar oynadığımızı anlarsınız.
  • şu an nereden almak mantıklı arkadaşlar xbox x i ?dnr vatan teknosa gibi marketler arasından... hafta sonundaki indirim bitmiş sanırım acaba her hafta sonu var mı?
  • 55" LG C6 modeli tv aldım. Rtings verilerine göre input lag 30-34 ms arasında. Bu tvden önce de samsung Lu28e590ds monitör kullanıyordum. Online olarak çok fazla kullanıyorum ve Halo veya diğer fps oyunları çok rahatlıkla monitörde olduğu gibi tvdede sıkıntısız. İnput lag 30ms ve altında olan modeller online için ideal. Bilginize...

• profxxx kullanıcısına yanıt
    B7 alsan daha iyi olurdu ama yinede güzel tv almışsın 2016’nın en iyi gaming tv si.

• Project Scorpio kullanıcısına yanıt
    3D ve kavisli olduğu için buna yöneldim

• Kavis neyse de 3D mi kaldı :)

Üreticiler desteği çekti
  • 
Sayfa: önceki 4647484950
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.