Şimdi Ara

Xbox One S mi PS4 slim mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
0
Favori
13.849
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba öncelikle.İki konsoldan birini almayı Planlıyorum ama kafamda baxı soru işaretleri var.

1/Xbox oyunları mı daha uygun fiyatlı yoksa Ps4 mü?
    2/Online olarak hangisinin serverları daha iyi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla ben de çok düşündüm ps4 mü slim mi pro mu yoksa xbox one mı one s mi vs vs... En son uygun fiyata sıfırdan bi tık eski ikinci el bi one s aldım. İçinde fifa 17, 14 gün ve 3 ay gold, 1 ay ea access (daha kullanmadım bile) vardı. Kendim de Forza motorsport 6, worms, don't starve ve witcher 3 goty aldım. Onun haricinde bi dünya da gold ile gelen oyun var. Bunlardan biri geriye uyumluluk ile gelen borderlands 2... Bunları düşününce ben seçimimden gayet memnunum.
  • 1 ps4 ikinci el daha uygun ve ps4 pazarı daha geniştürkçe dublaj oyunlar vs ps4

2.psn cok iyi olmasada millet 14 günlük beleş üyelilkle online a para vermeden oynuyorlar ps4 de bi bug sayesinde

2.xbox one in cok iyi ama ne yazııkı gold üyelik 170 tl yıllıgı oyun vs eklenince cok kazık oluyor

bu online bug sınırsız online demek hala yapıyorlar
    https://www.youtube.com/watch?v=FyaV0kkJGUE

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 10 Mart 2017; 11:23:52 >
  • Merhaba, ben de iki konsol arasında kaldım ve bir süredir forumlarda yorumları okuyorum. Öncelikle oyun fiyatlarında pek bir fark yok gibi fakat XBOX'ın aylık verdiği oyunlar bir tık daha iyi aynı zamanda online servisi de PS4'e göre pahalı.

XBOX'ın bence en büyük artısı joystick,online hizmeti ve geriye uyumluluk.Benim gibi Red dead redemptin oynamamış biriysen karar vermende etkili olabilir. PS4'de ise bana göre en büyük artısı kullanıcı sayısı,örneğin forumdaki PS4 konusunda Battlefield 1 konusu baya hareketli,birlikte manga kuranlar vs var.

Benim desizlere bir sorum var, xbox one/one s modellerini ikinci el olarak alırsak satmak da sıkıntı yaşar mıyız, piyasası nasıl?
  • hocam söyle bişi söylicem bu yeterde artar ps4 ler ikinci el fat kasaları 700 800 den giderken xbox one lar 500 600 e anca gidiyor

gidip bi ps4 slim alıp scorpio cikincada ps4 satılıp scorpioya geçilebilir

ps4 oyun pazarı cok geniş heryerde ps4 oyunu bulabilirsin ama xbox one için aynı şeyi söyliyemicem ankara yada istanbulda bulursun oyun oda hepsi deigil kısıtlı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asko56 -- 10 Mart 2017; 12:22:49 >
  • One s ile pa4 slim kıyaslamam bile gözüm kapalı one s alırım

• Bence PS4 Pro alın.
    Online olarak Xbox altyapısı daha iyidir ama daha pahalıdır. Oyun fiyatları olarak ikiside pahalı ama PS4 daha uygundur. Zaten exclusive oyunları bile PS4 almak için yeterli bir sebep.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten bende onu diyorum ps4 de ex oyunları 50 tl 60 tl ye rahatlıkla bulunuyor

bide 14 günlük beleş plus ile sürekli alıp online a para vermezsiniz yapan cok bug var ps4 de 14 günlük bedava kullanıyorsun

böylece online ada para vermezsin

sadece oyun alırsın ikinci el kutulu sonra takas vs yada kardeşlikle cok cok uyguna alabilirsin suanda ps4 de bf1 sacede 100 tl kardeşlikle 50 tl ye geliyor daha ne olsun
  • taner5000 kullanıcısına yanıt
    Hocam şu ana kadar çıkmış atariker de dahil olmak üzere xbox one hariç tüm konsolları kullandım aldım sattım vs.Ama türkiyede ps pazarının daha geniş olması kafamı karıştırıyor ama bir yandan xbox gamepafinin tadı ve red dead redemption aklımı çeliyor.

• Tabiki xbox

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Daha cok yeni konsolcuyum ama sunu soyliyim;

Single takiliyosan PS daha iyi gelebilir.

Ama multiplayer takiliyosan Xbox ortami daha kaliteli.

PS nin exclusive oyunlarina dikkat et hep single player (last of us , god of war) ve hikaye odaklidir

xbox in exclusive oyunlari hep multiplayer a dayanir.

Gears of War , Halo vs..

Ben sahsen hikaye modlarini pek onemseyen biri degilim.

Ayrica donanim acisindan Xbox1 s ps4 ten daha guclu, ps4pro dan daha zayiftir.

• slim falan değil normal ps4 al, keyfine bak, sonra scorpio çakarsın....
  • Burada top sende. Oyunlarına falan iyice bak hangisi sana hitap ederse onu al. Ben sana X,Y,Z oyunlar desemde boş çünkü belkide o oyunlar sana hitap etmeyecek.

• Xbox'a özel oyunlardan sadece RDR dikkatimi çekiyor.PS4 the is last of us belki bir derece.Ama dediğim gibi kardeşlik mevzusu ya da 2.el pazarı bakımından oyunları ps den almak daha uygun gibi geliyor

• Valla ben de çok düşündüm ps4 mü slim mi pro mu yoksa xbox one mı one s mi vs vs... En son uygun fiyata sıfırdan bi tık eski ikinci el bi one s aldım. İçinde fifa 17, 14 gün ve 3 ay gold, 1 ay ea access (daha kullanmadım bile) vardı. Kendim de Forza motorsport 6, worms, don't starve ve witcher 3 goty aldım. Onun haricinde bi dünya da gold ile gelen oyun var. Bunlardan biri geriye uyumluluk ile gelen borderlands 2... Bunları düşününce ben seçimimden gayet memnunum.

• İki konsolunda oyun fiyatları hemen hemen aynı. Xbox sunucuları PS sunucularından kat kat daha iyidir. Bu zaten onaylı, kanıtlanmış bir durum.

Xbox, Gold ve EA Access imkanı sayesinde bence PS'in çok önünde. Ancak singleplayer oyun meraklısıysan ve Sony exc oyunlarını merak ediyorsan PS al.

• hocam her ikisinin artı eksi yöleri var ps4 daha iyi türkiye için xbox iyi degil çünkü

ps4 de yıllık plus 150 tl xbox da 170 tl

ps4 ün ikinci el oyunlarını türkiyenin heryerinde bulursun ama xbox one inki cok zor sadece digital ee maglum türkiyede akk var bi oyun indiirirsin geri kalanı 3 megabit bunu düsün alıcagin zaman hangi oyunalr daha iyi

ben fanboy degilim ama türkiye şartları için ps4 daha uygun ve kunlanıcı kitlesi aşiri dercede cok türk bakımından

kardeşlik konusunda ps4 de cok oyun bulursun ama xbox da cok bulamazsın p1 p2 olarak

xbox ouynları ikinci el olarakda cok pahalı ps4 e nazaran

xbox live gold yıllık kendi sitesinde 179,00 tl

ps plus üyeliyi yıllık 150 tl

ikinci el oyunlar istanbul baz alınmıştır :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyunlar-battlefield-1-turkce-ps4-oyun-satis-ve-takas-piksel-oyun-avcilar-403325740/detay
    140 tl sıfır spot

xbox one :https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-oyun-konsol-oyunlar-battlefield-1-bf1-xbox-one-oyun-xb1-satis-takas-konsol-kulubu-403819188/detay

spot 190 tl arada kaç tl var var aynı oyun

• One s daha ıyi olur

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddiyetsiz kullanıcısına yanıt
    hocam sorun olmazsa kaça aldın piyasası ne kadar? Sahibinden de ve burada ilanlar var ama sıfırıyla yakın fiyat veriyor çoğu satıcı.
  • taner5000 kullanıcısına yanıt
    Ben bin lira gibi bir fiyata aldım ama benimki biraz şansa denk geldi gibi bir şey. Normalde 1 tb olan modeli bu temizlikte 1200-1300 gibi fiyatlara veriyorlar en az. Araştır, bekle, denk gelirse al. Bu aralar biraz da zam geldi galiba fiyatlara. Ben araştırırken xbox ikinci kol kampanyası yapmıştı. O zamana da aslında alınırdı. Şu an zaten XBone s kablosuz kumanda tek başına 300 TL. O nedenle alacaksan bu tarz bundle paket ve kampanya yakalamaya da çalış derim.

• hem xbox one s hem ps4 var. aşağıyı okumak istemezsen git xbox one s al. xb one s, ps4 ile kıyaslanamaz bile. ki bence ps4 prodan bile iyi.

ps4 hoş güzel oyun bol deniyor ama ilk başta cd oyun alan ben artık oyunlar eskiyince dijitalde özellikle indirim dönemlerinde çok çok ucuzluyor. hiç cd almaya gerek yok. cd alacan 70e satacan 50ye 20 lira zarar edecen onun yerine zaten ps4 çıkalı yıllar olmuş eski oyunlarda 20-30 lira dijitalde indirim zamanlarında. ve cdsi 90-100 lira olan oyunlar dijitalde 45 liraya düştüğünde 2. elde kimse 45liraya cd oyunu satmak istemiyor. neticede dijitalden aldıktan sonra ha ps4 ha xbox arada fark yok. oyun bulamama diye bir dert yok.

ps4 oyunları mesela fifa17 indirimde 90-100 liraya düştü ama xboxta 130liraya düştü. diğer oyunlarda ps4 te 80 lira indirimde mesela, xboxta 90lira az biraz daha pahalı ama mesela mgs 5 ps4 te 30 lirayken xbox ta 12 liraydı. ha ps4 te nfs 50-100 lirayken, xbox ea access 1 aylık üyelik 12 tl ile tüm ea oyunları bedavaya geliyordu nfs star wars battlefront vs bedavaydı. yani genel olarak oyun fiyatları birinde 3 oyun pahalı ama 12tl üyelik ile diğerinde 100 tl vereceğin oyunu bedavaya veriyor neticede eşitleniyor.

konsola özel oyunlarda eskisi gibi ps4e özel oyunlar artık xbox içinde çıkıyor. arada abartıldığı kadar fark yok. ha eski x360 oyunlarını xbox one destekliyor. ucuza alıp oynayabilirsin. ama ps4 desteklemiyor mecbur remastered diye ps3 oyununu ps4 e uyarlıyorlar ve ps4 oyun fiyatından alman gerekiyor.

ben oyun oynayacam oyundan zevk almak istiyorum diyorsan xbox. yok ben move vr falan aksesuarlar ile oynayacam hevesimi alacam diyorsan ve filimi bol oynaması ise "ayşe ipi tut atla" tarzında oyunları seviyorsan ps4 derim.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.