Şimdi Ara

Xbox One S den Xbox One X e gecmeye deger mi ? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
0
Favori
5.155
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    neredeyse aynı sistem var ve one x kullanılıyor... HDR olmadan da görüntü farkı belli... dediğim gibi imkan varsa güzel oluyor... hatta biz o durumda one s'i de satmadık, salona bir de monitör koyup eşimle birlikte oynamaya başladık oyunları :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

neredeyse aynı sistem var ve one x kullanılıyor... HDR olmadan da görüntü farkı belli... dediğim gibi imkan varsa güzel oluyor... hatta biz o durumda one s'i de satmadık, salona bir de monitör koyup eşimle birlikte oynamaya başladık oyunları :))

Xbox one S ilk konsolum buzamana kadar hep pc kullandim fakat upgrade yüzünden pc den sogudum.

One S ile birde gamepass aldim ve ilk rise of tomb raider oyununu actim cok hosuma gitti , farkli bir dünya sundu bana sonra daha iyisi varsa neden almayayim dedim.

Tek amacim oynadigim oyunda 1-2 saatlik süre zarfinda bu dünyadan kopmak stress atabilmek.

HDR buzamana kadar huc görmedim ama bana yasatacagi büyük bir deneyim olacaksa HDR desteki bir TV de alirim ama yeterliyse daha fazla masrak yapmak istemiyorum cünkü halihazirda TV den memnunum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• praetorians kullanıcısına yanıt
    o zaman hayırlı olsun one x :) ve evet HDR benim 55''de de yok ve fazla bişi kaybettiğimi düşünmedim hiç...
  • quote:

o zaman hayırlı olsun one x :) ve evet HDR benim 55''de de yok ve fazla bişi kaybettiğimi düşünmedim hiç...

Cok tesekkürler , artik HDR olayini kafamdan siliyorum , son sorum shooter oyunlari xbox daki controller ile becerebilecegimi sanmiyorum , bende bu nedenle Rise of Tomb Raider oynadim ilk olarak ve grafikler cok hosuma gitti , bu tarz grafikleri iyi oyun tavsiye edebilirseniz sevinirim.

bu arada komik bir tesadüf, tam olarak bugün HDR tv geçti elime... yanyana koyup karşılaştıracak imkanınız yoksa farkı anlayabileceğinizi sanmıyorum... fark yok değil ama tek başına duran bi tvye bakıp hdr var yada yok diyemem :)

diğer taraftan tomb raider'ı sevdiysen bir de one x'de dene... özel bir görsel upgrade'den geçti o oyun X için :) grafik konusunda güzel oyun olarak bütün forza serisi diyebilirim... özellikle horizon 3, 4k çözünürlükle çok güzel görsel sağlıyor...
    quantum break çok üstün gibi görünmese de benim hoşuma giden bir oyun...
    ve eşimle oynadığımız MMO'lardan the division görsel olarak baya iyidir... bu hafta indirimde olmalı hem de(kendime not: hem indirimleri takip için site yap, hem de emin konuşma, ayıp oluyor)... mmo shooter seviyorsan ikincisi duyurulmuş olsa da güzel oyundur :)

onun dışında gamertag'im ve blogum imzamda... bulunması kolay biriyim yani :) son 2 haftadır bazı problemlerden dolayı ne yayın açabildik, ne oyun oynayabildik ama geri geliyoruz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GCGorusu -- 21 Mart 2018; 20:35:19 >

• quote:

bu arada komik bir tesadüf, tam olarak bugün HDR tv geçti elime... yanyana koyup karşılaştıracak imkanınız yoksa farkı anlayabileceğinizi sanmıyorum... fark yok değil ama tek başına duran bi tvye bakıp hdr var yada yok diyemem :)

diğer taraftan tomb raider'ı sevdiysen bir de one x'de dene... özel bir görsel upgrade'den geçti o oyun X için :) grafik konusunda güzel oyun olarak bütün forza serisi diyebilirim... özellikle horizon 3, 4k çözünürlükle çok güzel görsel sağlıyor...
    quantum break çok üstün gibi görünmese de benim hoşuma giden bir oyun...
    ve eşimle oynadığımız MMO'lardan the division görsel olarak baya iyidir... bu hafta indirimde olmalı hem de(kendime not: hem indirimleri takip için site yap, hem de emin konuşma, ayıp oluyor)... mmo shooter seviyorsan ikincisi duyurulmuş olsa da güzel oyundur :)

onun dışında gamertag'im ve blogum imzamda... bulunması kolay biriyim yani :) son 2 haftadır bazı problemlerden dolayı ne yayın açabildik, ne oyun oynayabildik ama geri geliyoruz :))

Sizi gökte ararken yerde buldum gibi bir durum oldu , kendi adima cok sevindim , HDR konusunda cok yardimci oldunuz gercekten , ama yinede o iki TV yi yanyana koyup farki görebilmek isterdim :))

Bundan sonra sizi takip edecegim , ögrenecegim cok sey var , yakin ilginiz icin tekrar tesekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: praetorians

quote:

Cok tesekkürler , artik HDR olayini kafamdan siliyorum , son sorum shooter oyunlari xbox daki controller ile becerebilecegimi sanmiyorum , bende bu nedenle Rise of Tomb Raider oynadim ilk olarak ve grafikler cok hosuma gitti , bu tarz grafikleri iyi oyun tavsiye edebilirseniz sevinirim.

Hocam iki kişinin konuşmasına birden dalmış gibi oluyorum. Lütfen kusura bakmayın. Bir konuda bilgilendirmek isterim. Yıllardır oyunlarımı hep pc üzerinde oynardım. Ben de sizin gibi upgrade falan uğraşmaktan ve fiyatlardan bıkıp birkaç ay önce ilk konsolum olan Xbox One S'i aldım. 'Hayatta shooter oynayamam ben bunda' derdim. Normal bir şekilde yürüyemiyordum bile. Günde her gün düzenli 2 saat oynayabiliyorsanız, en en en fazla 1 aya çok rahat şekilde alışırsınız. Benim gibi gamepad özürlüsü biri bile öğrenebildiyse herkes öğrenir. Biraz gayret edin, inanın ki shooter oyunlarını çok iyi oynayabiliyor hale geleceksiniz. BF1'de ayarlardan hassasiyeti bayağı bir düşürüp oynadıkça kendime göre biraz arttırdım. Bu taktik çok işe yaradı bende. Gayret edin, gerisi gelir. Bana şuan klavye+mouse ile shooter oynamak garip geliyor diyebilirim.

Bir de maddi durumum yeterli demişsiniz. Yeterliyse kesinlikle One X öneririm. Benim maddi durumum el verse bir dakika beklemeden One X alırdım.

• shooter konusunda şöyle bir durum var... zamanında abimi alıştırma sürecim şu şekilde oldu:
    1- third person action oyunları... yani darksiders gibi daha çok ateş etme olmayan, hareketin ve kabaca vuruş yönünün ayarlandığı oyunlarla eli gamepad'e alıştırma...
    2- third person puzzle/shooter yada cover shooter oyunlar... yani tomb raider, quantum break, zorlayarak gears of war gibi... bunlarda ilk gruptaki oyunların az hedef almaları gittikçe çoğalmış oluyor... el yavaş yavaş ince hedeflemeye alışıyor...
    3- FPS'ye geçiş :)

zamanında ps3'te god of war ile başlatıp uncharted ile devam edip FPS'lere geçmişti abim :))

diğer taraftan pc'den konsola geçişimi ben mezun olup işe girmemle yapmıştım :) wii alarak... o noktadan sonra oyun PC'si yerine hep konsol aldım... ps3, xb360, ps4, falan filan... daha pratik ve daha az bakım gerektiriyor sonuçta... bir de ekonomik...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saab9000

quote:

Orijinalden alıntı: praetorians

quote:

Hocam iki kişinin konuşmasına birden dalmış gibi oluyorum. Lütfen kusura bakmayın. Bir konuda bilgilendirmek isterim. Yıllardır oyunlarımı hep pc üzerinde oynardım. Ben de sizin gibi upgrade falan uğraşmaktan ve fiyatlardan bıkıp birkaç ay önce ilk konsolum olan Xbox One S'i aldım. 'Hayatta shooter oynayamam ben bunda' derdim. Normal bir şekilde yürüyemiyordum bile. Günde her gün düzenli 2 saat oynayabiliyorsanız, en en en fazla 1 aya çok rahat şekilde alışırsınız. Benim gibi gamepad özürlüsü biri bile öğrenebildiyse herkes öğrenir. Biraz gayret edin, inanın ki shooter oyunlarını çok iyi oynayabiliyor hale geleceksiniz. BF1'de ayarlardan hassasiyeti bayağı bir düşürüp oynadıkça kendime göre biraz arttırdım. Bu taktik çok işe yaradı bende. Gayret edin, gerisi gelir. Bana şuan klavye+mouse ile shooter oynamak garip geliyor diyebilirim.

Bir de maddi durumum yeterli demişsiniz. Yeterliyse kesinlikle One X öneririm. Benim maddi durumum el verse bir dakika beklemeden One X alırdım.

Iyiki yazdiniz , cok memnun oldum.Aslinda maddi durumumum okadar da iyi degil. Monitörümü ve PC mi sattim 1 sene önce toplamistim bu sekilde bir imkan dogdu acikcasi oyunlar konusunda alabilecekmiyim bilemiyorum.

Kendime Gamepass ve EA Access aldim ama yeni oyunlari ne derece alabilirim bilmiyorum.

Gamepad konusunda umarim sizin gibi alisabilirim , eskiden sadece klayve ile Fifa oynarken simdi gamepad ile oynuyabiliyorum fakat Shooter oynamak,hele ki online ne derece olur bilrmiyorum :))

Bana zaman ayirip yazdiginiz icin cok tesekkürler.

• quote:

shooter konusunda şöyle bir durum var... zamanında abimi alıştırma sürecim şu şekilde oldu:
    1- third person action oyunları... yani darksiders gibi daha çok ateş etme olmayan, hareketin ve kabaca vuruş yönünün ayarlandığı oyunlarla eli gamepad'e alıştırma...
    2- third person puzzle/shooter yada cover shooter oyunlar... yani tomb raider, quantum break, zorlayarak gears of war gibi... bunlarda ilk gruptaki oyunların az hedef almaları gittikçe çoğalmış oluyor... el yavaş yavaş ince hedeflemeye alışıyor...
    3- FPS'ye geçiş :)

zamanında ps3'te god of war ile başlatıp uncharted ile devam edip FPS'lere geçmişti abim :))

diğer taraftan pc'den konsola geçişimi ben mezun olup işe girmemle yapmıştım :) wii alarak... o noktadan sonra oyun PC'si yerine hep konsol aldım... ps3, xb360, ps4, falan filan... daha pratik ve daha az bakım gerektiriyor sonuçta... bir de ekonomik...

XBOX Gold bu ay icin SUPERHOT adli bir oyun verdi bu oyun cok ilginc acikcasi cok hosuma gitti , basit bir oyun belkide elimin alismasina yardimci olabilir diye oynuyorum .

Önerileriniz icin tesekkürler ,denemeye calisacagim.

Konsola gecmem sadece hic ugrasmadan oyunu acip oynamak istemem.

Aslinda birazda utanarak söylüyorum ama yasim 40 Arkadaslar , 2.cocugum 9.ayda dünyaya gelecek.Belkide bu konsollar ve oyun dünyasi icin yasliyim:(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi praetorians -- 22 Mart 2018; 0:9:40 >

• İnan ki değilsin :) 35 yaşındayım, hanımla oynuyoruz... Forumda bir ekip var 20-45 yaş aralığında

• quote:

İnan ki değilsin :) 35 yaşındayım, hanımla oynuyoruz... Forumda bir ekip var 20-45 yaş aralığında

Öyleyse xbox one x icin daha hala gec degil , hic birseyi kafama takmadan one x e geciyorum :))

Tüm yorumlar ve yakin ilginiz icin tesekkürler.

xbox tarafının yaşı biraz büyüktür , bende 38 yaşındayım
  • Madem orta yaşlılar toplandık (35 yaşındayım) ben de birşeyler sorayım. Şimdi evde konsolu bağlıyabileceğim 1080p tv var onunla kullanmak için Xbox öne s almam yeterli olur mu? Bir de mağaza indirimleri ps ile yakın oluyor mu fiyat olarak?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

Madem orta yaşlılar toplandık (35 yaşındayım) ben de birşeyler sorayım. Şimdi evde konsolu bağlıyabileceğim 1080p tv var onunla kullanmak için Xbox öne s almam yeterli olur mu? Bir de mağaza indirimleri ps ile yakın oluyor mu fiyat olarak?

1080p'ye one x almanın avantajı yok değil ama tercih meselesi...

indirim konusunda iki konsolda da güzel şeyler oluyor... özellikle single player oyunlar hangisinde ucuzsa ondan almayı tercih ediyorum ama net kazanan bir taraf yok gibi... ama hanımlar için xbox kesinlikle daha iyi... ps tarafında ergen ve taciz daha fazla...
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonForum

xbox tarafının yaşı biraz büyüktür , bende 38 yaşındayım

Sizlerin varligi görmek beni cok sevindirdi , kendi jenerasyonumun oyun dünyasindan kopmamis oldugunu bilmek cok güzel , iyiki varsiniz.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: edwardweo

Madem orta yaşlılar toplandık (35 yaşındayım) ben de birşeyler sorayım. Şimdi evde konsolu bağlıyabileceğim 1080p tv var onunla kullanmak için Xbox öne s almam yeterli olur mu? Bir de mağaza indirimleri ps ile yakın oluyor mu fiyat olarak?

1080p'ye one x almanın avantajı yok değil ama tercih meselesi...

indirim konusunda iki konsolda da güzel şeyler oluyor... özellikle single player oyunlar hangisinde ucuzsa ondan almayı tercih ediyorum ama net kazanan bir taraf yok gibi... ama hanımlar için xbox kesinlikle daha iyi... ps tarafında ergen ve taciz daha fazla...

XBOX One X ile Gears of War 4 indiriyorum ,oyun bir hayli büyük.Böyle 100 GB olan oyunlari indirirken tamamen acik mi birakiyoruz yoksa oyun indirme modu var mi daha az güc harcayan?

Ne demek. Gamepad ile alışma olayı tamamen oynama ile alakalı. Öğrenene kadar pes etmeden oynamalısınız. Öldükçe devam etmelisiniz. Bir süre sonra zaten hem fps oyunlarının mantığına hem de o oyunun dinamiklerine alışıyorsunuz. EA Access almışsınız zaten. BF1'de öğrenmiştim ben. (BF1 hikaye modunu oynamadım bile) Siz de bunu denerim derseniz,https://www.youtube.com/watch?v=Xv9-8DxgXzc bu videoya bir göz atın derim. Videodaki adam aşırı iyi oynuyor bu oyunu. Rehber videoları ve oynanış videolarının daha fazlası kanalında var. Neredeyse her akşam yayın da açıyor Youtube üzerinden. İzledikçe gaza getiriyor insanı. Mutlaka bakın derim. Bu dünyaya hoş geldiniz.

eğer konsolun güç ayarlarından enerji tasarrufu değil de hızlı açılma seçiliyse konsol kapalıyken de indirir oyunu... ve evet, gears of war gerçekten indirmesi eziyet bir oyun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saab9000

Ne demek. Gamepad ile alışma olayı tamamen oynama ile alakalı. Öğrenene kadar pes etmeden oynamalısınız. Öldükçe devam etmelisiniz. Bir süre sonra zaten hem fps oyunlarının mantığına hem de o oyunun dinamiklerine alışıyorsunuz. EA Access almışsınız zaten. BF1'de öğrenmiştim ben. (BF1 hikaye modunu oynamadım bile) Siz de bunu denerim derseniz,https://www.youtube.com/watch?v=Xv9-8DxgXzc bu videoya bir göz atın derim. Videodaki adam aşırı iyi oynuyor bu oyunu. Rehber videoları ve oynanış videolarının daha fazlası kanalında var. Neredeyse her akşam yayın da açıyor Youtube üzerinden. İzledikçe gaza getiriyor insanı. Mutlaka bakın derim. Bu dünyaya hoş geldiniz.

Bilgilendirme icin tesekkürler , azimle bu isin üstesunden gelecegim , videolari izleyeyim hemen.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.