Şimdi Ara

Xbox one (S ? ) controller ı pc de kullanmak

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
5.260
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • windows 7 bilgisayarımda kullanmak güzel ve uyumlulukta sıkıntı yaratmayacak bir gamepad almak istiyorum.Bir teknoloji sitesinin videosunda xbo one s wireless controller tavsiye edildi. Xbox one s wireless controller diye arattığımda amazonda xbox one controller dışında bir ürün çıkmıyor.Şimdi sorularıma gelirsek

1- Xbox one ve Xbox one s wireless controllerları farklı mıdır?

2-Bilgisayarda xbox one (varsa s) controllerı kullanmak için hangi aksesuarlara ihtiyacım var? Yani şarj etmek ve kablosuz şekilde bağlamak için

3-Play & charge kit nedir ?

4-xbox one wireless adapter nedir ? one s controller ayrı ise gerekli midir ? Gerekli ise uyumlu mudur ?

• Xbox one ilk cikan controllerlari bluetooth uyumlu degil,kullanmak icin adaptor gerekir ayri olarak satilan,mesajinda wireless adapter diye bekirttigin seyden yani.En yeni cikan controllerlarda ise bluetooth oldugu icin bilgisayarinda bluetooth olmasi yeterli(5-10 liraya bulunyor bluetooth aparat her yerde).Pil takip kullanabilirsin kolu,kutunun icinden duracell pil de cikiyor.Sarjli pil alip icine takip micro usb kablosu ile sarj edebilirsin.Play charge kit de bunu yapiyor tam olarak,paketin icinde sarjli pil ve micro usb kablo(android tel kulaniyorsan zaten vardir bu kablodan)cikiyor,alete takip kabloyla sarj edebiliyorsun.

Amazonda urun aciklamasinda bluetooth yazmasi lazim.Mesela bu urun gibi

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01GW3H3U8/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1481395608&sr=8-1&pi=SX200_QL40&keywords=xbox+one+controller&dpPl=1&dpID=41f17cph6KL&ref=plSrch

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Xbox one ilk cikan controllerlari bluetooth uyumlu degil,kullanmak icin adaptor gerekir ayri olarak satilan,mesajinda wireless adapter diye bekirttigin seyden yani.En yeni cikan controllerlarda ise bluetooth oldugu icin bilgisayarinda bluetooth olmasi yeterli(5-10 liraya bulunyor bluetooth aparat her yerde).Pil takip kullanabilirsin kolu,kutunun icinden duracell pil de cikiyor.Sarjli pil alip icine takip micro usb kablosu ile sarj edebilirsin.Play charge kit de bunu yapiyor tam olarak,paketin icinde sarjli pil ve micro usb kablo(android tel kulaniyorsan zaten vardir bu kablodan)cikiyor,alete takip kabloyla sarj edebiliyorsun.

Amazonda urun aciklamasinda bluetooth yazmasi lazim.Mesela bu urun gibi

https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01GW3H3U8/ref=mp_s_a_1_1?ie=UTF8&qid=1481395608&sr=8-1&pi=SX200_QL40&keywords=xbox+one+controller&dpPl=1&dpID=41f17cph6KL&ref=plSrch

bugün d&r dan aldım gta 5 de sıkıntı yok ama need for speed son oyununda ne ettiysem bi türlü oynuyamadım sırf onun içinde aldım diyebilirim değişik değişik saçma şeyler oluyor araç 3. vitesden sonra çıkmıyor yavaş basıyor sol analog ileri geri yapınca gaza frene basıo ve bunu sürekli yapmıo bazen yapıo bazen yapmıyor anlamdım nasıl çözerim bunu ?

• SevenPound S kullanıcısına yanıt
    Bilgim yok hocam maalesef.Pcde eski versiyonunu kablolu olarak gta vde oynamistim ben de.Baska oyunda denemedim.Gamepad ayarlarina bak istersen oyunun.

• 1-) One S bir tık daha iyi ve bluetooth desteği mevcut,

2-)One S Cıntroller kullanıyorum laptıp olduğu için ekstra ihtiyacım olan birley yok , masaüstü için bluetooth receiver gerekli pc de varsa sıkıntı yok,

3-)One ve One s için şarjlı pil ve şarj aleti yerine alabilirsin laptop pili gibi tak çıkar batarya mevcut (Ben Nitecore i2 Charger+Gp Recyko Pro AA 2000mah pil kullanıyorum)

4-)Wireless adaptör one için pc ye bağlarken lazım pahalı bence xbox s de gereksiz ama wifide kullanırsın fark olmaz...

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01GVN10VM/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Burdan sipariş ver One S kolu+ Promosyona MERHABA yaz 10€ indirecek vergide düşünce 35€ oluyor fırsat fiyat...

• quote:

Orijinalden alıntı: ardaalisahin

Bilgim yok hocam maalesef.Pcde eski versiyonunu kablolu olarak gta vde oynamistim ben de.Baska oyunda denemedim.Gamepad ayarlarina bak istersen oyunun.

baktım değiştirdim sonuç nafile oyun orjinal kol sağlam çalışıyor ama ne yazikki nfs de deli gibi oluyor oyun gamepad bağlıyken :S
  • quote:

Orijinalden alıntı: Storm Raider

1-) One S bir tık daha iyi ve bluetooth desteği mevcut,

2-)One S Cıntroller kullanıyorum laptıp olduğu için ekstra ihtiyacım olan birley yok , masaüstü için bluetooth receiver gerekli pc de varsa sıkıntı yok,

3-)One ve One s için şarjlı pil ve şarj aleti yerine alabilirsin laptop pili gibi tak çıkar batarya mevcut (Ben Nitecore i2 Charger+Gp Recyko Pro AA 2000mah pil kullanıyorum)

4-)Wireless adaptör one için pc ye bağlarken lazım pahalı bence xbox s de gereksiz ama wifide kullanırsın fark olmaz...

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B01GVN10VM/ref=ox_sc_act_image_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Burdan sipariş ver One S kolu+ Promosyona MERHABA yaz 10€ indirecek vergide düşünce 35€ oluyor fırsat fiyat...

merhaba olayı nedir hocam ?Ve linkte bir sıkıntı var düzgün açılmıyor sayfa amazondan doğru ürünün linkini atman mümkün mü ?Amazon.de den almam daha mımantıklı olur gümrük sınırı nedir?Galiba amazon gümrük vergisini falanda alıp sorunsuz yolluyordu amma eminde değilim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Undicesimo -- 11 Aralık 2016; 0:5:23 >

• Undicesimo U kullanıcısına yanıt
    Amazon Almanya Türkiyenin aracı sitesi oldu Türkçe dil , Müşteri Hizmetleri ve 49€ Üstüne Ücretsiz kargo geldi Tr için,

Girişi kutlamak alışverişe teşvik için 40€ üstü ürünlerde merhaba yazınca promosyona 10€ iniyor 31 aralık boyunca 1 kerelik bir kampanya...

• soruyu yazarken cevabı geldi çok teşekkür ediyorum peki doğru ürünün linki nedir amazon.de den. tercihen siyah xbox one s controller almak istiyorum zaten laptopta kullanıcam
  • Undicesimo U kullanıcısına yanıt
    Görmemişim son yazdığınızı link bende çalışıyor amazon de ye girip xbox one s controller yazınca ilk ürün [Xbox Wireless Controller Weiß yazar]

Kutusuda şöyle zaten ürün özelliklerine bakınca bluetooth desteğini görürseniz doğru cihaz odur;

Xbox one (S ? ) controller ı pc de kullanmak

• Merhaba bende xbox one s var pc de güzel bir şekilde kullanıyorum ancak bunun kulaklık girişinden ses çıkışı nasıl alabilirim zira kullaklık takınca ses gelmiyor.
  • arkadaşlar ben pc ye bağlıyorum xbox logosuna basılı tutuyorum kapatmak için bazen kapanıyor bazen kapanmıyor şu aralarda steam açıyor kendi kendine ona basınca yada geniş ekraana geçiyor steamda anlamadım kol mu bozuk istediğim zaman rahat rahat kapatamıyorum bazen belirli süre bekletince elimi logonun üstüne kapanıyor ama bazende steam fln açıyor anlam veremedim
  • arkadaşlar xbox one s gamepad alırsam windows 7 de çalışır mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: mambaking24

arkadaşlar xbox one s gamepad alırsam windows 7 de çalışır mı
    Maalesef hayır. XBOX One kolları sadece windows 10 a özel.

Fakat windows 7 de xbox 360 kolu kullanabilirsin
  • Or-Chan O kullanıcısına yanıt
    dostum çalışır diyolar. hatta xbox ın kendi sitesinde de nasıl baglanır anlatıyor. https://support.xbox.com/tr-TR/xbox-on-windows/accessories/connect-xbox-one-controller-to-pc
  • Microsoft Xbox One S kontrolcüsünü bataryayla, pille uğraşmak istemeden Micro usb kabloyla Win7 pcde kullanabilir miyim arkadaşlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.