Şimdi Ara

XBOX ONE - Online Altyapı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
695
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    9 yıldır PS kullanan biri olarak XBOX almayı düşünüyorum. Online rekabeti ,single hikaye moduna göre daha çok tercih ediyorum. Play station için konuşmak gerekirse bizim coğrafyada çok fazla satıldığı için , lag, oyuncu bulamama , tuş gecikmesi gibi problemleri neredeyse hiç yaşamadım ( PES hariç ) Merak ettiğim bir konu var. BF1 , FIFA , DESTINY, COD, NBA2K gibi online oyunları XBOX ortamında oynamak istediğimizde yukarıda bahsettiğim problemleri yaşar mıyım ? Online altyapı , server desteği, uzak rakiple iyi bağlantı XBOX'ta nasıldır ? Gece 2 de Battlefield çayırlarında 32 ye 32 ye full players maçlar yapabilir miyiz ? :)

Teşekkürler.

• şu güne kadar kapalı beta veya fail oyunlar dışında oyuncu bulamama sıkıntısı yaşamadım... hatta LFG özelliği sayesinde dış sistemlere gerek olmadan Destiny gibi oyunlarda oynayacak gruplar bulabiliyorsun :)
    ama aradığın full türk oyuncularsa o konuda durum sıkıntılı olabilir... hiç o pozisyonda arama yapmadım :) LFG listesini açıp dalıyorum...

lag konusunda da bugüne kadar özel bir sıkıntı çekmedim ama bu kişisel bir durum olabilir... sonuçta 33.600 modemlerle multiplayer oynamış nesiliz, 120ms ping alın yazımızdı yıllarca şaka bir yana, routerını ayarlamayı biliyorsan(NAT meselesi) sıkıntın olmaz...
  • :) Destiny 2 sabırsızlıkla bekliyorum. İlk oyunu PS4 te çok oynadım. Anladığım kadarıyla popüler oyunlarda XBOX ta sıkıntı yaşamıyoruz. ONE X çok iyi cihaz ama tercihim ONE S olacak. XBOX dünyasını tanımak için mantıklı bir hareket. Yoksa ilk çıkan ONE mı almalıyım ? tam emin olamadım. Fiyatı çok uygun. Dostum cevabın için sağol. Bir sorum daha var. XBOX X alan biri online ortamda ilk konsolda oynayan biriyle karşılaşacak mı ? Yani mesela ONE da 30fps , ONE X te 60fps oynamak gibi bir durum oluşabilir ilerde. Ne dersin ? Problem mi ?
  • motionremotion kullanıcısına yanıt
    destiny 2 tüm konsollarda 30fps olacak, o bir gerçek... diğer taraftan ps4 ile ps4pro oyuncularını sistem nasıl ayırmıyorsa bence one, one s ve one x oyuncularını da ayırmamak lazım... ha bu konuda destiny 1 için "çözünürlük farkı haksızlık yaratacağı için ps3 ile ps4'ün, x360 ile xb1'ın oyuncuları ayrı oynatıyoruz" açıklamasını yapan bungie destiny 2 için ne yapacak bilemeyiz tabiki ama jenerasyon içi ayrıma gidemezler bence(gidecek olsalar elite gamepad sahiplerini filan da ayırsınlar, kimse kimseyle oynayamasın)...

one x ile ilgili ne desek boş, çıkınca görücez yani :) daha türkiye fiyatını bile açıklayamıyorlar...
  • motionremotion kullanıcısına yanıt
    Bu tamamen yapımcıya bırakılıyor. Evet Destiny 2 de frame üstünlüğü olmayacak ama One X sahipleri daha iyi grafik alacaktır. BF 1'e de One X güncellemesi gelecektir, PS Pro da olduğu gibi hem daha iyi grafik hemde frame farkı kesin olacaktır. Ben acıkcası bu saatten sonra One X hariç konsola kuruş para vermem.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Battlefield de en önemli şey bağlandığın server. Oynayacağın serverin pingi yüksek olanı seçersen sıkıntı olmadan oynarsın. Ama düşük ping de oynarsan o zaman bağlantı sorunu yaşarsın. Buna dikkat ettiğin sürece sorun yaşamazsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Project Scorpio

Bu tamamen yapımcıya bırakılıyor. Evet Destiny 2 de frame üstünlüğü olmayacak ama One X sahipleri daha iyi grafik alacaktır. BF 1'e de One X güncellemesi gelecektir, PS Pro da olduğu gibi hem daha iyi grafik hemde frame farkı kesin olacaktır. Ben acıkcası bu saatten sonra One X hariç konsola kuruş para vermem.

E3 Gecesi Xbox one X almam diyordun Ne oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.