Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

XBOX ONE GARANTİ DURUMLARI(YURTİÇİ-YURTDIŞI)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
558
Cevap
39
Favori
28.712
Tıklama
Tüm Forumlar >> Oyun >> Xbox >> Diğer >> XBOX ONE GARANTİ DURUMLARI(YURTİÇİ-YURTDIŞI)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    1268 Mesaj
    Bozulan xbox one gamepad'ini ücretsiz bi şeklide değişim yaptırdım konsol yurtdışı ve beyaz'dı.yani eğer elinizde yurtdışı bi cihaz varsa bunun bazı aksesuarlarını ücretsiz bi şekilde değişim yapabilirsiniz.konuyuda zaten bu sebeple açtım belki faydalanmak istenen olur.

önce bilgisayardan live hesabınızdan oturum açarak cihazınızı burdan cihazı kaydet seçeneği ile cihaznınızı kayıt altın alın.cihazınız yurtdışı ise 1 sene garantisi olduğunu göreceksiniz.yurtiçi olanlarda 1 sene gözüküyor.fatura ile beraber müsteri hizmetleri ile görüşürseniz 2 sene olarak güncellerler.tabi geç kaydederseniz ona göre süre azalmış olur.

sonra bozuk olan aksesuar veya konsolunuzu yine burdan onarım isteği butonunu tıklayın.sonra gelen sayfadan yönet'e basıp cihazımı onar veya aksesuarları değiştir'i tıklayıp devam edin.sonra sırasıyla adres vs gerekli yerleri girip servis kaydınızı oluşturabilirsiniz.

kargoyu ups ile karşı ödemeli yollayabilirsiniz.aşşağıdaki adres servisin adresidir.cihazınızı oraya yollayın.herhangi bir aksi durumda yine aşşağıdaki numaradan gerekli bilgileri ve desteği alabilirsiniz.gereken ilgiyi göstereceklerdir. burdan aksesuar veya gamepad'in servis durumunu görebilirsiniz.

MİCROSOFT XBOX ONE MÜŞTERİ HİZMETLERİ NUMARASI: 0212 375 52 32

GARANTİ İÇİN ADRES:
    (karşı ödemeli ups ile yollayın)
    (aksi bilgi gelmedikçe başka adrese yollamayın)

IQOR Elektrik Elektronik Ticaret Limited Sirketi
    Meclis Mahallesi
    Teraziler Caddesi
    Karacaoglan Sokak
    No:7
    34785 Sancaktepe
    Istanbul/Türkiye

+standart xbox one adaptörü 80 liradır.
    +konsolun garantisi varsa ve herhangi bir müdahalede bulunmadıysanız ücretsiz servisten yararlanabilirisiniz.
    +bazen stok olmayabliyor uzun sürebilir servis süresi.
    +özel gamepad'ler olmayabilirmiş siyah yollayabilirler.
    +aynı şekilde xbox 360 içinde geçerlidir yukarda yazılanlar.(yurtiçi veya yurtdışı farketmez)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 21y -- 27 Ağustos 2018; 14:13:24 >

xbox live gamertag: orihorn

• Ms den beklemediğim bir olay oldu. 2 hafta önce gönderdiğim 3.5 mm girişli gamepad yerine geçen hafta normal gamepad göndermişlerdi. Aradım tekrar eskiyi göndermeden beyaz yeni gamepad i gönderdiler sağolsunlar. 2 gamepad oldu :) helal olsun valla.

• Yarbay
    10991 Mesaj
    Yararlı konu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    Paylaşım için teşekkürler

|
    |

quote:

Orijinalden alıntı: rynell

Paylaşım için teşekkürler
    Cihazı kayıt altına alırken mailin kayıtlı adresini yani United States vs. mi yoksa türkiyede oturdumuz şehri mi yazacağız?
    |
    |
    Bahsedilenler: MISHIMA
    quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

Cihazı kayıt altına alırken mailin kayıtlı adresini yani United States vs. mi yoksa türkiyede oturdumuz şehri mi yazacağız?

Amerika adresine gerek yok yaşadığın yerin adresini girmen yeterli çünkü sana tekrar ürünü yollarken yazdığın adrese gönderiyorlar.

|
    |

• Yüzbaşı
    445 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: 21y

quote:

Orijinalden alıntı: profxxx

Amerika adresine gerek yok yaşadığın yerin adresini girmen yeterli çünkü sana tekrar ürünü yollarken yazdığın adrese gönderiyorlar.

Alıntıları Göster
    zamanında böyle bir konu aramıştım bulamamıştım hatta başlık açmıştım

o zaman jabil elektronik istanbul şubesi yoktu ankaraya göndermiştim sorunsuz değişim yaptılar ne mutlu olmuştum gold uğraştırmıştı çünkü beni

güzel konu olmuş eline sağlık
    |
    |

• Yüzbaşı
    755 Mesaj
    ......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VictorMature -- 31 Ocak 2015; 22:39:11 >
    |
    |

Orijinalden alıntı: VictorMature

......
    Bu durumda; Amerikadan alınan Xbox one ın garantisi Türkiyede de geçerli oluyor değil mi?
    |
    |

info: Please wait for an agent to respond.

The current average wait time is 4minutes.

Thank you for your patience.

info: All agents are currently assisting others. The current average wait time is 1 minutes. Thank you for your patience.

info: Privacy Statement

You are now chatting with 'Merriam'

Merriam: Hi, Yigit! Thank you for contacting Xbox Customer Support. My name is Merriam. How are you doing today?

Yigit: thanks

Merriam: You are welcome.

Yigit: I have a question about warranty in Turkey, if you read my intro

Yigit: Do I have to buy an Xbox one from a predetermined store? to have the official 2 year warranty?

Yigit: there are many retailers who provide a valid bill of sale. Is this valid for you?

Merriam: Yes, you are correct. You just have to purchased an Xbox One console from an authorized dealer in Turkey to avail the warranty.

Yigit: Where can I find those stores list?

Merriam: No worries, just as long as you purchase the console from any store within Turkey then you're good to go.

Yigit: So you say that "Having bought an XBOX one in Turkey, from any firm, with a valid bill of sale, it will have a 2 year warranty"

Merriam: Yes, you are correct.

Yigit: last one

Yigit: will it be important the console is NTSC or PAL

Yigit: if any

Merriam: Yes, it is important since your access to content will be based on the region of your account.

Yigit: no I mean is it important for the warranty

Merriam: Nope, it is not.

Yigit: I can manage the content

Yigit: thank you for your patience

Merriam: Alright!

Yigit: have a nice day

Merriam: Glad to be of help.

Merriam: You too have a nice day!

Yigit: you have just brought a customer from ps4 :)

Yigit: bye

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Er
    4 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ilk mesaja ekleyelim lütfen, herkes bilgilensin. Türkiye'den bir yerden faturası olan her ürün 2 yıl standart garantiye sahip:

info: All agents are currently assisting others. The current average wait time is 1 minutes. Thank you for your patience.

Merriam: Hi, Yigit! Thank you for contacting Xbox Customer Support. My name is Merriam. How are you doing today?

Yigit: Do I have to buy an Xbox one from a predetermined store? to have the official 2 year warranty?

Yigit: there are many retailers who provide a valid bill of sale. Is this valid for you?

Merriam: Yes, you are correct. You just have to purchased an Xbox One console from an authorized dealer in Turkey to avail the warranty.

Merriam: No worries, just as long as you purchase the console from any store within Turkey then you're good to go.

Yigit: So you say that "Having bought an XBOX one in Turkey, from any firm, with a valid bill of sale, it will have a 2 year warranty"

Merriam: Yes, it is important since your access to content will be based on the region of your account.

Amerikadan alınan ürünün garantisi Türkiye de var mı diye sordum.

Aldığım yanıt aşağıdaki gibi oldu .

Stephanie P: at 17:15:36

You may run into some region issues because the console would be purchased in the USA. The warranty is good for a year when registering the console you will want to use the Turkey address.

Stephanie P: at 17:17:28

We usually do not suggest you buy a console out of the country you live in.

ikd: at 17:18:10

Thank you for your advice

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ikd03 -- 12 Şubat 2015; 17:45:28 >
    |
    |

• Yarbay
    2384 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yigit+

ilk mesaja ekleyelim lütfen, herkes bilgilensin. Türkiye'den bir yerden faturası olan her ürün 2 yıl standart garantiye sahip:

Nası yani türkiyede herhangibi mağazaya götürsek geçiyomu garantisi yanlış anlamadıysam öyle demişdemiş.braz saçma geldi bana

• Yarbay
    3129 Mesaj

hayır herhangi bir mağazadan satın alınca geçiyor. ps4'teki gibi eurasia-paralel ithalat garantisi sorunu yok.

|
    |
    mhtmutlu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Arkadaşlar, Türkiye garantili Xbox One'daki bir ses çıkarma sorunu için aldığım mağazaya mı başvurmalıyım, direkt Xbox Türkiye'ye mi? Konsolu satacağım ve satmadan önce ses sorununu gidermek istiyorum. Servis deneyimi olanlar yazarsa çok memnun olurum. Teşekkürler.

Geçen hafta xbox.com üzeriden gerekli adımlarla servis isteği açtım akabinde müşteri hizmetlerini aradım. Maile bir adres yolluyorlar ürünü paketleyip yollayın dediler. Kaç güne geri gelir bilemiyorum.

İsterseniz servis kaydını telefondada açtırabiliyorsunuz. Xbox.com üzerinden destek kısmına girip telefon ile görüşme talebi yaparsanız size geri dönüş sağlarlar.

İyi günler dilerim.
    |
    |
    salvo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    1268 Mesaj

Gönderdikleri adres ne olursa olsun yukarda verdiğim İstanbul adresine yollayın yoksa baya bi beklersiniz haberiniz olsun.support'la görüşülüp yazılmış bilgidir.

@salvo

@S.M.M.M,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MISHIMA -- 30 Mart 2015; 10:29:34 >
    |
    |
    Bahsedilenler: salvo , S.M.M.M, ,

• Yüzbaşı
    888 Mesaj

Malesef temsilci bana bir adres yönlendirmesi yapmadı şuna yollayın diye. Sistemin yönlendirdiği adres İstanbul IQOR Elektrik yasal olarak bir ay süreleri var aşmazlar galiba daha diğer kolu yollayacağım Mayıs 4 te garantisi bitiyor konsolun, bitmeden komple kontrol için yollayım diyorum.
    |
    |
    MISHIMA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2098 Mesaj

Teşekkür ederim ikinize de yanıtlar için. Şu an telefonda bekliyorum, bağlanırsa bahsedilen adresi de soracağım mutlaka.
    |
    |
    Bahsedilenler: S.M.M.M, , MISHIMA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: salvo

Teşekkür ederim ikinize de yanıtlar için. Şu an telefonda bekliyorum, bağlanırsa bahsedilen adresi de soracağım mutlaka.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar Xbox Destek için alternatif/direkt bir numara var mı? 2 seferdir 15 dakika bekledim, açmaya tenezzül etmediler. Elimdeki numara şu: 0212 375 52 32

@ S.M.M.M Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda ben de İnternet üzerinde garanti kaydı açtım, ancak yukarıdaki numara yanıt vermiyor. Farklı bir numarayı aradıysanız paylaşmanız mümkün mü? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi salvo -- 30 Mart 2015; 11:53:33 >

• Yüzbaşı
    888 Mesaj

Hocam xbox.com destek kısmında garanti başlığı altında telefon ile görüşme talebi bırakırsanız 1 dk içinde dönüyorlar. Bir süre telefonda bekledikten sonra yardımcı olacak birilerine bağlıyorsunuz.

Harici 0212 numaralı bir telefonu biz aramıyoruz destek kısmında onlar geri dönüyorum. Geçen çarşamba talep bıraktıktan sonra beni +1 425 704 48 40 telefon numarasından aradılar gerekli bilgiyi bu şekilde almıştım.

Genelde bu şekilde müşteri hizmetleriyle görüşüyorum.
    |
    |
    salvo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    2098 Mesaj

Yanıtınız için teşekkür ederim, geri aranma talebi de bıraktım sabaha ancak arayan soran yok. En azından İnternet üzerinden garanti siparişi oluşturmada sorun yaşamadım, sanıyorum 2 gün içinde arayacaklarmış, bakalım. Aksi takdirde bahsettiğiniz numarayı da denerim mutlaka.
    |
    |
    S.M.M.M, kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
e-ticaret
SEO
haberler
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
2,177
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.