Şimdi Ara

xbox da dual nat problemi yaşıyorum türksat kablo net (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
3
Favori
3.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Benimki 51418 yazıyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jarkaman J kullanıcısına yanıt
    Hocam xboxa sabit ip ver , modem ayarların nasıl bilmiyorum normalde modelden modele değişiklik oluyor ,sonra portları o ip ye göre aç daha sonra dmz varsa o ip ile dmz aç

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaan0101 K kullanıcısına yanıt
    Okeydir tekrar deneyeyim ama daha önce dediklerini yapmıştım, şu an sabit ip zaten o kadar sıkıldımki şu an açmak istemiyorum. Bunu yaptığım zaman o bağlantı numarası aynımı olacak?

Hayır 3074 e bağlanıyor ,genelde en stabil port o hocam

• modem markası ne ?
  • Kablo net şef modemleri kendine özel.

• quote:

Orijinalden alıntı: jarkaman

Kablo net şef modemleri kendine özel.
    Dmz aktif edip konsol içerisindeki IP adresini yönlendirdiyseniz bu yeterli, boşuna port açmakla uğraşmayın. İnternet servis sağlayıcınızı arayıp, bulunduğunuz IP bloğunu değiştirmelerini isteyin, müşteri temsilcisi anlamazsa bahsettiğim şekilde arıza kaydı bırakın.

Aynı olayı Vodafone fiber’de yaşadım. Sabit IP alıp boşuna ekstra ücret ödemeyin işe yaramıyor. Port açma olayını bir çok kişi öneriyor, ancak açılan portların çalışıp çalışmadığını kimse kontrol etmiyor veya edemiyor!

• modem root ederek ordan konik nat yapcaksın tek çözüm. modem markası model göre root layarak tam erişim ile dns,nat,mru,mss değiştire bilirsin.
  • Arkadaşlar denilenlerin çoğunu yaptım ama, kablonet in modem yapısı diğerlerinden biraz farklı. Özellikle bu işlemleri kablo net kullanarak yapan varmı?

• Komik komik yorumlar yazılmış fikri olan sallamış.

Kablonet kullanıyorum. Sorununun çözümünü de yazayım. Öncelikle dns olarak google dns lerini kullanın 8.8.8.8, 8.8.4.4

Akabinde modemin ayarlarından önce bir eski haline getiriğin çünkü herkes birşey söylemiş ve modem i muhtemelen kurcalamışsınız. (Fabrika ayarlarına almanızı önermem frekans ayarları sıfırlanıyor ayarlamayı bilmiyorsanız sorun yaşarsınız)

Güvenlik sekmelerinden tüm firewall seçeneklerini kapatın. sorun bundan kaynaklanıyor. Bunu yapmayıp sabit ip atayıp dmz ile bu ip yi güvenlik duvarı dışına çıkıp portları açabilirsen de bunu önermiyorum. XBOX bendeki Kablonet modem ile sabit ip verildiğinde sapıtıyor ve ip yi alamayabiliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sonunda kablonet kullanıcısı biri yazdı:) şef dns vermiştim ve diğer ayarlarıda yaptım diye hatırlıyorum ama olmadı, yinede tekrar deneyeceğim

• msy kullanıcısına yanıt
    Yanlış anlamadıysam
    sabit ip atama diyorsun
    sadece fireeell leri hallet
    birde modemi reset atmadan ilk haline getirmem yetiyor
    Akşama deneyeceğim. Teşekkürler

• PORT YÖNLENDİRME

Dikkat edilmesi gereken önemli husus

Modem Web ara yüzüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda Temel seçeneğine tıklayınız. WAN başlığının altında yer alan IP Adresi 100.XX.XX. ile başlıyorsa öncelikle Kablonet (0850 804 44 44) ile irtibata geçerek  Sabit IP başvurusu yapılmalıdır. Aksi takdirde port yönlendirme işlemi çalışmayacaktır.  Eğer 100.XX.XX IP dışında farklı bir IP adresi var ise aşağıdaki adımları uygulayarak port yönlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıdaki işlemleri adım adım uygularsanız port yönlendirme işlemini gerçekleştirmiş olacaksınız.

1. Web tarayıcınızı açınız.

2. Adres çubuğuna 192.168.100.1 IP adresini giriniz ve Enter tuşuna basınız.

3. Giriş sayfası açılacaktır. Kullanıcı adı ve parolayı aşağıdaki gibi giriniz ve “Giriş”i tıklayınız.

(Mevcut kullanıcı adı parola ile giriş yapamıyorsanız, modeminizin ayak kısmında yer alan reset deliğine ince bir cisim ile 25 saniye basılı tutarak fabrika ayarlarına çevirerek giriş yapabilirsiniz.)

Port Yönlendirme

1. Gelişmiş / Yönlendirme alanına tıklayınız.

2. IPv4 Yarat butonuna tıklayınız.

3. Lokal IP adresi kısmına modeme bağlı olan istemcinin (Kayıt cihazı, Pc, Oyun Konsolu vs.) IP adresini yazınız.

4. Lokal Başlangıç ve Bitiş Port adresleri kısmına yönlendirilmek istenen port adresini yazınız.

5. Harici IP adresi kısmı “0.0.0.0” olarak kalacaktır.

6. Harici Başlangıç ve Bitiş Port adreslerine aynı şekilde yönlendirilmek istenen port adresi yazınız.

7. Yönlendirmek istenen port adresinin Protokolü’nü seçiniz. (TCP – UDP )

8. Tanım kısmına herhangi bir açıklama yazınız.

9. Etkin alanını “Açık” olarak seçiniz.

10. “Uygula” butonuna tıklayınız.

NOT: Yönlendirmek istenen istemcinin (Kamere Kayıt cihazı, Pc, Oyun Konsolu vs.) DNS adresleri mutlaka modeminizde tanımlı olan DNS adresler olmalıdır. Temel seçeneğine tıkladıktan sonra alt kısımda yer alan IPV4 DNS Sunucuları kısmında yer alan IP adresleri tanımlanmalıdır. Farklı bir DNS adresi tanımlanmış ise port yönlendirme işleminiz çalışmayabilir.

Oyun konsolu vs. gibi uygulamalarda Port yönlendirme işlemi yapıldığında direkt olarak port kapalı olarak gözükebilir. Oyun ne zaman o portu kullanacak ise o zaman aktif duruma geçer ve kullanımı bittiğinde port kapalı olarak gözükür.

• Olay özünde sabit ip arkadaşlar, bu şekilde çözdüm bilgilerinize

• Kablone için aşamaları yazar mısınız

• getta G kullanıcısına yanıt
    Şef kablo net i arayıp sabit ip istiyorsun yaklaşık aylık ödemene 5 tl yük geliyor. Bence bunu yapman yeterli olacaktır.
    Başka ayarlar yapmana gerek kalmayacak gibi görünüyor. İp nin sabit olup olmadığını yukardaki paylaştığım uzun yerdeki yazan ip numarandan anlatabiliyorsun.

• Modem Web ara yüzüne giriş yaptıktan sonra üst kısımda Temel seçeneğine tıklayınız. WAN başlığının altında yer alan IP Adresi 100.XX.XX. ile başlıyorsa öncelikle Kablonet (0850 804 44 44) ile irtibata geçerek  Sabit IP başvurusu yapılmalıdır. Aksi takdirde port yönlendirme işlemi çalışmayacaktır.  Eğer 100.XX.XX IP dışında farklı bir IP adresi var ise aşağıdaki adımları uygulayarak port yönlendirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

• Bu şekilde ip nin sabit olup olmadığını kontrol edip yada etmeden de direk arayabilirsin, bu yeterli olacaktır.

Benim statik ip kontrol ettim reset atmama rağmen değişmiyor. Wan ipsi aynı hep. Yine de almam gerekir mi

• O ekranda ki görünene bakmalısın açıklamada yazdım o şeklde başlıyorsa statik değildir. Herhangi bir başvuru yapmadıysan kesin değil zaten

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.