Şimdi Ara

xbox 360 slim yesil işik sorunsali

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
1
Favori
1.263
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Slim 250 lik xbox'i kapattiğim zaman artik hemen kapanmiyor 3 kez yeşil isik yanip sondukten sonra kapaniyor. Isiniyor diye dusundum ama anlik acip kapamada bile aynisini yapiyor.

Kapatma komutu verince makina kapaniyor ama adaptor calisiyor ayrica on.off dümesinin ortasindaki yesil isik kapanip aciliyor ve bunu 3 kez tekrarladiktan sonra tam olarak kapaniyor.

Ciddi bir sikintimidir bu.
    Tesekkurler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu sikintiyi galiba bir tek ben yasiyorum :=)

• quote:

Orijinalden alıntı: *HKN*

Bu sikintiyi galiba bir tek ben yasiyorum :=)

dostum yenimi kullanıyorsun makinayı?bu makinanın normal hali sıkıntısı falan değil...üzülme sorun değil yani
  • Normal, endişelenecek bir durum yok.
  • Arkadaşlar çok teşekkür ederim cevaplar için,
    Aslında yeni kullanmıyorum makinayı ama böyle bir tavrı ile ilk kez karşılaştım
  • Bu işin normali, konsolun direk kapanmasıdır. Eğer kapatma tuşuna bastığınızda, yeşil ışıklar yanıp sönüyorsa, bunun iki nedeni vardır. Birincisi, optik sürücünün kapağı açıktır ve siz konsolu kapattığınızda optik sürücü kapağı da kapanacaktır. Kapaç açılıp kapanırken, yeşil ışık yanıp söner. İkinci neden ise, Xbox Live'da arka planda yapılan download işlemidir. Siz konsolu kapatsanız da, bir süre arka planda dosya indirme işlemi sürecektir ve konsol bunu size yeşil ışıkları yanıp söndürerek anlatır. Ayrıca konsola yeni eklenen "Bulut Depolama" özelliği de, konsol kapandığında oyun kayıt dosyalarının senkronize eder. Bunu yaparken de yeşil ışıklar yanıp söner.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Bu işin normali, konsolun direk kapanmasıdır. Eğer kapatma tuşuna bastığınızda, yeşil ışıklar yanıp sönüyorsa, bunun iki nedeni vardır. Birincisi, optik sürücünün kapağı açıktır ve siz konsolu kapattığınızda optik sürücü kapağı da kapanacaktır. Kapaç açılıp kapanırken, yeşil ışık yanıp söner. İkinci neden ise, Xbox Live'da arka planda yapılan download işlemidir. Siz konsolu kapatsanız da, bir süre arka planda dosya indirme işlemi sürecektir ve konsol bunu size yeşil ışıkları yanıp söndürerek anlatır. Ayrıca konsola yeni eklenen "Bulut Depolama" özelliği de, konsol kapandığında oyun kayıt dosyalarının senkronize eder. Bunu yaparken de yeşil ışıklar yanıp söner.

İcinde DVD varsa yapmazmı peki

• quote:

Orijinalden alıntı: boatswain

quote:

Orijinalden alıntı: 2eu5

Bu işin normali, konsolun direk kapanmasıdır. Eğer kapatma tuşuna bastığınızda, yeşil ışıklar yanıp sönüyorsa, bunun iki nedeni vardır. Birincisi, optik sürücünün kapağı açıktır ve siz konsolu kapattığınızda optik sürücü kapağı da kapanacaktır. Kapaç açılıp kapanırken, yeşil ışık yanıp söner. İkinci neden ise, Xbox Live'da arka planda yapılan download işlemidir. Siz konsolu kapatsanız da, bir süre arka planda dosya indirme işlemi sürecektir ve konsol bunu size yeşil ışıkları yanıp söndürerek anlatır. Ayrıca konsola yeni eklenen "Bulut Depolama" özelliği de, konsol kapandığında oyun kayıt dosyalarının senkronize eder. Bunu yaparken de yeşil ışıklar yanıp söner.

İcinde DVD varsa yapmazmı peki

2eu5'un açıkladığı gibi içinde DVD olup olmamasıyla alakalı bir durum değil bu,internetini kes birde öyle kapatmayı dene yeşil ışık olayının ortadan kalktığını göreceksin.O tamamen Live ile makinanın senkronu ile alakalı bir durum,arka planda downloadın varsa makina düşük güçte onları indirdikten sonra kapanır.Console settingsden Active downloads'ı disable edebilirsin,makina kapandığı anda o anda ne indiriyorsa yarıda bırakır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shazam! -- 19 Haziran 2012; 11:06:26 >

• Background download ı kapar sorun düzelir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.