Şimdi Ara

Xbox 360 Hatalar / Tamir Adresleri / Xbox'ı Nasıl Açarım / Soğutma Mod (16. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
793
Cevap
4
Favori
93.693
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: FiréLord

quote:

Orjinalden alıntı: optln

3K'lı makinenin fanları çalışır mı?

Fanlarda sorun yoksa çalışır, makine normal çalışır halde iken 3k veriyor zaten yani 3k veren bir makine hiç açılmıyor 3k veriyor şeklinde değil.

Hmm, bendeki makinede fanlar çalışmıyor, sadece 3k veriyor. Güç kaynağında bir sorun mu var acaba. Bir saniyeliğine yeşil oluyor sonra turuncuya dönüyor psu'daki led.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi optln -- 10 Haziran 2009; 22:22:36 >
  • xcm air cooler satan bir yer biliyormusunuz ?
  • quote:

quote:

quote:

3K'lı makinenin fanları çalışır mı?

Fanlarda sorun yoksa çalışır, makine normal çalışır halde iken 3k veriyor zaten yani 3k veren bir makine hiç açılmıyor 3k veriyor şeklinde değil.

Hmm, bendeki makinede fanlar çalışmıyor, sadece 3k veriyor. Güç kaynağında bir sorun mu var acaba. Bir saniyeliğine yeşil oluyor sonra turuncuya dönüyor psu'daki led.

Olabilir, bir tamirciye götürerek başka bir adaptör ile deneyebilirsin

• quote:

Orjinalden alıntı: the breaking_point

xcm air cooler satan bir yer biliyormusunuz ?

2. el bölümüne ilan aç bulabilirsin ve ;

http://www.firebal.net

bu siteden de çeşitli fanlara ulaşabilirsin.

Ama çoğu kişi ebay üzerinden getirtiyor , en rahat ebay da bulabilirsin

www.ebay.com

• az önce benim cihaz 3k gördü , havlu filan yaptım düzelir diye düzelmedi , senin konuya baktım iyikide bakmışım

quote:

3 kırmızı ışık hatasını aldığımız zaman konsolun ön kısmında bulunan senkronizasyon (memory card yuvasının sağındaki küçük düğme) butonuna basılı tutup elimiz hiç çekmeden eject (dvd çıkartma) tuşuna basıyoruz ve ön tarafta yanıp sönen led sayısının değiştiğini göreceğiz...Eject tuşuna basıp bırakma işlemini 4 kez yapıyoruz ( Bu süre zarfında senkronizasyon tuşu hiç bırakılmayacak ) ve Led sayılarını not alıyoruz çıkan sonuca göre ;

4 ışık yanıyorsa: 0
    1 ışık yanıyorsa: 1
    2 ışık yanıyorsa: 2
    3 ışık yanıyorsa: 3

Led sayısı 4441 şeklinde ise hata kodu 0001 'dir ve power supply hatasıdır voltaj dalgalanmasından etkilenmiştir diyoruz.
    bu işlemi yaptım sonuç 4441 şeklinde çıktı , adaptörü çıkardım biraz buzdolabına koydum 1dk sonra aldım taktım çalıştı 3k vermedi ,eskisinden daha hızlı oldu , sana çok teşekkürler ederim FiréLord kardeşim tam kargoya verecektim beni beladan kurtardın , sana soracağım şu şimdi ne yapmam lazım bidaha böyle bişey olurmu , ne önlem almam lazım , çok teşekkürler

• Dogush815

Şimdi yapacağın hiç bir şey olmamış gibi oyununa devam etmek , 3k vb hata alırsan bu kalıcı bir sorun ama hiç bir şey olmaz ise demekki voltaj dalgalanması önemsizdir.
  • quote:

Şimdi yapacağın hiç bir şey olmamış gibi oyununa devam etmek , 3k vb hata alırsan bu kalıcı bir sorun ama hiç bir şey olmaz ise demekki voltaj dalgalanması önemsizdir.
    dün bütün gün açıktı sorun olmadı hiç , inş. sorun çıkarmaz bidaha teşekkürler
  • Arkadaşlar E74 Hatası Alıp Yaptırılan Konsollar Ortalama Kaç Ay Gider ???

Genel Bi Aralık Verebilirmisiniz?
  • quote:

Orjinalden alıntı: .:BBR:.

Arkadaşlar E74 Hatası Alıp Yaptırılan Konsollar Ortalama Kaç Ay Gider ???

3 - 7 ay arası giderler , zatem tamirden sonra 3 ay garanti veriyorlar, en fazla 7 ay giderler gibime geliyor.

Xbox bir kere 3k gördümü tamiri var ama artık her an hata tekrarlanabilir seviyede çalışıyor.
  • quote:

quote:

3 - 7 ay arası giderler , zatem tamirden sonra 3 ay garanti veriyorlar, en fazla 7 ay giderler gibime geliyor.

Xbox bir kere 3k gördümü tamiri var ama artık her an hata tekrarlanabilir seviyede çalışıyor.

Acaba xcm air cooler gibi ürünlerle bu süreyi uzatmak mümkün mü?
  • quote:

quote:

quote:

Acaba xcm air cooler gibi ürünlerle bu süreyi uzatmak mümkün mü?

Tamirden sonra bu fanlardan taksan yine işe yarar ama hiç bozulamadan hatta bence cihaz hiç açılmadan bu soğutma modunu bu fanları taksan o zaman kesinlikle çok işe yarar.

• kendi başımıza tamir etmek için türkçe rehber var mı hiç? internette aradım ama çoğu parayla satıyor bu rehberleri ve ingilizce hepsi...
  • quote:

kendi başımıza tamir etmek için türkçe rehber var mı hiç? internette aradım ama çoğu parayla satıyor bu rehberleri ve ingilizce hepsi...

Türkçe kaynak yok , youtube den bazı ingilizce tamir ile ilgili videolar var ama bu şekilde bir tamiri kesinlikle önermiyoruz
  • bende 2 gun once 3k gordum...atige gelecek yeni tamir sistemini bekliyorum.
  • quote:

kendi başımıza tamir etmek için türkçe rehber var mı hiç? internette aradım ama çoğu parayla satıyor bu rehberleri ve ingilizce hepsi...

Kelepçeleri çıkarma ve lehim değiştirme metodlarını türkçe bulabilirsin.
  • offf yaa bende e71 hatası aldım, yaaardıım...
  • quote:

Orjinalden alıntı: abscess

offf yaa bende e71 hatası aldım, yaaardıım...

E71 hatası dashboard update hatasıdır.Fwli konsollarda yada fall 06 update inden sonra %1 xbox360 kullanıcısında görülen bir hatadır.Konsolu resetlemen gerekli.
    1)System->Memory e git
    2)HD sembolünde Y ye bas
    3)X,X, Left Bumper, Right Bumper, X,X e bas
    4)"Do you want to perform maintenance on your Xbox 360 storage devices?" mesajı çıkacak Yes demelisin.

yada

1)konsol kapalıyken sync tuşuna bas
    2)sync tuşuna basılı tutarken power tuşuna basarak konsolu aç
    3)boot işlemi oluncaya kadar sync tuşuna basılı tutmaya devam et.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chetaci -- 22 Haziran 2009; 2:48:23 >
  • chetaci hızlı cevabın için çok teşekkurler akşama deniyeceğim.. tum save dosyalarımmı gidiyor boyle yapınca.. Harddiski çıkarıp yapsam bişey farkedermi....

ilgine cok teşekkurler
  • quote:

Orjinalden alıntı: abscess

chetaci hızlı cevabın için çok teşekkurler akşama deniyeceğim.. tum save dosyalarımmı gidiyor boyle yapınca.. Harddiski çıkarıp yapsam bişey farkedermi....

ilgine cok teşekkurler

Update falan zaten harddiskte kayıtlı tüm harddiski temizlemek lazım.Ama yapabilirsen hdd yi pc ye bağlayıp backup larını alabilirsin.
  • konsolu 3k tamirinden yeni almama rağmen sürekli her oyunda donma yapıyordu...bugün ise yeniden 3k verdi(2 kez)...hata kodu 0103 çıkıyor...ama reset atınca tekrar çalışıyor...tamirden alalıda 1 hafta olmadı ..tekrar geri yollayacağım tamire ama bu seferki sorun makinada mıdır yoksa tamir eden ya da ettiğini sanan kişilerde mi çok merak edioyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cino__cool -- 22 Haziran 2009; 20:53:51 >
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.