Şimdi Ara

= KODI KURULUM VE AYARLARI [ANA KONU] = (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.952
Cevap
270
Favori
386.496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: YesimCirakli

Mi Box'u türkçe ingilizce yapmayı denediniz mi?
    Andtoid cihazların bazıları Türkçe olarak ayarlandığında Samba ile iletişim konusunda sorun yaşatıyor. İngilizce yapıp bağlantı kurulduktan sonra tekrar Türkçe ye dönünce sorun kalkıyor (örneğin zidoo da)
    Denediniz mi?
    Bunu denemedim, Bilgi için teşekkürler, eve geçince hemen deneyeyim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Filmlerin isimleri Türkçe ise bundan kaynaklanıyor olabilir filmlerden birinin ismini olduğu gibi yabancıya çevirin indexlerse sorun bundandır.

• @Ramokachi43 mesajını görünce aklıma geldi yazmak istedim.Sorununuza cevap olur mu bilemeyeceğim ; H96 pro+ cihazımın kodisinde film bilgilerini direk IMDB den aldığı için şayet film isimleri Türkçe ise ne film afişi ne de film bilgisi çıkmıyor. Film isimlerini IMDB deki gibi orjinal olarak değişince hem afişler hem de bilgiler çıkıyor.
  • arkadaşlar nisan ayı itibariyle en iyi repository-addonlar nelerdir?

bir liste yaptım deneyeceğim bunları bakalım ama önerileriniz olursa yararlanmak isterim..

fusion
    covenant
    exodus
    neptune rising
    genesis reborn
    incursion
    maverick
    placenta
    supremacy
  • kodi fork'u spmc geliştirmeye son vermiş. üzüldüm valla. en son sürüm şu an 16.7.4 . dahası çıkmayacak, yapan kişi , apple cihazlar için mrmc geliştiricilere katılmış galiba.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 10 Nisan 2018; 0:33:19 >
  • frostburn F kullanıcısına yanıt
    Hangisini iyi dediysek 1 haftaya patlıyor araştırmayı bıraktım artık covenant, youtube ve turkvod yeterli geliyor. Zaten o kadar şey yükleyince kodi kasmaya başlıyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

kodi fork'u spmc geliştirmeye son vermiş. üzüldüm valla. en son sürüm şu an 16.7.4 . dahası çıkmayacak, yapan kişi , apple cihazlar için mrmc geliştiricilere katılmış galiba.
    Spmc'yi ilk kez duyuyorum,ne farkı var kodiden hocam?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ramokachi43

Hangisini iyi dediysek 1 haftaya patlıyor araştırmayı bıraktım artık covenant, youtube ve turkvod yeterli geliyor. Zaten o kadar şey yükleyince kodi kasmaya başlıyor

Turkvod u bir yükleyemedim , üyelik mi istiyor acaba

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef tıklayınca bir hareketlilik sağlamıyor o kısım. Belki android tvnin kısıtlaması vardır bilemiyorum. Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: panama

quote:

Orijinalden alıntı: Ramokachi43

Turkvod u bir yükleyemedim , üyelik mi istiyor acaba

Alıntıları Göster
    turk-dreamworld.com/threads/1198409-TDW-TURKvod-Kodi-Repo-ver-2-1-6
    burda resimli anlatımı var hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: 1234Rambo

kodi fork'u spmc geliştirmeye son vermiş. üzüldüm valla. en son sürüm şu an 16.7.4 . dahası çıkmayacak, yapan kişi , apple cihazlar için mrmc geliştiricilere katılmış galiba.
    Evet hocam bende üzüldüm benim Nvidia Shield de tek stabil çalışan uygulama SPMC idi :( Bende hemen MrMc uygulamasını para verip aldım android için 11TL ama SPMC kadar stabil gelmedi bana belki ilerde daha da gelişir bakalım
  • kodi çakması die uzun zamandır spmc yi kurmuyordum. ancak kodiden arayüzünün hızlılığı, addon ların çalışması, buffering olayı konularında daha iyi. kodinin kendi yasal addonlarında dahi advancedsettings ayarları yapmama rağmen buffer alıyorum. android tv kullanıyorsanız bilgilendirme barında son eklediğiniz film ve dizilerinizi gösteriyor. geliştiricisinin bırakması kötü oldu. hala exodus çalışıyor mu? addon olarak placenta ve turkvod iyi iş görüyor.
  • emiriko kullanıcısına yanıt
    Filmleri afişlemeden görüp oynatabiliyorsanız sorun olmaması lazım.

Depolama cihazınızda 1 den fazla klasör varsa filmlerinizin olduğu klasörü seçtirmeniz gerek sadece hdd'yi göstermekle filmleri bulamaz

• kodi karmaşık yapılı bana göre. spmc kullanarak hem kodi kullanmış oluyordum hem de ıvır zıvır kodi sıkıntılarıyla uğraşmıyordum. geliştirme olmayacağı için güvenlik başta olmak üzere sıkıntı çıkarabilir diye , bir süre sonra spmc'yi hiç kullanmam büyük ihtimal. yazık oldu. kodi 17.6 da confluence skin bile yok yav!
  • Confluence hala var sadece default gelmiyor arabirim ayarları > dış görünüm > daha fazla... Yolundan bulup yükleyeceksiniz.

Spmc'yi bilmem ben raspberry pi cihazımda openelec kullanıyordum daha hafif ve seri idi fakat sürümü eskiydi sonra osmc yükledim biraz ağır çalışıyordu

• more , kısmında çıkan listede yok, yada ben algıda seçicilik yapıyorum. 16.7 son sürüm bendeki. emin misiniz olduğuna?
  • son sürümü 17.6 hocam. 16 jarvis sürümlerinin hepsinde ana tema confluence.
  • Sizin kullandığınız sürümde çıkmaması normal çünkü confluence'yi kullanıyor olmanız lazım

Şu an son sürüm 17.6 krypton estuary skini default geliyor confluence için bahsettiğim yollarda bulabilirsiniz.

Şahsen estuary'e alıştım o daha çok kolay geliyor abidik gubidik kişiselleştirme şeyleriyle uğraşmıyorum neyi izliyorsam onu kısayol yapıyorum böylece kodi'yi açınca hemen izlemeye başlıyorum

• Agronur17 kullanıcısına yanıt
    bakmadan yazmışım, 17.6 bendeki. hafıza yanıltıyor bazen.

17.6 kullanıp, more kısmında confluence 'yi gören ss falan yükleyebilir mi? bende çıkmıyor. repo sorunu mu acaba? silip yeniden yükleyeyim diyorum, sambaları yeniden yap, içim titriyor uğraşmak düşüncesinden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 1234Rambo -- 11 Nisan 2018; 18:35:53 >
  • Repoya baktım Kodi Add-on repository içindeymiş normalde bu repo default geliyor. Daha kanıt lazım mı dostum?

= KODI KURULUM VE AYARLARI  [ANA KONU] =

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.