Şimdi Ara

x530 kurulumu kafayı yiycem nolur bi yardım edin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
6.055
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese meraba sorun şu geçen vatandan indirimden 151 tl ye logitech x530 5.1 ses sistemi aldım aylardır indirime girmesini bekliyodum mutlulukla gelip taktım masaüstüne fakat bi baktım sadece sağ sol hoparlör bide bass çalışıyor .Biraz araştırdım anakartın ses driverini indir dediler onu yaptım anakartım gigabyte ga-ma785gt-ud3h fakat format atmadan önce ses özelliklerine girdiğimde gigabyte logolu bişeyde ayarlıyodum sesi şimdi gigabyte ın sitesinde realtek gözüküyo onu indirdim 5.1 surround seçtim filan fakat başlata ses yazıyorum çıkan programa tıklıyorum orda sınayınca center ve bass tan ses gelmiyo müziklerde arka kolonlar ile center çalmıyor kafayı yicem yapamadım bi türlü ne yapmak lazım bide içinden çıkan bi parça var 3 girişii takıyosun jak takıyosun diğer uca normal kulaklık çıkışı oluyo onu pc ye takınca hepsi çalıyor ama ses kalitesi düşüyor oda hoşuma gitmedi pc ye nasıl taktığımıda çektim lütfen yardım edin acayip moralim bozuldu beyler ya ağlıcak durumdayım

• Sakin ol şampiyon dinlediğin müzikler 5+1 desteğine sahip değil. Kurulumunda bir sorun yok gibi görünüyor birde ses kartının panelinden bir görüntü at bakalım.

Edit: Sol altta ki kabloyu mikrofon girişine takmışsın dostum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dark_Skill -- 17 Ekim 2012; 19:35:34 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Suan disardayim ewe gidince atiyim ben takarken renklere gore taktim nereye takcaz o pembeyi ?

• c/sub yazan turuncu yere takacaksın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdem_06

c/sub yazan turuncu yere takacaksın.

üstad senin dediğin yere takıp sınayınca hakketten hepsi çaldı şimdide realtek teki ayarları gönderiyorum

şimdi ilk resimde layout : surround 5.1 (ıtu ifc ) yazan yerde bir sürü seçenek var ama hangisini yapcam bilmiyorum bende kafama göre onu seçtim 4.resimdede (yanyana iki resim olan ) yapılandıra basınca sınama ile hopörleri sınıyorum hepsi çalıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem213 -- 18 Ekim 2012; 21:10:56 >

• buda ses ayarındaki son iki pencere

• Sınamada hepsi çalıyorsa sorun yok. Müziklerde bütün uydulardan ses almak için jet audio adlı playerı kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dark_Skill

Sınamada hepsi çalıyorsa sorun yok. Müziklerde bütün uydulardan ses almak için jet audio adlı playerı kullanabilirsin.

indiriyorum jet audio yu fakat filmlerde napcaz sesi nasıl 5.1 alıcaz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: efem213

quote:

Sınamada hepsi çalıyorsa sorun yok. Müziklerde bütün uydulardan ses almak için jet audio adlı playerı kullanabilirsin.

Eğer filmde 5+1 desteği varsa sorunsuz şekilde dinlersin yoksa yine jet audio kullanabilirsin.

• sorun çözülmüş sanırım bende bu sistemi kullanmıştım güzel fiyata almışın ben ilk çıktığında 210 tlye almıştım taa 5 sene önce kaliteli bi sistem bası çok güçlü
    ve halada durur satmaya kıyamıyorum emektarı kendisiyle çok anılarımız vardır :) logitech kullanmana sevindim logitech iyidir iyi günlerde kullan dostum
  • quote:

quote:

quote:

Eğer filmde 5+1 desteği varsa sorunsuz şekilde dinlersin yoksa yine jet audio kullanabilirsin.

ewt dedğini yaptım şuan hepsi çalıyor jet audio ile ve ses gerçekten kaliteli gerçekten sağol sorun çözüldü

• quote:

Orijinalden alıntı: djvietnam

sorun çözülmüş sanırım bende bu sistemi kullanmıştım güzel fiyata almışın ben ilk çıktığında 210 tlye almıştım taa 5 sene önce kaliteli bi sistem bası çok güçlü
    ve halada durur satmaya kıyamıyorum emektarı kendisiyle çok anılarımız vardır :) logitech kullanmana sevindim logitech iyidir iyi günlerde kullan dostum

vatanda haftosonu %25 indirimden aldım gerçekten kaliteli ya max payne 3 oynarken kurşun bana saplanıyo filan zannediyorum bide diziliş konusunda şöyle bişey yaptım ekrannın soluna ve sağına iki tane kısa kabloluyu yerleştirdim bass ı yere aldım önünde 30 cm boşluk var pc masanının altında zeminde duruyor center'ı ekranın üstüne koydum fakat uzun kablolu hoparlörleri arkamda halının köşelere koydum duvara kadar götürmedim hoparlörleri son olarakta alırken adam bunlar duvarada yapışıyor demişti fakat yapışkan bişey çıkmadı kutudan . Altındaki 4 tane nokta var onlar sökülünce mi yapışıyor ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem213 -- 19 Ekim 2012; 18:52:14 >

• quote:

quote:

sorun çözülmüş sanırım bende bu sistemi kullanmıştım güzel fiyata almışın ben ilk çıktığında 210 tlye almıştım taa 5 sene önce kaliteli bi sistem bası çok güçlü

vatanda haftosonu %25 indirimden aldım gerçekten kaliteli ya max payne 3 oynarken kurşun bana saplanıyo filan zannediyorum bide diziliş konusunda şöyle bişey yaptım ekrannın soluna ve sağına iki tane kısa kabloluyu yerleştirdim bass ı yere aldım önünde 30 cm boşluk var pc masanının altında zeminde duruyor center'ı ekranın üstüne koydum fakat uzun kablolu hoparlörleri arkamda halının köşelere koydum duvara kadar götürmedim hoparlörleri son olarakta alırken adam bunlar duvarada yapışıyor demişti fakat yapışkan bişey çıkmadı kutudan . Altındaki 4 tane nokta var onlar sökülünce mi yapışıyor ?

yok yapışkan bişey yok altında 4 nokta dekor gibi bi şey koyduğun zemini çizmesin diye sanırım gerçi o kaucuk gibi malzeme zamanla eriyip gidiyor vidalı kısmını söküp yanda koyabilirsin istersen ayak alıp montede edebilirsin ben o 4 noktanın içine silikon sıkıp duvara yapıştırmıştım 2 gün sonra pat pat düştüler duvardan tavsiyem subvofarın altına ince tahta koyman tahtanın üstünde durması daha iyi dizilim konusunda şöyle bi tavsiyede bulunayım center kolonu monitörün arkasına koy gözükmesin ön merkez kolonu sesi kısıp açtığımız kolonu sola diğerinide sağa arka kolonları senin arkanda kalıcak şekilde yükseğe koymanı tavsiye ederim duvara çakma imkanın varsa daha iyi olur surrauond seslerde daha etkili oluyor yere koyduğun zaman fazla tat vermez anlamazsın yerde ses kaybolup gider bu şekilde kullanırsan daha verimli olur

• quote:

quote:

quote:

yok yapışkan bişey yok altında 4 nokta dekor gibi bi şey koyduğun zemini çizmesin diye sanırım gerçi o kaucuk gibi malzeme zamanla eriyip gidiyor vidalı kısmını söküp yanda koyabilirsin istersen ayak alıp montede edebilirsin ben o 4 noktanın içine silikon sıkıp duvara yapıştırmıştım 2 gün sonra pat pat düştüler duvardan tavsiyem subvofarın altına ince tahta koyman tahtanın üstünde durması daha iyi dizilim konusunda şöyle bi tavsiyede bulunayım center kolonu monitörün arkasına koy gözükmesin ön merkez kolonu sesi kısıp açtığımız kolonu sola diğerinide sağa arka kolonları senin arkanda kalıcak şekilde yükseğe koymanı tavsiye ederim duvara çakma imkanın varsa daha iyi olur surrauond seslerde daha etkili oluyor yere koyduğun zaman fazla tat vermez anlamazsın yerde ses kaybolup gider bu şekilde kullanırsan daha verimli olur

evde kiracı olduğumdan duvara yapıştıramıyorum yere koydum ama haklısın ses kaybolup gidiyor yerde oturduğum zaman sesleri daha iyi alıyorum arka kolonlar yerde olduğu için ama ayaklık bulabilirsem gerçekten güzel olur ya onu araştırıcam şimdi sadece arkadaki kolonlar için uygun fiyata bulursam alıcam tavsiyen için sağol

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.