Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

X3470 işlemcisine anakart seçimi.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
9
Cevap
2
Favori
1.553
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> Anakart >> X3470 işlemcisine anakart seçimi.
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    8 Mesaj
    Merhabalar. Aliexpressten x3470 işlemcisini almak istiyorum fakat anakart konusunda şüphem var. Bu anakart tüm h55 chipsetli anakartlarla çalışlır mı? Yoksa anakartın marka olması mı gerek? Teşekürler.
    Örneğin:https://urun.n11.com/anakart/sifir-turbox-h55-lga-1156-pin-anakart-P196992241?cid=604001&gclid=CjwKCAjwnLjVBRAdEiwAKSGPIw9PSX7NuDmstTyT2zb1iGZPO14jdLLxEP6hOsFW8NOx5uT8HngvnhoC8FwQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
    Bu anakart ile çalışır mı?

|
    |

• Binbaşı
    1039 Mesaj
    Calisma hocam. 1156 pin sokete sahip anakart alacaksiniz. Yalniz her anakartta ozellikle 1156 da xeonlara uyumlu degil,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

1156 pin gerektiğini biliyorum. Satıcı çalışır dedi. Fakat o zaman hangi anakartlar çalışır?

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
    Sky_Vision kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1039 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: grpfuat

1156 pin gerektiğini biliyorum. Satıcı çalışır dedi. Fakat o zaman hangi anakartlar çalışır?

hocam xeon olarak lga 775, 1156, 1155, x58 platformlarını kullandım. sadece 1156 sokette bazı anakartların ki aralarında pro serisi olanlarıda var xeon işlemcileri tanımadığı ve açmadığı anakartlara denk geldim.

turbox denilen markanın ürün ile alakalı bir sayfası yok. cpu desteğine bakabilmenin ve bios güncellemenin imkanı yok. bence maceraya girmeyin.

bence x58 platformuna bakın. gg, sahibinden gibi sitelerde satılan ucuz x58 anakartlar xeonları destekliyor. hatta işlemcisi, rami üzerinde anakart satan günevilir satıcılar var.

bütçenizi bilmiyorum ama şu set düşündüğünüz x3470 i 2 ye katlar ve hemen satip olabilirsiniz. aliexpress den 2 ay ürün beklemeye gerek yok.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-masaustu-intel-x58-lga-1366-anakart-plus-intel-xeon-x5650-plus-8gb-ram-plus-fan-537671920/detay

• Er
    8 Mesaj

Peki bu x5650 tüm 1366 pinlik anakartlarda çalışıyor mu? Bütçem yaklaşık 600 tl

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |
  • Binbaşı
    1039 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: grpfuat

Peki bu x5650 tüm 1366 pinlik anakartlarda çalışıyor mu? Bütçem yaklaşık 600 tl

kesinlikle çalışıyor

peki bu anakartla overclock yapılabilir mi? Birde mesela pubg oyununu oynamayı düşünüyorum. Almak o yüzden mantıklı mı diye sordum.
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

|
    |
    Eveeet bir x3440 kullanıcısı olarak cevaplayayım soruları

1. attığınız anakart ile çalışır fakat dandik markasız bir anakart o. Size gigabyte veya Asus anakart almanızı tavsiye ederim. Ben P7P55d pro modelini kullanıyorum. canavar gibi overclock yapıyor.

2. overclock yapmak çok kolay. ben x3440 ile 3.8ghz'de kullanıyorum. bu haliyle i5 7400 civarı performans veriyor. senin işlemci 4.0 , 4.2 lere kadar çıkacaktır.

3. satma konusunda donanımhaberde 1156 ekosistemi oluşturmayı düşünüyorum. hatta konusunu da açtım. herkesin birbirine uygun fiyatlı 1156 işlemci anakart satmasını sağlayacağız. bugün bir x3470'i aldığınız rakamdan çok rahat satarsınız. ben türkiyede görsem alırdım açıkçası. çünkü hemen elime geçer.

4. anakart bulmak için letgo ve sahibinden e bakın. p7p55'ler bulursanız kaçırmamanız gerekn anakartlar. hiç olmadı 280 liraya aliexpressten alırsınız

aliexpress te bolca ucuz anakart var. çok rahat alabilirsiniz. x5650 de ise anakart bulmak mümkün değil. ucuz fiyata
    |
    |

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Reklamlar
e-ticaret
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
üniversite
haberler
Lastik Fiyatları
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.