Şimdi Ara

İ5 9400F İşlemci İçin Anakart Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
2.782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    MSİ Z270 Gaming Pro Carbon 1151 pin anakartım var.
    Bugün İntel İ5 9400F işlemci satın aldım ve düzgün bir şekilde taktım. Pinlerde sorun yok.
    Bilgisayarı çalıştırdığımda fan dönüyor ve hemen duruyor. Görüntü de gelmiyor.
    Eski işlemciyi taktığımda düzgün bir şekilde çalışıyor. Görüntü geliyor.
    Bios da güncelledim. Yine aynı.
    İşlemci ile anakart uyumsuz mu acaba? Sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim.

Güncelleme: Anakart işlemci uyumsuz çıktı. İşlemci için Max 500-600 TL civarında oyun amaçlı anakart tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 9 Ocak 2020; 18:18:21 >

• İşlemci ve anakart uyumsuz, bu yüzden çalışmıyor.

i5-9400F için H310, B360, B365, H370, Z370 veya Z390 çipsetli anakart almanız gerekiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

İşlemci ve anakart uyumsuz, bu yüzden çalışmıyor.

i5-9400F için H310, B360, B365, H370, Z370 veya Z390 çipsetli anakart almanız gerekiyor.
    Üzdün be hocam :( Uyumluluğa bakmadan gittim işlemciyi satın aldım.
    Birde anakart masrafı çıkacak.
    Uygun fiyatlı oyun amaçlı güzel bir anakart tavsiyeniz var mı?
  • cartok kullanıcısına yanıt
    9400f için çok iyi bir anakarta ihtiyacınız olmaz, en ucuzundan h310 işinizi görür.
  • Sadece işlemciyi çalıştırsın, kalitesi çok önemli değil diyorsanız en ucuz H310 çipsetli anakartı almanız yeterli. Ancak aldığınız yerde mutlaka BIOS güncellemesi yaptırın, yoksa şu an kullandığınız modelde olduğu gibi görüntü alamazsınız.

BIOS güncellemesi işine bulaşmadan, taktığında çalışsın diyorsanız B365 çipsetli bir anakart almanızı öneririm (MSI B365 Mortar, Asus Strix B365-G, Gigabyte B365 Auros)
  • quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

9400f için çok iyi bir anakarta ihtiyacınız olmaz, en ucuzundan h310 işinizi görür.
    https://www.vatanbilgisayar.com/asus-tuf-h310-plus-gaming-intel-h310m-socket-1151-ddr4-2666mhz-usb3-1-anakart.html

Bu nasıldır? Kusura bakmayın çok bilgim yok o bakımdan her aşamada sorma gereği duyuyorum
  • quote:

Sadece işlemciyi çalıştırsın, kalitesi çok önemli değil diyorsanız en ucuz H310 çipsetli anakartı almanız yeterli. Ancak aldığınız yerde mutlaka BIOS güncellemesi yaptırın, yoksa şu an kullandığınız modelde olduğu gibi görüntü alamazsınız.

BIOS güncellemesi işine bulaşmadan, taktığında çalışsın diyorsanız B365 çipsetli bir anakart almanızı öneririm (MSI B365 Mortar, Asus Strix B365-G, Gigabyte B365 Auros)
    Hocam Bios güncellemesini yaparım o kadar bilgim var. 500-600 TL civarında oyun amaçlı en güzel anakartı bulmaya çalışıyorum açıkçası
  • Asrock b360 fatal1ty performans.

Sinerjide 560 tl idi en son.
  • Not: 2 ekran kartı ve 2 tane 8 gb ram takacağım için slotlar ona uygun olsun istiyorum.

• cartok kullanıcısına yanıt
    BIOS güncellemesi için 8. nesil Intel işlemci takmanız gerekiyor. Aldığınız yere yaptırın dememin sebebi bu.
  • quote:

BIOS güncellemesi için 8. nesil Intel işlemci takmanız gerekiyor. Aldığınız yere yaptırın dememin sebebi bu.
    Anladım hocam teşekkür ederim. Üstteki anakartlar için ne dersiniz?

MSI B360 Gaming Plus

Link çıkmıyor nedense

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cartok -- 9 Ocak 2020; 18:43:58 >
  • Link çıkmıyor nedense

MSI B360 Gaming Plus DDR4 2666 DVI DP Sata 6GB/S M2 USB3.1 RGB ATX Anakart
  • benimde i5 9500f işlemcim var anakartta asrock h310cm kullanıyorum bunu msi mpg z390 gaming plus ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? ramlerim 3000mhz lik malum intel anakartlarda z yoksa 2666mhz üstünü desteklemiyor birde kule tipi fan kullanıyorum bu asrock anakart ufak olduğu için çok verimli olmuyor şahsen takarken bile zorlandım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kydra

benimde i5 9500f işlemcim var anakartta asrock h310cm kullanıyorum bunu msi mpg z390 gaming plus ile değiştirmeyi düşünüyorum sizce mantıklı mı? ramlerim 3000mhz lik malum intel anakartlarda z yoksa 2666mhz üstünü desteklemiyor birde kule tipi fan kullanıyorum bu asrock anakart ufak olduğu için çok verimli olmuyor şahsen takarken bile zorlandım.

Sadece 3000Mhz bellek kullanmak için alıyorsan daha uygun fiyatlı anakartlar var.

https://www.vatanbilgisayar.com/msi-z390-a-pro-intel-z390-socket-1151-v-2-ddr4-4400mhz-o-c-usb3-1-anakart.html

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.