Şimdi Ara

x1950GT ve Bioshock 15 fps

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • oyunu 640x480 ve low ayarlarda ya da 1280x1024 hıgh ayarlarda açtıgımda ortalama 15 fps alıyorum. bunun bi çözümü yok mudur? 7.12 catalyst yuklu.

• işlemci darboğazı gibi geldi bana
  • Dostum ram ve işlemcinin yarattığı darboğazdan başka bir nedeni yok bunun.. C2D işlemcisi ve 1 gb ve üstü rami olan bir pc de ekran karıtını denersen farka kendin şahit olursun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAVIAR

Dostum ram ve işlemcinin yarattığı darboğazdan başka bir nedeni yok bunun.. C2D işlemcisi ve 1 gb ve üstü rami olan bir pc de ekran karıtını denersen farka kendin şahit olursun..
    sorun işlemci de olabilir. Truva atı falan da olabilir. Başıma gelen bir olayı aktarayım. NFS Pro Street oynarken makinam kasmaması gerektiği halde 14-15 fps de kalıyordu. Bir baktm görev yöneticisine %60 işlemci kullanan bir truvacık. onun görevini sonlandırınca makina kendine geldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: PongoLLe

sorun işlemci de olabilir. Truva atı falan da olabilir. Başıma gelen bir olayı aktarayım. NFS Pro Street oynarken makinam kasmaması gerektiği halde 14-15 fps de kalıyordu. Bir baktm görev yöneticisine %60 işlemci kullanan bir truvacık. onun görevini sonlandırınca makina kendine geldi

Alıntıları Göster
    O ram en az 1Gb olmalı, güncel oyunlarda artık 512MB ramin hükmü kalmadı gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRQX

O ram en az 1Gb olmalı, güncel oyunlarda artık 512MB ramin hükmü kalmadı gibi.

Alıntıları Göster
    o islemci x1950gt gibi bir karta "asiri" darbogaz yapmaz da sen buyuk ihtimal ramden kaybediyorsan..
  • quote:

Orijinalden alıntı: SALIGIA

o islemci x1950gt gibi bir karta "asiri" darbogaz yapmaz da sen buyuk ihtimal ramden kaybediyorsan..

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: ouroboroz*

nasıl olmaz ya adam 2,6 kullanıyor.ben 3,2 ile 3900default alıyordum.3,7 de iken 4400 e çıktı.e2160 ile 5550 aldım.x1950 ile gt arasında pek fark yok zaten. ama ramin etkisi de olmaz demiyorum ha

• quote:

Orijinalden alıntı: (((TeAcHeR)))

quote:

nasıl olmaz ya adam 2,6 kullanıyor.ben 3,2 ile 3900default alıyordum.3,7 de iken 4400 e çıktı.e2160 ile 5550 aldım.x1950 ile gt arasında pek fark yok zaten. ama ramin etkisi de olmaz demiyorum ha

Alıntıları Göster
    aslında bende 3 tane ram var. 512mb ddr400 + 512mb ddr233 + 256mb ddr266. half lıfe2 ep1 de full acıyo hıc kasmadan. gerci eskı bı oyun ama baska oyunlarda deneme fırsatım olmadı.
    benim sıkıntım dusuk fps almak degıl zaten. ayarları en dusuge getırdıgımde bıle en ufak bır fps artısı olmaması.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: mahmut_cinar

quote:

sm3 skorundan bahsediyorsun degil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: SALIGIA

quote:

quote:

Alıntıları Göster
    quote:

quote:

quote:

hacı yanlış anladın benim eski x1950den bahsediyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

hacı yanlış anladın benim eski x1950den bahsediyorum

Alıntıları Göster
    ya saçmalamayın o kadar da dar bogaz olmaz hocam buyuk ihtimalle arkada bi program daha calısıyodur sen o kartla ölüsü 30 fps alman lazım veya driver dan da olabilir ama dar boğaz degil sebeb tamam dar bogaz olurda o kadar da olmaz

• quote:

Orijinalden alıntı: fero01

ya saçmalamayın o kadar da dar bogaz olmaz hocam buyuk ihtimalle arkada bi program daha calısıyodur sen o kartla ölüsü 30 fps alman lazım veya driver dan da olabilir ama dar boğaz degil sebeb tamam dar bogaz olurda o kadar da olmaz

Alıntıları Göster
    işlemci darboğazı var ama senin ram çok daha büyük bi sorun.
  • quote:

Alıntıları Göster
    bence de dar bogazdan degil. arada 30 fps lere de cıkıyo ama bı bıg dadyle falan kapısıyorum suan arcadıa bolumunde 10 fpsye kadar dusuyo en yuksek ve en dusuk ayarlarda. 7.9 catalyst yukledım bugun yıne olmadı. bı de 7.8 yukleyıp denıcem.

suan downloaddayım. o bıtsın sadece 512 ddr400 le denıcem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi temizkopat -- 11 Ocak 2008; 15:01:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: temizkopat

bence de dar bogazdan degil. arada 30 fps lere de cıkıyo ama bı bıg dadyle falan kapısıyorum suan arcadıa bolumunde 10 fpsye kadar dusuyo en yuksek ve en dusuk ayarlarda. 7.9 catalyst yukledım bugun yıne olmadı. bı de 7.8 yukleyıp denıcem.

suan downloaddayım. o bıtsın sadece 512 ddr400 le denıcem.

Alıntıları Göster
    bana darboğazdan ziyade ramden gibi geldi.Şahsen benim sistemle aynı kartla 1280*800 çözünürlük ve full ayarlarda 30-55 arası gidip geliyorum.Unreal3 motoru isteyen oyunlar genelde ekran kartı performansından ziyade ram ve merkezi işlemci performansına bakıyor ve en az 1gb ramin olması şart gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

bana darboğazdan ziyade ramden gibi geldi.Şahsen benim sistemle aynı kartla 1280*800 çözünürlük ve full ayarlarda 30-55 arası gidip geliyorum.Unreal3 motoru isteyen oyunlar genelde ekran kartı performansından ziyade ram ve merkezi işlemci performansına bakıyor ve en az 1gb ramin olması şart gibi.

Alıntıları Göster
    Sistem ekran kartına göre baya düşük. Ram de artış yap 2gb filan seni güzel oynatır yine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pardus34

Sistem ekran kartına göre baya düşük. Ram de artış yap 2gb filan seni güzel oynatır yine.

Alıntıları Göster
    inatla diyorum dar bogaz diilll ramden felan da dill adam 640*480 de bile az fps alıyormus dostum ya bilgisayar a format atıcan ya tüm driverları denicen ya ekran kartı cıkarıp bi daha takıcan ve son olarak arkada calısan bi program var mı senden habersiz ona bak
  • quote:

inatla diyorum dar bogaz diilll ramden felan da dill adam 640*480 de bile az fps alıyormus dostum ya bilgisayar a format atıcan ya tüm driverları denicen ya ekran kartı cıkarıp bi daha takıcan ve son olarak arkada calısan bi program var mı senden habersiz ona bak

Alıntıları Göster
    x1950 gt ile bişok bişok sorma gitsin diyosun yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: vurursa gol olur

x1950 gt ile bişok bişok sorma gitsin diyosun yani

Alıntıları Göster
    sistem özelliklerine yeni baktım. O ramle kasması normal. Oyunu oynarken ram kullanımına bak zaten %100'e yakındır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PongoLLe

sistem özelliklerine yeni baktım. O ramle kasması normal. Oyunu oynarken ram kullanımına bak zaten %100'e yakındır.

Alıntıları Göster
    Kesinlikle ramlerden kaynaklanıyor,

işlemci p4 3,06 ht

x1950gt o/c

1gb geil ddr400 dual kit ile sorunsuz çalıştırıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Applejack

Kesinlikle ramlerden kaynaklanıyor,

işlemci p4 3,06 ht

x1950gt o/c

1gb geil ddr400 dual kit ile sorunsuz çalıştırıyorum

Alıntıları Göster
    işlenci çok eski
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.