Şimdi Ara

X.M.P. aktif edince 3 dıt hatası alıyorum.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
8
Cevap
0
Favori
815
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kingston HyperX Predator 2x8 3000 MHZ ram kullanıcısıyım. Ramleri Biostan XMP yaptığımda malesef başlıktaki gibi 3 dıt hatası alıyorum ve bios sıfırlamak zorunda kalıyorum. Konuyla alakalı neler yapmam gerekir belirtebelirseniz sevinirim. Teşekkürler.

• 2 ram profili seçmiş olabilir misin ? Yani hem xmp hemde başka bir ram profili. user olanı kapatıp dene bir de.
  • Anakartınızın modeli ve bios sürümü nedir?

Son sürüm bios update yaptınız mı?Bunu yapıp bir deneyim , zira amd tabanlı bir sistem kullanıyorsanız , bios ile uyumluluklar(Ram konusunda) epey arttırılıyor , dolayısıyla biosunuz eski versiyon ise son sürüme güncelleyin.

Nasıl yapacağınızıda anlatırım , bilginiz yok ise
  • Bomboş bi usbye başka cihazdan bios sürümü indirilir, biosu güncellenecek bilgisayara usb takılır bios güncelleme işlemi adımlarına geldiğinde usb seçeneği seçilir öyle yüklenir diye biliyorum. Nasıl yapılcak ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeGaDave06

Bomboş bi usbye başka cihazdan bios sürümü indirilir, biosu güncellenecek bilgisayara usb takılır bios güncelleme işlemi adımlarına geldiğinde usb seçeneği seçilir öyle yüklenir diye biliyorum. Nasıl yapılcak ?
    fat 32 formatlatnmış(Ntfs görmez bios dosyasını) bir usb ye anakartın bios dosyası atılır.

Sonrasında biostan,

Asus için - asus ez flash
    gigabyte için - q/flash
    msi için ise - m/flash

kısımlarından bios update kısmına gelinir.ve takılı olan usb bellek içindeki dosya seçilir ve onaylanır.Update işlemi başlar. Bitincede zaten sistem otomatik reset atacaktır.
  • gftelektronik kullanıcısına yanıt
    ntfs görüyor hocam.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Kullanin flash bellek ve ya anakartin bios entegresiyle alakasi olabilir.

Ama bu zamana kadar 15,-20 ayri anakarta bios update yaptiysam hepsi fat32 ile oldu ntfs gormedi.

Dediğim gibi belkide benim kullandigim usb flashlar ile alakalidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.