Şimdi Ara

X-Fi Titanium Ses kartı yükleme sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Vatandan aldığım ses kartını yüklemede sorun yaşıyorum ve yardıma ihtiyacım var. Yaptıklarımı yazıyorum belki daha çabuk yardım gelir.

-Realtek driverinı sildim
    -Onboard ses kartı olarak düşündüğüm audio device on hd audio disable ettim.
    -Pc kapattım ses kartımı pci-e slotuna taktım bilgisayarı açtım
    - herhangi bir donanım yüklendi diye uyarı gelmedi cdsini taktım
    -autoplayden ilerledim setup is unable to detect a supported product on your system hatası verdi .
    -aygıt yöneticisine baktım diğer cihazlarda sadece onboard ses kartı vardı scan for hardware changes yaptım unknown cihaz çıktı
    - tekrar setup yaptım bu sefer çalıştı fakat yüzde 79de pc kitlendi res atmak zorunda kaldım
    -creative programları yüklnmiş fakat ses kartı tam yüklü değil o yüzdne çalışmıyor tekrar yüklemek için setup yapmaya çalıştım fakat gene "setup is unable to detect a supported product on your system" hatası verdi aygıt yöneticisine tekrar scan ettiğimde bu sefer sadece onboard çıkıyor disable olmuş halde

sizce ne yapmalıyım?

• kart belki yerine tam oturmamıştır

format atıp deneye bilir sin yapıcak başka bişey yok gibi
  • bendede var titanium hıc sorun yasamadım
  • rica etsem ekstra birşey yapıp yapmadığını yazar mısın şuanda 11 saat oldu halen sorunu çözemedim
  • bıosda pcıe 1x slotlerın acık olup olmadığını kontol et bence

anakartın modelınıde yazarmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FRED BAKER -- 29 Ağustos 2009; 9:29:50 >
  • onboard kartını bios dan kapatman gerekir diye biliyorum ben.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F_o_X -- 29 Ağustos 2009; 15:01:08 >
  • onboard la alakası yok ben 2 sını bırdende kullanıyorum arkadas kartı taktığında bılgısayar kartı algılamıyormus

bazı anakartlarda 2 tane pcie 16 slotu oluyor 2 pcie 16x slotu 4x hızında calısıyor ve pcie 1x slotu ıle ortak yol kullanıyor onla alakalı olabılır veya 1x slotların bıosdan kapatılma gıbı bı olayı varsa kapalı kalmıs olabılır vs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.