Şimdi Ara

X BOX 360 HARDDİSK'İN ORJİNAL OLDUĞU NEREDEN ANLAŞILIR?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.853
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 120 gb harddisk almak istiyorum ama piyasada satılan harddisklerin çoğu yan sanayi.Orjinal microsoft ürünü olduklarını nereden anlayabiliriz?Kore,Çin,Singapur,Tayvan,Japonya,Filipinler şimdiye kadar gördüğüm harddisklerin yapım yerleri.Hepsinde de Microsoft hologramı var,2 adet.Bazılarında yan yazılmış microsoft kabartma yazısı var.
    Ayrıca harddiskin yan sanayi olması,X bOx için bir sorun yaratır mı?

• Eğer çalışıyorsa problem yoktur. Yan sanayi olması sadece kasasının kalitesini etkiler. İçindeki harddisk en fazla ne kadar adi olabilir ki? Microsoft zaten dandik bir hdd takıyor içine
  • quote:

Orijinalden alıntı: C.R.U.I.S.E.R

Eğer çalışıyorsa problem yoktur. Yan sanayi olması sadece kasasının kalitesini etkiler. İçindeki harddisk en fazla ne kadar adi olabilir ki? Microsoft zaten dandik bir hdd takıyor içine

Aynen. Çalışsın yeter. Yan sanayiler daha bile kaliteli hatta.
  • 20 gb hard disc'e 100 tl vereceksen orjinal var bi sürü piyasada. eğer 120 gb hd'ye 169 lira vereceksen yan sanayiğde var bi sürü piyasada. tamamen senin enayiliğine kalmış bişey...
  • Keşke ucuza yan sanayi hdd satsalar da ben alsam
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Keşke ucuza yan sanayi hdd satsalar da ben alsam

O zaman aklımdasın Burak. Bulursam (ki bulurum) mutlaka haber vericem sana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KAKÁ

Keşke ucuza yan sanayi hdd satsalar da ben alsam

var kardeşim 169'a 120 gb satıyorlardı forumda bir ara bende aldım hatta
  • Ucuza dedim şaka mı yapıyorsun zaten 120 gb hdd'ler 160-170 tl :D

@SAVIAR

Hocam 20'lik bulursan çok sevaba girersin
  • 20 gb hd ler 90 liraya kadıköyde satılırken ucuz dedim
  • 120 gb orjinal elite harddisk (siyah) , içersinde 105 oyun demosu (yaklaşık 72 gb) satabilirim 100 TL ye isteyenlere pm kutum açıktır

Dipnot: transfer kitim çalışmadığından içini açıp sata üzerinden yedeğini almışlığım vardır onun dışında temizdir :)
  • İçini açıp bakarsın fijitsu ise orj., wd ise sonradan yapılmıştır. kasa kısmının da hiçbir önemi yok zaten.

ama neticede içindeki hdd düzgün ve az kullanılmışsa orj-yan sanayi fark etmez.
  • İlginize çok teşekkür ederim.Artık kesin olarak 120 gb harddisk almaya karar verdim.
    Capricorn57,harddiskin için 1-2 yıl çalışma garantisi verirsen almak isterim harddisk'ini
    KAKÁ,geçen hafta açık artırma sitesinden 80 TL'ye aldığım ve satan arkadaşın söylediğine göre % 100 orjinal 20 GB'lık harddiskimi,120 GB'lık aldığımda 60 TL'ye satabilirim almayı düşünürseniz eğer
    Herkese tekrar teşekkür ediyorum.İyi bayramlar.
  • Ebay'den denk getirirseniz 80-90 liraya 120 gb hdd bulma imkanınız var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkraider

İlginize çok teşekkür ederim.Artık kesin olarak 120 gb harddisk almaya karar verdim.
    Capricorn57,harddiskin için 1-2 yıl çalışma garantisi verirsen almak isterim harddisk'ini
    KAKÁ,geçen hafta açık artırma sitesinden 80 TL'ye aldığım ve satan arkadaşın söylediğine göre % 100 orjinal 20 GB'lık harddiskimi,120 GB'lık aldığımda 60 TL'ye satabilirim almayı düşünürseniz eğer

Vallahi dostum hdd işi nanemolla iş, şöyleki 6 yıllık taş gibi harddiskim gece gündüz açık download manyağı olmuş bilgisayarımda takır takır çalışırken, arşiv için aldığım 2 tane 1tb harddisklerimin bozulmuştur ne hikmetse

Bu arada ilk talip SAVIAR isimli arkadaş, onunla alışverişimizi yapamazsak diğer alternatifleri değerlendiririz. Gayet temiz hdd (orjinal Fujitsu marka). Makine 2k verdi geçen günlerde şuan çalışıyor ama yeni bir konsol alacağım 1-2 ay içinde o yüzden satıyorum yoksaki satmayı düşünmemiştim hiç, içinde 105 oyun demosu (güncel oyunlar dahil), 4 gb gameplay video, 10 küsür tema, onlarca mp3 yüklü :)

Edit: SATILDI :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Capricorn57 -- 23 Eylül 2009; 11:06:48 >

• Yan sanayi 80 TL ebay'den 120 GB harddisk aldım XBOX için hiç bir problem yok.Hemde kargo ücreti dahil.4 aydan beri kullanıyorum.Orjinale para vermeyin.Kazıklıyorlar.
  • kaa87x,dediğiniz gibi ebay'de çok ucuz ama güvenip alamadım.Çoğu satıcı Çinli ve Hong Kong'lu çünkü.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Capricorn57

quote:

İlginize çok teşekkür ederim.Artık kesin olarak 120 gb harddisk almaya karar verdim.

Vallahi dostum hdd işi nanemolla iş, şöyleki 6 yıllık taş gibi harddiskim gece gündüz açık download manyağı olmuş bilgisayarımda takır takır çalışırken, arşiv için aldığım 2 tane 1tb harddisklerimin bozulmuştur ne hikmetse

Bu arada ilk talip SAVIAR isimli arkadaş, onunla alışverişimizi yapamazsak diğer alternatifleri değerlendiririz. Gayet temiz hdd (orjinal Fujitsu marka). Makine 2k verdi geçen günlerde şuan çalışıyor ama yeni bir konsol alacağım 1-2 ay içinde o yüzden satıyorum yoksaki satmayı düşünmemiştim hiç, içinde 105 oyun demosu (güncel oyunlar dahil), 4 gb gameplay video, 10 küsür tema, onlarca mp3 yüklü :)

Halledicez inşallah ya. Gerisi kısmet.

• quote:

kaa87x,dediğiniz gibi ebay'de çok ucuz ama güvenip alamadım.Çoğu satıcı Çinli ve Hong Kong'lu çünkü.

Niye güvenmiyorsunuz anlamıyorum. Adam güzelce pakete koyup gönderiyor. 15-20 gün içinde elinize geliyor. Size önerebileceğim ebay.com sitesinde "motel268". 2 tane 120 gb hdd aldım ikiside sorunsuz şekilde çalışıyor. Örnek

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200379953559&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

• Türkiyedeki satıcılar HDD işinden çok para kazanıyorlar. Ebayi Shopto, Dealextreme gibi yerlerde orjinal 120GB hdd'ler 120TL civarında. Burada ikinci eller 140TL'ye satılıyor varın gerisini siz düşünün.

Ebay'de 50TL ye 20Gb Hdd bulmak mümkün. Zaten Hdd satan 5-6 satıcı var ve hepsi çinde. Çoğu yan sanayi satıyor ancak bir kişide orjinal satana denk geldim. Şunuda unutmayınız ki x360 ile uyumlu 2 ya da 3 Hdd var. Birisi Microsoft'un kullandığı Fujitsu marka diğeri Western Digital. Üçüncüsünü hatırlayamıyorum ama o da Microsoftun kullandığından daha iyi bir markaya sahipdi.

Powerseller satıcıların kullanılmış ürün gönderme gibi bir durumu zaten olmaz ama olduki öyle bir durum oldu anında Ebay'e ve Paypal'a şikayet maili göndeirsiniz paranız iade edilir ancak ilanda yazılan her kelimeyi dikkatlice okumalısınız

• Söylemiş olduğunuz üyeye ben de bakmıştım ama 1 ay içinde 65 olumsuz işlem yapmış.Gözümü korkuttu.87 TL fiyatı çok iyi yalnız.Orjinal diyenlerden(ki fiyatları 135-170 arası)alıp,orjinal mi değil mi diye düşüneceğime,yan sanayi alıp bozulursa tekrar almak daha iyi galiba
    quote:

Orijinalden alıntı: gD

quote:

kaa87x,dediğiniz gibi ebay'de çok ucuz ama güvenip alamadım.Çoğu satıcı Çinli ve Hong Kong'lu çünkü.

Niye güvenmiyorsunuz anlamıyorum. Adam güzelce pakete koyup gönderiyor. 15-20 gün içinde elinize geliyor. Size önerebileceğim ebay.com sitesinde "motel268". 2 tane 120 gb hdd aldım ikiside sorunsuz şekilde çalışıyor. Örnek

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=200379953559&ssPageName=STRK:MEWNX:IT

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.