Şimdi Ara

WoW da işlemci fps arttırırmı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.115
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şuanki 1366x768 monitörümü 1920x1080 daha büyük bir monitörle değiştireceğim sırf WOW daha yi gözüksün diye.Ama bazı sorularım olacak

1.Arada ne kadar fps kaybı olur?
    2.İşlemciyi fx 6300 e yükseltecem o fps kaybı onla kapanır mı?
    3.720p ile 1080p arasında WoW da acayip fark oluşuyor mu?(Özellikle World of Warcraft oynayan arkadaşların yorumu benim için önemli)

NOT:Şuan oyunda normal bi yerde 50-60 fps alıyorum ultrada fakat Stormwind AH önü 20-25-30 değişiyor.

• Ttnet in fiber optige gecseniz artik diyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkpower35

Arkadaşlar şuanki 1366x768 monitörümü 1920x1080 daha büyük bir monitörle değiştireceğim sırf WOW daha yi gözüksün diye.Ama bazı sorularım olacak

3.720p ile 1080p arasında WoW da acayip fark oluşuyor mu?(Özellikle World of Warcraft oynayan arkadaşların yorumu benim için önemli)

NOT:Şuan oyunda normal bi yerde 50-60 fps alıyorum ultrada fakat Stormwind AH önü 20-25-30 değişiyor.

1- Biraz oynar rakamlarda.
    2- 6300 o farkı kapatır çünkü biraz CPU odaklı da ilerliyor oyun.
    3- Bariz fark var. Raidler falan görsellikten ötürü çok zevkli oluyor. Efektleri falan görüyor. Ayrıca (tank olduğum için) geniş alan görmem gerekli. O yüzden özellikle 1920x1080 monitör aldım.
    Eskisi 1600x900 ölçülerindeydi. PVP veya PVE yapanlar için özellikle de raider ise geniş alan görmek çok daha işe yarıyor. Taunt kaçmış olabilir veya kesmeniz gereken bir add gelmiş olabilir. Sürekli etrafı kontrol etmekten ve görüş açısını sürekli geniş tutmaya çalışmaktansa geniş bir ekran daha çok işe yarıyor.

NOT: Şuan Sapphire HD6850 1GB/256bit ekran kartımı AMD CCC ile 775-1080 hızlarından 850-1100'e çektim. FullUltrada normal arazide 50-60fps raid ve mekan grafiği arttığında 25-30 fps aralarında geziyor. Takılma rahatsız edecek seviyede değil. İşlemci AMD FX X4 4100 3.6GHz @4.4GHzOC.
     WoW da işlemci fps arttırırmı? WoW da işlemci fps arttırırmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kedi bedri -- 13 Kasım 2013; 11:13:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kedi bedri

quote:

Arkadaşlar şuanki 1366x768 monitörümü 1920x1080 daha büyük bir monitörle değiştireceğim sırf WOW daha yi gözüksün diye.Ama bazı sorularım olacak

1- Biraz oynar rakamlarda.
    2- 6300 o farkı kapatır çünkü biraz CPU odaklı da ilerliyor oyun.
    3- Bariz fark var. Raidler falan görsellikten ötürü çok zevkli oluyor. Efektleri falan görüyor. Ayrıca (tank olduğum için) geniş alan görmem gerekli. O yüzden özellikle 1920x1080 monitör aldım.
    Eskisi 1600x900 ölçülerindeydi. PVP veya PVE yapanlar için özellikle de raider ise geniş alan görmek çok daha işe yarıyor. Taunt kaçmış olabilir veya kesmeniz gereken bir add gelmiş olabilir. Sürekli etrafı kontrol etmekten ve görüş açısını sürekli geniş tutmaya çalışmaktansa geniş bir ekran daha çok işe yarıyor.

NOT: Şuan Sapphire HD6850 1GB/256bit ekran kartımı AMD CCC ile 775-1080 hızlarından 850-1100'e çektim. FullUltrada normal arazide 50-60fps raid ve mekan grafiği arttığında 25-30 fps aralarında geziyor. Takılma rahatsız edecek seviyede değil. İşlemci AMD FX X4 4100 3.6GHz @4.4GHzOC.
     WoW da işlemci fps arttırırmı? WoW da işlemci fps arttırırmı?

Kardeşim gerçekten çok saol yardımın için baya aydınlatıcı oldu.Zaten eski sistemim rezalet bişey idi arkadaşım ne zaman 1 yıl önce (mop gelmeden 1 ay önce) wow u tavsiye etti o zamandan beri hastası oldum Zaten işte benimde fps sorunum bi AH olan yerde herkeste orada toplanıyor onun dışında pc rahat.Anadtech de benim cpu ile fx 6300 arası wow da 15 fps inş doğrudur Tekrar çok teşekkür ederim.

http://eu.battle.net/wow/en/character/outland/Qeew/simple Karakterimde bu daha yeniyim inş ilerde daha iilerini kasarım acemilik işte

• Hocam MMO türü oyunlarda işlemcinin etkisi büyük. Fx4100'den 6300'e geçtim, Guild Wars 2'de çok farketti. Kaldı ki WoW grafikleri artık yaşını fazlasıyla belli ediyor, dolayısıyla çözünürlük artsa bile şu anki ekran kartınız altından kalkar diye düşünüyorum. Yalnız WoW kaç çekirdeği etkin kullanıyor bir araştırın bence.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kedi bedri kullanıcısına yanıt
    Hocam Lightbringer

İşık getirici :) biraz da Türkiye'den bir şeyler eklerseniz Çok komik yerlere gelebiliyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: okhay

Hocam MMO türü oyunlarda işlemcinin etkisi büyük. Fx4100'den 6300'e geçtim, Guild Wars 2'de çok farketti. Kaldı ki WoW grafikleri artık yaşını fazlasıyla belli ediyor, dolayısıyla çözünürlük artsa bile şu anki ekran kartınız altından kalkar diye düşünüyorum. Yalnız WoW kaç çekirdeği etkin kullanıyor bir araştırın bence.

WoW Warlords of Draenor duyurdu 1 hafta önce tüm oyunun görselligini 1 tık ileri atıcaklarmış.Çekirdek konusuna gelince WoW maximum 6 çekirdeğe kadar destek sunuyor diye biliyorum.Çünkü benimki gibi bi işlemciyle arada 15-20 fps oynuyor bench marklarda 63000 ile.8350 ile ise 4-5 fps fark var.Ekran kartında ise WoW nvidia ile anlaşmalı olduğu için hemen hemen tüm nvidia teknolojilerine sahip. Saol cevapladığın için

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihburak95

Hocam Lightbringer

İşık getirici :) biraz da Türkiye'den bir şeyler eklerseniz Çok komik yerlere gelebiliyor

Büyük Paladin uther the lightbringer'den geliyor adı.
    Iyi adamdı merhum

• quote:

Hocam MMO türü oyunlarda işlemcinin etkisi büyük. Fx4100'den 6300'e geçtim, Guild Wars 2'de çok farketti. Kaldı ki WoW grafikleri artık yaşını fazlasıyla belli ediyor, dolayısıyla çözünürlük artsa bile şu anki ekran kartınız altından kalkar diye düşünüyorum. Yalnız WoW kaç çekirdeği etkin kullanıyor bir araştırın bence.

Dostum bende Lineage 2 oynuyorum hd7790 ekran kartı aldim takilmalar düzelsin diye yine takilmalar var bos arazilerde 50 60 fps kalabalık şehirlerde 10fps kadar düştüğü oluyor ekranı sağa sola hizli çevirince takilmalar oluyor islemcim Q6600 3.2ghz sence islemciden dolayımi bu takilmalar mesela i5 4670k z87 g45 ikilisi ile değişim yapsam sence sorunsuz hiç takılma olamadan akıcı oynayabilirmiyim

• quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

quote:

Dostum bende Lineage 2 oynuyorum hd7790 ekran kartı aldim takilmalar düzelsin diye yine takilmalar var bos arazilerde 50 60 fps kalabalık şehirlerde 10fps kadar düştüğü oluyor ekranı sağa sola hizli çevirince takilmalar oluyor islemcim Q6600 3.2ghz sence islemciden dolayımi bu takilmalar mesela i5 4670k z87 g45 ikilisi ile değişim yapsam sence sorunsuz hiç takılma olamadan akıcı oynayabilirmiyim

q6600 2.4 Ghz hd 5850 si olan sistemden yeni sisteme geçtim özellikle kalabalık mekanlarda olan takılmaların hepsi gitti. Ama Orgrimmarda ah nin önünde Fps 35-40 oluyor.Özellikle akşam saatleri

• quote:

Orijinalden alıntı: Khaleesis

quote:

quote:

q6600 2.4 Ghz hd 5850 si olan sistemden yeni sisteme geçtim özellikle kalabalık mekanlarda olan takılmaların hepsi gitti. Ama Orgrimmarda ah nin önünde Fps 35-40 oluyor.Özellikle akşam saatleri

GTX 770 demi 35-40 alıyosun kardeş?Bende diyorum 5-6 ay sonra belki 500-600 liralık bi ekran kartına upgrade edrim sistemi.Öyle bişey yapsam bile olcak benimde 30 fps gine :) net hızından orda fps ler düşüyor o zaman adam çoğalınca mekanda*

• Iempufy kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle farkedecektir hocam. Kaldı ki sizin işlemcinizin mimarisi de eski. I5'e geçtiğinizde fark büyük olacaktır tahminimce.

Arkadaşlar bu tarz oyunlarda çok fazla oyuncu olduğu için kalabalık şehirlerde -veya savaşlarda- 60 fps ile akıcı oynamayı beklemek çok çok iyi bir sisteminiz yoksa hayal maalesef. 30 fps civarı alabiliyorsanız iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okhay -- 14 Kasım 2013; 11:30:22 >
  • wow daki en byük sıkıntı cpu tabanlı olmasıdır. yazılan kodlar nerdeyse MMX için baya bir eski yani. Yeni işlemciler ile gelen komutsetleridir teknik yeniliklerdir falan hiç farketmiyor. Zaten Cpu kullanımı i5 te %30u geçmez. Çekirdek başına %60 falan kullanır. Daha tek çekirdekte kalan %40ı kullanabilecek kod bile yok o kadar diyim yani

Bruteforce özellikleri önemli, Çok yüksek single core performansı, büyük ve hızlı önbellek çok önemli. Bu özelliklerde i5lerde var.

Bende şahsen 3570k 4.5 GHZ varken aldığım değerleri, 4,9 GHZ 8350 ile alamıyorum. Malum singlecore performansından ötürü.

Oyun 4 çekirdek kullanır, ama Ana thread halen tek Core üzerinde çalışır raid savaşları vs gibi durumlarda fps bir anda o sebeple dibe vurur. diğer çekirdekler grafik hesaplarına destek, ses, addon vs için offload yapılan çekirdeklerdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: robinhoof

wow daki en byük sıkıntı cpu tabanlı olmasıdır. yazılan kodlar nerdeyse MMX için baya bir eski yani. Yeni işlemciler ile gelen komutsetleridir teknik yeniliklerdir falan hiç farketmiyor. Zaten Cpu kullanımı i5 te %30u geçmez. Çekirdek başına %60 falan kullanır. Daha tek çekirdekte kalan %40ı kullanabilecek kod bile yok o kadar diyim yani

Bruteforce özellikleri önemli, Çok yüksek single core performansı, büyük ve hızlı önbellek çok önemli. Bu özelliklerde i5lerde var.

Bende şahsen 3570k 4.5 GHZ varken aldığım değerleri, 4,9 GHZ 8350 ile alamıyorum. Malum singlecore performansından ötürü.

Oyun 4 çekirdek kullanır, ama Ana thread halen tek Core üzerinde çalışır raid savaşları vs gibi durumlarda fps bir anda o sebeple dibe vurur. diğer çekirdekler grafik hesaplarına destek, ses, addon vs için offload yapılan çekirdeklerdir.

Peki kardeşim şimdi FX 6300 alıp taksam diğerleri gibi yine sadece tek çekirdeği mi kullanacak? 6 çekirdek cpu da 4 çekirdek kullanıyor diyosun WoW , geriye kalan 2 çekirdek uykuda mı yatıyor? Bide sende değinmişsin saolasın bu arada WoW cpu tabanlı diye . Benim emektar 4 yaşındaki athlon ile FX6300 WoW da baya fark ettiri mi?

• quote:

Kesinlikle farkedecektir hocam. Kaldı ki sizin işlemcinizin mimarisi de eski. I5'e geçtiğinizde fark büyük olacaktır tahminimce.

Arkadaşlar bu tarz oyunlarda çok fazla oyuncu olduğu için kalabalık şehirlerde -veya savaşlarda- 60 fps ile akıcı oynamayı beklemek çok çok iyi bir sisteminiz yoksa hayal maalesef. 30 fps civarı alabiliyorsanız iyidir.

Sanırım bu tarz oyunlar işlemci tabanlı mesela bakıyorum crysis 3 de gpu % 100 unu kullanırken lineage 2 de aralıklı olarak % 100 kullanıp düşürüyor.Sanırım yeni sisteme geçme zamanı geldi ancak dolar bu fiyatlardayken pek akıl kâr'ı değil biraz daha beklesem iyi olur i5 4670k msi z87 g45 corsair 4x2 1600mhz ram yeterli olur sanırım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Khaleesis

quote:

quote:

GTX 770 demi 35-40 alıyosun kardeş?Bende diyorum 5-6 ay sonra belki 500-600 liralık bi ekran kartına upgrade edrim sistemi.Öyle bişey yapsam bile olcak benimde 30 fps gine :) net hızından orda fps ler düşüyor o zaman adam çoğalınca mekanda*

5 kişilik dungeon da 180lerde geziyor herşey sonda iken. Kalabalık yerlerin bir garipliği var. Wow oynamadığım için şu ara bilemiyorum 25 man durumlarını ama çok aman aman bir deneyim farkı olmadı 2 sistem arasında hatta SSD ye attım wow u alakasız ne akıcılıkta belki çok az yükleme süresi .

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: robinhoof

wow daki en byük sıkıntı cpu tabanlı olmasıdır. yazılan kodlar nerdeyse MMX için baya bir eski yani. Yeni işlemciler ile gelen komutsetleridir teknik yeniliklerdir falan hiç farketmiyor. Zaten Cpu kullanımı i5 te %30u geçmez. Çekirdek başına %60 falan kullanır. Daha tek çekirdekte kalan %40ı kullanabilecek kod bile yok o kadar diyim yani

Peki kardeşim şimdi FX 6300 alıp taksam diğerleri gibi yine sadece tek çekirdeği mi kullanacak? 6 çekirdek cpu da 4 çekirdek kullanıyor diyosun WoW , geriye kalan 2 çekirdek uykuda mı yatıyor? Bide sende değinmişsin saolasın bu arada WoW cpu tabanlı diye . Benim emektar 4 yaşındaki athlon ile FX6300 WoW da baya fark ettiri mi?

Geriye kalan 2 çekirdek evet öyle, benim 8350de 4-5 cpu boşta duruyor.

athlon x2 den fx6300'e geçersen bayabir farkeder.

athlon x2 den 4. nesil i5e geçersen baya baya bir farkeder.

25man heroic oynamıyosan sorun yok, oynuyorsan eğer i5 alman gerekir bence. Aksi durumda ben gibi 4,8GHz de 8350 kullanmak durumunda kalırsın fps 30 altına inmesin diye malkorok/paragons ta

• robinhoof R kullanıcısına yanıt
    Tavsiyen ve yorumun için tekrar çok saol.İ5 e istesemde geçemem çünkü o kadar bütçem yok bide 6 ay önce elimdeki cpu yu değiştirmeden amd üzerinden upgrade yaptım anakartı.Bakarsın Warlords of Draenor la berabar çekirdek desteği artar ve biraz rahatlarız
  • Merhabalar

Wow haricinde CS:Go oynuyor musunuz? Kalabalik sunucularda cok ciddi FPs problemleri yasiyorum.

i5-2500k 4.5 Gtx 560ti DCII top ( bu hafta 770 ile degistirecem sanirim )
  • gereken şeyler söylenmiş. Örnek olsun diye bende yazayım birşeyler.
    GTX 680 kullanıyorum, Artic Cooling su soğutmayla, çok az bir OC var kartta.
    AMD 1090T ile 4.2GHZ de Vsync açık, 1920x1200 de FPS bazen yerlerde sürünebiliyor.
    Intel 3770K 4.2Ghz OC ile gene Vsync açık aynı çözünürlükte FPS maksimum 60 (doğal olarak) minimum 20 25 görüyorum.

Bahsettiğim FPS'ler şehirlerde, 25 man falan zaten sıkıntı değil mevcut sistemde, eskisinde arada sıkıntı olabiliyordu. Draenorda olduğum düşünülürse şehirler ne kadar kalabalık hayal edebilirsiniz. 2004'ten beri WOW oynuyorum birkaç farklı ekran kartı ve birkaç farklı işlemciyle oynadım. Emin olarak robinhoof nickli kullanıcının dediklerine +1 diyorum.

Birde 1090T ile 30 civarı FPS aldığım bazı ortamlarda arada ağırlaşmalar oluyordu fakat mevcut donanımla 30 fps'de rahatsız edici en ufak problem yok.

NOT: bahsettiğim ortamlarda peak saatlerde tahmin ediyorum en az 150-200 kişi vardır.

EDIT: tüm ayarlar olabilecek en yüksek seviyede.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayki -- 15 Kasım 2013; 19:57:28 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.