Şimdi Ara

Wow da fps sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
0
Favori
1.975
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Beyler sapphire ati 4850 toxic ekran kartım var.ve en son sürümü yüklü şuan driver olarak 2 gb ram var yanlız benim anlmadığım bu dalaran da fps 15 lere düşüyor.Northrend e dolanırken takılma oluyor.60 dan 8 e düşüor sonra 60 oluyor bi fps sorunu aldı başını gidiyor.ayarlar full 8x olsun shadow felan herşey açık ki bunları düşürdüğümde de birşey değişmiyor.atinin masaüstünden ayarlamamı yapmam gerek.Ne yapcam bilmiyorum.
    Yardım eden herkese şimdiden çok TEŞEKKÜRLER...

• bende de geforce 8400mg var bende de aynı sorun oluyor normalda 60 larda olan fps arada bir 20 lere düsüyor sonra tekrar yükseliyor garip ?
  • 8800 gt 4 gb ram surunmece
  • Yeni bir pc toplarsam 4850 düşünüyordum bende.o zaman en iyisi 9600gt almak.Bu arada bende8500 gt kullanıyorum dıs mekanlarda 25-20 fps ama ucarken veya dalaranda acayip kasıyor.Birden 8-5 ms düsüp geri cıkıyor:(
  • Yeni paketin optimizasyonunda sorun var görünüyor. Daha oturmamış bu konuda. Kartlarla ilgisi olduğunu sanmıyorum.
  • evt bencede yenı paketde bir sorun var çünkü ben daha önce tbc de hep 60 fpslerde oynuyordum birtek av gibi cok oyuncunun bulunduğu noktalarda 30 lara düsüyordu.Bende 3bg ram var bu arada ama dediğim gibi bazı noktalarda fps 10-20 arasına düsüyor normalda 60 larda.Umarım bu sorun bizim pclerden kaynaklanmıyordur.
  • ayrıca aklıma geldi bütün ayarlı en düsük seviye getirdiğimde 100lu fpslere ulasıyorum ama dediğim gibi anlık fps düsüsleri yine gerçeklesiyordu.
  • Bende özellikle zuldrakın bazı bölgelerinde,storm peakste, bir kaç dungeonda ve dalarana girdiğimde ilk 15sn 30 lara kadar düşüyor.Normalde hep 60ta.
  • Bendede 8600 GTS var, 1280x1024 te rahat oynuyordum öncekinde.. şimdi dalaranda cok kasmıyorda bazen sagdan soldan moblara dönerken takılıyor .. FPSye bakıyorum 50lilerde ama sinir bozucu bir takılma sürekli oluyor.. Ekran kartının extra powerını baglamadım için oldugunu sanıyordum madem millet bu kadar rahatsız yeni gelecek patchleri bekleyecegim..
  • yaw ben bu sorunu co karastırdım baya ama bir sonuc bulamadım önce laptopda oynadıgımı düsünerek ısınıyor dedim.Fakat oblivion gibi daha ii ekran görüntüsü isteyen oyunlarda ısınsa bile böyle bir sorun olmuyordu.Sonra ekran akrtımın bir sorunu oldugunu driverların eksik oldugunu düsündüm son sürümü yükeldim ama yine değişen bir şey olmadı.En son olarak oyunu sildim baştan kurdum ama yine yok değişen bir şey :D
  • 8600gt 2 gb ram tıkır tıkır çalışıyo .
  • sürekli alt+tab yapıyorsanız eğer bazı sistemlerde belleklerin tıkanmasından dolayı fps düşüşeri yaşanıyor. Offical forumlarda bununla ilgili bir blue post vardı. Bende de oluyordu önceden şimdi windowed modda oynuyorum sorun düzeldi. Yada masa üstü çözünürlük ve frekansınız kaç ise oyunun çözünürlük ve frekansını da aynı ayarlara getirin.
  • hakkat ya ben sık sık alt+tab yaparım .. bir ara windowed modeda oynuyordum o da birde fazla wow acınca sistemi acaip kasıyor diye bırakmıstım.. Artık tek wow actıgıma göre deneyebilirim..
  • Beyler arkda gtx280 var dalarandaki fps 25 yanş kartla alakası yok.bi kaç kişiye sordum.Optime sorunu gibi duruyor.
  • uzun yıllar düşük fps ile oynuyorum ne yalan söyleyim alıştım gibi bir şey.
  • ben genelde dediğim gibi 60 lı fps lerde oynuyorum ve şimdi bu arada 20 lere düşen fps ile canım sıkıldı oyundan soğutur cinsen seyler
  • 9800 GT 1gb var bende de 3gb ram ayrıca.. FPS ortalama 60larda. Oyunun herşeyi maximumda.
    Ati kullanıyordum daha önce. Çok ses çıkarıyor ve ınısıyordu.
  • arkadaşlar bu problemlerin kartlarla alakası yok o yüzden canınızı sıkmayın, genel optimizasyon problemleri var oyunda, bunlardan en önemli 2 tanesi:
    -en iyi sistemlerde bile genel performans düşüklüğü
    -istisnasız her 15 saniyede bir fpsnin ani düşüşü

bu problemlerden yakınıyorsanız şimdilik yapabileceğiniz pek birşey yok, Blizzard'ı bekleyeceksiniz çözüm için
  • valla 4 gb ram 1 gb ekran kartı var gene düşük fps gene düşük resmen soğuyorum oyundan neyse ki büyük şehirlere girdiğimde yürümede zorluk çekmiyorum eski pc de 1 saatte falan yürüyordum banka ile ah arasında:D birde blizzard bu wotlk de ati ile anlaşma yapmış dedim benim kartta ati belki daha ii olur dedim malesef çok düşük fps ler görüyor buda oldukça can sıkıcı
  • Bu konuyu acandan allah razi olsun :)
    Bende ati radeon pro 512mb war,,
    Bugune kadar (update gelmeden) hic ama hic fps sorunu yasamiyordum.
    Update geldikten sonra butun effectleri we pikseli minimuma cektim.Yinede zul Drak we dalaranda inanilmaz kasiyor.,
    Bende surekli karta bagliyordum takilmayi.Yeni kart alicaktim :)
    Yukardakileri okuyunca anladim ki kartimda bisi yokmus

Saolun warolun...
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.