Şimdi Ara

wow a başlamak...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
1.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar uzun zamandır 2012 den beri guild wars 2 oynuyorum. aynı zamandada aion oyuncusuyum. aion uda 7 senedir oynuyorum. wow a biryerden başlamak istiyorum. tüm classları inceleyebileceğim ne iş yaptıklarını anlayabileceğim bir rehber mevcut mu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 26 Nisan 2017; 9:58:12 >

• Ing varsa youtube en güzel kaynak ama eminim türkçe videolarda vardır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: IcyTea Lemon

Ing varsa youtube en güzel kaynak ama eminim türkçe videolarda vardır

ingilizcem çok iyi yazılı herşeyi anlayabiliyorum özelliklede mmo oyunlardaki yazılı metinleri.... zaten hepsi aynı tarz kelimeleri kullanıyorlar. ancak konuşan birinin ne dediğini zor anlıyorum. o nedenle video işimi görmez. aksanım yok. 10 senedir mmo onuyorum. yabancılarla yazışa yazışa artık ingilizce dilini yazarak biri ile anlaşacak kadar çözdük. ancak karşımdaki sesli konuştuğu zaman ben fransız kalıyorum olaya
  • ben 3 aydır wow oynuyorum guild wars 2 burnumda tütüyor yemin ediyorum. muhtemelen orta vadede (bu sene sonuna doğru) yeni sistem toplamayı düşünüyorum, wowu bırakıp gw2'ye geri dönerim gw2'ye yeni expansion çıkacağı dedikoduları dönüyor.

bunun haricinde wow legion content olarak çöp.

sadece mythic+ dungeon ve raidler eğer iyi bir guild / arkadaş ortamı varsa ki bende var zevkli oluyor. sadece o sebeple oynuyorum şimdilik idare ediyor. ama wow beni biraz hayal kırıklığına uğrattı şahsen

gw2 oynayan biri olarak yorum atayım dedim. wowun hala gideri var tabi güzel oyun ama çoğu şey bana saçma geliyor. artifact power denen birşey var hele hele grinding'in ağa babası.
  • limon2015 ayni ben bende uzun yilar boyunca aion oynadim ve tabi yaninda bircok mmorpg gw2 bs tera wildstar felan wow da aion a kiyasla daha cok pve yapman gerekiyo wow cok daha optimize bi oyun skill ler felan kaymak gibi akiyo ama aion da ole degil bir cok grafik bug u felan oluyo zaten grafik motoru baya eski bi arkadas legion en kotu expntion felan demis ama cogu mmorpg dergisi sitesi felan en iyisi diyo ve ole de oyunda yapicak bisey illaki buluyosun ve oyunun atmosferi baya iyi hikayeside en sevdigim yanlardan biri de ole para verip skin almiyosun emek ve yetenegini koyuyosun ortaya hidden artifact gibi ama oyun aion ve gw2 gibi agir pvp oyunu degil bide artifact grinding diye bi sikayet gordum oda gun gectikce kolaylasiyo ve oyuna farklilik katiyo

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende başlamayı düşünüyorum wowa mayıs sonu gibi

Bende ingilizce var konuşanı anlayabiliyorum ne deseniz anlarımda daha önce hiç konuşmadım acaba sıkıntı olur mu? :D

Oyunu 2 yıl önce oynayıp 86 levele gelmişliğim vardır gerçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: furkankobek

http://www.cosplayturkiye.com/world-of-warcraft-baslama-rehberi/

Ben mmorpg yi pvp için oynayan biriyim. Pve sevmem.. aion ve gw2 nin pvp si çok iyi olduğu için oynadım senelerce. ama wow un pvp si hakkında kötü yorumlar yapıyorlar. son durumlar nedir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: limon2015

quote:

Ben mmorpg yi pvp için oynayan biriyim. Pve sevmem.. aion ve gw2 nin pvp si çok iyi olduğu için oynadım senelerce. ama wow un pvp si hakkında kötü yorumlar yapıyorlar. son durumlar nedir ?

Wow pvpsi en çöp oyunlardan birisidir amacın pvp ise yanına yaklaşma derim. Kanser olur çıkarsın gerek yok ayrıca pvp yapsan bile pve yapmak da zorundasın bu paket. Silahının özelliklerini geliştirmek için tonlarca dungeon ve raid yapmak zorundasın ki artifact power kazanasın, onları basıp silahına level atlatıyorsun ama kolay değil. Onun yanında artifact knowledge geliştirmen gerekiyor buda füşen artifact powerların silaha vereceği expi arttırıyor, şuan 50 max seviye ve artık herkes 25 knowledge den başlıyor. 1 level 3-4 gün sürüyor falan, kesintisiz geliştirecekler için max seviyeye yazın ulaşacağız. O zaman rahatlıcak silahı kasması ama sen yazın bile başlasan 50 yapman bir kaç ay sürer

• quote:

quote:

quote:

Wow pvpsi en çöp oyunlardan birisidir amacın pvp ise yanına yaklaşma derim. Kanser olur çıkarsın gerek yok ayrıca pvp yapsan bile pve yapmak da zorundasın bu paket. Silahının özelliklerini geliştirmek için tonlarca dungeon ve raid yapmak zorundasın ki artifact power kazanasın, onları basıp silahına level atlatıyorsun ama kolay değil. Onun yanında artifact knowledge geliştirmen gerekiyor buda füşen artifact powerların silaha vereceği expi arttırıyor, şuan 50 max seviye ve artık herkes 25 knowledge den başlıyor. 1 level 3-4 gün sürüyor falan, kesintisiz geliştirecekler için max seviyeye yazın ulaşacağız. O zaman rahatlıcak silahı kasması ama sen yazın bile başlasan 50 yapman bir kaç ay sürer

pvp si çöp diyorsan hiç bulaşmayayım madem. gw2 pvp sinden genel olarak memnunum ancak gw2 yede uzun zamandır paket gelmedi. aynı yemeği yemekten baydım biraz açıkcası. Black desert hakkında ne biliyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kuwobe -- 27 Nisan 2017; 9:24:58 >

• Fikrim yok ama baya seveni var, hatta gw2 den daha aktif oyuncusu olduguna inanıyorum hemde ucuz. Konusuna gidip sormanı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 27 Nisan 2017; 10:43:54 >
  • quote:

Fikrim yok ama baya seveni var, hatta gw2 den daha aktif oyuncusu olduguna inanıyorum hemde ucuz. Konusuna gidip sormanı tavsiye ederim

Aynen black desert in gw2 den daha çok oyuncusu var. gw2 de pve adına pek birşey yok genel anlamda pvp oyunu olduğundan oyuncu sayısı belli bir seviye üstüne çıkmıyor. ama yinede battleground pvp olsun open pvp olsun gw2 her an saniyesinde adam bulabilecek kadar yeterli oyuncu mevcut. Black desert oyanayan bir kaç kişiyi bulup oyun hakkında bilgi almak lazım. videolar genelde yanıltıcı olabiliyor.
  • quote:

quote:

Fikrim yok ama baya seveni var, hatta gw2 den daha aktif oyuncusu olduguna inanıyorum hemde ucuz. Konusuna gidip sormanı tavsiye ederim

Aynen black desert in gw2 den daha çok oyuncusu var. gw2 de pve adına pek birşey yok genel anlamda pvp oyunu olduğundan oyuncu sayısı belli bir seviye üstüne çıkmıyor. ama yinede battleground pvp olsun open pvp olsun gw2 her an saniyesinde adam bulabilecek kadar yeterli oyuncu mevcut. Black desert oyanayan bir kaç kişiyi bulup oyun hakkında bilgi almak lazım. videolar genelde yanıltıcı olabiliyor.

wowun pvpsinin çöp olması konusuna bende katılıyorum hocam. oynamanın bir manası yok. ha pvp yapan bir ton insan var o ayrı mesele ama adamlar yıllardır wow oynadığından bünye başka oyunda pvp yapmayı kabul etmeyen insanlar çoğunluğu.

black desert'te ki pvp mekanikleri çok güzel ama ordada sorun şu, matchmaking sistemi yok yani open worldde pvp mod açıp dalman lazım insanlara.

veya bir guilde girip kale savaşlarına katılman lazım toplu pvp şeklinde. yani black desert'ün sistemli bir pvp mantığı yok onu söyleyeym hocam. 1v1 5v5 gibi maç sistemi mevcut değil.

pvp konusunda gw2 gibisini bulmak gerçekten çok çok zor. alemde tek

• wow her zamankinden daha fazla hikaye odaklı ilerliyor şu an o yüzden sanırım pvp ile ilgilenmiyorlar çok raidler doygunluk noktasına ulaştığında değişebilir durum ama şu an sıkıcı pvp maalesef ben pve için lore için oynuyorum ama leg. itemler hariç full pvp yaparak ilvl kassan bile artifact weapon için pve yapman şart.

Dersen benim vaktim yok o zaman 2.el hesap satın alabilirsin bunun ne kadar güvenli olduğu, fiyatı gibi konular sorun olabilir ama GW 2'nin çok farklı bir pvp'si var aynı şeyi beklersen alamazsın wow'dan

Eğer lore'u için oynayacaksan en iyisi wow ama pvp içinse başlamanı önermem
  • Neyse gw2 devam ozaman, umarım yakın zaman da bir paket gelir. hot artık iyice sıktı. yeni birşeyler bekliyoruz.
  • Sanırım kulaktan dolma bilgiler tekrarlanmış. Arkadaş ortamın varsa ne yaparsan yap hangi yöne bakarsan bak, keyif alırsın.
    Wow ile gw2 arasında çok fark var. gw2 non-target bir oyun.
    Mekanik olarak çok farklı, gw2 de build yapma var wow da bu yok. standart bir dizilim olur, sadece rakip setub'a göre 1-2 talent değişir.
    -----------
    Pvp çöp diyenlerin çoğu, classların skill olarak törpülenmesinden ve fight'ın eskiye oranla daha düz olmasından şikayetçi (taktik maktik yok bam bam). Ve oyuncular arasındaki yetenek farkının azalmasından şikayetçi.
    gw2'de dediğin gibi güncelleme yok. 1-2 yıl daha böyle gidebilir hatta.
    Wow da güncelleme var ama hiç bir şekilde pvp oyuncularının tatmin olacağını sanmıyorum.
    -------------
    Vereceğim en iyi tavsiye 1 lvl dan başlayarak quest text okuyarak sindire sindire wow oyna. Bir yerde sıkılırsın ama alışırsan, anca ara verirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Sanırım kulaktan dolma bilgiler tekrarlanmış. Arkadaş ortamın varsa ne yaparsan yap hangi yöne bakarsan bak, keyif alırsın.
    Mekanik olarak çok farklı, gw2 de build yapma var wow da bu yok. standart bir dizilim olur, sadece rakip setub'a göre 1-2 talent değişir.
    -----------
    Pvp çöp diyenlerin çoğu, classların skill olarak törpülenmesinden ve fight'ın eskiye oranla daha düz olmasından şikayetçi (taktik maktik yok bam bam). Ve oyuncular arasındaki yetenek farkının azalmasından şikayetçi.
    Wow da güncelleme var ama hiç bir şekilde pvp oyuncularının tatmin olacağını sanmıyorum.
    -------------
    Vereceğim en iyi tavsiye 1 lvl dan başlayarak quest text okuyarak sindire sindire wow oyna. Bir yerde sıkılırsın ama alışırsan, anca ara verirsin

değerli bilgilerin için teşekkür ederim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aschil

Sanırım kulaktan dolma bilgiler tekrarlanmış. Arkadaş ortamın varsa ne yaparsan yap hangi yöne bakarsan bak, keyif alırsın.
    -----------
    -------------

değerli bilgilerin için teşekkür ederim.

Bence parayı sorun etmiyorsan dene 1 aylık zarf içinde 110 olursun ek paketi de alacaksan eğer ve hatta 1-2 hafta da sana kalır bile ve endgame hakkında tamamen tecrüben olur pvp de denersin o ara deneyebildiğin kadar sararsa zaten bil ki ortam da yaparsan oyun senliktir ama cidden aşırı sıkıcı bir ek paket legion. Durmadan world quest yaptırıyor ve hele artifact puanı kasması o kadar sıkıcı ki ciddi anlamda bunaltıyor hele tek oynarsan hiç sarmıyor benim gibi.

• gw2 den gelmistim wowa ilac gibi gelmisti. Gw2 kadar gereksiz zorluklari yok her turlu alisirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.