Şimdi Ara

World of Warcraft : Shadowlands [Ana Konu] - 10.0 Pre-Patch (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.180
Cevap
6
Favori
48.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Nice yıllara wow oyun hiç biticek gibi durmuyor böyle giderse bizi gömer 😃

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yıldönümlerini sıraladım eskiden yeniye.

World of Warcraft : Shadowlands [Ana Konu] - 10.0 Pre-Patch

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mczaga -- 6 Kasım 2022; 20:45:44 >
  • mczaga kullanıcısına yanıt

%178 değilde %78 olacak...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İnsan yaşlandığını geçmişe bakınca anlıyor hey gidi yıllar

• arkadaşlar merhaba, uzun bi aradan sonra dragonflightla geri dönmek istiyorum ama daha shadowlandsı bile bir kaç ay ite kaka çalıştıran laptopum dragonflgihtta komple alev alır diye korkuyorum :)

i 5 işlemcili 2015 yılında almıştım, misal laptopum ekran kartı geforce 820m, wow clasic oynatıyor denedim :))

yeni bi laptop bakayı mdedim fiyatlar ateş pahası olmuş, sizler ne kullanıyorsunuz diye sormak istedim.

örneğin şu yine i5 işlemcili 3050 ekran kartlı bi laptop: Monster Abra A5 V17.2.3

çok fazla anlamıyorum artık bu laptop işlerinden yaşlandık be :)

• alkanerkn A kullanıcısına yanıt

17 Nisan 2018 yılından beri kullandıpğım laptop

İntel Core i5-7300HQ Lenovo Legion R720 Oyun Dizüstü Bilgisayarı 15.6 İnç - Siyah 128G SSD + 1 TB HDD + GTX1050 Ti 4G

Uzun süredir bu laptop ile oynuyorum tabi ssd 500gb yaptım rami 16gb a çıkarttım ama sanırım df den sonrasını oynatırken beni değiştir diyecek söylediğin laptopla çok uzun süre oynarsın ama 3050 yerine sanırım 3060 yada 3070 alabilirsen çok daha rahat edersin ben alırsam artık laptop yerine masaüstü almayı düşünüyorum hem biraz daha ucuza bulunuyor hemde 5 6 sene sonra çöpe dönmüyor...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu durumda

-Ram en az 8 gb olmalı mümkünse Dual şekilde uygun ramler ile 4gb x 4gb şeklinde imkan varsa 16gb yoksa 8gb.

-HDD Kesinlikle SSD olmalı WoW buraya kurulmalı Windows ile birlikte.

-Soğutma Laptop da en büyük sorundur.Ne gerekiyorsa yapılmalı Harici Klavye alıp alttan ve hatta üstten laptopa hava üflenecek şekilde havada duracak şekilde kullanılmalı -Eski yeni laptop fark etmez.

-Ekran Kartı Laptop da ki asıl fiyat belirleyici bu tamamen bütçeye bakıyor öncesinde sağlam araştırma yapmak lazım "ben anlamıyorum bahane değil".

Oynatır mı kısmı da göreceli bir kavram tamamen araştırma istiyor Yukarı da tek tek yazdım bazı üstün körü standart olması gerekenleri.

• teşekkürler cevaplar için arkadaşlar, dediğiniz gibi 16 gb ram 3060 ekran kartı iyiymiş öyle laptoplar da 30 binden başlıyor malesef bu fiyatlar ne olmuş dicem ama asıl ben ne olmuşum....

WoW'u oynarım demek için illa 30bin bayılmaya gerek yok belli başlı standart normal dediğimiz teknik özelliklere sahip belli başlı kriterleri içeren temiz sorunsuz 2. el laptop da alınabillir.

Masaüstü kısmına girmiyorum illa Laptop dendiği için.Yani seçenek var fakat bilmek araştırmak lazım fakat elbette geçmişe bakıp bunu değerlendirmeye girersek işin içinden çıkılamaz.

Donanım konusunda bir kaç ekleme yapmak istiyorum. Şuan hali hazirda boosteroid üzerinden wow oynanabilir. Denemek isterseniz ve yüksek hızda İnternet altyapınız varsa 1 aylik alıp bakabilirsiniz tercihen.

Ayrıca ABK satın alım sonrasında birçok oyun cloud üzerine gelecek. Hali hazırda şuan ülkemize gelmemesine rağmen, vpn aç kapa yaparak oynayanlar var (mevcut cloud oyunlar)

Kısaca gelecekte donanıma yatırım yapmaya gerek kalmayacak gibi.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ben de bunu merak ediyordum, wowu cloud üzerinden oynatan bir yer var mı diye, çok teşekkürler

Senin Maksimum bütçen nedir?Çünkü bu belli ise araştırması kolay olur.

• mczaga kullanıcısına yanıt

16-17 binlira en fazla malesef ...

• Arkadaşlar tekrar selam,inşallah eni dragonflight dahil en az 2 exp. :))))) götürecek laptopu sonunda sanırım buldum ama size de sormak istedim değerli forum donanım wow ailesi :).

https://www.hepsiburada.com/hp-victus-16-d1023nt-intel-core-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-rtx3050ti-freedos-16-1-fhd-144hz-tasinabilir-bilgisayar-6g0f1ea-p-HBCV00002C4E4S?magaza=Hepsiburada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alkanerkn -- 15 Kasım 2022; 19:15:52 >
    Masaüstü tercih ederseniz eğer, donanimhaberin dahili bileşenler bölümüne bir bakın. O bütçeye çok daha iyi sistem toplanabilir.

Mevcut şartlarda hepsi pahalı onu da söylemek gerek. Sistemleri güncel bir şekilde takip eden kişilerden yardım almak da lazım. Bu konuda dediğim gibi dahili bileşenler üyeleri gerçekten yardımcı oluyorlar.

İlk topladığım kasa ve sonrasında yaptığım yükseltmeleri forumda ki üyelerin tavsiyesiyle yaptım. Elimdeki bütçenin her kuruşuna değen parçaladı.
    (sonra satıp 2 farklı kasa daha topladım, onlar ayrı konu.. en son hepsini kenara itip konsola geçtim buda çok farklı mevzu)

Biraz daha araştırıp, sabırlı olmanızı öneririm. Laptop konusunda bir şey diyemem çünkü güncel takip etmiyorum, özellikle dizüstülerini.

Dizüstü her ne kadar ergonomik olsa da bir masaüstü bilgisayarin yerini tutmuyor bana göre.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• Üstadın dediği gibi masaüstü fiyat performans olarak daha iyi olacaktır ddr4 amd ryzen serilerinide fiyat performans olarak tavsiye ederim

• çok teşekkürler arkadaşlar cevap verdiğiniz için, şimdi o sayfaya gidiyorum inşallah bulurum aradığımı

• Beyler güncel arayüzü classicte çalıştıracak bir addon var mı tavsiye.

• Güle Güle Shadowlands bir ek paketin daha sonu.

• 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.