Şimdi Ara

WORLD OF WARCRAFT ÇIKTI !!!!!!!!!!!!!! (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
170
Cevap
0
Favori
2.093
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kontendoo
    çok burnu havada insanlarsınız....

Hocam kasma bu kadar ya takma kafana yak bir cigara...

/>

• ne uğraşıyorsun baltalamak isteyen baltalasın ben bu insalarin tavrindan tek bir anlayış çıkartıyorum başka insanların WOW oynamalarını çekemiyolar biraz saçma bir yaklaşım ama tek mantıklı açıklama bu olablir herhalde....
  • Hımm öncelikle şu konuya en basitinden bir açıklama getirmek istiyorum. Bu topice taa ne zamandır cevap yazıcam ama nickim yeni açıldı.
    1- MMORPG(Massive Multiplayer Online Role Playing Game) nedir?
    İnternet üzerinden, aynı anda binlerce kişi tarafından oynanan bir fantastik bilgisayar oyunu türü. Bu tür oyunlara örnek olarak hemen hemen herkes tarafından bilinen Ultima Online ve EverQuest'i verebiliriz. Bunların dışında benim oynadıklarım olan Lineage 2, Dark age of camelot, Ragnarok online, ROSE online. Ve oynayamadığım daha birçok City of heroes, World of warcraft'ı örnek verebiliriz. En basit mantık olarak böyle açıklıyım bu oyunu.
    Bu noktada anlaştığımızı düşünüyorum.
    2- Private server Nedir?
    Çoğu illegal olan ve çeşitli kişiler tarafından yönetilen serverlardır. Burada Oyuncu kayırmalar, Ban yemekten korkmadığı halde küfür eden oyuncular(Yeni hesap açmanın 5 dakkanızı almadığını düşünürseniz), RP(Role playing)'den anlamayan insanlar(ÖRN:Newerwinter nights private serverlarında power gamer'lar) Bunlara daha birçok şey eklenebilir. Sadece herhangi bir private servera girin oynayın ve görün.
    3- Offical server nedir?
    Oyunun yapımcısı tarafından kurulan ve OYUNUN YAPIMCILARI tarafından yönetilen ve paranızı verdiğiniz taktirde hizmeti sonuna kadar almaya çalıştığınız serverlardır. Buralarda çok küçük istisnalar dışında küfür eden, RP yapmayan, Kill stealing yapan insanlardan bulunmaz. Nedeni ise hesabı ban yediği zaman parasının ve karakterlerinin uçmasıdır.
    Burdaki 4 cdlişk oyunu alan arkadaşlar MMORPGlerin single player gibi oynandığını sanıyor herhalde. Oysa bir MMORPG'yi değerlendirirken benim için-ki bir çok MMORPG oyuncusu içinde aynı şeyler geçerlidir- Serverin stabilitesi, Oyuncuların kalitesi, GM desteği hepsinden önce gelir ve benim daha fazla keyif almamı sağlar. Ve ben bu 4 cdlik oyunu arkadaşın dediği gibi single player dünyayı görüp test etmek için ALMAM. Beta tester denen bişi war. Zaten bu oyunu oynayacak CİDDİ oyuncular bu testlere katıldı ve fikirlerini belirtti. Bu 4 cd sadece salak ve MMORPG'den zerre anlamayan hatta ve hatta hala World Of Warcraft'ı single player oynarım diyen türk bilgisayar oyuncularını kandırarak piyasadan pay kapmak isteyen korsancıların çıkardığı bi olaydır.
    Son söz olarak arkadaş demiş ki 97 milyon çok pahalı vs.vs.(Ki araştırırsanız 65 milyona bile bulabilirsiniz) Bu alacağınız orjinal oyun bitiripte kenara atacağınız bir araba yarışı, yada action oyunu diil. Sürekli güncellenen bir dünya olacak(Blizzarddan bunu bekliyorum) Ve oyunun bitmesi diye birşey asla söz konusu diil.(Bu daha önce dediğim serverla ve oyuncularlada alakalı. Kendi hayatınıza bakın çevrenizdeki insanlara bakın herbiri sizi farklı etkiliyor oyundada herkes sizin gibi bir insan ve her tanıştığınız dünyanın herhangi bir yerinden insan sizi farklı bir maceraya sürükleyebilir )Ve sonuç olarak nasıl bir oyun bitmez diyorsanız Ultima Online'a bakın, Everquest'e bakın. Kaç senedir hala oynayanları var.

• Yav kardeşlerim
    Bana bilen biri varsa evdekilere çaktırmadan şu oyunun aylık ücretini nasıl ödeyeceğimi açıklayabilir mi acaba?
    Kredi kartı işi yaş çünkü evdekiler benim bir oyuna aylık 15$ verdiğimi duysalar beni OYARLAR!!!
    Lütfen şu garibana bi yardım edin
    Hayır duası alın...
  • bazıları yine anlamayacak bu yüzden çok dert etme, ben alıştım, hiç olmazsa anlayan birilerinin olması bizim için yeterli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KeK

Yav kardeşlerim
    Bana bilen biri varsa evdekilere çaktırmadan şu oyunun aylık ücretini nasıl ödeyeceğimi açıklayabilir mi acaba?
    Kredi kartı işi yaş çünkü evdekiler benim bir oyuna aylık 15$ verdiğimi duysalar beni OYARLAR!!!
    Hayır duası alın...

Wow için belki pre-paid kartları çıkmayabilir ama ragnarok online'ın sanırım pre-paid kartları kadıköydeki gazetecilerde dergiyle beraber satılıyor. Ama Wow için kredi kartından başka seçeneğin yok gibi gözüküyor. Tabi çok yakın ve sana güvenen bir arkadaşının kredi kartı yoksa

• valthonis

65 tl ye nasıl bulacağız bu oyunu bir bildiğin varsa bizimle paylaşta bizde alalım ayrica yazdığın mesajın geneline katılıyorum fakat biz bu bilgilenme konusunda anlaşamayacağız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 15 Şubat 2005, 0:05:22 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lómion

quote:

Orjinalden alıntı: KeK

Yav kardeşlerim
    Hayır duası alın...

Wow için belki pre-paid kartları çıkmayabilir ama ragnarok online'ın sanırım pre-paid kartları kadıköydeki gazetecilerde dergiyle beraber satılıyor. Ama Wow için kredi kartından başka seçeneğin yok gibi gözüküyor. Tabi çok yakın ve sana güvenen bir arkadaşının kredi kartı yoksa

pre-paid çıkacakmış kesinde oyun çıkar çıkmaz çıkacağı muamma ama kesinlikle çıkacak
    quote:

Orjinalden alıntı: -soth-

bazıları yine anlamayacak bu yüzden çok dert etme, ben alıştım, hiç olmazsa anlayan birilerinin olması bizim için yeterli.

sen düzgün bir lisanla anlatmıyorsun sürekli eleştriyorsun ve iğneliyici mesajlar yaziyorsun eğer düzgün bir tartışma ortamında fikirlerini anlatirsan bende sana düşündüklerimi anlatırım ve bir orta yol bulmaya çalışırız fakat senin mesajların eleştriden ibaret....

• ücretlendirme için, yüklü ödemeler seçeneği var birde, yani direkman 6aylık yada 1 yıllık acc ücretini ödeyebilirsin, az bişey indirimde oluyor ama tabiiki yinede toplam maliyet biraz yüksek görünecek , bunun dışında bir arkadaşın dediği gibi, yakın bir arkadaşın varsa onun kartıyla halletme durumuda olabilir tabii ki. Bildiğim kadarı ile aynı hesap nodan acc hakkı sınırsız olmalı, yani senin gibi almayı düşünen birini bulursan çevrenden en kötü yeni bir kart alır, online-game için kullanırsınız :>
  • arkadaşlar iyi hoş da mesela blizzard.com a az önce girdim en azından 1-2 sinematik indiririm diye linklerin hiç biri çalışmadı bunu deneyen oldu mu benim hatta bi sorun yok gibi görünüyor
    hani diyelim orj aldık kurduk ama server'a girmekte sorun yaşar mıyız bende adsl 128 yeter mi?
    ekran kartı nforce1 kaldırır mı?(gerçi 1-2 haftaya kadar yenileyeceğim çünkü mohpa'yı da çalıştırmıyor bi 128mb ekran kartı yakışır artık diyorum tabi para bulursam)
    yani ne diyeyim ağzım sulandı oyunu görünce kesenin ağzını açacaz artık başka çare yok
    65 ytl'ye oyun nerede satılıyor
    önödemeli sisteme gelince sitede 4 mart 05'den itibaren 26.99€/60 gün olarak söyleniyor
    ayrıca 3 dil bölgesi olacakmış; ingilizce fransızca almanca ama mesela ing. oyun paketi aldınız ve alm. bölgeye girdiniz her şey (sorunlarınızı yazacağınız yer bile) alm. olacakmış tikkat edin diyorlar
    kredi kartı için;
    Major credit cards: Visa (including Electron), MasterCard, American Express.
    Local cards: Carte Bleue (France), Switch, Solo and Delta (United Kingdom).
    Electronic Direct Debit: ELV (Germany).
    diyorlar (kopyala yapıştırın gözünü seveyim):)
    yani tr de k. kartlarının hepsi bu 3'ünden biri bildiğim kadarıyla (asya finans vb. saymazsak ki onlarında var)
    sitenin adresi
    http://www.wow-europe.com/en/
    blizzard.com dan da girebilirsiniz

bi de arkadaşlar sanki oyun içindeki karakter grafikleri o kadar da iyi değilmiş gibime geldi
    siteye girin bir bakın

• quote:

Orjinalden alıntı: mustaphaturk

arkadaşlar iyi hoş da mesela blizzard.com a az önce girdim en azından 1-2 sinematik indiririm diye linklerin hiç biri çalışmadı bunu deneyen oldu mu benim hatta bi sorun yok gibi görünüyor
    hani diyelim orj aldık kurduk ama server'a girmekte sorun yaşar mıyız bende adsl 128 yeter mi?
    ekran kartı nforce1 kaldırır mı?(gerçi 1-2 haftaya kadar yenileyeceğim çünkü mohpa'yı da çalıştırmıyor bi 128mb ekran kartı yakışır artık diyorum tabi para bulursam)
    yani ne diyeyim ağzım sulandı oyunu görünce kesenin ağzını açacaz artık başka çare yok
    65 ytl'ye oyun nerede satılıyor
    önödemeli sisteme gelince sitede 4 mart 05'den itibaren 26.99€/60 gün olarak söyleniyor
    ayrıca 3 dil bölgesi olacakmış; ingilizce fransızca almanca ama mesela ing. oyun paketi aldınız ve alm. bölgeye girdiniz her şey (sorunlarınızı yazacağınız yer bile) alm. olacakmış tikkat edin diyorlar
    kredi kartı için;
    Major credit cards: Visa (including Electron), MasterCard, American Express.
    Local cards: Carte Bleue (France), Switch, Solo and Delta (United Kingdom).
    Electronic Direct Debit: ELV (Germany).
    diyorlar (kopyala yapıştırın gözünü seveyim):)
    yani tr de k. kartlarının hepsi bu 3'ünden biri bildiğim kadarıyla (asya finans vb. saymazsak ki onlarında var)
    sitenin adresi
    http://www.wow-europe.com/en/
    blizzard.com dan da girebilirsiniz

bi de arkadaşlar sanki oyun içindeki karakter grafikleri o kadar da iyi değilmiş gibime geldi
    siteye girin bir bakın

sistemde biraz kasman gerekcek düşünceme göre baya bir eski senin sistemin özellikle RAM al derim ingilizcen varsa yada oyunlar konusunda tecrubeliysen boyle ince ayrıntıları kafana takma yok almancaymış yok fransızcaymış ayrica yanlış anlamadıysam bağlantın "cable" oyunlarda her türlü ADSL yi ezer diye biliyorum cable in bknz. CS yani bağlanti konusunda sorun yaşamassın herhalde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kontendoo -- 15 Şubat 2005, 2:08:00 >

• aşağıdaki linkten en popüler videolari indirebilirsiniz WOW la ilgili

www.warcraftmovies.com/index.php
  • Arkadaş karakter grafiklerine değinmiş. Banada pek iyi gelmedi hala en iyi grafikli MMORPG Lineage 2 bence. Unreal 2 motoru kullanılark yapılmıştı sanırım Lineage 2
  • kontendo@
    cvp için sağol sistemi değiştireceğim zaten ayrıca bağlantı kablo değil adsl
    dil konusunda pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum (ing) ancak netten oynanan oyunlardan hiç oynamadım o uyarı o yüzden dikkatimi çekti
    verdiğin link çalışıyor tşk...
  • quote:

Orjinalden alıntı: mustaphaturk

kontendo@
    cvp için sağol sistemi değiştireceğim zaten ayrıca bağlantı kablo değil adsl
    dil konusunda pek sorun yaşayacağımı sanmıyorum (ing) ancak netten oynanan oyunlardan hiç oynamadım o uyarı o yüzden dikkatimi çekti
    verdiğin link çalışıyor tşk...

adsl 128 demişsin buna bir anlam veremedim ziraa en düşük bağlantı 256
  • quote:

Arkadaş karakter grafiklerine değinmiş. Banada pek iyi gelmedi hala en iyi grafikli MMORPG Lineage 2 bence. Unreal 2 motoru kullanılark yapılmıştı sanırım Lineage 2

böyle oyunlarda grafik aramak pekte sağlıklı bir yaklaşım değil
  • pardon en düşük adsl işte keh keh
  • quote:

quote:

Arkadaş karakter grafiklerine değinmiş. Banada pek iyi gelmedi hala en iyi grafikli MMORPG Lineage 2 bence. Unreal 2 motoru kullanılark yapılmıştı sanırım Lineage 2

Senin dediğine bi anlamda katılabilirm bi anlamda katılamam. Aslında grafik motorunun esnekliğnde bitiyor olay. Çok kalabalık savaşları kaldırabilen çok iyi bi grafik motorunu MMORPG'lerde süper kullanan oyunlara en iyi örnek Lineage 2. Diğer bir örnek City of heroes ve Star wars:Galaxies.(daha oynamadım ama SS'lerinden gördüğüm kadarıyla grafikler güzeldi) Ama bir Neverwinter nights'ın grafik motoru multiplay oyunlarda berbat olabiliyor. Sonuçta kalabalık savaşları kaldırabilen güzel bi grafik motorunu oyunlarda ararım ben şahsen.

• quote:

quote:

quote:

Senin dediğine bi anlamda katılabilirm bi anlamda katılamam. Aslında grafik motorunun esnekliğnde bitiyor olay. Çok kalabalık savaşları kaldırabilen çok iyi bi grafik motorunu MMORPG'lerde süper kullanan oyunlara en iyi örnek Lineage 2. Diğer bir örnek City of heroes ve Star wars:Galaxies.(daha oynamadım ama SS'lerinden gördüğüm kadarıyla grafikler güzeldi) Ama bir Neverwinter nights'ın grafik motoru multiplay oyunlarda berbat olabiliyor. Sonuçta kalabalık savaşları kaldırabilen güzel bi grafik motorunu oyunlarda ararım ben şahsen.

elbette her ouncu her oyundan grafik ister fakat bazı oyunlarda sağlam grafiklerin konulması gerçekten bazı oyuncular için ciddi bir problem bana göre bugüne kadar yapılmış en iyi grafik motoru "rome total war" motoru çünkü 10 binlerce sağlam polygonlu birim aynı ortamda savaşıyor ve ciddi bir kasma olmuyor generals te 500birimi bir alana çıkardınm en kral bilgisayar bile dayanamıyor bana göre en iyisi RTW motoru senin bahsettiğin oyunu oynamadım fakat RTW den iyise gerçekten muhteşem bir motor olmuş demektir pek ihtimal vermiyorum ama..

• ensınunda cıkmıs demek
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.