Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (5. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
67.018
Cevap
120
Favori
2.438.417
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Marder 2'me kavuştum sonunda Ama en azından upgrade'siz topuyla ve şu 67 delen standart mermisiyle T-34 zırhı delmek bile sorun oluyor Yine de yandan arkadan yakalayınca veya BT-7 falan denk getirince tadından yenmiyor. Topun dönüş açısı da PanzerJager 1'den çok daha fazla.
    Şimdilik, ilk seviyedeki traktörün durumundan farkımız yok. Orada traktörle artillery ve tanklar sorunsa, burda da Maus'lar, IS'ler karşısında Marder'le aynı durumdayız. Hetzer açılınca zırh namına da bir şey olur elimizde, bakalım. Sefil Marder'imle IS'lerin KV'lerle çatışmasını izlemek uzun süre koyacak gibi

Belki bir süre daha PanzerJager 1'le kasarım, para için. Yeri geldiğinde 6 kill yapabiliyorum onunla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 18 Ağustos 2010; 19:13:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cz

Marder 2'me kavuştum sonunda Ama en azından upgrade'siz topuyla ve şu 67 delen standart mermisiyle T-34 zırhı delmek bile sorun oluyor Yine de yandan arkadan yakalayınca veya BT-7 falan denk getirince tadından yenmiyor. Topun dönüş açısı da PanzerJager 1'den çok daha fazla.
    Şimdilik, ilk seviyedeki traktörün durumundan farkımız yok. Orada traktörle artillery ve tanklar sorunsa, burda da Maus'lar, IS'ler karşısında Marder'le aynı durumdayız. Hetzer açılınca zırh namına da bir şey olur elimizde, bakalım. Sefil Marder'imle IS'lerin KV'lerle çatışmasını izlemek uzun süre koyacak gibi

Belki bir süre daha PanzerJager 1'le kasarım, para için. Yeri geldiğinde 6 kill yapabiliyorum onunla.

Aynı durumdayım. Beni anlatmışsın aga. Marder II ile oyuna ilk başladığımızda verdiği traktörden bir farkımız yok. Marder II'den çok Panzer Jager I ile takılıyorum bende.
  • @Aerospace
    Hocam oyunu sevdiginize cok sevindim. Lag sorunu bugun biraz azdı sanki? Yoksa ben mi iyimserim.
    Ne yazıkki Clan olayları falan Beta'da yok. Ama Ozan ile 5'ten geriye sayıyoruz ve Battle'a basıyoruz. Sonuc olarak aynı mactayız.

Haklısınız Marder II gercekten kagıt zırha sahip bir arac. Bir an once Hetzer ile degistirmeye bakın.

@cz
    Buldum, prototiplerde 75 mm top kullanılmıs.
     World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]

http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/1-Germany/03-sPanzers/Pz.Kpfw6-Tiger1/PzKpfw6H2.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reyftn -- 18 Ağustos 2010; 20:02:38 >
  • Ben de karar veremedim tank destroyer mi gitsem artillery mi diye.Marder biraz hayal kırıklığına uğrattı.Çok para kazanamadım onunla mecbur wespeli aldık.60 mm'e ye kadar delebiliyoruz çok şükür.Hetzer'in upgradini yaptım birde onu deneyeceğim para birikince.
  • Şu anda Hetzer'la oynuyorum ve ilk kez ihtiyaç duyduğum parayı Hetzer'la kazanmaya başladım. Hele bugün 10.5'luk top + HE mermisi sahibi olunca savaşta karşı tarafa verdiğim hasar daha da arttı. SPG'yi de denedim ama takımlar kendi üslerini korumasız bırakıp rakip üsse saldırmaya pek meraklı olduklarından topçularını pek korumuyorlar, bu nedenle oldukça sıkıcı diyebilirim.
  • ya bu free xp olayini biraz daha detayli anlatabilirmisiniz simid ben xp bekliyorum ki sonraki tank a geçebileyim. o tank a gidebilmem icinde tank da bazi araştırmaları bitirmem lazim onlari bitiriyorum ancak xp cok az geliyor sonraki tank a geçmek için illa o kadar xp doldurmam mı lazım yoksa tüm herşeyini açınca tankın özellik olarak direk geçebiliyormuyum diğer herşeyi yapmaya kalksam yine ayni xp ye gelecek söyle anlatim su an 4400 xp var bir sonraki tank 13.000 istiyor oyun basına en iyi 300 400 xp aliyorum ki cok cok iyi benim icin ee bazen de 30 40 xp aldığım oluyor herkes panterler tiger lar la geziyor 3 gündür oynuyorum 3. tank a yeni geçebildim bazi arkadaşlar demiş bunu kullanmadan suna atladim felan nasil oluyor o tek tek tankalari geliştirmeden diğer özelliklerini almadan nasil diğer tanklara geçiyorsunuz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi realturk -- 19 Ağustos 2010; 5:56:09 >
  • Vk3601(H) 'a geçtim
    Acil motor geliştirmem lazım çok hantal.Hızlanmam falan düşük
  • quote:

Orijinalden alıntı: realturk

ya bu free xp olayini biraz daha detayli anlatabilirmisiniz simid ben xp bekliyorum ki sonraki tank a geçebileyim. o tank a gidebilmem icinde tank da bazi araştırmaları bitirmem lazim onlari bitiriyorum ancak xp cok az geliyor sonraki tank a geçmek için illa o kadar xp doldurmam mı lazım yoksa tüm herşeyini açınca tankın özellik olarak direk geçebiliyormuyum diğer herşeyi yapmaya kalksam yine ayni xp ye gelecek söyle anlatim su an 4400 xp var bir sonraki tank 13.000 istiyor oyun basına en iyi 300 400 xp aliyorum ki cok cok iyi benim icin ee bazen de 30 40 xp aldığım oluyor herkes panterler tiger lar la geziyor 3 gündür oynuyorum 3. tank a yeni geçebildim bazi arkadaşlar demiş bunu kullanmadan suna atladim felan nasil oluyor o tek tek tankalari geliştirmeden diğer özelliklerini almadan nasil diğer tanklara geçiyorsunuz

Hocam oncelikle free experience'ı yukarıda acıklamıstım. Her tankta kullanabilceginiz genel exp. demek. Her macta az az geliyor, ama tankınızda sınıf atladıkca gelme oranı cok artıyor tabii.
    Mesela benim suan 35k exp'im var Ferdinand icin 70k istiyor. Tankın sınıf atladıkca gelen exp ve credit miktarı da artıyor.
  • Kesin bir bilgisi olan var mı? Oyunun tam sürümü Eylülde çıkıyor değil mi?
    Beta testerlara bir güzellik yaparlar mı acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MG42

quote:

Marder 2'me kavuştum sonunda Ama en azından upgrade'siz topuyla ve şu 67 delen standart mermisiyle T-34 zırhı delmek bile sorun oluyor Yine de yandan arkadan yakalayınca veya BT-7 falan denk getirince tadından yenmiyor. Topun dönüş açısı da PanzerJager 1'den çok daha fazla.

Aynı durumdayım. Beni anlatmışsın aga. Marder II ile oyuna ilk başladığımızda verdiği traktörden bir farkımız yok. Marder II'den çok Panzer Jager I ile takılıyorum bende.

Hatta traktörden bile kötü durumda bence. Traktörle en azından o seviyedeki tüm araçlara hasar verebiliyorduk.

Bir de bazı ağır tanklı arkadaşlar benimle dalga geçiyor. Bitkilerin arasına Marder 2'mle pusmuşken yandan bir ağır tank geliyor, karşı karşıya kalıyoruz. Dalga geçmek için bir süre ateş etmiyor, ben de doğru düzgün delemeyeceğimi bildiğim için bakıyorum öyle. Sonra tabii tek mermi yeterli oluyor, hurdaya çıkarması için. Panther dahi, Marder'i önden bir seferde uçuruyor. Tam rezalet.

Geçen bir tane KV (şu hayvani kulesi ve topu olanlardan) geldi karşıma, %12 hakkı kalmış. Artık mermisi kalmadığından mı, yoksa dalga geçmek için mi bilmem, üzerime sürüp çarparak hasar vermeye çalıştı. Ama biraz da şansımdan, ikinci seviyedeki 7.5 cm'lik topumla tam bana vururken yok edebildim. Tek kalmıştım oyunda, karşıda 4 tank. Popüler oldum bayağı ()

Şu an Marder'in üçüncü(son) seviye 7.5 cm topunu aldım. Aslında, bol bitki örtülü haritalarda köşelere, tepelere pusarsanız, mürettebat da iyiyse, auto aim'le (biliyorsunuz, düşman tankına sağ tıklayınca auto aim oluyor. Kesinlikle kullanın. Ben biraz geç keşfettim) iş yapıyor Marder 2. Hele Panzer 3 falan yakaladınız mı oldukça iş görüyor. Uzakta olduğunuz için başklarıyla uğraşıyorlar ve siz yandan, pastadaki payınızı alıyorsunuz. Hasar vermek bile parayı oldukça arttırıyor. Hele Tiger 1'e hasar verirseniz. Yer yer önden de hasar verilebiliyor.
    Geçen Maus vardı oyunda. Hayvaniliğini oldukça güzel yansıtmışlar; ancak bir Tiger 2, Maus'a gayet hasar verdiriyor. Yine de düzgün kullanılırsa, Maus'un yapabilecekleri belli.

Oyun gerçekten şahane. Marder'imle Tiger'a da gerek yok, Panther kaşısında çaresizlik duygusunu yaşattı bana, daha ne olsun.

@Cedriccan

Atmasyon iş yapmayacaklarını tahmin etmiştim. Gerçi şu devasa kuleli Panzer 4'lerden şüphelendim, onların da tarihsel dayanağı var mıdır acep? Çok tipsiz, uyumsuz duruyor o kule

Ek: Valla o PZ4 de varmış. Sanırım aynısı:

http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/1-Germany/02-mPanzers/PzKpfw4/PzKpfw4-Ausf.H-Schmallturm.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Ağustos 2010; 11:11:27 >
  • Geç haberimiz oldu ya. Eylülde çıkacakmış zaten oyun. Yine de merak ettim beta keyimi edindim indiriyorum şu an.

Beta accountlar ile full sürümde devam etme şansı olur umarım, oyun güzele benziyor

edit : balıklama atlamışız. Beta test kapanmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerrjo1 -- 19 Ağustos 2010; 12:12:39 >
  • Çeşitli siteler key dağıtmaya devam ediyor. Örneğin http://www.curse.com/keys/world-of-tanks/default.aspx adresinde hala dağıtılmamış key var, kayıt olup alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Çeşitli siteler key dağıtmaya devam ediyor. Örneğin http://www.curse.com/keys/world-of-tanks/default.aspx adresinde hala dağıtılmamış key var, kayıt olup alabilirsin.

Çok sağolun aldım

Bakalım birazcık kasacağız anlaşılan 2 savaşa girdim ikisinde de harcadılar benim traktörü
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: MG42

quote:

Hatta traktörden bile kötü durumda bence. Traktörle en azından o seviyedeki tüm araçlara hasar verebiliyorduk.

Bir de bazı ağır tanklı arkadaşlar benimle dalga geçiyor. Bitkilerin arasına Marder 2'mle pusmuşken yandan bir ağır tank geliyor, karşı karşıya kalıyoruz. Dalga geçmek için bir süre ateş etmiyor, ben de doğru düzgün delemeyeceğimi bildiğim için bakıyorum öyle. Sonra tabii tek mermi yeterli oluyor, hurdaya çıkarması için. Panther dahi, Marder'i önden bir seferde uçuruyor. Tam rezalet.

Geçen bir tane KV (şu hayvani kulesi ve topu olanlardan) geldi karşıma, %12 hakkı kalmış. Artık mermisi kalmadığından mı, yoksa dalga geçmek için mi bilmem, üzerime sürüp çarparak hasar vermeye çalıştı. Ama biraz da şansımdan, ikinci seviyedeki 7.5 cm'lik topumla tam bana vururken yok edebildim. Tek kalmıştım oyunda, karşıda 4 tank. Popüler oldum bayağı ()

Şu an Marder'in üçüncü(son) seviye 7.5 cm topunu aldım. Aslında, bol bitki örtülü haritalarda köşelere, tepelere pusarsanız, mürettebat da iyiyse, auto aim'le (biliyorsunuz, düşman tankına sağ tıklayınca auto aim oluyor. Kesinlikle kullanın. Ben biraz geç keşfettim) iş yapıyor Marder 2. Hele Panzer 3 falan yakaladınız mı oldukça iş görüyor. Uzakta olduğunuz için başklarıyla uğraşıyorlar ve siz yandan, pastadaki payınızı alıyorsunuz. Hasar vermek bile parayı oldukça arttırıyor. Hele Tiger 1'e hasar verirseniz. Yer yer önden de hasar verilebiliyor.
    Geçen Maus vardı oyunda. Hayvaniliğini oldukça güzel yansıtmışlar; ancak bir Tiger 2, Maus'a gayet hasar verdiriyor. Yine de düzgün kullanılırsa, Maus'un yapabilecekleri belli.

Oyun gerçekten şahane. Marder'imle Tiger'a da gerek yok, Panther kaşısında çaresizlik duygusunu yaşattı bana, daha ne olsun.

@Cedriccan

Atmasyon iş yapmayacaklarını tahmin etmiştim. Gerçi şu devasa kuleli Panzer 4'lerden şüphelendim, onların da tarihsel dayanağı var mıdır acep? Çok tipsiz, uyumsuz duruyor o kule

Ek: Valla o PZ4 de varmış. Sanırım aynısı:

http://ww2drawings.jexiste.fr/Files/1-Vehicles/Axis/1-Germany/02-mPanzers/PzKpfw4/PzKpfw4-Ausf.H-Schmallturm.htm

MarderII kullananlarla gerçekten iyi dalga geçiyorlar ancak tam upgrade edilmiş bir marderII yeri geldiğinde çok yararlı olabiliyor. Ben Mausa bile arada sırada hasar verebiliyorum. Ancak nereden gidiyoruz diye sorduğumda sen tier2sin kimse umursamaz nereye gittiğini şeklinde bir cevap da aldım bugün.

Panzer IIIleri yandan yakaladığımda affetmiyorum. Ancak yine şunu söylemeliyim ki şimdi PzIII aldım Tiger içimde kaldı çünkü. Bir de light tankları kimse kullanmayacak realistik olmayı bırakın avantaj verin de seçsinler oyunun full releaseinden sonra diyenlere rastladım official forumda full upgraded leopard yeri göğü sarstı maçın birinde heavyleri keklik gibi avladı. Ne seçerseniz seçin günün kahramanı olabilirsiniz. Fark eden tek şey aldığınız zevk olacaktır.
  • Evet ya Marder'le bazı tepe noktalara pusunca çok iyi oluyor. Millet çatışıyor, ben de dikkat çekmeden çatışanları uzaktan avlıyorum. Mürettebatınız iyiyse, Marder iyi iş yapar. Ama şehir haritalarında pek şansı yok Anca Panzer 3 falan denk gelirse ama onu da yaklaştırırsanız işiniz bitiyor.

Hetzer'i açtım şimdi. Marder mürettebatını ona geçirip Marder'i satayım, oyun daha yeni başlıyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 19 Ağustos 2010; 15:47:56 >
  • Açıkçası oyuna Tank Destroyer olarak başlamıştımi, Marder'i açtığımda çok mutluydum, gerçekleri görmem uzun sürmedi; Tank Destroyer olmak 3.tier ve sonrası için benim için bitmişti artı; Marder'i sattım ve şimdi PzIII var; yine eziğim yani arada leopard yada başka light tank düşürürsem alıyorum, onun dışında hep ezik hep ezik ; PzIII/IV bekliyorum artık. Tabii bu kadar eziklik sinir bozucu PzIII knock out olduğu zaman genelde her maç sonunda atlıyorum full upgrade PzII'me dağıtıyorum ortalığı . En sinir olduğum şey ise şu gelip tos atan tipler, ne biliyim gerçek dışı geliyor oyunu bozuyor sanki
  • Görüyorumki herkes Nazi Yok mu Rus tanklarından oynayan benden başka Halbuki Light tank kullanacak olanlar için en hızlısı olan A-20 Rusların tarafında 72 km yapabiliyor anında karşı basedesiniz hiç durmazsanız hepsini detected edersiniz XP'ler cukka Ayrıca Rusların SPG'leri de güçlü. Alman tarafında Su-51 ayarında bir SPG yok en iyisi Hummel. Bende de IS hayranlığı var sırf bu yüzden KV tarafından ilerliyorum KV-3'ü açtım ama 1.450 milyon olduğu için para biriktiriyorum 500 bin credit var şuan. Önceki kazandığımı T-34-85'e yatırmıştım pişman oldum KV-3 daha güçlü bir tank biraz yavaş da olsa...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aerospace

Açıkçası oyuna Tank Destroyer olarak başlamıştımi, Marder'i açtığımda çok mutluydum, gerçekleri görmem uzun sürmedi; Tank Destroyer olmak 3.tier ve sonrası için benim için bitmişti artı; Marder'i sattım ve şimdi PzIII var; yine eziğim yani arada leopard yada başka light tank düşürürsem alıyorum, onun dışında hep ezik hep ezik ; PzIII/IV bekliyorum artık. Tabii bu kadar eziklik sinir bozucu PzIII knock out olduğu zaman genelde her maç sonunda atlıyorum full upgrade PzII'me dağıtıyorum ortalığı . En sinir olduğum şey ise şu gelip tos atan tipler, ne biliyim gerçek dışı geliyor oyunu bozuyor sanki

Aynen hocam. PZIII dağılınca ben de PZII ile oraya buraya koşuyorum. Arada sırada destroyer da güzel oluyor ama. Hetzer değil de ilerde StugIII düşünebilirim. Şehir savaşları benim igimi daha fazla çekiyor. Orda da dönen bir taret olmadan oynamak çok zor. Manevra yapana kadar gidiyorsunuz. Bazen gerçekten takım oyunu yapılıyor ve inanılmaz zevk alıyorum. BAzen de herkes kendi kafasına oynuyor o zaman da ya scout oluyorum ya da bi heavynin arkasına sığınıp onunla ilerliyorum

@OzanSRC Nazilik koministlik değil hocam :) Ben tiger sevdasına Alman tarafındayım. Ama gerçekten IS de çok güzel tank. Bilmiyorum siz kaç yaşındasınız, denk geldi mi ama ben küçükken oyuncak asker-tank takımları olurdu IS favori aracımdı (Tabi ki o zamanlar bilmiyorduk adını sanını ama ...)
  • MMO birakiyorum ediyorum derken buna sardım şimide amma velakin su Free XP kullanmayi bir türlü yapamiyorum anlamadım yani :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: realturk

MMO birakiyorum ediyorum derken buna sardım şimide amma velakin su Free XP kullanmayi bir türlü yapamiyorum anlamadım yani :/

Hocam bir de ben anlatmayı deneyeyim.
    Oyunda 2 türlü XP var:
    1. Normal Xp: Tankı kullandığınız zaman sadece o tankta kullanabileceğiniz, araca has gelen xpdir. (Garajda Sağ üst köşede beyaz yıldızla temsil edilir.)

2. Free Xp: Bu da oyunu oynarken kullandığınız araca bağlı kalmaksızın aldığınız ama normal xpye oranla çok daha düşük gelen, sadece kullanırken kazandığınız aracta değil diğer araçlarda da research yapmak için kullanabileceğiniz xpdir. (Garajda Sağ üst köşede turuncu yıldızla temsil edilir.)

Benzetme yaomak gerekirse en rahatı araba kullanmaya benzer. Örneğin Renault Megane'ınız var ve kullanmayı öğreniyorsunuz. Belli bir süre sonra ustalaşır ve arabanın dinamiğini, kontrollerini kavrar; eskiye oranla daha rahat kullanırsınız(normal exp). Ama aynı zamanda da genel olarak araba kullanmayı öğrenirsiniz. Araba kullanmayı öğrendiğiniz için arkadaşınızın Citroen C4ünü de kullanabilirsiniz (Free Exp). Fakat bu Megane kadar hakim kullanmanızı sağlamaz. Sanırım bu experience çeşitleri (XP/exp ne diyorsanız artık)arasındaki farklar için biraz yardımcı olmuştur.

!!! Ancak dikkat etmeniz gereken bir durum var: Oyundaki Research sistemi bizim bankamatiklerimiz gibi çalışıyor. Yani diyelim ki Tankınız için yeni top açmak istiyorsunuz. Elinizde 2000 normal, 1500 de free exp var ve top için gereken puan da 3000. Oyun sistemi sizin explerinizi ayrım yapmaksızın 1 tutuyor ve size topu açık gösteriyor. Siz de bunu aldığınızda 0 normal 500 de free exp kalıyor. Aynı bankamatiklerin avans sistemi gibi 500lira paran var 1500lira da avans var toplam bakiye: 2000tl gaza gelir hepsini kullanırsanız elinizde free exp kalmaz, sakata gelirsiniz. Nedeni de şu: Oyunda bazı tanklar çok da önemli bir fark yaratmıyor, atlamak istiyorsunuz ya da başka bir sınıfa geçmek istiyorsunuz ama "ezik" tabir edilen ilk araçları kullanmak istemiyorsunuz. Oyun sisteminde bir üst seviyeyi açmak için (tier diye geçer ve her tankın seviyesi simgesinin sol üst köşesinde roma rakamları ile belirtilir) mutlaka kendinden önce gelen tanktan araştırmasının yapılması gerekir. O tankı satın alıp uzun uzun oynayıp istediğiniz üst seviyeyi açmaya uğraşmak yerine free explerinizle araştırmasını oynamaya ve satın alaya gerek kalmadan yapabilir dakika içinde yeni tankınaza kavuşabilirsiniz. Zaman ve aranız cebinizde kalır.

Bir de şu var:

Eğer bir tankın bütün araştırmalarını tamamlarsanız o tank elite sınıfına dahil ediliyor ve oyun size iki seçenek sunuyor: Tankla kazandığınız normal expleri altın karşılığı free exp'e çevirme ya da exp kazanmak yerine tank ekibinin (crew) deneyimini daha hızlı artttırma. Burda seçim size kalmış ister her gün ilk savaştan sonra hediye edilen 150 altınla normal expleri freeye çevirin ister ekibinizin %sini hızlandırın ve daha sonra retrainle araç kalifiyesini değiştirip %25 yerine çok daha yüksek %lerde yeni aracınızla savaşa girin (1gold=50free exp transfer)

Uzun oldu ama mümkün olduğunca açıklayıcı yazdım umarım kafası karışık olanlara yardımı dokunur.

Herkese iyi geceler...

Edit: Düşük cümlelerin düzeltmesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fexible -- 20 Ağustos 2010; 0:41:59 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.