Şimdi Ara

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU] (7. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
67.019
Cevap
120
Favori
2.438.389
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Radyolar aslında biraz garip çalışıyor. Biri 300 metre diğeri ise 500 metre çapında iki daire hayal edin, bunlar oyundaki iki tankın radyo menzili. Örnek vermek gerekirse gerçek hayatta iki tankın da radyo menzili içinde olması için en fazla 300 metre yakın olmaları gerekirdi oysa oyunda iki dairenin birbirine teğet olması yeterli, yani 300+500=800 metrelik bir radyo iletişim menzili ortaya çıkıyor. Radyo ise otomatik çalışıyor, sizin gördüğünüz düşman birlikleri radyo menziliniz içindeki diğer dost birliklerin haritasında da görülebilir hale geliyor.
  • O zaman büyük haritalarda pIII aus ile scout yapsam bile benim taraf menzil kısa geldiği için göremiyorlar.Ya da arada başka bir tank olması gerekiyor.Bu zamana kadar boşuna scout yapmışız demek ki.
  • Savaşın başında hızla düşman arazisine girdiğiniz ve düşman birlikleri haritanızda birbir kırmızı olarak ortaya çıktığı anda yeşil renkli dost birliklerin haritada görünüp görünmediğine dikkat edin, eğer harita sadece kırmızı noktalarla doluysa dost birliklerin sizinle radyo bağlantısı kesilmiş demektir ve maalesef gördüğünüz hiçbir düşman birliğini onlar haritalarında göremeyecekler demektir. Ancak biraz arkanızdan haritanın ortalarına kadar gelen dost birlikler varsa onların menzili verileri iletmeye yetiyor, arada bir tür röleve istasyonu işlevi görüyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: NecronLord

Td'lerin dezavantajı taretlerinin olmaması nedeniyle paletler vurulunca panzer III'e bile kolayca av oluyorlar.Bu durum çok can sıkıyor.Hetzerle mümkün olduğunca ağır tankların arkasına takılıyorum.İti ite kırdıtırken ben de arkadan bahtıma ne düşerse ateş ediyorum.Büyük tanklar mıknatıs gibi bütün ateşi üzerlerine çekiyorlar.Tek başıma durmamaya dikkat ediyorum.Bu arada radyo upgrade'i ne işe yarıyor?Düşmanı daha önce mi tesbit ediyoruz?

Onun icin ben jagdpanther ile oynayınca, yanıma bir medium alıyorum. Etrafımı sarmaya calısan light tanklar ile ilgileniyor. Ya da hep arkadan destek veriyorum.

Agır tankların arkadasında giderim diyince aklıma bir anım geldi. Jagdpanzer 4 ile oynuyorun, bir IS3 ile beraber gidiyoruz. iste bizim takımın hepsi olmus falan ona destek veriyorum ben de. Sonra geldi beni vurdu tek atısta oldum tabii. Dedim neden vurdun? Sen beni vurdun dedi. Dedim gerizekalı, ben seni vursam sana islemez bile. Soylenmeye basladı yok arkamdan geliyorsun, ise yaramazsın falan. Hos, ben oldukten 30 sn sonra oldu zaten. O gun bugundur baya hırs yaptım. O adamla yeniden karsılasmayı hayal ediyorum.
  • Beyler BETA formunu doldurdum şimdi neyi bekleyeceğim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

Beyler BETA formunu doldurdum şimdi neyi bekleyeceğim?

Ona gerek yoktu. Zaten cevap gelmiyor.

http://mmohut.com/giveaways/world-of-tanks-closed-beta-key-giveaway
    Burdan key al.

http://game.worldoftanks.com/registration/
    Buradan da key (Invite code yazan kısım) ile üye ol.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Father Torque

Savaşın başında hızla düşman arazisine girdiğiniz ve düşman birlikleri haritanızda birbir kırmızı olarak ortaya çıktığı anda yeşil renkli dost birliklerin haritada görünüp görünmediğine dikkat edin, eğer harita sadece kırmızı noktalarla doluysa dost birliklerin sizinle radyo bağlantısı kesilmiş demektir ve maalesef gördüğünüz hiçbir düşman birliğini onlar haritalarında göremeyecekler demektir. Ancak biraz arkanızdan haritanın ortalarına kadar gelen dost birlikler varsa onların menzili verileri iletmeye yetiyor, arada bir tür röleve istasyonu işlevi görüyorlar.

Toslayarak oldurdugum pzIII sen miydin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cedriccan

quote:

Savaşın başında hızla düşman arazisine girdiğiniz ve düşman birlikleri haritanızda birbir kırmızı olarak ortaya çıktığı anda yeşil renkli dost birliklerin haritada görünüp görünmediğine dikkat edin, eğer harita sadece kırmızı noktalarla doluysa dost birliklerin sizinle radyo bağlantısı kesilmiş demektir ve maalesef gördüğünüz hiçbir düşman birliğini onlar haritalarında göremeyecekler demektir. Ancak biraz arkanızdan haritanın ortalarına kadar gelen dost birlikler varsa onların menzili verileri iletmeye yetiyor, arada bir tür röleve istasyonu işlevi görüyorlar.

Aslında bugün üzerime ateş açması yetmezmiş gibi bir de toslayan biri oldu ama çıkartamadım şimdi?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Cedriccan

quote:

Aslında bugün üzerime ateş açması yetmezmiş gibi bir de toslayan biri oldu ama çıkartamadım şimdi?

Sen tepede asagı bakarken bir jagd uzerine ates etti ama ıskaladı, sonra da gelip tosladı ya. İste o bendim.
  • Bugün baya bir ilginç geçiyor zaten. Son savaşlarımdan birinde bir lag yüzünden oyun kilitlendi ve normale döndüğümde kendimi ufak bir deponun çatısında buldum. İnemedim de bir türlü, oyunun sonlarına doğru yakınıma gelen bir düşman tankı şaşkınlıktan öyle kaldı, ateş bile edemedi, çatıdan baya bir mermi saydırdım ona.

World of Tanks Taktik Paylaşımı [ANA KONU]
  • Ttnette genel bir sorun var bugün, oyunda 200 pingden aşağısını göremedik..

2-3 defa da oyunun server ı çöktü veyahutta bakım vs. yapıldı öyle olunca üzerine tuz-biber ekildi oyun zevkimizin.
  • Suanda 1.500k credit var, Ferdinand'ı arastırdım. Aslında jagdpanther'i satsam suan alabilirim ama oyundan bazı kisiler Fedinand yavas, Jagd'ı elinde tut dediler. Arada kaldım.
  • Pz III'e kavuştuk sonunda. Akşama da Pz IV geliyor 100k kaldı.

Bekle beni Tiger..
  • StuGIII'ü aldım. Şimdilik Hetzer'den bir farkı yok. 10,5cmlik StuH42 L/28 topun açılmasını bekliyorum. Damage 350/350/410.
  • @mg42
    Aynı top hetzer'de de vardı.Hiçbir şeyi delemedikten sonra ne yapayım 350 hasarı.Hem sabaha kadar da dolmuyor.Stug 42 l70'i aç pişman olmazsın.
  • manuel mi auto aim mi kullanıyorsunuz manuel deniyorum da adamlar bazen teleport oluyor devamli miss auto da sanırım crew ler iyi olmalı kaçırmamasi için doğrumudur ? %75 üstü iyi mi nasil sizde durumlar acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: realturk

manuel mi auto aim mi kullanıyorsunuz manuel deniyorum da adamlar bazen teleport oluyor devamli miss auto da sanırım crew ler iyi olmalı kaçırmamasi için doğrumudur ? %75 üstü iyi mi nasil sizde durumlar acaba

Auto aim nasıl oluyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MG42

quote:

manuel mi auto aim mi kullanıyorsunuz manuel deniyorum da adamlar bazen teleport oluyor devamli miss auto da sanırım crew ler iyi olmalı kaçırmamasi için doğrumudur ? %75 üstü iyi mi nasil sizde durumlar acaba

Auto aim nasıl oluyor?

Adamın üstündeyken sağ tıklıyorsun.Auto aim her zaman isabetli olmuyor(özellikle hareketli hedeflerde felaket) genellikle auto ile ortalayıp manuel'le keskin nişan yapıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: vuque

quote:

quote:

Auto aim nasıl oluyor?

Adamın üstündeyken sağ tıklıyorsun.Auto aim her zaman isabetli olmuyor(özellikle hareketli hedeflerde felaket) genellikle auto ile ortalayıp manuel'le keskin nişan yapıyorum

EyvAllah. Seninle oyunda karşılaşmıştık. Oyundaki nickim: Cehennem
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: vuque

quote:

quote:

Auto aim nasıl oluyor?

EyvAllah. Seninle oyunda karşılaşmıştık. Oyundaki nickim: Cehennem

Biliyorum friend list'imde eklisin
    Dh'den gördüğüm olursa ekliyorum
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.