Şimdi Ara

Witcher oyunundaki Zar oyununu anlayan var mı?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
5.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1. ve 2. oyunda var. Wild Hunt ı oynamadım henüz. Hangi zarların hangilerine üstünlükleri var?
    Ben 2-2-5-5-3 atıyorum, karşımdaki 3-3-3-1-2 atarak beni yeniyor.
    Ben 3-3-5-5-6 atıyorum, karşımdaki 4-4-6-6-1 atarak beni yeniyor. Berabere kalmamız gerekmez mi?
    Ayrıca,hepsinin aynı olması mı daha güçlü yoksa sıralı sayılar gelmesi mi?

Birde bunların isimleri var galiba. Birinci oyunda bir çift attığımızda "Per", iki çift attığımızda "Döper" diyor. "Üçlü","Kare","Beş Benzemez" bunları biliyorum. Sıralı sayılar geldiğinde ne deniyor mesala? (1-2-3-4-5 veya 2-3-4-5-6) ayrıca hepsi aynı olursa ne deniyor? Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. :)

• Hocam aynı sayıdan kimde daha çok varsa o kazanır.Sen istersen 6-6-5-5-4 at karşındaki üç tane 1 bile atsa yani atıyorum 1-1-1-2-3 bile atsa kazanır çünkü aynı sayıdan onda daha fazla var.İlk örneğinde sende iki tane 2 iki tane 5 olmasına rağmen onda üç tane 3 olduğu için kazanması bu yüzden.Sayının değeri ikinci planda yani.İkinci örneğinde ikinizde de iki tane çift bir tane tek var.İşte o zaman sayının az ya da çok olması yani değeri önemli.Sendeki çiftler 3 ve 5 iken ondaki çiftler 4 ve 6.Yani 3+5<4+6 olduğu için yine o kazanıyor.Son dediğinde ise isimlerini bilmiyorum ama evet oyunda en değerli ve neredeyse kesin galibiyeti getirecek durum sıralı seriler yani 1-2-3-4-5 ya da 2-3-4-5-6.Umarım genel mantığını anlatabilmişimdir
  • Hocam aynı sayıdan kimde daha çok varsa o kazanır.Sen istersen 6-6-5-5-4 at karşındaki üç tane 1 bile atsa yani atıyorum 1-1-1-2-3 bile atsa kazanır çünkü aynı sayıdan onda daha fazla var.İlk örneğinde sende iki tane 2 iki tane 5 olmasına rağmen onda üç tane 3 olduğu için kazanması bu yüzden.Sayının değeri ikinci planda yani.İkinci örneğinde ikinizde de iki tane çift bir tane tek var.İşte o zaman sayının az ya da çok olması yani değeri önemli.Sendeki çiftler 3 ve 5 iken ondaki çiftler 4 ve 6.Yani 3+5<4+6 olduğu için yine o kazanıyor.Son dediğinde ise isimlerini bilmiyorum ama evet oyunda en değerli ve neredeyse kesin galibiyeti getirecek durum sıralı seriler yani 1-2-3-4-5 ya da 2-3-4-5-6.Umarım genel mantığını anlatabilmişimdir
  • Save-load yapmaktan ciğerim soluyordu zarda. W2'de mod vardı onun için sorun yoktu. 3. oyunda yoktu en azından zar saçmalığı.
  • Ben en başta toplamı en yüksek olan sanıyordum :(

Anladığım kadarıyla aynından en fazla olan yeniyordu

Mesela 4 tane 5 1 tane 1 var sende rakibinde 3 tane 6 3 tane 2 var sen kazanıyodun gibi

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: psycho90

Hocam aynı sayıdan kimde daha çok varsa o kazanır.Sen istersen 6-6-5-5-4 at karşındaki üç tane 1 bile atsa yani atıyorum 1-1-1-2-3 bile atsa kazanır çünkü aynı sayıdan onda daha fazla var.İlk örneğinde sende iki tane 2 iki tane 5 olmasına rağmen onda üç tane 3 olduğu için kazanması bu yüzden.Sayının değeri ikinci planda yani.İkinci örneğinde ikinizde de iki tane çift bir tane tek var.İşte o zaman sayının az ya da çok olması yani değeri önemli.Sendeki çiftler 3 ve 5 iken ondaki çiftler 4 ve 6.Yani 3+5<4+6 olduğu için yine o kazanıyor.Son dediğinde ise isimlerini bilmiyorum ama evet oyunda en değerli ve neredeyse kesin galibiyeti getirecek durum sıralı seriler yani 1-2-3-4-5 ya da 2-3-4-5-6.Umarım genel mantığını anlatabilmişimdir
    Eyvallah hocam. Gayet iyi anlatmışsın.

• Karışık oyun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adı üstünde zar pokeri. Kullanılan terimlerin hepsi poker terimleri per, kare, döper vs. Bir gwent kadar orijinal değil ama kendi çapında eğlenceli mantığını çözünce güzel yani
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.