Şimdi Ara

WISHNE napıyorsun sen? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
2.256
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: meco

önemli degil...

ne?????
  • burada sadece bır fıkır olarak sunu soyleye bılırım bır topık acıldıgı zaman bıraz sure verın eger tartısma konusuna katılım cok olursa o konu zaten baya ılgılı bır konu olmus olur yok gereksız bır konuysa zaten topık ılgı cekmez bellı bır zaman sonrada onu sılersınız ıyı bır cozum yolu dıılmı

ayrıca burada tartısıpda kırıcı olma geegı kalmaz bence
  • wishneye katılıyorum.ne alayım diye başlık açmak kadar saçma bir olay yoktur.ne istediğini bilmeyen adamların yapacağı iştir.herkesin zevkleri ve ihtiyaçları farklıdır ve ona göre görüş bildirir.yardım almak isteyen arkadaşta ikilemde kalır.telefonla ilgili bilgi yada yardım almaya tamam ama ne alacağını bilmeyen adama ne denebilirki.en azından "arkadaşlar ihtiyacım olan,istediğim şeyler şunlar.500ytl ye bana böyle bir telefon söylermisiniz?" şeklinde açılmalı başlıklar.yoksa işin suyu çıkıyor ve ayrıca çokta saçma sapan şeyler çıkıyor ortaya.
  • Arkadaşlar topic açmadan önce forumu araştırın diyorsunuz ama forumu araştırarak gerekli bilgiye ulaşmak gerçekten çok zor,mesela bazı telefonların topicleri yüz sayfaya kadar çıkıyor.Ben telefonumu almadan önce telefonumla ilgili topiğin bütün sayfalarını okumak 1 hafta süremi aldı,ve zaman zaman sıkılıp topic açmak zorunda kaldım.Bilgiye en kısa ve en kolay yoldan ulaşmanın yolu topic açmaktır ve bence bu engellenmemelidir.Tabiiki topic açarken bazı konulara dikkat etmeliyiz,ama benzer topiclerin açılması bence çok büyük bir sorun değil,topic açacak kişinin acaba daha önce aynı soruyu başkası sordu mu diye araştırması çok uzun bir zamanını alır.Topiği beğenmeyen cevap yazmaz,kendisini ilgilendiren beğendiği topiclere cevap yazar.Bence küfür ve hakaret içermediği sürece telefonla ilgili açılan her topiğe izin verilmeli.Zaten topic beğenilmediyse kendiliğinden alt sayfalara gider,kitlemeye gerek yok diye düşünüyorum.

• quote:

Orjinalden alıntı: aTTra

quote:

Orjinalden alıntı: volkan_gs

Uzun zamandır foruma giren kişiler forumun kötüye gittiğini biliyordu..Artık içimden bakmak gelmiyodu foruma çünkü bilgi paylaşmaktan çok kafa bulmaya çalışıyorlarmış gibi geliyordu bazı arkadaşlar..
    onumu aliim bunumu topiclerinden geçilmiyodu ortalık
    wıshne mod olduğundan beri taviz vermiyo evet belki biraz katı davranıyo ama forumun düzelmesi için bu şart...

Katılıyorum..

Son derce haklı...
  • quote:

Orjinalden alıntı: KiNgExorcist

Arkadaşlar topic açmadan önce forumu araştırın diyorsunuz ama forumu araştırarak gerekli bilgiye ulaşmak gerçekten çok zor,mesela bazı telefonların topicleri yüz sayfaya kadar çıkıyor.Ben telefonumu almadan önce telefonumla ilgili topiğin bütün sayfalarını okumak 1 hafta süremi aldı,ve zaman zaman sıkılıp topic açmak zorunda kaldım.Bilgiye en kısa ve en kolay yoldan ulaşmanın yolu topic açmaktır ve bence bu engellenmemelidir.Tabiiki topic açarken bazı konulara dikkat etmeliyiz,ama benzer topiclerin açılması bence çok büyük bir sorun değil,topic açacak kişinin acaba daha önce aynı soruyu başkası sordu mu diye araştırması çok uzun bir zamanını alır.Topiği beğenmeyen cevap yazmaz,kendisini ilgilendiren beğendiği topiclere cevap yazar.Bence küfür ve hakaret içermediği sürece telefonla ilgili açılan her topiğe izin verilmeli.Zaten topic beğenilmediyse kendiliğinden alt sayfalara gider,kitlemeye gerek yok diye düşünüyorum.

hayır arkadaşım uzun zamanını almaz arama motoruna yazması yeterli olucaktır bikaç saniyesini alır yani
    topic açıp cevap beklemek yerine arama yapsa daha kolay ulaşacaktır bilgilere
    telefonla ilgili her topice izin verilsin demişsin
    o zaman modlar ne işe yarıyoki izin verildiği zaman olanları görüyoruz insanlar forumdan uzaklaşıyo ve bilgi almak isteyen kişiler bilgiye ulaşamıyo

• KIR BUNLARIN BELİNİ WİSHNE
  • Zaten wişhne geleliden beri forum rahat nefes alıyo
  • bu topigi kitleyin asil yaw.
  • quote:

Orjinalden alıntı: volkan_gs

quote:

Arkadaşlar topic açmadan önce forumu araştırın diyorsunuz ama forumu araştırarak gerekli bilgiye ulaşmak gerçekten çok zor,mesela bazı telefonların topicleri yüz sayfaya kadar çıkıyor.Ben telefonumu almadan önce telefonumla ilgili topiğin bütün sayfalarını okumak 1 hafta süremi aldı,ve zaman zaman sıkılıp topic açmak zorunda kaldım.Bilgiye en kısa ve en kolay yoldan ulaşmanın yolu topic açmaktır ve bence bu engellenmemelidir.Tabiiki topic açarken bazı konulara dikkat etmeliyiz,ama benzer topiclerin açılması bence çok büyük bir sorun değil,topic açacak kişinin acaba daha önce aynı soruyu başkası sordu mu diye araştırması çok uzun bir zamanını alır.Topiği beğenmeyen cevap yazmaz,kendisini ilgilendiren beğendiği topiclere cevap yazar.Bence küfür ve hakaret içermediği sürece telefonla ilgili açılan her topiğe izin verilmeli.Zaten topic beğenilmediyse kendiliğinden alt sayfalara gider,kitlemeye gerek yok diye düşünüyorum.

hayır arkadaşım uzun zamanını almaz arama motoruna yazması yeterli olucaktır bikaç saniyesini alır yani
    topic açıp cevap beklemek yerine arama yapsa daha kolay ulaşacaktır bilgilere
    telefonla ilgili her topice izin verilsin demişsin
    o zaman modlar ne işe yarıyoki izin verildiği zaman olanları görüyoruz insanlar forumdan uzaklaşıyo ve bilgi almak isteyen kişiler bilgiye ulaşamıyo

Kişinin istediği bilgiye ulaşması için arama motoruna yazması yeterli olucaktır demişsin sonra da bilgi almak isteyen kişiler bilgiye ulaşamıyo demişsin o zaman onlar da arama motoruna yazsın.Arama motoru her sorunun cevabı değildir bence.Her üye olan insan arama motorunu kullanmayı bilmeyebilir ya da arama motorunu kullansa bile gerekli bilgiye ulaşamayabilir.Ama topic açan kişileri sen arama motoruna bakmadın,daha önce bu konu 6 ay önce konuşuldu veya geçen hafta konuşuldu,niye incelemedin kardeşim forumu diyerek konuyu kapatmak bence doğru değil.Bırakalım herkesin açtığı konu dursun forumda ,elbet o konuya da bir cevap veren yardımsever arkadaşlarımız olacaktır ve o kişi de cevabını kısa sürede alacaktır.Bırakalım kirlensin topic,kirlenmek güzeldir.(biraz deterjan reklamı oldu).İşin şakası bir yana bence her topiğin bir sebebi vardır ve sonucu da olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KiNgExorcist -- 26 Eylül 2005, 17:05:09 >

• quote:

+1

• quote:

Orjinalden alıntı: Gargi®

Zaten wişhne geleliden beri forum rahat nefes alıyo

quote:

ilgili her topice izin verilsin

%100 haklisin. adamlar foruma kufredyorlardi. wisne geldi. puşnalar gitti.

brawo wisne ......
    doru soluyınuz cevap verilmeyince alt sirlara duser. ama giren kisi ayni topicleri gorurse gina gelir adama.
    zaten saylarada kac tane topic varki. 5-10 tanesi yonetimlerin topici oluyor ust topic. kalanlarda 3-5 telfon icin tekra tekrar acilmis topic olursa insan giresi gelmiyor. sıkılıyor be kardesim. diyonuznizki 100 sayfa olmus. oh ne guzel. ne kadar cok cevap okadar cok bilgi. ha o topiclerde baslikla alakali olmayan yazilarda olabilir. doru. siz sizi alakadr edeni ariyorsaniz yanilmiyorsam duzeltin ama heralde bole olacal alt+f tusuna basip, sizin konuyu yazarsaniz o sayfada sizi alakadar eden mesajlari gorebilirsiniz.mesela cx70 mi merak ettiniz. elbette cx70 kullnilan ve sevilen bir cihaz. ve elbette sevilen merak edilen bir cihaza yanit cok olacaktir. bu yanitlarin arasinda cx70 ile hc alakali olmayan mesajşlarda olacak. o zaman ne yapacaksin sayfada veya topic de rattiracaksin.

arkadaslar en koyu duzen dusensizlikten yegdir. kiiiii, bu duzen gercekten iyi...

• quote:

Orjinalden alıntı: klonajinsky

KIR BUNLARIN BELİNİ WİSHNE

bununda silinmesini gerek aynı mantıkla...

not: klonajinsky konu senle veya kisiliginle alakalı degil yanlıs anlasılmasın
  • quote:

arkadaslar en koyu duzen dusensizlikten yegdir. kiiiii, bu duzen gercekten iyi...

arkadaşım yanlış anlaşılmasın.biz burada düzensizliği savunmuyoruz.sadece istediğim soruyu sorma hürriyetim olmalı diyorum.aynı zamanda adam akıllı konu açma hürriyeti.

ama bazı arakadaşlar işi cıvıtılyorlar.saçma sapan konular ve saçma sapan sorular soruyorlar.onlar elbett te modere edilecekitr.
  • quote:

Orjinalden alıntı: poete

Wishne'ye katılıyorum, ancak;

Farzedelim şu an benim bir telefonum yok ve almayı düşünüyorum, K750i ve N90 arasında da kararsızım (N90 alacak kadar da param var).

Şimdi foruma girdim ve araştırıyorum; K750i topiğinde K750i'nin tüm güzel özelliklerini, N90 topiğinde telin güzelliklerini okudum. Yalnız hepimiz biliyoruz ki bu topiclerde tellerin olumsuz yanlarına çok az değiniliyor...

Örneğin N90'da titreşim yokmuş, buyur burdan yak, hangimiz mağazaya N90 ya da K750i almaya gitsek "pardon bunda titreşim var mıydı" diye sorardık?...

Maalesef popüler olan bir telin olumsuz yanlarını kendi topiğinden çok sözde rakip markanın topiclerinden öğrenebiliyoruz ancak...

Öncelikle şunu belirtmek istiyorum; eğer biri telefon alacaksa ilgilendiği telin topiğini bir gününü ayırıp okursa sanırım bir şey kaybetmez ki bu bir gün de sürmez, yani tel almanın hiçbir aciliyeti olamaz, madem kararsızsın oku kararını ver bir gün sonra al!...

Önerim ise, şu şekilde olabilir; popüler modellerin olumsuz-beğenilmeyen yönleri ile ilgili bir üst konu açılabilir, bunun altında ise model model alt konular sıralanır...ve bu başlıklar çok da rağbet görür diye düşünüyorum zira tellerin seviyesiz bir şekilde eksilerini yazmak isteyenler için sık sık rağbet edilesi bi mekan olacaktır maalesef, napalım en azından orayı "kirletmiş" olurlar(adam alır teli eline hatta eline de almaz sabit bi yere koyar foto bulanık çıkmasın diye, 15-20 poz çeker en beğendiğini koyar mesajına, eh ne de olsa diğer fotolar toz kondurmadığı telefonu ile çekilmemiştir ne de olsa!) Gönül istiyor ki hiç böyle şeylere gerek kalmadan ilgili topiclerde telefonlara daha objektif bakılsın... tabiki bu herkes için söz konusu değil ancak biri ordan çıkıp "arkadaşlar bizim telde bu var onların telde yok" derse olacağı buydu zaten... ya mevzu altı üstü bir cep telefonu, sadece bir cihaz, yani birileri bununla nasıl egosunu tatmin edebiliyor valla ilginç, lafım tabi ki bunu yapanlara, neymiş K750i'nin video çekimi şahaneymiş doğru A versiyonunda öyle ancak J ve L'de değil, hani çok iyiydi, ama N'li versiyonda düzeltilecek bu beni bağlamaz, ben bu teli alırken video çekimi çok iyi deniliyordu topiğinde, ancak teli aldığımda J versiyonu yüklüydü ama hayır yeni versiyon bu işi çözecekmiş nasıl çözecekse yükleyemiyoruz bile, spot alanlar n'olacak adamlar her defasında servislere 20 YTL mi vercekler şimdi ya da N versiyonu hiç çıkmamış olsaydı ne olacaktı, ne hakla egonuzu tatmin etmek uğruna yanlış bilgilendiriyorsunuz bizleri!...

Hani N90 tam bir telefondu, yok yoktu alette, Nokia yaparsa böyle yapardı, Nokia'ya da bu yakışırdı falan filan... Al sana Nokia, titreşim yokmuş, şaka gibi...

Arkadaşlar hiçbir marka babamızın malı değil, keşke olsaydı ama değil, lütfen yazdığımız mesajlarda biraz daha duyarlı olalım, ne kaybedersiniz ki...

Wishne, açabileceğin başlıklar;

>Telefonunuzda beğenmediğiniz, kullanışsız dediğiniz yönler?

>Telefonunuzu servise vermenizin nedenleri?...(Hangi servis, tamir süresi, memnun kaldınız mı)

>Aksesuarlarla ilgili olumsuz eleştirileriniz nelerdir?

Tabi ki bunlar "Telefonunuzun Olumsuz Yönleri" vb. gibi bir üst başlık altında ve bunun altında popüler olan her model için ayrı ayrı açılmalı...(bu teknik olarak mümkün sanırım)

Sonuçta eğer biri telefon almayı düşünüyor ve kararsız ise ki önemli olan bu noktada telin beğenilmeyen olumsuz yönlerini bilmektir çünkü olumlu yönlerini zaten teli satan alışveriş siteleri vb. gibi yerlerden öğrenebilir ve böylece kararını verir, tabi buradaki tek kriter de bu topiclerde haliyle herkes kullandığı telefonla ilgili yorum yazmalı başka tellerle kıyaslama yapmamalı ki asıl mesele de bu sanırım...

Saygılarımla

ben arkadaşa katılıyorum bence her telefonun 2 ayrı topic i olsun biri olumlu biri olumsuz yanlarını içersin. En iyisi bu olur herhalde. Bu topiclerde ön sayfalarda yada bir başlık şeklinde olur . en azından ilgilenenler oralara bakarlar...

• wishne %90 haklı
    %10 da hata payı olsun artık

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gren -- 27 Eylül 2005, 16:59:22 >
  • Walla haklı olduğu konularda olabilir. Ama benim banlanma konum bence çok enteresan.. Öyle tahmin ediyorumki, K750i ile ilgili doğruları açıkladığım için banlandım.
  • wishne'ye katılıyorum. Özellikle cep telefonu bölümünde inanılmaz bir mesaj kirliliği var. İnsan aradığı cevabı bulamayınca da abuk subuk bi sürü topic açılmış.
    Mesela birisi "N91 ciler buraya" diye topic açmış ortada daha böyle bir model telefon yok. Bi sürü kişi de muhahaa diyerek mesaj atmış böyle saçmalık olmaz
  • bende katkida bulunayim
    yazanlarin cogu kendi capinda hakli
    benim bir onerim war mesela sonyericsson nokia samsung lg vs vs telefon modelleri (bilgisayardaki gibi) klasor gibi olsun biz altina topic acalim.
    yani Cep Telefonu ve Aksesuarları bolumunun icindede telefon markalari olsun herkes oraya yazsin.
    ben bir soru soruyorum mesala cevabini almak icin diger arkadaslarin (merhaba ben girdim ,gec oldu ben cikiyorum tarzi) mesajlarini okumak istemiyorum.

saygilar
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.