Şimdi Ara

Wireless modem ile 2 PC bağlama sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar bende ZyXEL 660HW kablosuz modem var. Parça parça anlatıyorum.

1) Vista işletim sistemi kullanıyorum.
    2) Modem masaüstü bilgisayara ethernet kablosuyla bağlı ve çalışır durumda.
    3) Laptop'tan internet erişimi var hiç bir bağlantı sorunu yok aynı anda da çalışır durumdalar.
    4) Amacım ise iki bilgisayarın birbiriyle bağlantı kurmasını sağlamak dosylarına erişmek dosya paylaştırmak vs.

Forumu taradım başka forumlara da baktım cross kablo vs yada bazı tavsiyeler okudum(cross kablo kesinlikle tercihim değildir) ama olmuyor. Ayrıntılı ve sade olarak açıklayabilicek biri varsa çok memnun olurum. Amacım iki bilgisayarı wireless ile birbirine bağlamak. Masaüstü pc de wireless desteği de var eğer o şekilde bi bağlantı yapabiliyosam onu da açıklayabilirsiniz.

Ve son olarak forumda bi link varsa en azından onu da paylaşabilirsiniz. Gözümden kaçmış olabilir..

• 1-Vistalardaki denetim masası içinde - ağ ve paylaşım merkezi kısmından, "dosya paylaşımı" kısmını aç
    2-Masaüstü pc deki neyi paylaştırmak istiyorsan, o klasöre sağ tıkla ve paylaşımdan, "everyone" ı seç
    3-Masaüstü pc de başlat-çalıştır-cmd ile Ip adresni öğren..192.168.1.x şeklinde bişidir genelde
    4-Lap topun ile başlat-çalıştır "\\192.168.1.x" yani masa üstü pc nin ipsini gir ve masa üstü pc de paylaştırdığın klasöre erişirsin...
  • çok teşekkür ederim adım adım anlattığın için uyguluyorum hemen.

edit: dosyaları gördüm ama şu anda ulaşamadım uğraşıp halledicem umarım tekrar teşekkür ettim uğraşların için..

edit 2: beceremedim.. c'yi d'yi görüyo herşeye izin verdim paylaşımda sorun olmaması lazım ama giriş yapmak isteyince hata verip izniniz yok diyo. ekstre bi ayar mı yapmam lazım ???

edit 3: uzun uğraşlar sonucu başardım.. ben komple C'yi paylaşmak istedim sorun çıkardı dosya dosya paylaşınca sorun olmadı her şey için tekrar teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mitoloji -- 23 Şubat 2009; 21:49:34 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.