Şimdi Ara

wireless bağlantımı kimler kullanıyor (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
58.206
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • bizim apartmanda 5-6 tane sifresiz bağlantı var 2 tanesi 512kbps ve sinyal kalitasi %90 altıma dusmuyor.
    Download yaparken bunları kullanıyorum ee ne de olsa 3gb kotalı bnmki
  • benim olduğum yerde hiç wireless adsl yok.onun için sınırsız netimi kullanıyorum.wireless modem kullananlara bir önerim var.sınırsız adsl kullanan herkese bağlantılarını açmasını öneriyorum.hat boş kalacağına telekoma yük olsun.hem hayır duası alırsınız
  • Radice tşk ed. cevap için esen kal
  • quote:

Orjinalden alıntı: LostNdumb

bizim apartmanda 5-6 tane sifresiz bağlantı var 2 tanesi 512kbps ve sinyal kalitasi %90 altıma dusmuyor.
    Download yaparken bunları kullanıyorum ee ne de olsa 3gb kotalı bnmki

Onlar seninkini kullansa iyi olur mu

Yaw keşke bi tane de biz bulsak böyle beleş internet

• quote:

Orjinalden alıntı: Seyyahım

quote:

Orjinalden alıntı: fatihhk

quote:

Orjinalden alıntı: Seyyahım

Yeni bir konu açmadan buraya sorayım. Modemde kablosuz yayın yapmayı engelleme var (benim modemde ESSID yayını geçiyor modeme göre değişiyormu bilmiyorum), bunu kapatırsak yani yayın yapmayı engellersek, bu yayını otamatik aramalarla veya ekstra programlarla bulma şansları varmı acaba?

yok

diye biliyorum ama en garantisi MAC filtreleme MAC filtreleme kullanırsan o ağa sadece senin wireless kartını kullanarak girilebilir.Çünkü Dünya üzerinde her cihazın ayrı bir kimlik bilgisi yani MAC adresi vardır.
    MAC şifreleme nasıl yapılır?(U.S.Robotics için diğerleri içinde hemen hemen aynıdır.)
    1.Öncelikle Internet Explorer'dan Kablosuz Modemimin Yönetim Paneline giriyorum.
    2.Wireless AP yi tıklıyorum.
    3.Alttaki sekmelerde MAC filter yazan sekmeye tıklıyorum.
    4.Yande MAC Restrict Mode yazar ve üç seçenek vardır.
    Bunlar OFF,ALLOW ve DENY
    OFF seçeneğinde MAC filtreleme özelliği kullanılmaz.
    ALLOW seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri kabul edilir.
    DENY seçeneğinde ekleyeceğiniz MAC adresi veya adresleri reddedilir.

Şimdi biz ALLOW tuşuna basıp
    ardında alttaki ADD butonuna tıklıyoruz.Ardından çıkan pencereye Kablosuz Ağ Kartımızın arka yüzündeki MAC ADDRESS yazan yerdeki sayı ve harfleri aynen yazıyoruz ve APPLY tuşuna basıyoruz.Hepsi bu artık bi taraflarını yırtsalar bizim Kablosuz Ağımıza Giremezler.

Cevabın için teşekürler. Evet en güvenlisi MAC filtreleme. Ben aslında girmelerinden çok benim evde kablosuz bir modem olduğunu bilmesinler istiyorum. Zaten şifreleme ve yayın yapmama gibi ayarlarını yaptım. İşte dediğim gibi kablosuz yayını hiç fark etmesinler istiyorum. Eğer dediğiniz gibi yayını kapatıncada bulamıyorlarsa sorun yok demektir.

Dostum bilgilendirdigin icin saol gercekten cok isime yaradı yeni bise daha ogrenmis olduk (DH olmasa ne mok yices)

• konu uçmuş gitmiş...
    şimdiki sorum şu arkadarlar... modem Us robotic 9016
    ve sadece bağlantımı kendim kullanmak istiyorum diğer kullanıcılara nasıl kapatırım bu konuda bilgisi olan varmı...
    malum kotalı kullanıyoruz sakata gelmeyelim :)
  • Arkadaslar merhaba...Bir Devlet yurdunun internet cafe sini işletiyorum..Ve yurt un müdürü benden öğrencilere kablosuz internet sağlamam gerektiğini söyledi..Mecbur yapacağız.Sizce nasıl yapabilirim.yaklaşık 10 tane blok var herbiri 4-5 katlı.ve de o kadar öğrenci bağlanacağı için download yapmayı illegal sitelere girmelerini yasaklamam gerekiyor...bunları sizce nasıl yapabilirim?...Ve de son olarak herhangi bir laptop tan kablosuz internet arattığım zaman ve gördüğüm kablosuz ağların kime ait olduğunu nasıl öğrenebilrim.

biliyorum bunlar zor sorular ama yardımcı olursanız çok sevinirim

Saygılarımla

Erti..
  • airties de nerden anlayacağız şu anda wirelessimi kaç kişinin kullandığını
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.