Şimdi Ara

Wireless ag sorunu...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
518
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar anLam veremedigim bir sorun iLe karsl karslyaylm.. Ewde kuLLandlglm modem usr 9108.
    kuLLanlLan makineler 2 notebook, 2 masaustu. Masaustu oLan makineLer kabLo iLe aga bagLlLar, notebookLar kabLosuz iLe bagLl. Internet clklsLarlnda hich bir sorun oLmamaslna karsln, agda birbirLerini gormuyorLar.
    Notebooklardan birinde entegre intel wireless 3945ABG kart, digerinde ise usr 5411 pcmci wireless kart var.
    Notebooklar masaustu makineLeri, masaustu makineler notebookLarl gorebiLiyor, ancak notebookLar birbirine ping biLe atamlyorLar.
    Wireless kartLarln kendi programLarl iLe windowsun kendi programl iLe denedim, ancak degisen bir sey yok.
    Butun protokoLLeri denedim durum aynl, wireLess kartLarln butun ozeLLikLerini tek tek enabLe disabLe yaptlm yine aynl.
    IpLeri dhcp den we manueL oLarak girdim degisen birsey yok, modem de kanaL ayarLarlnl yaptlm yine degisen bir sey yok. Ayrlca 5411 de 125Mbps bagLantl destegi oLmaslna karsln 54 un uzerinde herhangi birsey goremedim ya o da ayrl bir sorun(Modem we kart ayarLarlndan 125 Mbps ye gore ayarLl oLmaslna ragmen)
    KabLosuz bagLananlardan birini iptaL edip kabLoLuya cewirirsem butun sorun ortadan kaLklyor.
    Bu arada makinelerin biri haric digerLerinin hepsinde Pro kuruLu, birinde de home kuruLu...
    ArkadasLar nedir bu isin iLacl, home edition LisansLl oLmasa 20 kere Xp kurardlm simdiye, hayatlmda iLk defa LisansLl xp wermisLer onada klyamlyorum

• Arkadaslar sorun hala devam ediyor, wireless uzmanLarl yardlmLarlnlzl bekLiyorum basit bir oLayl atLlyorum diye uyudum uyandlm tekrar baktlm.. ok hersey normaL.. TuhafLlk dewam ediyor..
    Ayrlntl oLarak ewe iki tane daha notebook getirdim, onLarda birbirLerini gormuyor, ag kuruLumunda ozeL bir sey yapmam gerek mi acaba ? ben direk oLarak ew weya isyeri aglndan iLk pencerede son ikinci pencerede iLk secenegi seciyorum, hub kuLLanlmLl oLmasl aclslndan.. Degisik bir ayar yapiim dedim benim aga benzer bir sey yok.. yardlmLarlnlzl bekLiyorum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabrisarikaya -- 2 Mart 2007; 20:06:20 >
  • Dostum bir başka başlıkta sanırım bu sorunu senle konuştum ama şunlarıda belirteyim.
    bende evimde USR9110 kullanıyorum. tekport ethernetle masaüsüt PC bağlı wireless ile de laptop bağlı.
    bilgisayarlar birbirini sorunsuz görüyor. dosya paylaşımı yapabiliyorum. yani sorunsuz !!!nazar degmesin
    yazabilecegimiz bir çok şeyi zaten denemişsin. bu konuda bilgi sahibi oldugun belli.
    sancak sana tavsiyem modem içindeki ayarlarda sorunu araman, çünkü kabloluda sorun yok demişsin.
    modem arayüzünde kendisine bağlanıp ip alan makinaları görebilirsin ordan bir bak bakalım bütün PCler ip alabilmişmi.
    umarım çözersin
  • golovez33 arkadaslm onceLikLe iLgiLenmen icin saol, modeme dedigin gibi baklyorum ip adresi dahil mac adreslerini bile kontrol ettim.
    Sana sormak istedigim wirelesslar arasl agl denedin mi ? yani kabLo ve kablosuz oLarak degiL, kabLosuzLa kabLosuz, modem uzerinden.. makineLer su anda birbirini gormuyor.
    En kotu ihtimaLLe son cagre oLarak modeme reset war, oda yazarken akLlma geLdi (: yarlm saat icinde yazarlm durumu..
  • [Deleted by Admins]
  • quote:

Orjinalden alıntı: Grandesilver

bağlantıları köprülemeyi denedinmi

bi denemelisin
  • arkadasLar, bagLantl naslL kopruLenir ?? aciL ogrenmem Lazlm eger oyLe birseyse kafayl cizerim..
    ArkadasLar sorun cozuLdu. Ama naslL oLdugu konusunda emin oLun bir fikrim yok. Modeme reset attlm ondan sonra duzeldi. Ne oLdugunu buLup yazacaglm iLgiLenen arkadasLara tesekkur ederim..

Ayrlca 9108 modemlerde wireless advanced settings klsmlnda AP Isolation: Enabled oldugu zaman kablosuzlar kendi araslnda dosya transferi yada ag paylaslml yapamlyorlar, ancak bu secenek disabled oLdugunda aktif oLuyor. En azlndan sorunun nerede oLdugunu buLdum. Bundan sonra bu konuya taklLacak arkadasLara yardlmcl oLabiLdiysem ne mutLu bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabrisarikaya -- 3 Mart 2007; 6:57:50 >
  • cevabı yani çözümü yazdıgın için teşekkür ederim.
    en azından bilgimiz oldu
  • golevez33 iLgiLendigin icin bende cok tesekkur ederim, ayrlca cozumu buLup kacmak hos oLmuyor
    quote:

Orjinalden alıntı: golevez33

cevabı yani çözümü yazdıgın için teşekkür ederim.
    en azından bilgimiz oldu
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.