Şimdi Ara

Wireless 11 mb sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
557
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 senedir dikkatimi çekiyor farklı yerlerde farklı modemlerle de denedim bilgisayar bazen sürekli full çekmesine rağmen 11 mb ile interneti kullanıyor. Normalde bunun 54 mb olması gerekirken. Laptop kullanıyorum modeli Hp-1235et Broadcom 802.11g Network Adapter ile wirelessten bağlanıyorum. Sorum acaba problemim donanımsal mı yoksa yazılımsal mı?

Bu arada 5 senedir ilk kez mesaj yazdım bi olumlu cevap verirseniz sevinirim :D
     Wireless 11 mb sorunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayaletlog -- 21 Aralık 2011; 4:33:35 >

• b/g/n den hangisiyle bağlanıyor?
  • biraz daha açıklayıcı sorabilirmisiniz anlayamadım (b/g/n) yi

802.11g ile bağlanıyorum ve diğer bağlantılar da aynı şekilde

Sürekli olmuyor tabii bazı zamanlarda oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hayaletlog -- 21 Aralık 2011; 5:16:57 >
  • Hız bazı zamanlarda 11e düşüyor bazı zamanlarda 54 mü oluyor?Dikkat ettiniz mi hangi zamanlarda oluyor bu?Ha internet bağlantınız 11mbitten fazla değilse 11 kullanmanız problem yaratmaz (a paylaşımını saymıyorum) ama tabi yine de düzeltmek lazım,mide bulandırır..

Bu hız düşmesi ne gibi zamanlarda oluyor?Dün bir konu vardı, bluetooth açınca notebookda wireless hızı düşüyordu mesela..Ya da evde telsiz telefon, modeme bağlanan başka bir bilgisayar vs gibi durumlar sözkonusu mu?
  • Bazı zamanlarda düşüyor evet 11 mbit ten fazla kullanıyorum 32 mbit internetim var ve gerçekten çok düşüş yaşıyorum. Evimde telsiz telefon yok fakat bluetooth için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Uğraşmayıp kablo kullan diyeceksiniz bu seferde laptop u niye aldım diye yakınacağım :). Bluetooth u kapatıp denediğimde ise malesef ki aynı problem söz konusu oluyor. Taa ki bilgisayara 2-3 kez art arda reset atarsam düzelme yaşıyorum.
  • Sanki modemde sorun var gibi geldi bana
  • valla size verebileceğim tavsiye, modemdeki kablosuz yayın kanalını değiştirin..11 2 6 öncelikli deneyeceğiniz kanallar olsun.
    Notebookdaki kablosuz aygıtın yazılımını da güncelleyin lütfen.
  • Haklısınız fakat sürekli yer değiştirdiğimden farklı yerlerde farklı modemlerle farklı ortamlarda da aynı şeyleri yaşıyorum. İnternet kalitesi farkedilir bir şekilde düşüyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.