Şimdi Ara

--Wir Leben Autos!--Club Insignia...(134 Üye) (641. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
13.676
Cevap
18
Favori
982.587
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hafta sonu 15.000 bakımına gittim. Yeni yazılım yüklendi. Şu anda cruise control çalışmıyor.
    Neden olduğunu anlamadılar. Sabah 09:00'dan 17:30'a kadar kalınca artık pes ettim.
    Hafta sonu tekrar gideceğim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mturgut

Hafta sonu 15.000 bakımına gittim. Yeni yazılım yüklendi. Şu anda cruise control çalışmıyor.
    Neden olduğunu anlamadılar. Sabah 09:00'dan 17:30'a kadar kalınca artık pes ettim.

Bendeki yazılım sonrası direksiyon sensörü ve ESP devre dışı kalma olayına benziyor. Mehmet05'in dediği gibi kablosuz-wireless internet bağlantısıyla yazılımı indiriyorlarsa, kablolu bağlanıp indirsinler. Bazen yazılım download edilirken hatalı iniyor ve yazılım sorun yaratıyor.
  • Benzer sorun Facomx de oldu. Ama onda biraz daha farklıydı, yazılım yüklendikten sonra cruise kontrol tuşu ters çalışıyordu.
    Onunla konuş. Belki sana yardımcı olabilir.

quote:

Hafta sonu 15.000 bakımına gittim. Yeni yazılım yüklendi. Şu anda cruise control çalışmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turquaz72 -- 29 Mart 2010; 16:26:56 >
  • facomx le biz denedik telefonda. Facomx in arabada cruise control ters çalışır vaziyetinde iken yazılım yüklenince doğru konuma gelmiş.

facomx önceki butonların düz çalıştığını sanıyormuş ... Yani fabrikadan çıkışta cruise control tuşları ters çalşıyormuş zaten. Yazılım yüklenince normale dönmüş. şaka gibi ama öyle...

@mturgut: Goday servisteyken buna benzer bir olay başına gelmişti. Yazılımı wireless ile indirmişler ve sorun yaşamışlardı.
    Aynı yazılımı kablo ile indirince paketler düzgün geldiği için sorun düzelmişti. Goday serviste iken telefonda konuurken haberim oldu.
    Benim servis ustasını aradığımda aklı o vermişti bize.

quote:

Orijinalden alıntı: turquaz72

Benzer sorun Facomx de oldu. Ama onda biraz daha farklıydı, yazılım yüklendikten sonra cruise kontrol tuşu ters çalışıyordu.
    Onunla konuş. Belki sana yardımcı olabilir.

quote:

• Bu arada baydığımın farkındayım ama tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmek istediğim için konu hakkında yazıp duruyorum.
    Alternatif DVD/Audio Player / Navigasyon ve müzik sistemi çözümü ile ilgili bugün ciddi bir gelişme oldu.
    Daha önce mail attığım bir firma ile telefonda uzun uzun görüştük. Teknik detayları aktardım. Onlarda bilgilerini bana aktardılar.
    Firma ve firma yetkilileri bende, konu hakkında bilgili, ciddi, malının arkasında duran, sorun çıkması durumunda çözüm üretebilecek bir firma intibası bıraktı. Insignia için üretilen bir çözümleri olduğunu ve takribi 1 ay içerisinde geleceğini söyledi. Konu ile ilgili Opel/Torbalı ile de görüşmeleri devam ediyormuş. Muhtemelen ilk getirdikleri cihazı benim arabada deneyeceğiz. Gelişmeleri sizinle paylaşırım.

CD500 ve DVD800 sahibi arkadaşlar için edit: Firma cihazı için DVD800 takılı bir araca monte edip denemediği için %100 garanti vermiyor ama, bu cihaz takıldığında CD500 ve DVD800 Turn Push kumandalarınız çalışabilirmiş ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 30 Mart 2010; 16:32:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet05

Bu arada baydığımın farkındayım ama tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmek istediğim için konu hakkında yazıp duruyorum.
    Alternatif DVD/Audio Player / Navigasyon ve müzik sistemi çözümü ile ilgili bugün ciddi bir gelişme oldu.
    Daha önce mail attığım bir firma ile telefonda uzun uzun görüştük. Teknik detayları aktardım. Onlarda bilgilerini bana aktardılar.
    Firma ve firma yetkilileri bende, konu hakkında bilgili, ciddi, malının arkasında duran, sorun çıkması durumunda çözüm üretebilecek bir firma intibası bıraktı. Insignia için üretilen bir çözümleri olduğunu ve takribi 1 ay içerisinde geleceğini söyledi. Konu ile ilgili Opel/Torbalı ile de görüşmeleri devam ediyormuş. Muhtemelen ilk getirdikleri cihazı benim arabada deneyeceğiz. Gelişmeleri sizinle paylaşırım.

umarım getirdikleri ürün Adam akıllı bi marka olur vede kalitesi iyi olur yoksa tv aldık diye hava atarken sağa sola, uzun yola çıktığımızda trt1 den başkasını çekmeyen bi ürünle karşılaşırsak vereceğimiz parada hiç olur, Ne varki pioner, sony gibi adam akıllı markalar üretsede gönül rahatlığıyla alsak, mehmet Abi sıkı takipçinim bu konuda doğru ürüne yönlendireceğinden hiç şüphem yok.

• Goday ve Mehmet,
    yazılımları wireless ile indirmediler.2 defa yazılım yüklendi ama cruise control gene çalışmadı.
    Hafta sonu gene gideceğim. Orta konsülden gelen ses için konsol söküldü.Tüm bağlantı
    noktaları silikon tarzı bir yağ ile yağlandı ve yerine takıldı.Şimdilik ses kesildi.
    Bakım 390 TL. tuttu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Goday

quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

quote:

Arkadaşlar,

Alman sitelerinde yaptığım araştırmaya göre kesinlikle 1.6 Turbo motorlar için yeni yazılım çıkmış.
    Servislere sorarsak büyük ihtimalle böyle bir şey olmadığını söyleyecekler bu yüzden Opel Almanyaya bu konuda yazıcam.
    Yeni yazılım ile turbonun aşırı sesli çalışması, aracın yokuşlarda performansının düşmesi, kararsız çalışma, yakıt tasarrufu gibi sorunların
    giderildiği veya azaltıldığından bahsediliyor.

Güncelleme sonrası Spor modu ile Normal arasındaki farkın nerdeyse anlaşılmadığını veya ortadan kalktığını söyleyenler var.

Almanya Müşteri hizmetlerine e-mail attım. Gelen cevabı buraya yazarım.

ben daha önce yazmıştım
    ivmelenme esnasında tüm viteslerde 2000-2200 devir/dk da garip bir ses geliyor.
    yetenekli servis elemanlarına bunu anlatmak başarısını gösteremedim ve pes ettim
    umarım bu konu hallolur bahsettiğin güncelleme ile

2. bir sorunum oluştu şu günlerde
    daha arabayı alaı 9 ay olmasına rağmen klimadan küf benzeri koku gelmeye başladı
    (en sıradan arabalarımda bile bu 3 yıldan önce oluşmazdı)
    bu sorunu yaşayan veya garanti kapsamında nasıl halledileceğini biliyormusunuz?

bagaj havuzunu alan arkadaşlar a bir sorum ise
    aldığınız ürün koku yapıyormu ?
    teşekkürler

Aracı ilk aldığımda gelen turbo sesi, şu an gelen sesle aynı değil. Aynı devirlerde şu an benim hissettiğim su borusunda sıvı akış sesi gibi bir ses. Haftaya serviste göstereceğim.

Bagaj havuzunu geldiği gün bagaja yerleştirdim. Herhangibir kokusu yok.

Selam
    Sıvı akışı sesi arabada kalorifer sisteminden gelme ihtimali vardır ...

• quote:

Sizin durumunuzla ilgisi olmayabilir ama CC kullanan herkesin aklında olsun,
    aracı çalıştırıp yola çıktıktan sonra en az bir kere frene basmadıysanız CC devreye girmez,
    böyle bir durumla karşılaştığınızda sistemin çalışmadığını zannedebilirsiniz.

Güvenlik nedeni ile konulmuş olan bu özellik sayesinde, sistem fren pedalında bulunan devreden çıkarma anahtarının çalışıp çalışmadığını kontrol eder.
  • Ben İzmirde bakım için 275 TL fiyat aldım.İlave bir parça yada uygulama yapıldımı 390 TL yüksek?
    quote:

Goday ve Mehmet,
    yazılımları wireless ile indirmediler.2 defa yazılım yüklendi ama cruise control gene çalışmadı.
    Hafta sonu gene gideceğim. Orta konsülden gelen ses için konsol söküldü.Tüm bağlantı
    noktaları silikon tarzı bir yağ ile yağlandı ve yerine takıldı.Şimdilik ses kesildi.
    Bakım 390 TL. tuttu.

• quote:

Goday ve Mehmet,
    Bakım 390 TL. tuttu.

bende 15 bın bakımında 383 tl odemıstım konsoldan gelen ses ıcınde yaglama yada bır muddet sonra etkısı kaybedıyor tabı kullanılan malzemeyı de bılmıyorum ama benımkıne sanırım bazı bolgelere sert sunger konuldu onceden elımle yokladıgımda bıle cıtırtı gelıyordu sımdı ses soluk yok allaha sukur

• Taner11

Çok iyi fiyat vermişler. Resmi servis değil mi? Neleri içeriyor?

Sanırım;
    4.5 litre tam sentetik yağ
    Hava filitresi
    Polen filitresi
    Yağ filtresi
    ve karter tapası

değil mi?
    quote:

Orijinalden alıntı: taner11

Ben İzmirde bakım için 275 TL fiyat aldım.İlave bir parça yada uygulama yapıldımı 390 TL yüksek?
    quote:

Goday ve Mehmet,
    Bakım 390 TL. tuttu.

• İyi fiyat gibi görünebilir ama aynı parça ve işçilikleri içerip birinin 275 diğerinin 390 olması mümkün değil.

275 olanda bence bir eksiklik var, polen filtresi ve hava filtresi fiyatlarını içermiyor olabilir.
    Eğer o fiyat doğru ise o zaman 390'ın içinde aslında olmaması gereken birtakım parça ve işçilikler olabilir.

Yanlışlıkla INT15 yani 15000 km'lik uluslararası servis planı yerine, 30000 km'lik Avrupa servis planına göre bakıp o filtrelerin ve değişim işçiliklerinin fiyatlarını dahil etmemiş olabilirler.
    Veya A16XER - A16LET motor farkından kaynaklanan parça ve işçilik farkları olabilir, müşterinin aracının motorunun ne olduğunu öğrenmeden yanlış bilgi veriyor olabilirler.

Fiyata güvenip aracınızı bakıma bırakmadan önce bu konuyu açıklığa kavuşturmanızı öneririm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Serdar99 -- 30 Mart 2010; 1:01:38 >
  • quote:

Bu arada baydığımın farkındayım ama tüm gelişmelerden sizleri haberdar etmek istediğim için konu hakkında yazıp duruyorum.

kesinlikle baymadığını söyleyeyim kendi adıma
    foruma her girdiğimde bu konu ile ilgili mesaj var mı diye özellikle bakıyorum
    uğraşların için ve öncü olduğun teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: Sufy

quote:

Orijinalden alıntı: Goday

quote:

Orijinalden alıntı: staroftheskies

quote:

Arkadaşlar,

Alman sitelerinde yaptığım araştırmaya göre kesinlikle 1.6 Turbo motorlar için yeni yazılım çıkmış.
    Servislere sorarsak büyük ihtimalle böyle bir şey olmadığını söyleyecekler bu yüzden Opel Almanyaya bu konuda yazıcam.
    Yeni yazılım ile turbonun aşırı sesli çalışması, aracın yokuşlarda performansının düşmesi, kararsız çalışma, yakıt tasarrufu gibi sorunların
    giderildiği veya azaltıldığından bahsediliyor.

Güncelleme sonrası Spor modu ile Normal arasındaki farkın nerdeyse anlaşılmadığını veya ortadan kalktığını söyleyenler var.

Almanya Müşteri hizmetlerine e-mail attım. Gelen cevabı buraya yazarım.

ben daha önce yazmıştım
    ivmelenme esnasında tüm viteslerde 2000-2200 devir/dk da garip bir ses geliyor.
    yetenekli servis elemanlarına bunu anlatmak başarısını gösteremedim ve pes ettim
    umarım bu konu hallolur bahsettiğin güncelleme ile

2. bir sorunum oluştu şu günlerde
    daha arabayı alaı 9 ay olmasına rağmen klimadan küf benzeri koku gelmeye başladı
    (en sıradan arabalarımda bile bu 3 yıldan önce oluşmazdı)
    bu sorunu yaşayan veya garanti kapsamında nasıl halledileceğini biliyormusunuz?

bagaj havuzunu alan arkadaşlar a bir sorum ise
    aldığınız ürün koku yapıyormu ?
    teşekkürler

Aracı ilk aldığımda gelen turbo sesi, şu an gelen sesle aynı değil. Aynı devirlerde şu an benim hissettiğim su borusunda sıvı akış sesi gibi bir ses. Haftaya serviste göstereceğim.

Bagaj havuzunu geldiği gün bagaja yerleştirdim. Herhangibir kokusu yok.

Selam
    Sıvı akışı sesi arabada kalorifer sisteminden gelme ihtimali vardır ...

merhaba
    biraz açabilirmisin bu yanıtını

• TV konusunda çok ümitli olmamanızı öneriririm. Teknik olarak şu an lokal vericiler ile yapılan TV yayınından verim almanız zor.
    Otobüslerde bulunan sistem ile bu sistemlerdeki teknik çok farklı. Otobüslerde ciddi bir uydu alıcı mevcut . Otobüsün tavan kısmına bakarsanız Şamandıraya benzer beyaz renkli bir alet vardır. Kazana da benzetebiliriz. Onun içerisinde pozisyonerli bir çanak anten vardır. uydu yönünü sürekli olarak tarar ve doğru yöne odaklanır ve elbette bu işi yayına aksaklık getirmeden yapar. Gemilerde de aynı tip çanak antenler kullanılır.
    Bu cihazlardan bu denli bir performans beklemek ve beklentiyi yüksek tutmak sonradan hayal kırıklığı yaratır.
    Ancak şuda var; bu bahsettiğim çanak anten sistemini bizim arabalara monte etmek çok komik olur zaten ayrıca çok pahalı sistemlerdir.

quote:

Orijinalden alıntı: KoCaSLaN
    umarım getirdikleri ürün Adam akıllı bi marka olur vede kalitesi iyi olur yoksa tv aldık diye hava atarken sağa sola, uzun yola çıktığımızda trt1 den başkasını çekmeyen bi ürünle karşılaşırsak vereceğimiz parada hiç olur, Ne varki pioner, sony gibi adam akıllı markalar üretsede gönül rahatlığıyla alsak, mehmet Abi sıkı takipçinim bu konuda doğru ürüne yönlendireceğinden hiç şüphem yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet05 -- 30 Mart 2010; 9:47:14 >

• quote:

Taner11

Sanırım;
    Hava filitresi
    Polen filitresi
    Yağ filtresi
    ve karter tapası

değil mi?
    quote:

Ben İzmirde bakım için 275 TL fiyat aldım.İlave bir parça yada uygulama yapıldımı 390 TL yüksek?
    quote:

Goday ve Mehmet,
    Bakım 390 TL. tuttu.

• quote:

Taner11

Sanırım;
    Hava filitresi
    Polen filitresi
    Yağ filtresi
    ve karter tapası

değil mi?
    quote:

quote:

Goday ve Mehmet,
    Bakım 390 TL. tuttu.

arkadaşlar bazı servisler yağ olarak shellin bir ürününü kullanıyor. (hiç beğenmemiştim) bu yağ mobil1 den 40-50 TL daha ucuz. bu nedenle de serviste ciddi farklar var diye düşünülebilir.

gerçi sizin bahsettiğiniz fark daha fazla. iyice araştırılması lazım bence...

• quote:

TV konusunda çok ümitli olmamanızı öneriririm. Teknik olarak şu an lokal vericiler ile yapılan TV yayınından verim almanız zor.
    Otobüslerde bulunan sistem ile bu sistemlerdeki teknik çok farklı. Otobüslerde ciddi bir uydu alıcı mevcut . Otobüsün tavan kısmına bakarsanız Şamandıraya benzer beyaz renkli bir alet vardır. Kazana da benzetebiliriz. Onun içerisinde pozisyonerli bir çanak anten vardır. uydu yönünü sürekli olarak tarar ve doğru yöne odaklanır ve elbette bu işi yayına aksaklık getirmeden yapar. Gemilerde de aynı tip çanak antenler kullanılır.
    Bu cihazlardan bu denli bir performans beklemek ve beklentiyi yüksek tutmak sonradan hayal kırıklığı yaratır.
    Ancak şuda var; bu bahsettiğim çanak anten sistemini bizim arabalara monte etmek çok komik olur zaten ayrıca çok pahalı sistemlerdir.

en iyisi dvb-t ama Türkiye'ye gelmesi kimbilir kaç yıl sürer :)

• quote:

Taner11, Çok iyi fiyat vermişler. Resmi servis değil mi? Neleri içeriyor? Sanırım;
    Hava filitresi
    Polen filitresi
    Yağ filtresi
    ve karter tapası değil mi?

Bu servis konusu gündeme gelmişken uzman arkadaşlarıma birşey sormak istiyorum. Hani şu klasik ilk bir yıl ya da 15.000 km, hangisi önce gelirse klişesi vardır ya, Servis beni Nisan ayında bir yılınız doluyor diye aramaya başladı. Ama henüz 7500 km yaptığım için tereddüte düştüm. 15.000 olmasını bekleyim mi? yoksa 400 TL ödeyeyim mi? Şimdilik bir şikayetim yok, belki daha önce konusu geçmiştir ama ben kaçırmış olabilirim. Değerli görüşlerinizi bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 639640641642643
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.