Şimdi Ara

WinSys32.exe

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
1
Favori
1.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Bi süre önce malesef büyük bi aptallıkla çalıştırdıgım bi .exe dosyası sanıyorum şu an bi sorun olmuş durumda

gerçi oldukça uzun süredir bilgisayarı bu şekilde kullanıyorum, çünkü dosyayı silmiştim ve problemin kalmadıgını düsünmüstüm, ama malesef bundan emin degilim, makinede su an icin virüs programi olmadigindan kesin birseyde söyleyemiyorum..

çalıştırdan msconfig e girdikten sonra başlangıç bölümünde iki dosya var..

biri "run=" C:\WINDOWS\WINSYS32.EXE
    diğeri "WinSys32 C:\WINDOWS\WinSys32.exe

birincisi sanıyorum ki normal ve olması gereken bir dosya ama ikincisinden emin değilim, bir trojan ya da ona benzer birşey olabilir mi diye merak ediyorum, ve bundan nasıl kurtulacagımı söylersenizde sevinirim (mümkünse bilgisayara zarar vermeden olsun :) )

sanırım registry den falanda birşeyler yapmam gerekiyor, kısa zamanda cevap verebilirseniz çok sevinirim, iyi günler..

• bu arada Windows klasörümün altında "WinSys32.exe" diye bi dosya yok, aratıyorum bulunamıyor

sadece başlangıç bölümünde ve win.ini dosyası içinde yukarda yazdıgım sekillerde(run=C:\Windows\WINSYS32:EXE) gözüküyor.

ama olmayan bir dosya nası calısabilir ki (ayrıca bu dosya ögrendigim kadarıyla icq sifresi vb sifreleri falan mail adresine yolluyor)

olmayan dosya kodlarda adı geçse bile bir zarar vereiblir mi acaba

önerilerinizi bekliyorum, tesekkürler..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.