Şimdi Ara

WİNRAR HK.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

90 gb lık rar halinde ve içinde part rarlar mevcut bir dosya indirdim. Emülatör için arayüz vs. Dosya hdd 90 gb kaplıyor. Zipten çıkartınca, çıkartılan klasörün üzerine özellikler diye baktığım da 615 mb gözüküyor. Ben bu dosyayı kopyalarken 90 görüyor, hdd de kapladığı alan 90 gb. Yalnız özellikler diye baktığımda 615mb. Rica etsem bilgisi olan bir arkadaş cevaplayabilir mi?

• Sorunu tam anlamadım ama 90 gb olan dosya 615 mb'lık dosyalardan mı oluşuyor?
  • İyi ifade edemedim. 90 gblık bir dosya indirdim torrentten. İçerisinde 25 30 tane winrarla sıkıştırılmış partlar mevcut. Ben bu partları bir klasöre aktarıyorum. Klasörü sağ tıklayıp özelliklerden boyutuna bakınca 615 mb gözüküyor. Fakat harddiskte kapladığı boyut 90 gb.
  • Timeishammy kullanıcısına yanıt
    Partları rardan çıkartınca mı 615 mb görünüyor? Gizli bir klasör olabilir mi?
  • golkipir G kullanıcısına yanıt
    klasörün üzerinde gizli seçeneğini kaldırıyorum maalesef bir şey değişmiyor. Google da aratıyorum bir sonuç yok. Şifreli rakam gibi 615.
  • excel dosyaları da aynı tepkiyi verebiliyor. açıyorsun daha yüksek boyutda. sıkıştırıyorsun daha düşük boyutda. bir de lisanslı kullanmak var winrar' ı. sorunun nedir ben de anlamadım. içindekiler işine yaramadı mı?
  • The souls migration kullanıcısına yanıt
    Emulatör arayüzü olduğu için rom ve emulatörleri de indireceğim. 200 gb daha download edeceğim o zaman tam çalışıp çalışmadığını anlayacağım. Fakat 615mb sınırlaması huylandırdı. Diğer 200 gb da ona göre indirmek için danışayım dedim.
  • Bazı dosyalar aynı bu şekilde çok büyük oranda sıkıştırılabiliyor. Bu yaşadığın anormal bir durum değil. Mesele bilgisayarda ekran videosu kaydetmeye çalıştığın zaman çoğunlukla 1 dakikalık bir video bile 5-10 GB olabilir. Bu videoyu sıkıştırmaya çalıştığın zaman tahmini olarak %99 a kadar sıkıştırabilir yani 50-100 MB.

Ama senin yaşadığın bu durumun bir benzerini ben de eskiden torrentten dosya indirirken yaşıyordum. Sanırım iso uzantılı dosyalarda oluyordu. İndirmeye başlayınca dosyanın tamamının boyutunu diskten rezerve ediyordu ve indirirken ben ne kadarını indirdiysem o kadarını gösteriyordu.
  • WaxKitten kullanıcısına yanıt
    çok acayip bir durum. başka pcden aktarmayı denedim. Klasör halinde çıkar vs yabancı sitelere aratıyorum çıkmıyor. ilginç bir durum içindeyim
  • Timeishammy kullanıcısına yanıt
    Hocam bu neyin emulatörü sorması ayıp?
  • WaxKitten kullanıcısına yanıt
    Buyrun. Hyperspin arayüzü var. Frontend deniliyor bunlara yanılmıyorsam. Bilgisayarımda bir arcade arşivi yapıp bu görüntü de oynamak istiyorum. İleri de aynı bu arşivi ucuz bir bilgisayarla arcade kabini yapıp yüklerim. Arcade oyunlarını çok seviyorum. Böyle bir şey yapma niyetim var :)

https://www.youtube.com/watch?v=iD41z7-EOjU&t=48s
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeishammy

Buyrun. Hyperspin arayüzü var. Frontend deniliyor bunlara yanılmıyorsam. Bilgisayarımda bir arcade arşivi yapıp bu görüntü de oynamak istiyorum. İleri de aynı bu arşivi ucuz bir bilgisayarla arcade kabini yapıp yüklerim. Arcade oyunlarını çok seviyorum. Böyle bir şey yapma niyetim var :)

https://www.youtube.com/watch?v=iD41z7-EOjU&t=48s

vasat bulduğum filmleri beşer bilemedin onar dakika arayla pas geçip filmin sonunu izlerim. bu arşiv bende olsa aynısını yapardım sanırım. uğraşılmaz ya ama dur bakayım bir yüz yıl sonra antika değeri görebilir mi? yok bee

• The souls migration kullanıcısına yanıt
    İşte vasat olan şeyler de tamam dediğin mantıklı olabilir. Fakat bir oyunun eski olması vasatlaştırmadığından mütevellit arcade oyunlarının çok kalitelileri de var. O mantıkla 200 yıl önce bulunan football çok antika oynamayalım. Tavla çok eski keza o da 200 yıl eskiye dayanır. Bu örnekleri çoğaltabiliriz. Kaliteli olsun yeter :)
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.