Şimdi Ara

Windows yerine kullanılabilecek işletim sistemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.499
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkese merhabalar, uzatmadan yazayım ufak bir cevap yeterli olacaktır.

Windows da kullandığım programları kullanabileceğim ve arka planda çok fazla çalışamayacak eski bilgisayarıma uygun bir işletim sistemi arıyorum.

Şimdiden teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Windows ta kullandigin her program burada olmayabilir,ya alternatifleri de kullanirim diyeceksin yada Windows a devam edeceksin.

Ayrica yeri geldiginde arastirma yapmaktan gocunan biriysen de Windows ta kal

• ***Leopard*** kullanıcısına yanıt
    aynen araştırma yapmayan ve ,ng,l,zce yoksa windowda kalın. daha terminal görüpte bu neden çalışmıyor diyen kullanıcılar da var. Başlangıç olarak ubuntu dağıtımlarına bakabilirsiniz. ilerleyen zamanlarda arch olabilir. wine araştırın derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Windowsta kullandığın programlardan vazgeçmeyeceksen bence windowsdan da vazgeçme. işletim sistemi tek başına bir şey yapmaz onu araç gereçleri ile birlikte düşünmelisiniz.

ama yok ille kullanacağım diyorsan surada liste var. istediğini seç. *nix sistemler için ingilizceniz yoksa ve araştırmadan zevk almıyorsanız tek tavsiye mac alın Mac OS kullanın. Eminim alternatifi uygulamalar vardır.

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_operating_systems
  • Ubuntu, Mint, Manjaro kullanılabilir. Eski bilgisayarlar için XFCE masaüstü daha iyi olur.
    Bu sistemler kodla pek uğraştırmaz ama terminali yine de kullanırsınız.
  • Ubuntu falan kurmayın. Gidin mint kde ya da cinnamon kurun. Ubuntunun yüzüne bile bakmayın. Leş gibi bir ortamı var, mint daha iyi. Elementary OS da deneyebilirsiniz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bence insanlara karşı ön yargılı olup windowsta kalın demek pek faydalı olmuyor ayrıca ubuntu kullandım ingilizceye hiç gerek duymadım inanılmaz bir türkçe kaynak var bence linux hiç kullanmamışsanız 2 işletim sistemi birlikte devam edin ben hep böyle yapıyorum yıllardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: benonur

bence insanlara karşı ön yargılı olup windowsta kalın demek pek faydalı olmuyor ayrıca ubuntu kullandım ingilizceye hiç gerek duymadım inanılmaz bir türkçe kaynak var bence linux hiç kullanmamışsanız 2 işletim sistemi birlikte devam edin ben hep böyle yapıyorum yıllardır.

2 yildir Linux Mint kullaniyorum ve bu uyariyi milleti Linux tan sogutmak icin yapmiyorum.Aksine cahilce bu ise girisip en sonunda sagda solda kendi beceriksizliklerini isletim sistemine atip,kotuleme potansiyeli olan insanlari ayiklama yontemi bu.

Niye kendim memnun kullandigim(Windows kullanmiyorum) sistemden milleti sogutayim ki?

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

quote:

Orijinalden alıntı: benonur

bence insanlara karşı ön yargılı olup windowsta kalın demek pek faydalı olmuyor ayrıca ubuntu kullandım ingilizceye hiç gerek duymadım inanılmaz bir türkçe kaynak var bence linux hiç kullanmamışsanız 2 işletim sistemi birlikte devam edin ben hep böyle yapıyorum yıllardır.

2 yildir Linux Mint kullaniyorum ve bu uyariyi milleti Linux tan sogutmak icin yapmiyorum.Aksine cahilce bu ise girisip en sonunda sagda solda kendi beceriksizliklerini isletim sistemine atip,kotuleme potansiyeli olan insanlari ayiklama yontemi bu.

Niye kendim memnun kullandigim(Windows kullanmiyorum) sistemden milleti sogutayim ki?

sizin için yazmamıştım ben :) birini hedef almadım genelde bu tarz başlıklarda olay bir süre sonra buna dönüyor sen windwosta kal kardeşime geliyor iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benonur -- 19 Mart 2017; 19:26:29 >

• benonur kullanıcısına yanıt
    Bende biraz o tonda yazdigim icin cevap verme ihtiyaci hissettim.

Bir onceki mesajimda bahsettigim tipler adami hayattan soguttur,imzamdaki forumda bu tarz tipler zamaninda iyi gicik ettiler bizi

Adam kurmus sistemi ve duzgun calisiyor ama ondan sonra LoL yok mu,su yokmu bu yokmu muhabbetine baslayip en sonunda nasil Windows kurarim tekrardana donduruyorlar.Uyarim biraz da bu yuzden :)

Bosuna bu tarz tiplerle vakit kaybetmeyelim diye :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ***Leopard***

Bende biraz o tonda yazdigim icin cevap verme ihtiyaci hissettim.

Bir onceki mesajimda bahsettigim tipler adami hayattan soguttur,imzamdaki forumda bu tarz tipler zamaninda iyi gicik ettiler bizi

Adam kurmus sistemi ve duzgun calisiyor ama ondan sonra LoL yok mu,su yokmu bu yokmu muhabbetine baslayip en sonunda nasil Windows kurarim tekrardana donduruyorlar.Uyarim biraz da bu yuzden :)

Bosuna bu tarz tiplerle vakit kaybetmeyelim diye :)

valla bence ilk başta linux+windows birlikte çok güzel 2 in 1 :)
    iyi forumlar
  • benonur kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler,size de

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Legend

Ubuntu falan kurmayın. Gidin mint kde ya da cinnamon kurun. Ubuntunun yüzüne bile bakmayın. Leş gibi bir ortamı var, mint daha iyi. Elementary OS da deneyebilirsiniz

Elementary Os u eski core 2 duo'lu emektarımda kullanıyordum yeni bir bilgisayar aldım iki ay önce tabi ister istemez windows 10 desteğinde tıkılıkalıyorum bu Lanet intel 7. nesil i serisinde 7/8/8.1 desteğinide kesti hal böyle olunca w10 kullanmak zorunlu oluyor ikinci kere c deki dosyalar bozuluyor hemde 2 hafta arayla kafama dank etti Elementary OS kurdum Huzure erdim :)

Ayrıca Ubuntu sahiden hoş değil arayüzünü bile sevmiyorum :I
  • C dili mi yazıyorsunuz? Bunun için en güzel ortam linux. En iyisini yapıyorsunuz

• Öncelikle bilgisayarı ne amaçla kullandığınız çok önemli. Eğer kodlama için kullanıyorsanız Linux'u tavsiye ederim. Başlangıç için Linux Mint , terminalde uzmanlaştıktan sonra Elementary OS uygun olur. Linux Mint'ın Arayüzü Windows'a benzerdir. Örneğin Start Screen vardır Linux mint'da .
  • quote:

C dili mi yazıyorsunuz? Bunun için en güzel ortam linux. En iyisini yapıyorsunuz

Hayır c dili yazamıyorum Yerel disk C deki dosyalar iki haftada bir düzenli olarak kendiliğinden ya siliniyor yada bozuluyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İsimsizVatandaş

quote:

C dili mi yazıyorsunuz? Bunun için en güzel ortam linux. En iyisini yapıyorsunuz

Hayır c dili yazamıyorum Yerel disk C deki dosyalar iki haftada bir düzenli olarak kendiliğinden ya siliniyor yada bozuluyor

Ben yanlış anlamışım

Nisanda creators update gelecek bir de öyle denersiniz olmadı

• Cevaplar için herkese teşekkürler.

Araştırma işine gelince bir yerde yazan bir bilginin tersi ile başka bir yerde karşılaşabiliyoruz. Bilgisayarı çok kullanan bir insan değilim.

'ThisIsJack - GTA SA - Opera - Ve birkac .exe' ile çalışan program var o kadar.

Bu yüzden sorma ihtiyacı hissettim ama anladığım kadarı ile forumda benim gibiler yüzünden çok başınız yanmış. O yüzden kızamıyorum kimseye, tekrar teşekkürler herkese.

• Windowsun yerine kullanıbilecek bir başka işletim sistemi diğer bir windows tur.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.