Şimdi Ara

Windows XP Kurulum Sırasında Donuyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
215
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

3 haftadır Windows XP kurmak için uğraşıyorum.

Sonuç hep aynı; kurulum için gerekli işlemleri yapıyorum, dosyaları kopyalıyor, sonra otomatik olarak baştan başlatıyor, o ünlü Windows yükleme ekranı açılıyor ama hemen ardından donuyor.

Birkaç yerden daha download edip tekrar denedim sonuç hiç değişmiyor.

ilk başta USB bellek kurulum denedim, sonra sırf bunun için DVD sürücü satın aldım sonuç gene aynı

Özellikle belirteyim, aynı harddiske Windows Vista 7- 8.1- 10 kurdum ve sorunsuzca kullandım (Windows XP kurmak için şu anda hepsini silinmiş durumda).

Anakartım bizzat XP uyumlu (Gigabyte ga-41 combo).

Sorun nedir arkadaşlar lütfen yardım edin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi merhaba1975 -- 1 Aralık 2016; 4:25:29 >

• Cevap yok mu?

Elinde sağlam ve temiz XP iso dosyası olan varsa paylaşırsa çok makbule geçer. (sağlam İndir'den ve diğer sitelerden download ettim kurulumda donuyor.
  • biosta belki bir ayar kapanması gerekiyordur. Harddisk kablolarını çıkarıp tekrar takın bakalım..

cd veya usb olarak kullanın diyecektm ama zaten denemişsiniz. Sorun gerçekten ilginç. Farklı downloadlar yaptıysanız tekrar tekrar indirmenize gerek yok sanırım.
  • BIOS da SATA konfigurasyonunu IDE olarak seçmen lazım eğer AHCI ya da RAID seçili ise reset atar...
  • Cevabınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Bios`da IDE ayarlarını değiştirmiştim, deneyeyim sonucu buraya yazarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.