Şimdi Ara

@@@...WINDOWS VISTA ile ılgılı tum testler ve ss ler burada...@@@ (132. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.631
Cevap
3
Favori
374.757
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: cyraxus

Arkadaşlar sormak istediğim bir kaç şey var.
    1.si dosya sistemi değiştimi?hala ntfs mi yoksa bşka bir dosya sistemimi kullanıyor vista..değiştiyse dosya sisteminin ne gibi avantajları var.
    2.si Vistanın 64 bitlik versiyonunda 32 bitlik programlar tam anlamıyla çalışıyor mu?deneyen var mı?winxp 64 bit edition gibi emulasyon gibi mi çalıştırıyor?(win xp 64 bit editionu kurdum..2 gün içinde bozdum :) )

1. hala ntfs,
    2. xp gıbı degıl 64bit cok daha guclu,
    ama program ve drıver olmadıgı ıcın anlamsız
  • inşallah sonunda iyi bişey yaparlar microsoft
  • Vista’nın kurumsal versiyonu satışta

Microsoft’un yeni kuşak işletim sistemi Windows Vista’nın kurumsal versiyonu bugün Avrupa’da satışa çıkıyor.

Microsoft’un XP’den bu yana en önemli Windows güncellemesi olan Vista’nın ilk olarak kurumsal versiyonu çıkıyor. Bireysel kullanıcıya yönelik Vista ise 30 Ocak’ta yayınlanacak. Dünya çapında bilgisayarların yaklaşık yüzde 90’ı Windows işletim sistemiyle çalışıyor.

Microsoft, Windows Vista’yı iki yıl önce çıkaracağını açıklamış, ancak teknik nedenlerden ötürü birçok kez ertelemek zorunda kalmıştı. Bazı gözlemciler Vista’nın kısa zamanda pazardan kabul göreceğini düşünürken, birçok analist Vista’nın yaygınlaşmasının orta vadede mümkün olacağını düşünüyor. Yeni Vista ile birlikte Microsoft, Office uygulamasının yeni versiyonunu da satışa sunuyor.

http://www.ntvmsnbc.com/news/392574.asp
    --------

• Arkadaslar bana kalırsa rtm 6000 i 2007 yaza kadar kullanmayız (kullanmak istemeyiz ) , eminim ki ocak 30 da cıkıcak retail versiyondan bi cok eksigimiz olucaktır , ha 2007 yaz da almıs ha cıktıgı gibi almısız . Bence şimdiden para biriktirmeye baslamak lazım . Bu arada microsoft un korsan kullanımın onune geçmek için eminim ki bi suru calısmaları vardır bi şekilde bunu yapıcaklardır .

*Bi de herkes dx10 dan bahsetmis sole etkilio bole etkilio die , ama benim bildigim kadarı ile kullandıgımız rtm de dx10 entegre deil ki . (Emin deilim).

Bu arada performanstan cok memnunum kasma problemi hiç yasamıorum . (p4 2.8 prescott, 1 gb ram , fx 5900xt)

Bi de epey bi suredir kullanıorum acık sekilde 2007 yaza kadar kullanmayı planladıgınız rtm 6000 versiyonlu vista da bi cok hata var . Cok kez mavi ekranla karsılastım :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nomex -- 1 Aralık 2006; 3:38:37 >
  • ben yaklasık 3 haftadır kullanıyorum kurdugum andan ıtıbaren mavı ekran ıle karsılasmadım... tek sorunum pci slotuna takılı olan pcmcıa adapter tanımadı
  • Mavi ekran hatası bende de çıktı hatta bir keresinde sistem tek uyarı belirtmeden kapandı ama şu haliyle bile defalarca yama yapılmış bir XP'den çok daha stabil çalıştığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bir de explorer göçmesi olmuştu ve sistem siyah ekran olarak açılıyordu. Onu da safe mode açıp geri yükleme yaparak aştım. Bu arada 6000 versiyonunu kurdum çok enteresandır sistem DVD'deki Vista'yı görmeden açılmıyor. Neden böyle oldu anlamadım ama aslında güvenlik açısından işime de yarayabilir.
  • Windows Vista Türkiye'de
    Microsoft’un XP’den bu yana en önemli Windows güncellemesi olan Vista’nın ilk olarak kurumsal versiyonu çıktı. Microsoft-Türkiye’nin kurumsal müşterileri, kurumsal lisanslama kapsamında yeni işletim sistemi Vista’yı temin edebilecek. Windows Vista’nın Türkçe 30 Ocak’ta bireysel versiyonla birlikte hazır olacak. Bireysel kullanıcıya yönelik Vista ise 30 Ocak’ta yayınlanacak.

• Arkadaşalar uzun süredir rahatsızlığım yüzünden uğrayamıyordum. Ama gördüğüm kadarıyla hala bir çok arkadaşım da benim gibi driver sorunu yaşıyor. Bende ki sorun Ekran Kartı Nvidia GeForce GO 7200 256 Mb Dahili 64 Mb paylaşımlı turbocache ekran kartımı 64 mb dahili 256 Mb paylaşımlı görmesi.

ses kartım yada başka bir donanım sorunu yaşamadım. Buarada ses kartımda HD destekli.
  • vista kurulu makinada NFS Carbon nasıl çalıştırılır?

Bilen kişiler anlatırsa sevinirim.
  • Norton antivirus 2007 nin vista için yamasının bulunduğunu duymuştum.

sitesinde bulamadım. bu konuda bilgisi olan var mı?
  • @nomex
    DXDiag'dan bir kontrol edin isterseniz. (Başlat/Çalıştır/"dxdiag")

@@@...WINDOWS VISTA ile ılgılı tum testler ve ss ler burada...@@@
  • vista beta 2 bile directx 10 vardı
  • VISTA NIN TÜRKÇESİ NE ZAMAN ÇIKAR??
  • quote:

Orjinalden alıntı: kerembey

VISTA NIN TÜRKÇESİ NE ZAMAN ÇIKAR??

30 Ocakta..
  • quote:

Orjinalden alıntı: kamenzü

vista kurulu makinada NFS Carbon nasıl çalıştırılır?

Bilen kişiler anlatırsa sevinirim.

Ben bir arkadaştan NFS Carbon DVD'sini kopyaladım.

Kurarken sorun yaşamadım. Normal DVD'den kurdu.

Açarken de sorun yaşamadım. Bir hata falan vermedi. Ve normal ilerledim bölümlerde. Hiç bir yerde sorun çıkmadı. Yani sorun çıkarma konusunda birşey yaşamadım.

Gelelim performansa. DirectX 10 etkisi var mı yok mu bilemeyeceğim çünkü bu oyunu ilk defa oynuyorum ve o da Vista'da nasip oldu

2 GB RAM + 260 GB HDD + LG 16x DVD-RW + Intel Pentium 4 2.66 GHz x86(32-bit) CPU + nVidia GeForce FX5500 256 MB ekran kartı. Şimdi RAM, HDD ve DVD-RW olarak kaliteli. CPU ve ekran kartı çok kötü olmasına rağmen XP'de çook kasacağını sanmıyorum. Vista'da azcık arada kasmalar oluyor. Çünkü Vista ve arkaplandaki diğer programlar zaten kendisi maksimum 500-600 MB yiyor. NFS Carbon eklenince az kasmalar oluyor. Ama RAM Allah'tan 2 GB ki aşırı kasmıyor. Yine istediğim şekilde oynuyorum. Ekran kartı bu oyun için aşırı kötü ama ne yapayım ben öyle pek işin efektinde uçuk grafiklerinde değilim. Arabamla sürat yaparım yarışın tadına varayım yeter bana Yani en az 1 GB RAM şart. Ki 1 GB RAM'da bile; Vista + Carbon = XP + Most Wanted'ı 512 MB'da oynamak gibi birşey

• quote:

Orjinalden alıntı: kerembey

VISTA NIN TÜRKÇESİ NE ZAMAN ÇIKAR??

Vista’nın Türkçe 30 Ocak’ta bireysel versiyonla birlikte hazır olacak. Bireysel kullanıcıya yönelik Vista ise 30 Ocak’ta yayınlanacak
  • Evet dogruymus Dx10 lanmısım ben de :D
  • Arkadaşlar sonunda buda oldu ve Vistaya TROJAN bulaştı ve şu anda can çekişiyor.
  • Arkadaşlar Vista'yı aktive ettikten sonra AERO Teması kalktı bir anda öncesinde çok iyi çalışıyordu sorunsuz ve AERO yu aktif etmek isteyince de durum yine deyişmiyor tekrar nasıl aktifleştirebilirim bilgisi olan varmı arkadaşlar çok makbule geçicek gerçekten şimdiden teşekkürler ve ayrıca sistem özellikleride aşağıda;

İntel P4 3.0 GHZ
    nVidia FX 5500 256 MB
    Ram: 2*512 DDR2
    Anakart GIGABYTE

Sistemim bu ve 1 Hafta evvel Vista'yı kurdum ve halende çatır çatır kullanıyorum ve diyebilirim ki bu sistemde XP daha fazla kasıyordu :)) Tek sorun Aero Tema sı şu an....
  • nasıl becerdin ayıptır sorması ?
    quote:

Orjinalden alıntı: DIABLOS

Arkadaşlar sonunda buda oldu ve Vistaya TROJAN bulaştı ve şu anda can çekişiyor.
  • 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.