Şimdi Ara

windows timer resolution tweak (G4560+1050 Ti Tomb Raider Benchmark) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
9
Favori
4.436
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Etkisini anlatmak istiyorum. Yani bilemiyorum gözle görülür bir akışkanlık sağlamadı. Bana göre sanki mouse hız ayarını azaltmış gibi bir şey oldu. Psikolojik direkt bir işe yarayacak diye cs go oyununda test ettim. Sanki mermiler spray yaparken daha kontrol sağlanabiliyor silaha, ama bu da mouse hızının biraz azalmasıyla alakalı olabilir. Bu ayarın mouse dışında oyunlara bir etkisi var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lautreamont -- 25 Eylül 2018; 3:25:23 >
  • Hocam Bios ayarlarında Eist ve C1E buldum ama şu C-state ayarını göremedim. Resimleri aşağıya koydum acaba benim mi gözden kaçırdığım başka birşey var ?

windows timer resolution tweak (G4560+1050 Ti Tomb Raider Benchmark)

• Jack Martin kullanıcısına yanıt
    stateleri tek ayarda tutmak yerine ayrı ayrı yazmışlar, speedstep(eist)-c1e-c3-c6-virtualization(sanal işletim sistemi kurmadıysan vmware ile falan) disable yap. ayrıca advanced ayarlarda integrated peripheralste oluyor genelde hpet bul onuda disable yap

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 6 Ekim 2018; 19:23:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

stateleri tek ayarda tutmak yerine ayrı ayrı yazmışlar, speedstep(eist)-c1e-c3-c6-virtualization(sanal işletim sistemi kurmadıysan vmware ile falan) disable yap. ayrıca advanced ayarlarda integrated peripheralste oluyor genelde hpet bul onuda disable yap
    Öncelikle yardımınız için teşekkür ederim.

Maalesef biosun altını üstüne getirdim Hpet yok sanırım o ayarı koymamışlar. Ben konuyu ilk okuduğumda Windows üzerinden kapatmıştım sanırım aynı etkiyi yaratır.

Bu arada ben i5 3570 kullanıyorum EİST kapattığımızda baz frekansı 3.4 Ghz olarak sürekli çalışmaya başladı. Normalde 3.8 Ghz Turbo frekansı mevcuttu, bu bana eksi performans getirir mi getirmez mi gibi bir düşünce oluştu aklımda..

Sonuçta G4560 3.5 Ghz Baz frekansı mevcut ve Turbosu yok sizin için sürekli 3.5 Ghz çalışması avantaj elbet ama bizim gibi Turbo frekansı bulunan işlemciler için sonuç nasıl olucak acaba ?

Edit: Herşeyi devletten beklememek lazım hemen bios girip Eist geri açtım ve işlemcim 3.6 Ghz frekansında tüm çekirdekler çalışmaya başladı. Birde CPU-Z ile Bench testleri yaptım ve fark ortada Turbo Frekansa sahip arkadaşlar Eist kapatmaz ise en azından daha iyi performans görecekleri kesin..

Tabi konu sahibi arkadaşda olduğu gibi sabit frekansı bulunan bir işlemciye sahipseniz kapatabilirsiniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 6 Ekim 2018; 21:27:45 >
  • Jack Martin kullanıcısına yanıt
    windows güç planıyla alakalı o durum dengelide kullanıyorsan yüzde 20miydi 30muydu tasarrufa sokan gizli bir ayar var güç planının içinde yüksek performansa çekip tekrar kontrol edermisin. i5 7400de eist kapalı 3.3ghzde mesela olması gerektiği gibi bende
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rogue Agent

windows güç planıyla alakalı o durum dengelide kullanıyorsan yüzde 20miydi 30muydu tasarrufa sokan gizli bir ayar var güç planının içinde yüksek performansa çekip tekrar kontrol edermisin. i5 7400de eist kapalı 3.3ghzde mesela olması gerektiği gibi bende
    Yok hocam güç seçenekleride Yüksek Performans modundaydı ama genede öyleydi, şu an sorun yok.

Edit: Geriye kalan tüm ayarlarıda uyguladım ve temiz format sonrası yaptım bunu witcher 3 yükleyip performans değişikliği varmı diye bakacağım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jack Martin -- 16 Ekim 2018; 21:55:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jack Martin

Yok hocam güç seçenekleride Yüksek Performans modundaydı ama genede öyleydi, şu an sorun yok.

Edit: Geriye kalan tüm ayarlarıda uyguladım ve temiz format sonrası yaptım bunu witcher 3 yükleyip performans değişikliği varmı diye bakacağım..

Alıntıları Göster
    win10 kullaniyorsan sadece oyun ve dusuk latency odakli kirptigim win10 ltsb surumu var forumda konudan pm uzerinden dagittigim onu paylasabilirim. win10 oyunlarda stutter drop vs yapan kaynaklari somuren bas edilemeyecek kadar gereksiz seylerle dolu. en son careyi boyle buldum ben dx12 olayi olmasa win7 kullanmaya devam edecektim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rogue Agent kullanıcısına yanıt
    Hocam hort gibi olacak ama ben disabledynamictick yes komutunu kullanıyorum ayrıca HPET kapattığımda timer resolutiondaki anlık değerim 15.000 küsüre çıkıyor biostan aktif ettikten sonra baktığımda 0.900 küsüre düşüyor maximum yapmadan önce programın gösterdiği değerler bunlar. Bu durumda HPET açık bırakmam daha mı avantajlı olur benim için ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeffogu

Hocam hort gibi olacak ama ben disabledynamictick yes komutunu kullanıyorum ayrıca HPET kapattığımda timer resolutiondaki anlık değerim 15.000 küsüre çıkıyor biostan aktif ettikten sonra baktığımda 0.900 küsüre düşüyor maximum yapmadan önce programın gösterdiği değerler bunlar. Bu durumda HPET açık bırakmam daha mı avantajlı olur benim için ?
    hpet'in cekirdekler arasi senkronizasyon yapmasindan kaynaklanan gecikmesini wintimertester ile kontrol edebilirsin. kapatinca daha dusuk bir deger goreceksindir mutlaka. hpet zamanlayiciyi genelde serverlar kullaniyor hata oranini en aza indirmek icin ecc ramler ile. render ve oyun icin kullanimda kapatilmasi gerekir. bcdedit /set useplatformclock no komutuda ekle cmd den. windows 10'da bunu yapinca zaten otomatikman oyuna falan girince 1.0 ve asagisi bir degere cekiyor timer resolution'ı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • hpet işlemtim sistemi ve aygıt yoneticisinden kapalı (bios'umda ayar yok)

sanırım cok azda olsa bi performans artısı elde ettım gibi ama işlemcim overcloklu 3.6'da calısıyor cpuid ile normal gozukuyor c1e, speedstep vs hersey kapalı yanı frekanslar hep 3.6'da çalışıyor

ama bu işlemlerden sonra görev yoneticisi farklı cpuid farklı kafama takıldı

bide az once lolun 9.5 guncellemısını yaparken pc acayip kastı normal programlar cpuid acmaya calıstıgımda gec tepki vergi keza görev yonetıcısıde oyle ama bi sorun suan yok gibi hpet ayarları bu seıklde kalırsa gunluk kullanımdakı uygulamaları yavaslatabılır mi fikri olan acıklarsa sevinirim
  • vhmproject kullanıcısına yanıt
    güç modu yüksek performansta mı? görev yöneticisine pek takılma dostum ram hızını falanda komple yanlış gösterdiği oluyor bazı cihazlarda, cpuid'yi referans al. hpetin günlük kullanımda bir etkisi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rogue Agent -- 10 Mart 2019; 15:22:59 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.