Şimdi Ara

Windows telefonlara son darbe Flipboard'dan geldi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Universal uygulama olayı geliştiriciye kalmış. Flipboard masaüstü tarafında halen mağazada mevcut.

• kamera dışında bir uygulama kalmayacak bu gidişle
  • quote:

Orijinalden alıntı: sınav_testmis_kanka

quote:

Orijinalden alıntı: Revolution

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Dünyanın neredeyse tamamına işletim sistemi satan ve yıllarca hakim olan,''yazılım'' işinde tecrübeli olan MS.Sen gel sidikli telefon yazılımını eline yüzüne bulaştır,koca markayı rezil et,alanı pişman et anlayamadım bunların yaşadığı kafayı

Kendi inadının kurbanı oldu.

MS'in bu tür hataları oldukça fazladır.

İstese güzel işler çıkarabilen şirket.

Tekel olmanın verdiği bir rehavet var adamlarda.

Yönetimi sülalem raad panpa kafasında.

Kesinlikle ben de aynı düşüncedeyim.

Zamanında internet explorer ile web tarayıcı alanında da tekel konumdaydılar. Sonra noldu? Chrome çıktı sildi süpürdü piyasayı. Microsoft tekel olmuş olmanın verdiği rahatlıkla bu alandaki yeniliklere uzun süre ayak uydurmadı bile. Aynı şeyin yarın bir gün Windows'un da başına gelmeyeceğinin bi garantisi yok.

O imkansıza yakın işte hacı.

Direct-X kadar güçlü bir alternatif yaratılması lazım.

Bir de bu kadar işlevsel ve geniş kütüphanelerin alternatiflerinin de yaratılmış olması lazım.

Hocam dediğin sadece teorik olarak doğru. Windows için yazılmış milyar tane program var. Aklına gelen herhangi bir şey için Google da arama yapsan o işle ilgili bir program görüyorsun. DirectX ı saymıyorum bile. Bu kadar şeyin 0 dan tekrar yeni bir işletim sistemi için yazıldığını hayal bile edemiyorum. Senin torununun torunu bile kişisel bilgisayarlarında Windows kullanır.

• Microsoft'unda çok umurundaydı zaten bu tarz haberler, Onlarda hepsi desteği bıraksa'da kurtulsak diyordur büyük ihtimal.
  • Geçen yaz Nokia Lumia 1520 cihazımı 1000₺'ye satmıştım. Telefonu aldığımda, normal fiyatı 2200₺ idi. Hepsiburada'da kampanya oldu, 20-25 adet Nokia Lumia 1520'yi 1500₺'den sattılar. Hemen kapmıştım tabii. O zamanlar bir şeyler vaat ediyordu Windows Phone. Cihaz da hoşuma gidiyordu. Gerçekten de sağlam cihazdı.

Neyse, alan adam İstanbul'dan Ankara'ya sırf telefon için gelmişti. Adam Windows Phone hastasıydı, yok böyle bir şey. Onda da Nokia Lumia 1520 varmış, çaldırmış. Piyasada sıfırını da bulamayınca, ta Ankara'ya benim telefonu almaya geldi.

50 sene sonra torunlarım, "Dede, hayatının gölü neydi?" diye sorduklarında, işte bunu anlatacağım.

Buradan e-Militarist'e de selam olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kadirirdem

Yukarıda arkadaşın dediği gibi Whatsapp gittikten sonra işi biter.

yaşam 'da, forum 'da "copy paste" için +2 verildikçe söğüş hep olacak !
  • adam yerine koyuyormuş
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Revolution

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: kımyasal

Dünyanın neredeyse tamamına işletim sistemi satan ve yıllarca hakim olan,''yazılım'' işinde tecrübeli olan MS.Sen gel sidikli telefon yazılımını eline yüzüne bulaştır,koca markayı rezil et,alanı pişman et anlayamadım bunların yaşadığı kafayı

Kendi inadının kurbanı oldu.

MS'in bu tür hataları oldukça fazladır.

İstese güzel işler çıkarabilen şirket.

Tekel olmanın verdiği bir rehavet var adamlarda.

Yönetimi sülalem raad panpa kafasında.

Kesinlikle ben de aynı düşüncedeyim.

Zamanında internet explorer ile web tarayıcı alanında da tekel konumdaydılar. Sonra noldu? Chrome çıktı sildi süpürdü piyasayı. Microsoft tekel olmuş olmanın verdiği rahatlıkla bu alandaki yeniliklere uzun süre ayak uydurmadı bile. Aynı şeyin yarın bir gün Windows'un da başına gelmeyeceğinin bi garantisi yok.

O imkansıza yakın işte hacı.

Direct-X kadar güçlü bir alternatif yaratılması lazım.

Bir de bu kadar işlevsel ve geniş kütüphanelerin alternatiflerinin de yaratılmış olması lazım.

Bir dal Vulkan verelim?
    https://www.wikiwand.com/en/Vulkan_(API)
    https://www.wikiwand.com/en/Vulkan_(API)#/Software_that_supports_Vulkan
    https://www.wikiwand.com/en/List_of_games_with_Vulkan_support

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***Leopard*** -- 6 Eylül 2017; 23:41:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: arel.gr

adam yerine koyuyormuş

Virgülü nereye koyacam bilemedim. size zahmet

• Ben windosw'un kazigini ta 2011 de yedim.. O zaman htc titan almistim kamera olarak muazzam ve wp 7.8 vardı, 20 yıl once cikan ericsson da bile arama bekletme yonlendirme varken evet wp de yoktu yonledirme kodunu girmek zorundaydin, neyse o zaman uzerine fazla dusmedim. 2012 de wp8 cikti bu defa da adamlar htc titana 8 destegi vermediler. Daha dogrusu wp 7.8 hicbir cihaza destek vermediler. Bu sefer de yine arama yonlendirme ve cagri bekletme yok. O sirada burda bana olumune wp savunanlar vardi, zaten biri kendini biliyor. Adama diyorum ki arama yonlendirme yok ayarlarda verdigi cvp e o zaman sende #21# secenegi ile yap diyordu. Bu dedigim sey de 8.1 guncellemesi ile geldi. Windows Phone piyasadan tamamen silindi, ha bazi firmalar bir iki model yapti ama onu da kurumsal firmalar alir. Bir daha wp savunan gorursem kurekle kafasina vuracam yeter be defolun gidin. İnsanlar sizin yonledirmelerinizle zamaninda aldi hepsi de aldigina bin pisman

• Ah microsoft ah bunu bilerek yaptılar bu platformu bilerek bitirdiler ama neden?

• kaazto28 K kullanıcısına yanıt
    Keşke yapsaLar..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Türbülans Havayolları A.Ş

Ben windosw'un kazigini ta 2011 de yedim.. O zaman htc titan almistim kamera olarak muazzam ve wp 7.8 vardı, 20 yıl once cikan ericsson da bile arama bekletme yonlendirme varken evet wp de yoktu yonledirme kodunu girmek zorundaydin, neyse o zaman uzerine fazla dusmedim. 2012 de wp8 cikti bu defa da adamlar htc titana 8 destegi vermediler. Daha dogrusu wp 7.8 hicbir cihaza destek vermediler. Bu sefer de yine arama yonlendirme ve cagri bekletme yok. O sirada burda bana olumune wp savunanlar vardi, zaten biri kendini biliyor. Adama diyorum ki arama yonlendirme yok ayarlarda verdigi cvp e o zaman sende #21# secenegi ile yap diyordu. Bu dedigim sey de 8.1 guncellemesi ile geldi. Windows Phone piyasadan tamamen silindi, ha bazi firmalar bir iki model yapti ama onu da kurumsal firmalar alir. Bir daha wp savunan gorursem kurekle kafasina vuracam yeter be defolun gidin. İnsanlar sizin yonledirmelerinizle zamaninda aldi hepsi de aldigina bin pisman

wp 7.8 her ne kadar 8'e benzese de kernel tamamen baştan yazıldı. 7.8 cihazlara güncelleme veremediler bu yüzden. tabii bu tür hamleler zaten zayıf olan kullanıcı kitlesini hepten bitirdi.

artık ms çalışanları bile wm telefon kullanmıyor. burda hala wm savunan varsa kafayı yemiştir kusura bakmasın. kendi elemanları bile rahatça alay ediyor wm ile. o derece.

• neymiş çok yenilik iyi değilmiş :)
  • Mesut abi dediydi.????

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.