Şimdi Ara

Windows tablette hem şarj hem otg ''y'' kablo şeması ve yapımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
8
Favori
9.942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

lehim aşaması

ve final

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord_keles -- 29 Ocak 2015; 1:12:49 >

• Gayet güzel anlatmışsınız. Yalnız son fotoğraftaki " :D " koymanız hoş olmamış. Ayrıca lehim yapmadan önce her kabloya makaron koymanız iyi olabilir. Dikkatsiz arkadaşlar kabloları birbirine dokundurabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Olumlu dönüşünüz için teşekkürler ben lehim aralarına silikon yaptıgım için bende sıkıntı olmadı yapan arkadaslarda kendilerine göre silikon - makaron - bant vs koyabilirler
    Smile ise bir arkadaşa göstermek için koymuştum öle kaldı çok rahatsız edici ise düzenlerim

Ek olarak ben micro usb kablo kesmemek için çift dişi usb kullandım isteyen birleşim kısmını micro usb ilede yapabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lord_keles -- 29 Ocak 2015; 17:00:18 >
  • Güzel olmuş Yararlı bir çalışma.
  • Biyturs_OnSr kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • lord_keles kullanıcısına yanıt
    hocam mini usb baglanarak ayni semayla android cihazda da kullanilabilir mi farkli birsey yapmak gerekir mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • bu çalışıyormu şimdi ya. millet 40 çeşit kablo aldı da çalışmadı. bu çalıştı mı ? benimde aklımda var dı bunu denemek üşenmekten yapmamıştım. kardeş helal olsun ya. Allah razı olsun bu arada.
  • Harici hdd takili iken batarya sarji artiyor mu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kaya

hocam mini usb baglanarak ayni semayla android cihazda da kullanilabilir mi farkli birsey yapmak gerekir mi?

android tablete bişey diyemem s3 de çalışmadı bu şekilde bu windows tablete yönelik gibi genede denemeniz lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oktayakgoz

bu çalışıyormu şimdi ya. millet 40 çeşit kablo aldı da çalışmadı. bu çalıştı mı ? benimde aklımda var dı bunu denemek üşenmekten yapmamıştım. kardeş helal olsun ya. Allah razı olsun bu arada.

Evet sorunsuz bir şekilde çalıştı hdd okuma vss ama adaptorun amperi birazdaha yuksek olmalı akım yeterli gelmiyor tablete kendi adaotorü ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: Smile Man

Harici hdd takili iken batarya sarji artiyor mu

oluyor ama sarj adaptürü ile ve pc usb ile gelen akım tam yeterli olmuyor amperi yüksek bir cihaz lazım onuda her kullanıcı denememeli
  • bu şekilde bi kabloyla şarj simgesi çıksa da düşük akım çeker. data pinleri (yeşil ve beyaz arasına 1K direnç koymak lazım.
  • Arkadaşlar yaptım. Gayet güzel oldu sorunsuz çalışıyor.
    Bir bakıverin.
    Teşekkürler...
    Şema;
    https://www.dropbox.com/s/he1d230yx027qvv/3.JPG?dl=0
    Bitmiş hali;
    https://www.dropbox.com/s/cgccchypuut6ar2/4.jpg?dl=0
    Yavaş Şarj;
    https://www.dropbox.com/s/z396ywdk4lj9qw1/5.jpg?dl=0
    Hızlı Şarj;
    https://www.dropbox.com/s/pq2fhsg0roof254/6.jpg?dl=0

bu sistemde şarj yükselmiyor. hatta doluyor gözüktüğü halde şarj azalıyor. bir çözümü yokmu acaba.
  • hızlı şarj için data uçlarının bir kaç saniye kısa devre olması yetiyor mu? eğer öyleyse sorun basit bir 6 kontaklı anahtarla çözülebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertac-73

bu sistemde şarj yükselmiyor. hatta doluyor gözüktüğü halde şarj azalıyor. bir çözümü yokmu acaba.

İki üç saatlik kullanımda hiç şarj kaybı yaşamadım aksine yükseldi ve taşinabilir hdd-mause-klavye de takılı idi belki sizin yaptıgınızda sıkıntı olmuştur.... Şuan elimde tablet olmadıgı için başka düzenleme yapamıycam....
    adaptörün kablosunu kısalttım. şimdilik yavaş da olsa hem şarj hem maus kullanabiliyorum. faydalı çalışma için teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedyarrow

hızlı şarj için data uçlarının bir kaç saniye kısa devre olması yetiyor mu? eğer öyleyse sorun basit bir 6 kontaklı anahtarla çözülebilir.

Evet yeterli oluyor...
  • fotoğraftaki gibi ufak bir 6 pinli (biribirinden bağımsız 2 konumlu anahtar) anahtar kullanarak butona basılıyken data pinlerini kısa devre yaparken usb cihazların bağlantısını kesiyor. bu durumda şarj moduna geçiyor. daha sonra anahtarı diğer konuma alıp kısa devreyi kaldırmış ve usb cihazları bağlamış oluyoruz. bu bağlantı basit bir anahtarla tüm sorunları çözüyor.

Windows tablette hem şarj hem otg ''y'' kablo şeması ve yapımı Windows tablette hem şarj hem otg ''y'' kablo şeması ve yapımı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi speedyarrow -- 23 Şubat 2015; 12:08:12 >

• Ellerine sağlık.
    İşyerinde her bir şey var ama 6 pinli çift kontak bir anahtar bulamadım valla
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.