Şimdi Ara

Windows'ta Hdd'lerin Gücünü Kesme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
795
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Windows'ta harddisklerin çalışmaması için tamamen nasıl kapatabilirim? Otomatik kapanma modu aktif fakat bi süre sonra kendiliğinden yine açılıyor.

Aygıt yöneticisinden devre dışı bıraktım yine de çalışıyor. İnternette de bu konu ile ilgili düzgün bir şeyler bulamadım.

Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Revosleep programı bu işe yarar, tamamen kapatmak istiyorsanız BIOS'dan disable edebilirsiniz.

• poko001 P kullanıcısına yanıt

Cevabın için teşekkürler programı bir deneyeyim.

• Bahsettiğiniz bekleme veya uyku modu hariç illa çalışırlar ve herhangi en ufak işlemler de bile (o HDD içerisinde olmasa da) aktif olmaları mümkündür.

Benim ve çevremin de muzdarip olduğu hususlardan denebilir. İvedilikle 2.5 inç SSD ve/veya M.2 SSD'lerin fiyatlarının daha da ucuzlamasını temenni ediyoruz ama pandeminin bitmesi vb. etkenlerden dolayı daha çok zaman var desek yanlış olmaz.

• Revosleep ile kapatılan disk hiçbir şart altında uyanmaz, birimi kitler, erişimi keser ve sürücüyü devredışı bırakır.

• Buradaki meseleyi doğru anlamak lazım. “Windows üzerinden” şeklinde belirtilmiş yani ekstra herhangi bir şeye başvurulması düşünülmüyor. Akabinde istenildiği zaman (herhangi hiçbir ekstra işlem yapmadan) diske erişim sağlanması durumu da mevcut. Yoksa; “ben bu diski ne olursa olsun kapatayım, işim olduğunda ek programları vb. devre dışı bırakarak açarım” gibi bir istek belirtilmemiş.

İşin özü sadece ama sadece Windows üzerinden çözümü var mı yok mu tüm mesele bundan ibaret. Gördüğüm ve bildiğim kadarıyla herhangi bir çözümü yok.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.