Şimdi Ara

WİNDOWS SİSTEM DE E5200 @ 2.5GHZ 1.90 GHZ NE DEMEK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
4.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • WİNDOWS DENEYİM DİZİMİNDE VİSTANIN İŞLEMCİ BÖLÜMÜNDE PENTINUM DUAL CORE CPU E5200 @ 2.50 GHZ 1.90 GHZ YAZIYOR BU NE DEMEK BENİM İŞLEMCİM 1.90 DAMI ÇALIŞIYOR YOKSA

• quote:

Orjinalden alıntı: selim321

WİNDOWS DENEYİM DİZİMİNDE VİSTANIN İŞLEMCİ BÖLÜMÜNDE PENTINUM DUAL CORE CPU E5200 @ 2.50 GHZ 1.90 GHZ YAZIYOR BU NE DEMEK BENİM İŞLEMCİM 1.90 DAMI ÇALIŞIYOR YOKSA

tam olarak konunu anlayamadım biraz daha açar msın?

• Resimde görüleceği gibi işlemci hızı 987 MHz. gözüküyor. Bazı işlemler yaparken vs.. kontrol edin bu değer otomatik yükselecektir. İşletim sistemi boşta iken harcanan gücü (elektrik) ve ısınmayı düşürmek için işlemci hızı düşmektedir. Anakartın bir özelliğidir. Biostan vs kapatılabilirsede, iyi ve faydalı bir özelliktir. SpeedStep özelliği sayesinde işlemcinizin yük altında değilken işlemci hızı düşürülür. Bu sayede daha az güç harcar ve işlemci fazla ısınmaz. Bu özellik BIOS üzerinden ayarlanabileceği gibi açık durmasının hiç bir zararı yoktur. Kısacası: Sistem boşta olduğu zaman MHz. düşürüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: steyy

quote:

Orjinalden alıntı: selim321

WİNDOWS DENEYİM DİZİMİNDE VİSTANIN İŞLEMCİ BÖLÜMÜNDE PENTINUM DUAL CORE CPU E5200 @ 2.50 GHZ 1.90 GHZ YAZIYOR BU NE DEMEK BENİM İŞLEMCİM 1.90 DAMI ÇALIŞIYOR YOKSA

tam olarak konunu anlayamadım biraz daha açar msın?
    sizin işlemci hızınızı gösterdiği yerde vista deneyim dizininde sadece 2.5 yazması gerek benim işlemci hızı normalde o yanında neden 1.90 yazıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: nihat35nihat

Resimde görüleceği gibi işlemci hızı 987 MHz. gözüküyor. Bazı işlemler yaparken vs.. kontrol edin bu değer otomatik yükselecektir. İşletim sistemi boşta iken harcanan gücü (elektrik) ve ısınmayı düşürmek için işlemci hızı düşmektedir. Anakartın bir özelliğidir. Biostan vs kapatılabilirsede, iyi ve faydalı bir özelliktir. SpeedStep özelliği sayesinde işlemcinizin yük altında değilken işlemci hızı düşürülür. Bu sayede daha az güç harcar ve işlemci fazla ısınmaz. Bu özellik BIOS üzerinden ayarlanabileceği gibi açık durmasının hiç bir zararı yoktur. Kısacası: Sistem boşta olduğu zaman MHz. düşürüyor.
    quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

Resimde görüleceği gibi işlemci hızı 987 MHz. gözüküyor. Bazı işlemler yaparken vs.. kontrol edin bu değer otomatik yükselecektir. İşletim sistemi boşta iken harcanan gücü (elektrik) ve ısınmayı düşürmek için işlemci hızı düşmektedir. Anakartın bir özelliğidir. Biostan vs kapatılabilirsede, iyi ve faydalı bir özelliktir. SpeedStep özelliği sayesinde işlemcinizin yük altında değilken işlemci hızı düşürülür. Bu sayede daha az güç harcar ve işlemci fazla ısınmaz. Bu özellik BIOS üzerinden ayarlanabileceği gibi açık durmasının hiç bir zararı yoktur. Kısacası: Sistem boşta olduğu zaman MHz. düşürüyor.

ark.. anlayabilmiş hemen cevapı yapıştırdı

• quote:

Orijinalden alıntı: steyy

quote:

Orjinalden alıntı: nihat35nihat

ark.. anlayabilmiş hemen cevapı yapıştırdı

Alıntıları Göster
    peki kapatsam iyi olurmu enerji tasarrufu vs önemli değil en performanslı hangi şekilde olur kasa zaten 17 derece boşta

• quote:

Orijinalden alıntı: selim321

peki kapatsam iyi olurmu enerji tasarrufu vs önemli değil en performanslı hangi şekilde olur kasa zaten 17 derece boşta

Alıntıları Göster
    dayıoglu zaten istedigin performansı işlemcin ihtiyacın oldugunda sana veriyor
    ama istemediginde de bırakta az calışsın zavallı
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilsisco

dayıoglu zaten istedigin performansı işlemcin ihtiyacın oldugunda sana veriyor
    ama istemediginde de bırakta az calışsın zavallı

Alıntıları Göster
    G31M-ES2L anakartı var bu işlemciyi biraz hızlandırmak istiyorum bir world belgesi açarken kasıyo olurmu bu anakartla
  • quote:

G31M-ES2L anakartı var bu işlemciyi biraz hızlandırmak istiyorum bir world belgesi açarken kasıyo olurmu bu anakartla

Alıntıları Göster
    harıcı ekran kartınız yoksa ve ramınızde 2gb ve altı ıse sıstemınızde asıl yavaslık bundandır ramınızı yukseltmenız daha ıyı olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: pegasus1881

harıcı ekran kartınız yoksa ve ramınızde 2gb ve altı ıse sıstemınızde asıl yavaslık bundandır ramınızı yukseltmenız daha ıyı olur

Alıntıları Göster
    hıs 4670 var 1 gb
    2 gb ram var
  • quote:

hıs 4670 var 1 gb
    2 gb ram var

Alıntıları Göster
    vısta ıcın 2 gb sınır degerdır vısta 32bıt ıse ramınızı 1gb vısta 64bıt ıse 2gb daha ılave edıp arttırırsanız hıssedılır bır hızlanma olur
  • quote:

hıs 4670 var 1 gb
    2 gb ram var

Alıntıları Göster
    sistem iyiyse format at düzelir
    yoksa bir dolu nedeni olabilr
    arkaplanda calışan programlardan, virüsten, gereksiz görsellerden, vistadan, ısınma probleminden..
    aklıma gelenler bunlar ama format +XP sorunu cözer hızlanır bilgisayar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilsisco

sistem iyiyse format at düzelir
    yoksa bir dolu nedeni olabilr
    arkaplanda calışan programlardan, virüsten, gereksiz görsellerden, vistadan, ısınma probleminden..
    aklıma gelenler bunlar ama format +XP sorunu cözer hızlanır bilgisayar

Alıntıları Göster
    32 bit te asıl istediğim biraz işlemciyi kullanmak hızını arttırsam sorunmu olur herkes bu işlemciyle 3.5 vs civarında kullanıyor birazda merak
  • quote:

32 bit te asıl istediğim biraz işlemciyi kullanmak hızını arttırsam sorunmu olur herkes bu işlemciyle 3.5 vs civarında kullanıyor birazda merak

Alıntıları Göster
    g31 chıpsetlerın owerclock yetenegı cok ıyı degıldır genelde ama azda olsa yapabılırsınız ama bıraz teferruatlıdır anlamıyorsanız pek bulasmayın derım + stock fan ıle o.c de cogunlukla sıcaklık artısı sorun olmaktadır fan almanızda gerekebılır

• quote:

g31 chıpsetlerın owerclock yetenegı cok ıyı degıldır genelde ama azda olsa yapabılırsınız ama bıraz teferruatlıdır anlamıyorsanız pek bulasmayın derım + stock fan ıle o.c de cogunlukla sıcaklık artısı sorun olmaktadır fan almanızda gerekebılır

Alıntıları Göster
    anladım peki 720 p izliyorum oyun vs fazla oynamıyorum bu vista yı kaldırıp xp kurucamda filmlerde görüntüde fark olurmu vista daha mı iyi olur film görüntülerinde

• quote:

anladım peki 720 p izliyorum oyun vs fazla oynamıyorum bu vista yı kaldırıp xp kurucamda filmlerde görüntüde fark olurmu vista daha mı iyi olur film görüntülerinde

Alıntıları Göster
    xp vısta gıbı asırı sıstem kaynagı-ram kullanmadıgı ıcın tabıkı bır hızlanma olacaktır bence suan ıcın xp sp3 fazlası ıle yeterlı bır ısletım sıstemıdır
  • quote:

xp vısta gıbı asırı sıstem kaynagı-ram kullanmadıgı ıcın tabıkı bır hızlanma olacaktır bence suan ıcın xp sp3 fazlası ıle yeterlı bır ısletım sıstemıdır

Alıntıları Göster
    yok o şekilde değil görüntü doku kalitesi olarak bu dx10 un filmlerde bir katkısı varmı
  • quote:

yok o şekilde değil görüntü doku kalitesi olarak bu dx10 un filmlerde bir katkısı varmı

Alıntıları Göster
    vısta oyunlarda dx10 kullanabıldıgı ıcın daha kalıtelı goruntu verebılır ama bu sızın oyun ıcerısınden yaptıgınız ayarlarlada alakalıdır .fılm ve vıdeolarda ıse goruntu kalıtesınde dx10 veya dx9 olması bırseyı degısıtrmez kaynak goruntu ne ıse o kalıteyı alırsınız
  • quote:

vısta oyunlarda dx10 kullanabıldıgı ıcın daha kalıtelı goruntu verebılır ama bu sızın oyun ıcerısınden yaptıgınız ayarlarlada alakalıdır .fılm ve vıdeolarda ıse goruntu kalıtesınde dx10 veya dx9 olması bırseyı degısıtrmez kaynak goruntu ne ıse o kalıteyı alırsınız

Alıntıları Göster
    anladım o zaman vistada durmanın bi anlamı yok
    teşekkürler
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: pegasus1881

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.