Şimdi Ara

Windows Phone 7 Türkiye'de! 'Bütün detaylar bu videoda'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
244
Cevap
0
Favori
41.533
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Dünyanın en büyük yazılım üreticisi olarak Microsoft, akıllı telefon pazarında da çıtayı yüksek tutmayı hedefliyor. Ekim ayında duyurduğu Windows Phone 7 platformuyla akıllı telefon arenasında yeni bir sayfa açan ve Google'ın Android ile Apple'ın iOS işletim sistemlerini geride bırakmayı hedef koyan Microsoft, bu amaç doğrultusunda önemli bir adım attı.

Dün yaptığı resmi açıklama ile Windows Phone 7'nin Mango kod adlı yeni sürümünü duyuran firma, akıllı telefonlara 500 yeni özellik eklediğini açıkladı. Multitasking (çoklu uygulama çalıştırma) ve Internet Explorer 9 entegrasyonu gibi güncellemelere ek olarak sosyal ağlar, rehber ve bulut odakllı çok sayıda güncelleme Mango sürümüyle gelenler arasında.

Nokia'nın da Windows Phone 7 platformuna dahil olmasıyla birlikte dünya çapında agresif bir yayılma politikası izlemesi beklenen Microsoft, Windows Phone 7 tabanlı akıllı telefonları yakın gelecekte Türkiye pazarına da sunacak. İşte tüm gelişmeleri Microsoft Türkiye'nin mobil çözümlerden sorumlu yöneticisi Egemen Gönen ile konuştuık.

• WP nin o saçma kısıtlamalarından hiç bir haber yok. Yenilik dedikleri mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatmak. Koydukları bir kaç performans güncellemesi, yeni tarayıcı ve multitasking. Tarayıcı da flash desteklemiyor. Teknoloji bu hızda ilerlerken olamayan bir şeyin yaygınlaşmasını mı bekliycem yoksa var olandan en hızlı şekilde faydalanmaya mı çalışacam. Galaxy S2 nin tarayıcısını gördük, üstüne laf etmeye gerek yok sanırım. Zamanında stabiliteyi bozar diye multitasking in olmamasını kabul edenleri de görmek istiyorum şimdi. Bunlarla beraber nerede bu 500 yenilik merak ediyorum. Sitelere bakıyorsun, hiç birinde adam akıllı detay yok, 3-5 şeyden bahsedip geçmişler.

Kişiselleştirilebilmekten uzak, saçma bir ana ekran ve yazılarla boğulmuş bir menü tasarımıyla mı iyi kullanıcı deneyimi yaşatacaklar orası da soru işareti.

Aslında fazla yorum yapmaya da gerek yok, temel anlamda ilk çıktığından beri belli zaten, oluşturulmaya çalışan yapı Apple/iOs taklitçiliğinden ibaret. Benzer kısıtlamalar, benzer eksiklikler ve bunları kapatan akıcı işletim sistemi/arayüzü, kapalı kod oluşu, oluşturulmaya çalışılan marketplace/store mantığı vs vs. Bakalım nereye varabilecekler.
  • An itibariyle iPhone kullanıcısıyım ama bir sonraki telefonum ya Android ya da Windows Phone 7 olacak. Özellikle WP7 Mango update'i ile mükemmele ulaşmış vaziyette. Merakla bekliyoruz, hem de Türkiye'de WP7 kullanan sayılı kişilerden olma ayrıcalığı da var. Microsoft zaten gözünüz kapalı güvenebileceğiniz, dünyanın sayılı büyük firmalarından. Bence bu işi layıkıyla yapacaklar.
  • Bence önümüzdeki yıllarda Android 1. sırayı, WM de 2. sırayı alacak , rekabet iyice artacak
  • mikrofon komedi ya , hala kaldımı o mic lerden :D
  • işletim sisteminin tutunabilirliği = uygulama sayısı
  • iOs'daki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Apple'ın Yerini Kimse Alamaz
    Birde Şöyle Düşünmek Lazım iOs Sadece iPhone Kullanılıyor Android ise Akıllık Telefonların %80'ine yakın Oranda Kullanılıyor Yani Bence Başarılı Olan iOs'dur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

iOs'daki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Apple'ın Yerini Kimse Alamaz
    Birde Şöyle Düşünmek Lazım iOs Sadece iPhone Kullanılıyor Android ise Akıllık Telefonların %80'ine yakın Oranda Kullanılıyor Yani Bence Başarılı Olan iOs'dur.

ayfon fanboy detected.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

iOs'daki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Apple'ın Yerini Kimse Alamaz

ayfon fanboy detected.

Mission Complete

• 18000'den daha fazla uygulama var şu anda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cok gec kalindi. statu sahibi olmak icin wm kullanilmaz.

not edin bunu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • salak apple en büyüğüyken gitgide kayboluyor

flash destekleme sen telefona mp3 atmak için dahi 150mblık bir programı zorunlu kıl istore harici program yüklemesine izin verme.....
  • röpörtaj için teşekkürler

ileride telefonumu değiştirirsem seçenekler arasına ekledim wp7 :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.kiLLerMan

quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_ iOsdaki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Appleın Yerini Kimse Alamaz Birde Şöyle Düşünmek Lazım iOs Sadece iPhone Kullanılıyor Android ise Akıllık Telefonların %80ine yakın Oranda Kullanılıyor Yani Bence Başarılı Olan iOsdur.
    ayfon fanboy detected.

hahaha :D:D ben iphone kullanıom en fazla 30 program yükledim oda çoğu oyun.o kadar fazla yazılmış şey var ama ihtiyaç gören çok az. bir sonraki telefonum wm7 olacak.
  • Wphone 7 tarayıcı konusunda uçmuş resmen.Oneydi be...
    O değilde keşke microsoft symbiana da el atsa...
    Symbian7 Olsun ismide...
    Ayrıca rekabet olması çok önemli.Rekabet yoksa kaybeden biz oluruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: K0rkunc

salak apple en büyüğüyken gitgide kayboluyor

flash destekleme sen telefona mp3 atmak için dahi 150mblık bir programı zorunlu kıl istore harici program yüklemesine izin verme.....

apple bir yere kaybolmaz elma curur gene kaybolmaz merak etme apple satin alan onca insan flash player a bakarak almiyordur emin ol
  • wm7 ile ilgili benim çok umudum var.ama henüz türkiyeye giriş yapmadı.belki de bir anlamda iyi oldu.şu an wm7 ios 2.0 seviyesinde bir işletim sistemi benim anladığım kadarıyla.mango güncellemesiyle ios 4.0 ı yakalayacak gibi gözüküyor.türkiyeye getirecekleri telefonları merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kogane

mikrofon komedi ya , hala kaldımı o mic lerden :D

pfff
  • İphone Logosu ve İos Ölmedikçe Apple tam gaz devam...
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego
    cok gec kalindi. statu sahibi olmak icin wm kullanilmaz.
    not edin bunu...

WM kullanarak statü sahibi olmaya çalışan kim anlamadım.
    Tüketiciler mi? Microsoft mu?
  • WP nin o saçma kısıtlamalarından hiç bir haber yok. Yenilik dedikleri mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatmak. Koydukları bir kaç performans güncellemesi, yeni tarayıcı ve multitasking. Tarayıcı da flash desteklemiyor. Teknoloji bu hızda ilerlerken olamayan bir şeyin yaygınlaşmasını mı bekliycem yoksa var olandan en hızlı şekilde faydalanmaya mı çalışacam. Galaxy S2 nin tarayıcısını gördük, üstüne laf etmeye gerek yok sanırım. Zamanında stabiliteyi bozar diye multitasking in olmamasını kabul edenleri de görmek istiyorum şimdi. Bunlarla beraber nerede bu 500 yenilik merak ediyorum. Sitelere bakıyorsun, hiç birinde adam akıllı detay yok, 3-5 şeyden bahsedip geçmişler.

Kişiselleştirilebilmekten uzak, saçma bir ana ekran ve yazılarla boğulmuş bir menü tasarımıyla mı iyi kullanıcı deneyimi yaşatacaklar orası da soru işareti.

Aslında fazla yorum yapmaya da gerek yok, temel anlamda ilk çıktığından beri belli zaten, oluşturulmaya çalışan yapı Apple/iOs taklitçiliğinden ibaret. Benzer kısıtlamalar, benzer eksiklikler ve bunları kapatan akıcı işletim sistemi/arayüzü, kapalı kod oluşu, oluşturulmaya çalışılan marketplace/store mantığı vs vs. Bakalım nereye varabilecekler.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.