Şimdi Ara

Windows Phone 7 Türkiye'de! 'Bütün detaylar bu videoda' (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
245
Cevap
0
Favori
41.532
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows phone 7 Türkiye'de ama işletim sistemi resmi olarak hala Türkçe dilini desteklemiyor. Yanılmıyorsam mango güncellemesinden önce kopyala yapıştır özelliği bile yoktu, ki bu güncellemeyle o özellik geldi mi o da belli değil. Yani mevcut sistemlerde standart sunulan özelliklerin bu güncellemeyle kısmı olarak kazandırılmış olması göz boyamaktan başka birşey değil. Nokia'nın desteğiyle adam gibi bir windows mobile platformu oluşur umarım.
  • VIDEONUN MOBIL VERSIYONU ÇALIŞMIYOR BAKARSANIZ SEVINIRIM.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC
    WP nin o saçma kısıtlamalarından hiç bir haber yok. Yenilik dedikleri mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatmak. Koydukları bir kaç performans güncellemesi, yeni tarayıcı ve multitasking. Tarayıcı da flash desteklemiyor. Teknoloji bu hızda ilerlerken olamayan bir şeyin yaygınlaşmasını mı bekliycem yoksa var olandan en hızlı şekilde faydalanmaya mı çalışacam. Galaxy S2 nin tarayıcısını gördük, üstüne laf etmeye gerek yok sanırım. Zamanında stabiliteyi bozar diye multitasking in olmamasını kabul edenleri de görmek istiyorum şimdi. Bunlarla beraber nerede bu 500 yenilik merak ediyorum. Sitelere bakıyorsun, hiç birinde adam akıllı detay yok, 3-5 şeyden bahsedip geçmişler.

Kişiselleştirilebilmekten uzak, saçma bir ana ekran ve yazılarla boğulmuş bir menü tasarımıyla mı iyi kullanıcı deneyimi yaşatacaklar orası da soru işareti.

Aslında fazla yorum yapmaya da gerek yok, temel anlamda ilk çıktığından beri belli zaten, oluşturulmaya çalışan yapı Apple/iOs taklitçiliğinden ibaret. Benzer kısıtlamalar, benzer eksiklikler ve bunları kapatan akıcı işletim sistemi/arayüzü, kapalı kod oluşu, oluşturulmaya çalışılan marketplace/store mantığı vs vs. Bakalım nereye varabilecekler.

yuh yani dostum neresi ios taklidi bir işletim sistemi, tamamen kendine özgü menüsü var. taklit olan varsa android ondan çok önce gelir. hayır tamam başarılı olamadılar da laf bulamayıp kötülemek için birşeyler sallamaya gerek yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bune menüler amma karışık he, öğrenmek için günler gerek.
  • açıkçası iphone ilk çıktığı zamanlardan beri iphone kullanıcısı olarak benim gözümde apple yerine almayı düşündüğüm tek işletim sistemi WP7. IOS varken android almak mantıksız geliyor, arabirim neredeyse aynı, ufak tefek değişklikler var, uygulama çeşitliliği birbirine yakın, en azından microsoft WP7 ile birlikte yeni bir arabirim konsepti ve yeni bir düşünce ile gelmiş. bu yüzden benim tercihim ios olmazsa wp7 olur.

en kısa zamanda nokia nın da inatla symbian lı telefonları piyasaya sürmeyi bırakıp insanlara wp7 sunmaya başlaması dileği ile
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

iOsdaki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Appleın Yerini Kimse Alamaz Birde Şöyle Düşünmek Lazım iOs Sadece iPhone Kullanılıyor Android ise Akıllık Telefonların %80ine yakın Oranda Kullanılıyor Yani Bence Başarılı Olan iOsdur.

ynlış.millet ilk önce markaya değil işletim sistemine bakıyor.o kadar kişi ilk önce androidi tercih edip daha sonra markayı belirliyo.senin dediğin gibi olmuş olsa. şu anda yerlerde olan nokşanın hali böyle olmaz tavan yapardı.yani burda işletm sis. önemi çok büyük ve şu anda android bunu ios tan iyi yapıyo.
  • benim wm7den büyük beklentilerim yok ama genede 0 işletim sistemi olcağını sanmıyorum.. her zaman ki gibi tekrar ediyorum nokia meego ile devam etmemekte çok büyük hata yaptı..
  • windows phone 7 çıkalı bir yıl oluyor, bunlar yeni mi getiriyor daha? ben aldım ve sattım bile :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeDaLion_

iOs'daki Uygulama Rahatlıgı Oldugu Sürece Apple'ın Yerini Kimse Alamaz
    Birde Şöyle Düşünmek Lazım iOs Sadece iPhone Kullanılıyor Android ise Akıllık Telefonların %80'ine yakın Oranda Kullanılıyor Yani Bence Başarılı Olan iOs'dur.

apple açık kaynak olsa onuda görsek %80lerde devir açık kaynaklı şeylerde

• quote:

Orijinalden alıntı: cgdincer

quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC
    WP nin o saçma kısıtlamalarından hiç bir haber yok. Yenilik dedikleri mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatmak. Koydukları bir kaç performans güncellemesi, yeni tarayıcı ve multitasking. Tarayıcı da flash desteklemiyor. Teknoloji bu hızda ilerlerken olamayan bir şeyin yaygınlaşmasını mı bekliycem yoksa var olandan en hızlı şekilde faydalanmaya mı çalışacam. Galaxy S2 nin tarayıcısını gördük, üstüne laf etmeye gerek yok sanırım. Zamanında stabiliteyi bozar diye multitasking in olmamasını kabul edenleri de görmek istiyorum şimdi. Bunlarla beraber nerede bu 500 yenilik merak ediyorum. Sitelere bakıyorsun, hiç birinde adam akıllı detay yok, 3-5 şeyden bahsedip geçmişler.

Kişiselleştirilebilmekten uzak, saçma bir ana ekran ve yazılarla boğulmuş bir menü tasarımıyla mı iyi kullanıcı deneyimi yaşatacaklar orası da soru işareti.

Aslında fazla yorum yapmaya da gerek yok, temel anlamda ilk çıktığından beri belli zaten, oluşturulmaya çalışan yapı Apple/iOs taklitçiliğinden ibaret. Benzer kısıtlamalar, benzer eksiklikler ve bunları kapatan akıcı işletim sistemi/arayüzü, kapalı kod oluşu, oluşturulmaya çalışılan marketplace/store mantığı vs vs. Bakalım nereye varabilecekler.

yuh yani dostum neresi ios taklidi bir işletim sistemi, tamamen kendine özgü menüsü var. taklit olan varsa android ondan çok önce gelir. hayır tamam başarılı olamadılar da laf bulamayıp kötülemek için birşeyler sallamaya gerek yok.

olaya cok yuzeysel bakmissiniz. taklitle soylemek istenen cin mali kopyasi oldugu degil. ayni is modelini kopyaladigi. kapali kod, kisitli sistem, kullaniciyi kendi platformuna hapseden uygulama marketi. sarki yuklemeyi bile aynen appledan kopyalamislar. daha ne kadar taklit olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: darkaura

quote:

Orijinalden alıntı: cgdincer
    quote:

Orijinalden alıntı: Al PaC WP nin o saçma kısıtlamalarından hiç bir haber yok. Yenilik dedikleri mevcut sistemdeki eksiklikleri kapatmak. Koydukları bir kaç performans güncellemesi, yeni tarayıcı ve multitasking. Tarayıcı da flash desteklemiyor. Teknoloji bu hızda ilerlerken olamayan bir şeyin yaygınlaşmasını mı bekliycem yoksa var olandan en hızlı şekilde faydalanmaya mı çalışacam. Galaxy S2 nin tarayıcısını gördük, üstüne laf etmeye gerek yok sanırım. Zamanında stabiliteyi bozar diye multitasking in olmamasını kabul edenleri de görmek istiyorum şimdi. Bunlarla beraber nerede bu 500 yenilik merak ediyorum. Sitelere bakıyorsun, hiç birinde adam akıllı detay yok, 3-5 şeyden bahsedip geçmişler. Kişiselleştirilebilmekten uzak, saçma bir ana ekran ve yazılarla boğulmuş bir menü tasarımıyla mı iyi kullanıcı deneyimi yaşatacaklar orası da soru işareti. Aslında fazla yorum yapmaya da gerek yok, temel anlamda ilk çıktığından beri belli zaten, oluşturulmaya çalışan yapı Apple/iOs taklitçiliğinden ibaret. Benzer kısıtlamalar, benzer eksiklikler ve bunları kapatan akıcı işletim sistemi/arayüzü, kapalı kod oluşu, oluşturulmaya çalışılan marketplace/store mantığı vs vs. Bakalım nereye varabilecekler.
    olaya cok yuzeysel bakmissiniz. taklitle soylemek istenen cin mali kopyasi oldugu degil. ayni is modelini kopyaladigi. kapali kod, kisitli sistem, kullaniciyi kendi platformuna hapseden uygulama marketi. sarki yuklemeyi bile aynen appledan kopyalamislar. daha ne kadar taklit olsun

iyide microsoft zaten hiç bir zaman açık kaynak olarak çalışmadı, kalite ve standart için hep kapalı kod u savundu. Ama hiç bir zamanda apple gibi kapalı kutu kalmadı daha çok kullanıcı dostu istekleri göz önündü bulundurdu, bundan sonrada değişmez tabikide. Hepsi birbirinden ayrı şirketler ayrı politikaları var hiç karıştırma birbirlerine...

• bi tane apple fanboyu itunesin ne işe yaradığı hakkında yorum yapmamış. itunes sadece sizi bi platforma bağlama isteği ile oluşmuş bir şey değil. cihaza her önüne gelen dosya atılmasını engellemek için yapılmış bir şey. itune ile cihaza çalıştırmayacağı uygulamayı atmıyorsunuz. ben android kullanıyorum. merak ettim bakayım nedir diye. şimdi ben cihaza 1024 600 çözünürlüğünde bi divx dosya atsam ve çalışmasa ki çalışmaz zaten neden çalışmadığını anlarım ve sorunu çözmek için yol ararım. apple ne yapmaya çalışmış. itunes ile adam filmini atsın benim programım olması gereken hale getirsin demiş. herkesi burdakiler gibi sanmayın bir çok kişi ram ın ne olduğunu bilmiyor.

şöylede bi örnek vereyim. samsung i5700 spica kullanıyorum. mesela angry birds oyunu oynamak istediğimde oyun açılır gibi olup kapanıyordu. hemen ramı boşalttım tekrar denedim çalıştı. ios da bu gibi sorunlar olmaz. windows 7 de de olmaz. android in sonu windows mobile gibi olacaktır. zaten sorunlar baş göstermeye başladı.

• Bir yazılımcı olarak WP 7'den çok büyük beklentilerim var. Arabirime herkes takmış durumda, şuan eminim WP 7 yazılımcıları ve grafikerleri NOKIA firması için yüzlerce kullanıcı arabirimi hazırlıyorlardır. Nokia kullanıcılarını zorlayacak bir işletim sistemi satın almaz. Önümüzdeki yıl bence nokia telefonu elimize aldığımızda winmobile 7 mi anlayamayacağız. O derece güzel arayüzler geleceğini tahmin ediyorum. Herkes Iphone taraftarı fakat şuan bilinen tüm teknolojilerin ana lisansı Microsoft firmasının elinde... Zamanla WP7 tahta oturacaktır eminim.
  • Mango Apple'a karşı... Gidip biraz Fruit Ninja oynayayım

Microsoft'un kısıtlama koyması çok mantıklı bence. Böylece bütün telefonları üst sınıf donanıma sahip olacak. Öte yandan piyasada Galaxy S2 de var Çin malı Android telefonlar da. Geliştirici hangisine uygulama yapacağını şaşırıyor. Galaxy S2 sahipleri uygulamalara çerçöp gözüyle bakıyor, düşük cihazlar da çoğu uygulamayı sorunsuz çalıştıramıyor. Windows Phone 7 bu sorunları yaşamayacaktır..

Ayrıca tarayıcısı çok iyi olmuş. Apple yıllardır flasha destek vermeyeceğiz çünkü geleceğin teknolojisi HTML5 derken, Microsoft bu güncelleme ile Apple'la resmen dalga geçmiş. 12 kat daha iyi HTML5 performansı ne demek
    http://www.youtube.com/watch?v=a98L6uorAiE

• erdi bey sorularını seçmekte e kadar titiz davrandıysa egemen bey de cevapları o kadar sığ ve işe yaramaz vermiş...

videoyu izlemeyenler varsa izlemelerine gerek yok ben egemen beyin anlattıklarını özet geçeyim, şöyle ki;

wp7 çok güzel oldu, çok da güzel iyi oldu tamam mı... arada bi eksik kalmıştı onu da mangoyla hallettik, bir süre daha bizden güncelleme falan beklemesinler artık, bunla biraz idare etsinler. müşteri deneyimi önemli tabi bizim için. bu arada wp7 çok güzel oldu. henüz türkiye de satmıyor olsak da, yurt dışından alıp getirenlere adam gibi bi destek vermiyor olsak da, geçen rüyama ak sakallı bi dede girdi, türkiye de birinci olacakmışız, zaten araştırmalar da birinci olacağımızı söylüyor, bari alın şu sistemi de adamlar yalancı çıkmasın. ya bu arada erdi'nin ne kadar çok saçı var, benim karşımda daha da çok görünüyo zaten, gıcık oldum neyse konuya döneyim, öyle işte wp7 çok güzel oldu, çok da satıcaz, siz de alın tamam mı? müşteri deneyimine önem veriyoruz. bir de ios diyorlar, android diyorlar ben de duydum evet, öyle işletim sistemleri de varmış galiba ben hiç görmedim ama adam olmaz onlardan, biz daha iyisini yaptık, onlarda uygulama uyumsuzlukları vardır illaki, bizde yok galiba, bunu alın siz. hem ne öyle bissürü uygulama, kullanıcının kafasını karıştırıyor onlar, biz az öz çalışıyoruz,kimsenin kafası karışmaz bu kadarcık uygulamayla merak etmeyin, idare eder bu kadar uygulama sizi... müşteri deneyiminin bizim için önemli olduğunu söylemiş miydim? aaa unutuyodum az kalsın, nokia ile anlaştık biz, süper oldu o iş... hala inatla nokia alan o kemikleşmiş pazara wp7 satıcaz biraz, güzel olucak o... ya telefonun ekranını bi temizlese miydim acaba, kamerada da bu kadar kirli görünürse maskara oluruz, görünmez o kadar heralde ya. mango güncellemesiyle toplamda 500'e yakın değişiklik yaptık, baksanıza adına bile 5 harf ekledik yani, böyle sayınca 500ü buluyo... müşteri deneyimi. evet türkçe kelime arşivim de kısıtlı, haklısınız "şifre" yerine daha kısa ve daha türkçe olan ve daha kolay okunan "password" kelimesini kullandım. bu ve bunun gibi 500 değişiklik yaptım ben de türkçemde. tamam erdi tamam, almıycaz nokia yı için rahat olsun... bu arada evet hala flash desteklemiyoruz, bu 500ün içinde flash yok. flasha gerek yok zaten, çünkü telefonda ie9 var, zaten kısa süre sonra küt diye ana ekrana atmaya başlar sizi, uğraşmadık flashla falan. ben de geldiğiniz teşekkür ederim...

bu mudur yani? windows phone 7 ile alakalı söylenebilecek olan şeyler bu kadar mıdır? bu kadar boş ve sığ mı??? eğer bu kadarsa vay halinize zaten. bu arada birlikte çalıştığınız istatistik kurumunu değiştirmenizi öneririm. yok eğer wp7 bundan ibaret değilse, hani gerisi?

bu arada wp7 nin arayüzünü beğenmeyenler olmuş, ne derece kullanışlıdır tartışılır tabii ama bence muazzam görünüyor. böylesine basit ve sade bir arayüz yok... kullanıcı arayüzü olarak piyasanın en iyisi desek yeridir. zune ların üretiminin durmasının sebebi de arayüz değildi, onun da arayüzü çok güzeldi. ama satmadı çünkü kötürüm market place sayesinde ipod touch a rakip olarak görülmedi bile... satmadı...

• hahaha :DDD bu Xbox i getirme çalışmaları ben kendimi bildim bileli devam ediyor :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego

quote:

Orijinalden alıntı: muRTah
    quote:

Orijinalden alıntı: El Fuego
    cok gec kalindi. statu sahibi olmak icin wm kullanilmaz.
    not edin bunu...

WM kullanarak statü sahibi olmaya çalışan kim anlamadım.
    Tüketiciler mi? Microsoft mu?

12 sene WM kullandim (ce, 2002, 2003se, WM5, WM 6.1, WM 6.5, WM 6.5.3). 3 ay once androide gectim. faux carnival in dedigine istinaden yazdim. wm kullanarak sayili kişilerden birisi olmaktan bahsetmis. ayrilikli olunamaz windows ile, olmaz.

kalkip deselerki; "efenim ben, muthis outlook senkronizasyonu ve rehberi icin kullaniyorum", eyvallah denir...

gerisi palavra! kilitli haliyle kullanmaya calisan da...

telefonla statü sahibi olduğunu düşünen efsane türk insanı, ulan telefonu üretebilen adam bu havada değil, siz neyin kafasında yaşıyorsunuz oldum olası anlamamışdır

ayrıca dikkat et bu kafayla hava atmaya çalışırken biri çıkarır arabanın anahtarını koyar masaya apışır kalırsın :)

• 6 aydır HTC HD7 (WP7) kullanıp üstünde yazılım geliştiren birisiyim. İşletim Sistemi piyasadaki en hızlı işletim sistemlerinden birisi. Cihaz 1GHz, 576MB Ram' a sahip. Kendi üstünde gelen HUB' lara erişip birşeyler yapmak çok hızlı. Browser' ı da gayet hızlı. Hele Mango güncellemesiyle HTML5 desteği gelecek, ozaman daha da keyifli olacak. Tabi donanım hızlandırma destekli EI9 çekirdeği bire bir WP7 ' ye port edilmiş. Bu demek oluyor ki, masa üstündeki HTML5 kalitesini direk olarak mobil versiyonda da görebileceğiz. Buna video stream, ses stream destekleri de dahil. Bu noktada ( Mango çıktığı anda ) HTML5 performansı olarak piyasada ki en iyi mobil cihaz olacaktır.

Öte yandan eksikleri çok fazlaydı. Cihazı satın aldığım gün çok hızlı olmasının verdiği tatmin duygusu geçtikten sonra kopyalayıp yapıştıramamak kadar rezalet bir durumu yaşadığım an, güncellemelerin ne kadar hızlı çıkacağına kafa patlattım, mutsuz oldum. Fakat 2 ay içinde küçük bir güncelleme ile hem hızını arttırdılar hem kopyalama yapıştırma güncellemesi geldi. Hele hele Mango güncellemesiyle birlikte 500' e yakın yenilik gelecek. Platform giderek kalitesini arttırıyor.

Arayüzün çok basit olması eleştrilebilir tabi, fakat kullanılan teknoloji çok güçlü. Tüm arayüz için Silverlight 3 motorunun özelleştirilmiş hali çalışıyor. Siverlight 3 vektörel bir arayüz sunar. İstenildiği an inanılmaz animasyonlu görsel arayüzler sunulabilir. Sanırım Microsoft bu noktada çekirdek güncellemelere odaklanmış durumda ( multitasking, IE9 vs.) , kullanıcı arayüzü için çalışmalar ötelenebiliyor.

Mango güncellemesinin resmi sunumu ve getirdiği yenilikler şunlar ( heyecanla bekliyorum) :http://www.youtube.com/watch?v=OP30F3ZxTmw

Öte yandan yazılım geliştirme araçlarında da yeniliklere gidiyor, çok güzel ek özellikler sunacak. Yazılım geliştirirken emülatör içinde sensörleri ve gps datalarını kullanamazdık. İllaki yazdığımız uygulamayı cihaza deploy edip üstünde test etmemiz gerekiyordu, şimdi yeni güncellemelerle fiziksel cihaza ihtiyaç olmadan direk yazılım geliştirme aracı üstünde testlerimizi sağlık bir şekilde yapabiliyor. Büyük yenilik.

Ve son birşey; Nokia-Microsoft ortaklığı Microsoft açısından büyük bir kazanımdır. Nokia açısından ise uzun vadede piyasadan yok olup olmayacağını hep beraber göreceğiz. Öngörüm, Nokia Microsoft ile güç kazanacaktır. Bence donanım üretsin, amiral gemisinin yazılım desteğini Microsoft' tan alsın. Meego desteğini asla çekmesin, geliştirmeye devam etsin. ( örn. Samsung' un BADA' sı gibi )

• bende mangoyu cok heyecanla bekliyorum , vaadettigi yenilikler gercektende iste güncelleme budur diyor, ayrica en merak ettigim seylerden biride microsoft un belirleyecegi yeni wp7 donanimi nasil olacak , cift cekirdek ön kamera ve 1080p video olaylari ...
  • Fazla tutunmaz diye düşünüyorum, android ve iOS kullandıktan sonra bu nasıl gelir insana gerçekten merak ediyorum.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.