Şimdi Ara

Windows mu Linux mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
2.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Windows kullanmayın başlıklı konuya cevap olarak yazıyorum bu konuyu.

Ben yerine göre Windows yerine göre lazım olunca usb'den linux kullanıyorum. Dual boot falan hiç hoşlandığım şeyler değil. İnsanları rahat bırakın, linux güzellemeleri bazen haklı olsa da sıkıyorr.

Ben oyun ağırlıklı kullanıcıyım mesela, Linux dağıtımları asla birincil sistemim olamaz. Onlar sadece lazım olduklarında kullanılan sistemler benim için. Ama başkası için de birincil sistemi olabilir.

Herkes keyfine baksın insanları bir salın diyorum uzatmıyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yav zaten kullanma sen. Sen kullansan burada Linux kısmında milletin kafasını ütüleyeceksin.. Şunu yapamadım bunu yapamadım.. Buna nasıl program yükleniyor? Seninle mi uğraşacağız? Lisans al seninle Micro$oft uğraşsın.. Ben Linux kullanın derken, senin gibileri kastetmedim ki.. Senin gibi adam Linux kurup da bana gelse zaten sen kullanma sana uymaz derim..

Senin gibilerin zaten kullanamayacağını biliyorum. Ben orada o başlıkta aklı başında adamlara seslendim.. Orada adamlar Windows 10 kepazelik Windows 7 ye destek bitiyor ne yapsak diyorlar.. ben de alın Linux'u yükleyin dedim..

Yok oyunmuş moyunmuş gerekirse oyun da oynamam ben yani Windows'u silebilirim de.. Benim o gudubet programa ihtiyacım yok. Canım çok oyun isterse gidip konsol alırım zaten. Bu bilgisayarda da casual gaming falan kırk yılda bir oynarım.. Yani neticede özellikle oyun düşünülerek toplanmış bir bilgisayar değil çünkü esas amacım oyun oynamak değil... Zaten daha öncesinde, uzun süre Winzort olmadan PC de FreeBSD ve Linux, Mac'de OS X kullandım.. Winzort'un eksiğini ben hissetmem.. Winzort kullanırken iğreniyorum yani o derece iğrenç yani.. Winzort ne Unix'in ne Linux'un tırnağı olamaz.. Sen ve senin gibi bir sürü ergen kendini fasülye gibi nimetten sanıp üzerlerine alındılar orada.. hahaha..

Yurdum ergeni deyip geçiyorum..  

Herkes kendine yakışanı kullanır.. Devam et..  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 12 Ekim 2020; 1:41:46 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fortune 4

Yav zaten kullanma sen. Sen kullansan burada Linux kısmında milletin kafasını ütüleyeceksin.. Şunu yapamadım bunu yapamadım.. Buna nasıl program yükleniyor? Seninle mi uğraşacağız? Lisans al seninle Micro$oft uğraşsın.. Ben Linux kullanın derken, senin gibileri kastetmedim ki.. Senin gibi adam Linux kurup da bana gelse zaten sen kullanma sana uymaz derim..

Senin gibilerin zaten kullanamayacağını biliyorum. Ben orada o başlıkta aklı başında adamlara seslendim.. Orada adamlar Windows 10 kepazelik Windows 7 ye destek bitiyor ne yapsak diyorlar.. ben de alın Linux'u yükleyin dedim..

Yok oyunmuş moyunmuş gerekirse oyun da oynamam ben yani Windows'u silebilirim de.. Benim o gudubet programa ihtiyacım yok. Canım çok oyun isterse gidip konsol alırım zaten. Bu bilgisayarda da casual gaming falan kırk yılda bir oynarım.. Yani neticede özellikle oyun düşünülerek toplanmış bir bilgisayar değil çünkü esas amacım oyun oynamak değil... Zaten daha öncesinde, uzun süre Winzort olmadan PC de FreeBSD ve Linux, Mac'de OS X kullandım.. Winzort'un eksiğini ben hissetmem.. Winzort kullanırken iğreniyorum yani o derece iğrenç yani.. Winzort ne Unix'in ne Linux'un tırnağı olamaz.. Sen ve senin gibi bir sürü ergen kendini fasülye gibi nimetten sanıp üzerlerine alındılar orada.. hahaha..

Yurdum ergeni deyip geçiyorum..  

Herkes kendine yakışanı kullanır.. Devam et..  

Niye bu kadar kastın be hoca? Üslubun iğrenç kafan önyargılarla dolu ve Windows antisi olmuşsun. Hiçbirisi babamın malı değil işime geleni işime geldiği zaman kullanırım. Ben linux kullanmam veya kullanmıyorum da demedim hem

Aynı şekil Linux antisi birisi olsanız da yapacağım yorum benzer olurdu.

Üslubunuzun çirkinliğine rağmen ciddiye alıp cevap yazdığım için kendimden özür diliyorum.

• bu soruyu soran birisi için Windows. alışkanlıklar nedeni ile son kullanıcı Linux ta cok zorlanıyor ve geri Windows a dönüyor. Linux'a yazılan uygulamalarin aldığı desteğin kısıtlı olmasından dolayı arayüz olarak da zayif kalabiliyor. Ben tercihimi Windows tan yana kullanıyorum. ama bunu taraftarlık seviyesine çıkarmamak gerek kimin işine hangi yazılım geliyorsa onu kullansın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Veronicaa

Niye bu kadar kastın be hoca? Üslubun iğrenç kafan önyargılarla dolu ve Windows antisi olmuşsun. Hiçbirisi babamın malı değil işime geleni işime geldiği zaman kullanırım. Ben linux kullanmam veya kullanmıyorum da demedim hem

Aynı şekil Linux antisi birisi olsanız da yapacağım yorum benzer olurdu.

Üslubunuzun çirkinliğine rağmen ciddiye alıp cevap yazdığım için kendimden özür diliyorum.

Alıntıları Göster

Kardeşim sevmek ve övmek zorunda değilim.. Hatta istersem kötülerim de.. Başlık sahibi ve senin gibilerin kafasına silah mı dayadık Linux kullanın diye? Kullanması ücretsiz sistem, indirir kullanırsın kullanmazsan da kullanmazsınız. Haydi Apple filan övüyor olsam, derim ki adamların parası yok ulaşamıyorlar sinir oluyorlar derim hak veririm.. Fakat Linux herkes için ücretsiz.. Yani istediğiniz halde bunu beceremediğiniz için kullanamıyorsunuz ondan mı bu şiddet bu celal?  

Anti konusunda böyle bir yasak yok ki yani kötülememe yasağı gibi bir durum yok.. Bundan rahatsız olursa belki Micro$$$$$$oft olur.. Kaldı ki internette Winzort'u rezil eden milyonlarca mesaj vardır.. Micro$oft hangisiyle uğraşsın, hangisine cevap yazsın? Sana ne oluyor bu konuda? Sen M$'in avukatımısın Bill Gates'in hanedanı mısın ki ben, virüs Winzort Spy OS'a sallayınca kişisel küfür yemiş gibi, şekilden şekle giriyorsun mesela? Bu bir çeşit issizlik, bir çeşit ergenlik olmalı..

İstediğim gibi anti de olurum, manti de olurum, kötülerim de yani.. Çünkü kötü bir sistem, iğrenç bir yazılım.. Bunun sebeplerini o başlıkta herkesin anlayacağı sekilde yazdık.. Güvensiz, Aynı donanımda diğerinden daha yavaş, daha kararsız, dizaynı hatalı..

Seni bu konuda geren nedir yani? Seni Window$ spy OS'a müdür falan mı yaptılar? Spy OS'un dizaynı sana mı ait? İçinde 1 satır kodun mu var? Micro$oft partneri misin? 1 kuruş para kazandın mı M$'den? Seninle ne alaka yahu? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 12 Ekim 2020; 9:16:20 >

• Fortune 4 kullanıcısına yanıt

Ne şiddeti ne celali hocam ben gayet sakinim. Yazdıklarımı tekrar sakince okumanızı rica ediyorum. Türkçe yazıyorum noktalama da kullanıyorum. Ben kimseye şunu bunu kullanın da demiyorum isteyen istediğini işine geldiği zaman kullansın diyorum.

Bir laf var ya "ne kadar anlatırsan anlat anlattığın karşıdakinin anlayabildiği kadardır"

Esenlikler dilerim

• quote:

Ne şiddeti ne celali hocam ben gayet sakinim. Yazdıklarımı tekrar sakince okumanızı rica ediyorum. Türkçe yazıyorum noktalama da kullanıyorum. Ben kimseye şunu bunu kullanın da demiyorum isteyen istediğini işine geldiği zaman kullansın diyorum.

Bir laf var ya "ne kadar anlatırsan anlat anlattığın karşıdakinin anlayabildiği kadardır"

Esenlikler dilerim

Çok doğru söylemişsin.. Son yazdığına katılıyorum.. O yüzden anlamaya çalışma.. Önündeki Spy OS'u kullan. Bak şu an Spy OS'dayım bir an önce reboot yapıp diğerine geçmek istiyorum bu gudubete 10 dakika bile dayanamıyorum öylesine iğrenç bir sey bunda olmuş dediğim tek şey default gelen flat tasarım onu da yine nereden arakladılar bilmiyorum.. Gerçi Linux'da tema olaylarına girince bunu da ezip geçiyor fakat ben görselliğe fazla önem vermem. Docklar, zıplayan iconlar falan bunları fazla zeki ve bilgili olmayan insanlar satın alma ve kullanma kararı olarak önemserler.. Macleri sattıran şey budur mesela.. Hatta bu internet çöplüğündeki unixp*rn gibi konularda, SS gönderen Linux kullanıcılarına bile acıyarak bakarım.. Aşağıda Plank, sağda conky bu nedir yav? KDE default ve dark breeze benim icin yeterlidir temayla falan bile fazla uğraşmam..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 12 Ekim 2020; 9:41:42 >

• quote:

Çok doğru söylemişsin.. Son yazdığına katılıyorum.. O yüzden anlamaya çalışma.. Önündeki Spy OS'u kullan. Bak şu an Spy OS'dayım bir an önce reboot yapıp diğerine geçmek istiyorum bu gudubete 10 dakika bile dayanamıyorum öylesine iğrenç bir sey bunda olmuş dediğim tek şey default gelen flat tasarım onu da yine nereden arakladılar bilmiyorum.. Gerçi Linux'da tema olaylarına girince bunu da ezip geçiyor fakat ben görselliğe fazla önem vermem. Docklar, zıplayan iconlar falan bunları fazla zeki ve bilgili olmayan insanlar satın alma ve kullanma kararı olarak önemserler.. Macleri sattıran şey budur mesela.. Hatta bu internet çöplüğündeki unixp*rn gibi konularda, SS gönderen Linux kullanıcılarına bile acıyarak bakarım.. Aşağıda Plank, sağda conky bu nedir yav? KDE default ve dark breeze benim icin yeterlidir temayla falan bile fazla uğraşmam..

Alıntıları Göster

Yaç kaç hocam merak ettim

• Cok alakasiz bir savas donuyor baslik altinda ama bir ekleme de benden olsun. Linux kullandiginiz icin otomatik olarak Spywarelerden kurtuldum, muhtesem bir OS'e sahibim diye atlamamak gerekir. Microsoft'un bir kardesi de Canonical yani Ubuntu isletim sistemini gelistiren firma. Her ne kadar free bir OS olsa da ben en populer Linux isletim sistemini kullanayim, ogrenmesi kolay olsun vs diyip Ubuntu'ya atlarsaniz baska bir Microsoft gibi firmanin kucagina atlamis olursunuz. Ubuntu'da Amazon spyware'i ile daha yenilerde ortaligi ayaga kaldirdi. Bir diger yandan da kendi gelistirdigi uygulama storeu olan snap'i kullandirmaya bir nevi forceluyor. Tabii konu linux olunca root accessle her ne kadar isletim sistemi sizi engellemeye calissa da siz herseyi kontrol edebilir kapatabilir ve isletim sistemindeki en kuvvetli kisi her daim olabilirsiniz. Microsoft tarafinda kapatilamayip engellenemeyen OS hareketleri Linux ortaminda manipule edilebilir, kapatilabilir. durdurulabilir vs.

Kisacasi isteyen istedigini kullanmali. Linuxun customizable yapisi benim cok hosuma giden bir durum. Ama bir alisma egrisi gerektirdigi dogru. Cok oyun oynamadiginiz surece DirectX, Silverlight vb Microsoft tabanli api kullanan bir uygulamaniz yoksa cok sikinti yasamazsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DorukAkinci -- 13 Ekim 2020; 11:55:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DorukAkinci

Cok alakasiz bir savas donuyor baslik altinda ama bir ekleme de benden olsun. Linux kullandiginiz icin otomatik olarak Spywarelerden kurtuldum, muhtesem bir OS'e sahibim diye atlamamak gerekir. Microsoft'un bir kardesi de Canonical yani Ubuntu isletim sistemini gelistiren firma. Her ne kadar free bir OS olsa da ben en populer Linux isletim sistemini kullanayim, ogrenmesi kolay olsun vs diyip Ubuntu'ya atlarsaniz baska bir Microsoft gibi firmanin kucagina atlamis olursunuz. Ubuntu'da Amazon spyware'i ile daha yenilerde ortaligi ayaga kaldirdi. Bir diger yandan da kendi gelistirdigi uygulama storeu olan snap'i kullandirmaya bir nevi forceluyor. Tabii konu linux olunca root accessle her ne kadar isletim sistemi sizi engellemeye calissa da siz herseyi kontrol edebilir kapatabilir ve isletim sistemindeki en kuvvetli kisi her daim olabilirsiniz. Microsoft tarafinda kapatilamayip engellenemeyen OS hareketleri Linux ortaminda manipule edilebilir, kapatilabilir. durdurulabilir vs.

Kisacasi isteyen istedigini kullanmali. Linuxun customizable yapisi benim cok hosuma giden bir durum. Ama bir alisma egrisi gerektirdigi dogru. Cok oyun oynamadiginiz surece DirectX, Silverlight vb Microsoft tabanli api kullanan bir uygulamaniz yoksa cok sikinti yasamazsiniz.

Memlekette ağzı olan konuşuyor.. Bu sözü ilk kim söylediyse büyük saygı duyuyorum gerçekten.. Ne güzel söylemiş adam  

Ubuntu'da spyware olayı 16.04 ile birlikte kaldırıldı. Senin ubuntu spy dediğin seyin lts server sürümüyle ben koca sunucuyu yönetiyorum. 2 yıl önce kurdum ve dokunmuyorum 3 ay 5 ay çalışıyor. SSH'den bağlanıp kendim bazen aylar sonra restart atıyorum.. Bu spy olayının üzerinden yıllar geçti.. Milattan kalma olaylar.. Gerçi ben Ubuntu fanı falan değilim Tüm dağıtımların amacı aynı spy var diye kıllanan varsa ki yok debian ya da manjaro kullansın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 13 Ekim 2020; 12:12:11 >

Uuuww adam ne guzel kavgaya geliyor :) Cok bos yapiyorsun neden bilmiyorum. Sen bir sunucuyu yonetirken ben binlercesini yonetiyorum zaten ismimi az arastirsaydin bunu gorurdun. Sana da laf atmamistim halbuki. Amacim basit kullaniciya dikkat etmesini dile getirmekti. Neyse efenim kolay gelsin sana Linux fanboy

• quote:

Uuuww adam ne guzel kavgaya geliyor :) Cok bos yapiyorsun neden bilmiyorum. Sen bir sunucuyu yonetirken ben binlercesini yonetiyorum zaten ismimi az arastirsaydin bunu gorurdun. Sana da laf atmamistim halbuki. Amacim basit kullaniciya dikkat etmesini dile getirmekti. Neyse efenim kolay gelsin sana Linux fanboy

Sana da kolay gelsin sayın Window$ fanboy  

• quote:

Hocam konuyu baştan soana okudunuz zannımca. Kibar dille kendi görüşlerimi yazdım kimseye de saldırmadım ama demediği kalmadı. Şunu kullanın bunu kullanın da demedim isteyen istediğini kullansın salın insanları dedim.

Ben çözemedim bu şahsı. Gülüp geçmek lazım kendi kendine film oluyor adam   Kafasında neler kurguluyorsa artık  

• quote:

Hocam konuyu baştan soana okudunuz zannımca. Kibar dille kendi görüşlerimi yazdım kimseye de saldırmadım ama demediği kalmadı. Şunu kullanın bunu kullanın da demedim isteyen istediğini kullansın salın insanları dedim.

Ben çözemedim bu şahsı. Gülüp geçmek lazım kendi kendine film oluyor adam   Kafasında neler kurguluyorsa artık  

Alıntıları Göster

Diğer başlıkta sırf tavsiye verdim diye 3 gün neler yazıldıgını tüm forum biliyor.. Daha terbiyemi bozup da bir şey de söylemedim.. Başkası olsaydı çoktan küfürü çekip ban yemişti.. Beceriksizliğiniz kompleks yaratmış.. Haydi yavrum git Window$ kullan iki de oyun oyna kendine gelirsin diyorum..  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 13 Ekim 2020; 21:0:37 >

• quote:

Diğer başlıkta sırf tavsiye verdim diye 3 gün neler yazıldıgını tüm forum biliyor.. Daha terbiyemi bozup da bir şey de söylemedim.. Başkası olsaydı çoktan küfürü çekip ban yemişti.. Beceriksizliğiniz kompleks yaratmış.. Haydi yavrum git Window$ kullan iki de oyun oyna kendine gelirsin diyorum..  

Alıntıları Göster

Yaşın kaç bilmiyorum ama çocuk gibisin yeminle. Yazma bir daha boşunu başka yerde yap.

• Veronicaa kullanıcısına yanıt

Haydi evladım haydi yavrum.. Uzaklaş buradan.. Git oyun oyna..  

• Sorunu oldugu kesin zaten :) Benim Linux'u ovdugum yaziyi okuyup donup sonra bana Windows fanboy dedi. Linuxun customizable yapisi cok iyi ve root olarak herseyine mudahale edebilmenin buyuk nimet oldugundan bahsettim. Bunu kotu olarak algiladi kafasinda. Daha fazla soze gerek var mi emin degilim :)

Kaldi ki bu kavga aslinda biraz sacma cunku aslinda uygulamalar, programlar isletim sistemini secer. Ayni sey yazilim dili ve geliştirilen uygulama-platform icin de gecerlidir. Oteki turlu isleri zorlama yapmaya baslarsiniz. Ornegin Linuxta, Windows uygulamasi emulatorler yardimiyla calistirilabilir ama neden yapasin ve ne kadar duzgun calisir?

Ben sahsim adina Macos kullanicisiyim cunku Apple ekosisteminde olmak hosuma gidiyor. Oyun oynayacagimda Windowsa gecip, eger sirketle ilgili bir sunucu konfigure edeceksek de .Net frameworkle gelistirilmis bir uygulama ise Windows sunuculara; eger degilse Java, Nodejs, Python vb uygulamalarsa Linux sunucular uzerinde barindirip onlari kosuyorum(z). Yani bu isin teknik olarak bir kurali var ve o kuraldan cikamazsin. Sadece basit temelde webde gezinecegim, spotifyimi acip muzik dinleyecegim diyebilen kullanici istedigi secmekte ozgurdur veya oyle bir is yapiyordur( kullandigi uygulama portfoyu ) vardir ki hangi isletim sistemine gecerse gecsin ihtiyaci olan toollar hep vardir. O yuzden bir onceki yazimda directxtir, sirverlighttir, .net frameworktur vb birsey kullaniyor musunuz diye bir degindim bu konuya :) Yoksa kalan hersey sabit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DorukAkinci -- 14 Ekim 2020; 10:53:46 >

• Hocalar gelin de biraz kanser dozu alın. Konuyu baştan sona okuyun.

• quote:

Sorunu oldugu kesin zaten :) Benim Linux'u ovdugum yaziyi okuyup donup sonra bana Windows fanboy dedi. Linuxun customizable yapisi cok iyi ve root olarak herseyine mudahale edebilmenin buyuk nimet oldugundan bahsettim. Bunu kotu olarak algiladi kafasinda. Daha fazla soze gerek var mi emin degilim :)

Kaldi ki bu kavga aslinda biraz sacma cunku aslinda uygulamalar, programlar isletim sistemini secer. Ayni sey yazilim dili ve geliştirilen uygulama-platform icin de gecerlidir. Oteki turlu isleri zorlama yapmaya baslarsiniz. Ornegin Linuxta, Windows uygulamasi emulatorler yardimiyla calistirilabilir ama neden yapasin ve ne kadar duzgun calisir?

Ben sahsim adina Macos kullanicisiyim cunku Apple ekosisteminde olmak hosuma gidiyor. Oyun oynayacagimda Windowsa gecip, eger sirketle ilgili bir sunucu konfigure edeceksek de .Net frameworkle gelistirilmis bir uygulama ise Windows sunuculara; eger degilse Java, Nodejs, Python vb uygulamalarsa Linux sunucular uzerinde barindirip onlari kosuyorum(z). Yani bu isin teknik olarak bir kurali var ve o kuraldan cikamazsin. Sadece basit temelde webde gezinecegim, spotifyimi acip muzik dinleyecegim diyebilen kullanici istedigi secmekte ozgurdur veya oyle bir is yapiyordur( kullandigi uygulama portfoyu ) vardir ki hangi isletim sistemine gecerse gecsin ihtiyaci olan toollar hep vardir. O yuzden bir onceki yazimda directxtir, sirverlighttir, .net frameworktur vb birsey kullaniyor musunuz diye bir degindim bu konuya :) Yoksa kalan hersey sabit.

Sen Linux'u övsen ne olacak.. Linux'un senin övgüne ihtiyacı yok.. Hele bir kendine gel yiğidim..  Ubuntu spyware içeriyormuş diye milattan kalma bilgiyle konuya giren adamın ne Ubuntuyla, Ne Linuxla zaten ilgisi alakası olamaz..

MacOS kullanıcısı, genellikle kafası Linux'a çalışmayan, fakat Windows'dan da illalah demiş kullanıcıdır.. Apple'ın FreeBSD'den arakladıgı kodlar üzerine kurdugu, Window$ tarzı çift tıklamalı, Apple'ın donanım gücüne göre değil de, makinenin model yılına göre güncelleme verdiği, BSD'nin yandan yemiş halini kullanır.. MacOS'un konumuzla zaten ilgisi alakası yok.. Buraya MacOS'u sokmana da gerek yok. Bu başlıgın bununla hiç ilgisi yok.. O tamamen farklı bir platforma ait farklı bir isletim sistemi. Zaten de CPU değişikliği sonrası ARM cpu'larla birlikte, Apple cihazlar yine PC'lerden oldukça farklılaşacak ve yeniden standart dışı cihazlar haline gelecektir. Bir çok kullanıcı, buna windows yüklenmiyor diye power pc zamanlarında oldugu gibi kaçacaktır.. Senin tercihlerin, seni ilgilendirir zaten..

Ben seni MacOS kullanıyorsun diye işte doğru yolu bulmuş evliya, helal olsun, en güzeli MacOS, END USER abiyyyy, END USER bunu istiyooooo diye alkışlayacak biri değilim.. Ya da Ubuntu spymış abiyy herkes bundan uzak dursun hacılar lafına katılmamı mı bekliyorsun? Ubuntu Linux olayına en büyük katkıyı sağlamış dağıtımdır.. Benim oldugum konulara, bunları neden yazıyorsun? Benden onay mı bekliyorsun? He yani Ubuntu spy diyeceğim.. Hahahahahaha.. Aksine ben Ubuntu'ya spy diyeni ve MacOS kullanan adamı Window$ kullanandan bile daha amatör görürüm..

Ayrıca ubuntu'nun fi tarihindeki arama özelliğinde bulunan ve istendiğinde iptal edilebilen bu olayın, spy olarak değerlendirilip, değerlendirilemeyeceği bile tartışmalı bir konudur..

Özetle, bunları ancak eksi sozlukte yazarsan onay görürsün.. Ama orada bile hahahahahahhaahhahassssssss diye gülen adam çıkar yani sana. Kısacası ubuntu'da spy yok eski ve eksik bilgi. MacOS icin, Parasını bastırırsın, Apple alırsın, MacOS kullanırsın budur.. Bende de eski bir Macbook var eskiden almıştım kullanıyorum.. Ne olmuş? Bunda bir olay yok yani.. Parasını ödeyen kullanıyor.. Kullanıcı odaklı oldugunu da düşünmüyorum çünkü Finder ve Dock rezalet derecede kullanışsız. Sırf bu yüzden bile at çöpe gitsin..

Herneyse Sen binlerce sunucunu yönetmeye devam et.. Ben binlerce ( ! ) sunucu yönetseydim hiç boş vaktim olmazdı.. Bakıyorum senin fazla boş vaktin var..

Cünkü lafla sunucu yönetiyorsun..  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fortune 4 -- 14 Ekim 2020; 13:55:40 >

Ciddi anlamda yasi cok kucuk bir kardesimiz oldugun cok belli. Binlerce sunucuya tek tek ssh, rdp vs attigimizi tek tek her birinin arizalari ile ilgilendigimizi falan saniyorsun ve hala daha benim Multi-OS user oldugumu idrak edemedin :) Sana simdiden soyleyebilirim ki bizim sektorumuzde bu kafayla zaten barinamazsin ve yukselmen mumkun degil. Gel gelelim zaten meslektas oldugumuzu bile zannetmiyorum. Dolayisiyla istedigin gibi hayal dunyanda yasayip istedigini demekte ozgursun; ama dunyanin geri kalani olarak senin dusuncelerini zerre onemsemeyip uygulamalarimizi olmasi gerektigi gibi hangi ortamda hangi isletim sistemi kullanilmasi gerekiyorsa o sekilde kullanip gelistirecegiz.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.