Şimdi Ara

Windows kurma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yeni aldığım pc ubuntu işletim sistemi ile geldi bunu cdsiz flashsiz Windows kurabilirmiyim elimde flash yok yoksa illaki almam mi gerekir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• SD kart varsa oda iş görür... hdd üzerinde bölüme koyup onulada kuruluyor ama hiç yapmadım nasıl olur bilmem sadece windows 98 kurmuştum :)
  • cd siz veya flash belleksiz ?

çok eskiden disket kullandığımız dönemlerde usb ve dvd pek yok idi.. cd de almak bir lüx grubundan sayılırdı. o zamanlar disketleri hdd ye kopyalar veya 1. diskten başlayarak tek tek disk yüklemesi ile kurulum yapılır idi.
    daha sonra network kurulumları dediğimiz olay ortaya çıktı ve bunun içinde maalesef bir disket sürücü vs ile açılış yapmak ve network yapısına göre map yaparak dosya çalıştırılır idi.

yani her şekilde çalışmak ve çalıştırmak için bir medya ihtiyacı var

şimdi linux üzerinden windows çağrısı yapmak için.. teorik mantığı anlatıyorum... denenip sonuç alınma durumu bir hayal...
    disk de bir fat32 bölüm yaparsın... linux den bu kısma iso nun açık halini atarsın... dos emülasyonu ile bu bölüme açılış sys install etmen gerek ki dos olarak boot edip.... hala imkan varmıb ilmiyorum ama windows u bu dos kısmında setup.exe sini çalıştırarak yüklemeyei başlatman gerekkki..... bu anlattığım gerçekleşebiliyor bile olsa çok uzun bir hikaye olduğundan emanet 2 saatliğine usb bu işi komple çözersin

bu arada linux bölümünde windows kurmayı sorman baya büyük bir kabalık Linux severlere karşı şahsi fikrim windows kısmında sorman

win98 evet dos arabirimi ile kurulum yapıyor idi.. hatta xp bile bu şekilde kurulumlara imkan veriyor idi.. ama win7 den sonra dos dan setup erişimine engel oldular diye biliyorum... yani yukarda anlattıklarım biraz olmayacak cinsden fantezi ...

her şekilde usb den kurmanı tavsiye ederim.. varsa usb3 bellek ile usb3 portundan açılış yaparak

mikro sd ... bilinen adı ile telefonlar için bellek kartları ve okuyucuları ile bu işlemi yapamazsın... şahsen ben denedim. sebebi de flash bellek yapısı ile kart okuyucu mimarisinin çok farklı olup boot a izin vermeyişi.. ha dersen ki ben yaptım oldu.. lütfen o kart ve okucusunun marka modelini paylaş.. oldukça lazım olacak bir bilgi olacak hepimize

alternatif çözüm için lütfen windows bölümünde konu açıp cevaplayacak yiğit var ise metodu deneyip bizim ile de paylaş...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tosuntosun -- 12 Şubat 2018; 16:16:50 >

• tosuntosun T kullanıcısına yanıt
    Hocam 5 ay oldu bir flash alip kurdum zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Hocam 5 ay oldu bir flash alip kurdum zaten

öncelikle senin linux e devam etmemen üzdü

diğeri de.. bir arkadaşın eski konuyu hortlatması ve benimde senin sorunu yazdığın tarihe bakmamam üzdü...

neyse her şekilde kolay gelsin
  • Konuyu hortlatmis biri,

Neyse

Ubuntu ile devam etmemen beni de uzdu,

Oyun disinsa her sey icin linux tercihim

(Pc;linux mint , telefon;android)

Oyun icinse playstation :)

Linuxa geri donecek olursan yardimlarimizi esirgemeyiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.