Şimdi Ara

Windows 8 Temiz Kurulum (Format) + Yükseltme Teklifi + DVD Oluşturma - Resimli Anlatım (99. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.980
Cevap
76
Favori
187.324
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Temiz kurulum yap. En düzgün öyle çalışıyor. Bir yerlerden windows 8.1 orjinal iso dosyası bul. Kurulum aşamasında elindeki anahtarı kabul etmeyecek(8 de ediyor 8.1 de etmiyor). İnternetten herhangi bir 8.1 key bul onu gir. Kurulum bitince elindeki orjinal anahtarla etkinleştir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmldrs

Kod dediğin ürün anahtarı ise, linkten Windows8-Setup .exe'yi indirip çalıştırıyorsun gelen ekrana ürün anahtarını girip indireceksin.

http://windows.microsoft.com/tr-tr/windows-8/upgrade-product-key-only

Allah razı olsn hallettm sayenızde 8i yukledım ardından 8.1e yukselttım
  • isokocak kullanıcısına yanıt
    Güle güle kullan, 8'den yükseltme yaptı isen bazen problem çıkartabiliyor. En iyisi verdiğim linkten 8.1 ISO'sunu indirip DVD'ye yazarak temiz kurulum yapmak. Yalnız onda bir sıkıntı ilk yüklemede Windows 8 ürün anahtarı ile değil, 8.1 ürün anahtarı bulup onunla yükleyip etkinleştirirken 8'in anahtarını kullanıyorsun.
    gerekli bilgi linkte mevcut, Kolay gelsin. http://8.enpedi.com/2013/11/windows-8-1-pro-temiz-kurulum-format.html
  • Bir konuda yardım rica edeceğim,
    Bu konu sayesinde 7 starterlı pcmi 8 yapmıştım. Ancak 32bit olduğu için 32 bit olarak devam etmişti. İşlemcim 64bit destekliyor şimdi 64bit temiz kurulum yapsam kampanyadan aldığım key ile aktifleşir mi acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: alperen89

Bir konuda yardım rica edeceğim,
    Bu konu sayesinde 7 starterlı pcmi 8 yapmıştım. Ancak 32bit olduğu için 32 bit olarak devam etmişti. İşlemcim 64bit destekliyor şimdi 64bit temiz kurulum yapsam kampanyadan aldığım key ile aktifleşir mi acaba?

32/64 bit farketmiyor.
    Aynı key tek pc de olırsa kurabilirsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Peki 32bit olan pcmi 64bite lisanslı olarak geçirmek için ne yapmam lazım yardımcı olmanız mümkün mü yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Dosyalarımı yedekledim. İnternetten herhangi bir 64 bit indirip kendi keyimi girsem olur mu?
  • Hocam şimdi benim elimde Windows 8 Pro ürün anahtarı var. Fakat ben 8.1 ile sıfır kurulum yapmak istiyorum. Böyle bir imkan var mı?
  • quote:

Çok teşekkür ederim. Peki 32bit olan pcmi 64bite lisanslı olarak geçirmek için ne yapmam lazım yardımcı olmanız mümkün mü yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Dosyalarımı yedekledim. İnternetten herhangi bir 64 bit indirip kendi keyimi girsem olur mu?

Aynı sürüm olmak kaydıyla aynı keyle olur
    32 bit pro=64 bit pro
    32 bit single+64 bit single gibi....
    Keyi aldığın 32 bit sürüm ne ise 64 bitte aynı sürüm olmalı.

• deneme1 D kullanıcısına yanıt
    Size çok soru sordum kusura bakmayın. Şuan bilgisayarım sağ tık yaptığımda win 8.1pro yazıyor. Güncellemeleri yaptıktan sonra 8.1e geçti haliyle. Şimdi ben win 8 pro 64 bit mi indirmeliyim win 8.1 pro mu bu keyimle aktif etmek için.
  • quote:

Size çok soru sordum kusura bakmayın. Şuan bilgisayarım sağ tık yaptığımda win 8.1pro yazıyor. Güncellemeleri yaptıktan sonra 8.1e geçti haliyle. Şimdi ben win 8 pro 64 bit mi indirmeliyim win 8.1 pro mu bu keyimle aktif etmek için.

Direk 8.1 kurabilirsin.
    Hem 8 hem 8.1 aktif olur isteğe bağlı.şayet 8.1 kurmak istersen direk 8.1 pro ile temiz kurulum yapıp key isterse önce deneme keyini girersin (forumda mevcut) daha sonra anahtar değiştirme seçeneği ile kendi keyini aktif edebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 9 Mart 2015; 23:23:13 >
  • quote:

win 8 29 tl ye aldıysanız maalesef 8.1 kurunca 8 keyini kabul etmiyor tecrübe sabittir
  • quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

quote:

win 8 29 tl ye aldıysanız maalesef 8.1 kurunca 8 keyini kabul etmiyor tecrübe sabittir

Hocam ben kurdum.
    Hem 8 hem de 8.1 i kabul etti ama bir yöntem var şöyle:
    Win 8 i öbce promosyon kodu ile yükleyip dahasonra anahtar depiltirme seçenepi ile 29 luk keyi girdim..
    Zaten mixrosoftun açıklaması var. 8 kullanıcıları otomatik olarak güncellenip 8.1 oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deneme1 -- 10 Mart 2015; 6:02:00 >

• 29 liraya aldım ne yapayım şimdi bilemedim?

• deneme1@ tabiki 8.1 etkinleştirmenin bir kaç yolu var ben yok demiyorum sadece direk 8.1 kurunca 8 keyi olmuyor demek istedim yoksa bende 8.1 direk kurup sonradan etkinleştirdim sağolsun 1 yolunu dv 7 konusundaki bir arkadaş tarif etti
  • Ben 29 a almıştım 8 ve 8.1 de etkinleştirdim ama etkinleştirmeyi nasıl yaptım unuttum.
    en iyisi deneyerek bulun hocam.

• win 8.1 pro yu güncel olarak nerden indirebilirim key var zaten
  • Hiçbirşey seçeneğini seçsem HDD 'deki C: ve D: var sadece C: ' deki bilgiler mi gider yoksa HDD komple silinir mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkuaz86439 -- 1 Eylül 2015; 14:33:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkuaz86439

Hiçbirşey seçeneğini seçsem HDD 'deki C: ve D: var sadece C: ' deki bilgiler mi gider yoksa HDD komple silinir mi?

resimden en üstekini seçip ileri deyin C silinir D silinmez hiçbir şeyi seçersen D yine silinmez C ye format atar

• Selamlar,
    Bu kampanya ile, kırık win7'mi orjinal Win8'e çevirmiştim.
    Şimdi bilgisayarımın hardiskini söküp ssd takıcam ve sıfırdan win8 yüklemek istiyorum. Bununla ilgili net bir konu bulamadım. Bilgisi olanlar yönlendirebilir mi?
    Etkin lisans anahtarını pasif hale getirmem gerekiyor mu? Gerekiyorsa nasıl yapacağım?
    Pasif hale getirdikten sonra, yazdığımız kurulum dvd'sini takarak direk kurabilecek miyim? yoksa önce win7 mi yüklemem lazım?

Şimdiden teşekkürler
  • Zamanında o meşhur açıktan faydalanarak 29TL'ye Win10 lisans anahtarı satın almıştım mail yoluyla gönderdikleri lisans anahtarını da hala saklarım ve halihazırda bu anahtar sayesinde Wi8.1'den Win10'a yükseltme yaptım ve kullanıyorum ancak şöyle bir sorum var yakın zamanda yeni bir gaming pc toplamayı düşünüyorum laptop üzerinde kullandığım bu lisansı ona aktarabilir miyim? Aktarırsam da nasıl aktarırım? Elimdeki lisans anahtarıyla önce Win8.1 kurup 1 defaya mahsus olmak üzere yeniden Win10'a yükseltme mi yapmam gerekir yoksa direkt olarak Win10 kurup lisansla ilişkilendirilmiş Microsoft hesabımla oturum açmam yeterli olur mu?

Kısacası zamanında satın aldığımız bu keyler Retail miydi OEM mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ryzenci -- 22 Mayıs 2017; 0:36:10 >
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.