Şimdi Ara

WİNDOWS 8 KULLANIMI HAKKINDA GÖRÜŞLERİM (HERKESE TAVSİYE EDERİM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
84
Cevap
0
Favori
25.820
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İnternette birçok yerde Windows 8 hakkında kullananlardan bilgi almak isteyen arkadaşlar gördüm.
    Ben yaklaşık 2 haftadır Windows 8 Final 64 Bit Türkçe kullanıyorum.

1. Performans olarak Windows 7'yi 10'a katlar bu çok açık ve net.
    2. Görsel olarak da Windows 7'yi gerçekten geçmiş ve 10 üzerinden 9'u hak ediyor.
    3. Kullanımı çok kolay sadece biraz kurcalayıp alışmanız lazım.
    4. Açılışı 10 saniye sürmüyor. Bu çok ama çok iyi bir performans. (Sistemin Amd Phenom X4 965 Black Edition 3.6ghz, 2 GB DDR3 Ram, HD4250 O/B Ekran kartı 1.5 TB HDD Sata II)
    5. Genel olarak Windows 7 ile karşılaştırma yaptığımda Windows 7 10 üzerinden 5 i alırsa, Windows 8 ise 10 üzerinden 10 vereceğim bir işletim sistemi.
    Şuana kadar en ufak bir sıkıntı kasma takılma yaşamadım.
    6. 20 tane kadar gerekli program kurdum 1 tanesi bile uyumsuzluk sorunu yaşamadım. Windows 7'de çalışan tüm programlar %100 uyumlu. Kurup denediğim programlardan bazıları ; Winrar 4.20, Winamp 5.63 Pro, VLC 2.3, Picasa 3, Skype, Microsoft Office 2010, Folder Maker 3.2, JDownloader 9.6,Internet Download Manager(IDM) 6.12 Build 15 vs.
    7. Windows 8 tüm sürücüleri otomatik olarak kuruyor ( Wireless,Lan,Ekran Kartı,Klavye,Mouse,Ses kartı vs)
    Windows 8 ile gelen Windows Defender ise Kaspersky 2012 kadar dikkatli ve virüslere karşı çok etkili olmuş. + olarak Kaspersky çok fazla ram tüketirken Windows Defender Ram ile yakından uzaktan alakalı değil.
    Windows 8 kullanmak isteyipte tereddütte olanlara şiddetle tavsiye ediyorum. Alışmanız 1 hafta kadar süreceğini varsayıyorum ve buna değeceğine eminim.
    Umarım yazdıklarım açıklayıcı ve net olmuştur.

• denenebilir ama virtual pc'de normalde değil.yorumlar için teşekkürler.
  • Amd x2, 1 gb ram ve 120gb hddli arkadaşın PCsine Windows 8 64 Bit kurdum sorunsuzca ve stabil çalışıyor. Kasma, takılma yok.
    Windows 7'de 2 gb ram bile yetmiyordu. Windows 8 de 1 gb ram yeterli.
  • Belki usb to go olarak belkide normal kurulum şeklinde kullanabilirim.Ama cod 6'yı ve diablo 3'ü çalıştırması halinde yüklenebilir.
  • Biraz daha vakti var ...
    Unreal Engine olan oyunlarda sorun çıkartıyor , ESL oyuncusuyum daha programı Windows8 desteklemiyor
    Eğer problem çıkartmazsa geçeriz ilerde , resmi olarak bir çıksın bakalım
  • Ben de beğendim. Facia diyenler yanılıyor. Uzaktan yakından alakası yok faciayla.
  • orjinal sürüm ne zman çıkacak ?
  • >>Win-7 64bit ultimate şuana kadar yapılmış en iyi işletim sistemidir..
    >>win-8' e gelince, win-7'den daha hızlı açılmış olması çok bir şey ifade etmiyor..
    >>8'in eksilerine gelince;
    1-win-98 grafik arayüzene(dosya ve klasörlerde) geri dönülmüş.
    2-başlat tuşu+tab tuş kombinasyonu gibi tuşlar artık çalışmaması,
    3-Ve tabiki iğrenç ötesi metro arayüz saçmalığı..(sanki herkesde dokunmatik varmış gibi)
    4-hotmail hesabının olmasını zorlaması(oturum ekranına resmin bile o şekilde konabilmasi gibi)
    5-kısayol dosyası oluşturmanın çok zorlaşması ve proğramlara ulaşmakta ki zorluklar dan ötürü,
    öyle tahmin ediyorum ki windows vistada ki yıkımı ve sonu burdada yaşayacak...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ffgul

>>Win-7 64bit ultimate şuana kadar yapılmış en iyi işletim sistemidir..
    >>win-8' e gelince, win-7'den daha hızlı açılmış olması çok bir şey ifade etmiyor..
    3-Ve tabiki iğrenç ötesi metro arayüz saçmalığı..(sanki herkesde dokunmatik varmış gibi)
    4-hotmail hesabının olmasını zorlaması(oturum ekranına resmin bile o şekilde konabilmasi gibi)
    5-kısayol dosyası oluşturmanın çok zorlaşması ve proğramlara ulaşmakta ki zorluklar dan ötürü,

Elinden geldiğince kötülemeye çalışmışsın.
    Söylediklerini çoğu yanlış ve görmeden ortada dolaşan bilgiler.
    Ben 3-4 hafta oldu kullanıyorum. 1 kere olsun sorun yaşamadım. Ne driver konusunda ne kullanış konusunda ne de başka bir konuda.
    Windows 7'de zaman zaman aşırı kasmalar yaşayan ve donmalar yaşayan bilgisayarım bir tık bile demiyor maşallah. Bu kadar gelişme çok fazla geldi bana Windows 8'den beklentilerimi fazlası ile karşıladı. Programlara çok kolay ulaşılıyor. Metro arayüzü gerçekten harika. Dokunmatik olmasa bile çok kullanışlı ve aşırı hızlı. Windows 8 i düzgün bir şekilde bilerek ve öğrenerek kullan sonra daha sonra kötülemeni tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: boolidge

quote:

Orijinalden alıntı: ffgul

>>Win-7 64bit ultimate şuana kadar yapılmış en iyi işletim sistemidir..

Elinden geldiğince kötülemeye çalışmışsın.
    Söylediklerini çoğu yanlış ve görmeden ortada dolaşan bilgiler.
    Ben 3-4 hafta oldu kullanıyorum. 1 kere olsun sorun yaşamadım. Ne driver konusunda ne kullanış konusunda ne de başka bir konuda.
    Windows 7'de zaman zaman aşırı kasmalar yaşayan ve donmalar yaşayan bilgisayarım bir tık bile demiyor maşallah. Bu kadar gelişme çok fazla geldi bana Windows 8'den beklentilerimi fazlası ile karşıladı. Programlara çok kolay ulaşılıyor. Metro arayüzü gerçekten harika. Dokunmatik olmasa bile çok kullanışlı ve aşırı hızlı. Windows 8 i düzgün bir şekilde bilerek ve öğrenerek kullan sonra daha sonra kötülemeni tavsiye ederim.

• >>Yazdıklarım benim şahsi fikirlerimdir.. Ve hepsininde arkasındayım..(bence siz önce düzgünce bir deneyip sonra buraya yorum yapın..)
    >>Ayrıca ilk beta ki ingilizce sürümdü, onu da uzun süre kurup denemiş birisiyim..
    >>Bunun dışında son çıkan tr (msdn) versiyonunu da(9200) 1 aya kadar kullanmışlığım var, o nedenle yazdıklarımı dikkatli okursanız kullandığımı anlayabilirsiniz...
    >>Kaldı ki win-98 in dosya ve klasör görünüşüne geri dönüş olduğu aşikardır.
    >>Bunun dışında final sürümü diye adlandırılan build9200 de kenar araç çubukları(gaget) da YOKTUR..(Ve daha önceki gagetlar yüklenememektedir...)
    >>O nedenle bu bir kötülemeyse evet kötüleme olsun..
    >>Fakat bu yazdıklarım bir veya bir kaç öncesi işletim sistemlerinde olan özelliklerle MUKAYESE'dir..
    >>Win-8'in sonucunun win-vista ile aynı olacağı gözükmektedir. Buda 26 ekimden sonra görülecektir...(Vista çıkmadan deneyip söyledik ve eksilerini yazdık, o zamanda bu şekilde vistanın amigoları vardı..zaman herşeyi gösterdi...)
    >>Windows için, durum Tecrübeyle sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ffgul -- 28 Eylül 2012; 19:08:29 >

• Yabancı bir forumdan alıntıdır: (Yoruma gerek yok sanırım :)

win95 - bad
    win98 - good
    winME - bad
    winXP - good
    winVista - bad
    win7 - good
    win8 - ...

Now you know :-)
  •  WİNDOWS 8 KULLANIMI HAKKINDA GÖRÜŞLERİM (HERKESE TAVSİYE EDERİM)
  • yukarı
  • SysEdit'in paylaştığı resim her şeyi anlatıyor, henüz win8'i denemedim o yüzden bir şey diyemiyeceğim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxx.king.xxx

SysEdit'in paylaştığı resim her şeyi anlatıyor, henüz win8'i denemedim o yüzden bir şey diyemiyeceğim...

SysEdit müneccim mi?? Ya da Microsoft üretmiş olduğu işletim sistemleri arasında böyle bir gelenek mi düzenlemiş??
  • Ben öyle bir şey demedim sadece resimdekilere katıldığım manasında yazdım onu.
  • Windwos 8 için daha vakit var. Ki bende beğenmedim. Metro arayüzü hele hiç hoşuma gitmedi. Herkezde dokunmatik laptoplar masaüstüleri var sanıyolar herhalde. Cıkarsa muhtemelen win7 deki gibi başlat menüsü olması için ek programlar indireceğim. Öncelikle sürücüleri kendi yüklemesi güzel gerçekten. Sürücülerle uğraşmayız. Uyumluluk konusunu da burda açmak istiyorum. Oyun sever biri olarak uyumluluk bizim için çok önemli ve ben bunu en başarılı Windows 7 de gördüm. İnşallah Windows8 de geliştirilmiş bir uyumluluk ayarı görürüz. Öncelikle hızlı açılması hoş tabi ancak bilgisayar yavaş olduktan sonra hızlı açılması önemsiz. Varsın 2 dk da 3 dk da açsın bilgisayar hızlı olsun bana yeter. Yani sırf hızlı açılıyor diye bu sisteme geçenler yanlış yaparlar. Bence geçmek için erken bekleyelim ve bağımsız testere bakalım derim ben. Ki yukarda paylaşılan resimde gerçekten ilgimi çekdi. Bu lanet windows 8 de de devam etmez umarım. Vistaya para verip alan ama sonnucunu alamayan kişiler çok. Ondan dolayı Windows 8 den ne yalan söyleyim şüpheliyim. Ondan dolayı bağımsız testleri bekleyeceğim. Özellikle Newwel'ın yaptığı bir açıklamaya göre " Windows 8 Microsoft un çöküşünü hızlandıracak." demişti. Bunu hepimiz görücez. Bu haberi BSC den görmüşdüm buyrun link:http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Newell_Win8_Microsoftun_Cokusunu_Hizlandirir-31153.htm
    aslında bende Newell gibi düşünmekteyim. Mac a geçiş yapılacak diye tahmin ediyorum. Ama belli mi olur? Göreceğiz.

• Resimdeki sıralama doğru.. Windows 8 i denesin ona da gerekli notu versin o zaman..
    Vereceğini notun PERFECT olacağına eminim. Windows 8 bugüne kadarki en iyi işletim sistemidir.
    Ben kullanıcısıyım ve sözümün arkasındayım. Genelde insanları alıştıkları şeyden vazgeçirmek hoş karşılanmaz. Fakat yenilikler daha iyi olabilir.
    Windows 8 gerçekten çok ama çok başarılı. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum. Windows 8 kullanıp kötüleyen var ise kullanan kişinin bilgisayarı ya milattan öncedir ya da kullanan kişi Windows 8 i kötülemek ister ;)
  • Sende haklısın aslında. Ama benim içime oturmuyor. Son günlerdede Mac a geçmeyi düşünüyorum aslında. Bağımsız testleri bekleyeceğim
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.